Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   194 / 208
(#) Fész hozzászólása Feb 1, 2023 /
 
Na,kezd körvonalazódni a dolog,pfc s táp,kicsit kínai még nekem.
FA6B22 van ebben,6B20 -ról találtam ezt.
Rajz alapján tudok segíteni?
(#) Fész válasza Fész hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Szóval ez egy aktív pfc-s táp.
Mi a tapasztalat,mi szokott ebben megmakkani füstjelek nélkül?
Korábban írtam,hogy nagyon keveset ment eddig a tv.
(#) Fész hozzászólása Feb 1, 2023 /
 
Itt a tv-tápoknál a ps-on pin segítségével elindítható a táp mint a pc-s tápoknál a zöld vezeték testre kötésével?
Csak hogy kideríthessem h.egyátalán a táp vagy a tv"agya"- e hibás?
Ugyanis találtam a nyákon egy ps-on feliratú forrszemet.
(#) deebo válasza Fész hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Mindent megtalálsz, csak a lényeget nem. Van DC tápfeszültség egyáltalán? Eljut a processzorig? Ne a PFC-vel foglalkozz.
(#) Fész hozzászólása Feb 1, 2023 /
 
Most nézem az ic adatlapját 14-29V Vcc-t kér,itt pedig 10-12V között ugrál.
Abban is kérek segítséget,hogy megértsem,ilyen kapcsolásban egyáltalán mi ad az ic-knek llc,pfc tápfeszt.Az elkóit kiszedtem,kapac,esr ok.
(#) Fész válasza deebo hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Szia!
Nincs dc táp,a készenléti led sem világít.
Ezért kezdtem a táppal.
(#) deebo válasza Fész hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Az IC indulásához fel kell tölteni a kondit. A modern IC-k ezt maguk oldják meg méghozzá a trafón keresztül, vagy lehetséges megoldás még a soros ellenállások a pufferről. Ha a kondenzátor feltöltődött, indul az IC és onnantól kezdve egy trafóról lecsapolt szekunder látja el tápfesszel. Azért pulzál a feszültség, mert az IC elindulna, de nem sikerül neki, aminek számos oka lehet és jellemző az IC hibája.
(#) bélabé hozzászólása Feb 2, 2023 /
 
Szevasztok! Most értem csak rá szétszedni a tv-t. A táp körül nem látok semmi furát, azonkívül, hogy a két legnagyobb kondi kicsit puposabb, mint a többi. Laikus vagyok, de lelkes, segítsetek légyszives!
Lehet, hogy csak ennyi a baj? Köszi!
(#) bélabé válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Lcd bocs laikus vagyok, köszi!
(#) kadarist válasza bélabé hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Azt a hét darabos elkó-csoportot (2 nagy meg 5 kicsi) cseréld ki azonos kapacitású, feszültségtűrésű és hőmérsékletállóságú (105°C) típusra.
(#) vargaf válasza bélabé hozzászólására (») Feb 2, 2023 / 1
 
Idézet:
„a két legnagyobb kondi kicsit puposabb, mint a többi”

Egy kondenzátor jó vagy nem jó állapotát nem a púpossággal, hanem a kapacitásának és ESR értékének mérésével kell eldönteni. Műszer nélkül nehezebb a javítás, bár az interneten terjesztett hibajavítási módszer szerint mindig a kondenzátor a hibás, cseréjével minden eszköz megjavul.
(#) antiktelefon válasza vargaf hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Nézd meg, hogy néz ki ez a táp.
Ugyan kérésre sem írta le mi ez, de a képből nehezen kivehető.
HV32HD_9SS (BN44- 00289B)
A tápban lévő dióda alatt a nyák lassan szenesen meg van égve, ez alapján nem tartom irracionálisnak a vakon átkondizást, főleg, ha annyira nem ért hozzá, hogy csak oldalak fognak szöveggel elmenni meg veszélyes mérésekbe kezd.
(#) antiktelefon válasza bélabé hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
A 2 nagy kondit cseréld ki, illetve a picit, ami a hálózati csatlakozóhoz közelebb, a trafónál van. Illetve akár a többi picit is, úgyis filléres, miért ne.
A nagy fekvő kék kondi az jó lesz még valószínűleg, ha a többitől megjavul, akkor az maradhat.
De alapvetően a vakon kondizás nem lenne javítás, viszont az állapota miatt ha nem tudsz hibát keresni, érdemes lehet megpróbálni.
De ahogy ez a táp kinéz, ezer nap lehet benne, kérdés a többi része milyen állapotú.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2023
(#) szs válasza vargaf hozzászólására (») Feb 2, 2023 / 1
 
Az biztos, hogy nem mindenáron kondenzátort kell cserélni -de ha púposat lát, azt már nem kell mérni. Azt ki kell cserélni.
(#) bélabé hozzászólása Feb 2, 2023 /
 
Ok köszi a segítséget, átkondizom a napokban. Még estleg annyit kérdeznék, hol vegyek kondit, milyet ne vegyek semmiképp? Kösz mégegyszer!
Budapesten lakom.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2023
(#) szs válasza bélabé hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 

Hát, ha tudnánk hol laksz... Ha Bp-n, akkor a Kerekes utcába is elmehetsz például. De a Hestore-ból is tudsz rendelni, ha messze laksz.
Felírod magadnak mindet, milyen értékű (hány µF-os), hány Volt feszültségtűrésű (ha nagyobbat veszel, nem baj -csak elférjen), és arra figyelj még, (írták is), 105 fokos legyen, amit veszel.

Ui: közben leírtad, hogy Bp-i vagy. Akkor a Kerekes utcs (Hqelektronika) jó lehet talán neked.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2023
(#) antiktelefon válasza bélabé hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
105 fokos elkókat csak, nem kell low esr, de ártani nem fog. Ha utálod magad akkor személyesen LOMEXben kivárod. HR bezárt, HQ nem rossz, Mikrovill nem az igazi már, de ha közel van, miért ne, TME-nél van minden is, de szállítás 2ezer, Hestore sem rossz, Mikronika drága, de lesz, Árwill vagy mellette 2 számmal a kis elektrós bolt elmegy, de az sem olcsó.
Ha csak ez kell, vennék valahol, ahol közel van, ha más is, akkor TME vagy hestore. Ha igazán profin intézed, akkor meg Mouser vagy Farnell.
(#) bélabé válasza szs hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Ok mindent értek, arra gondoltam kínai nem kínai vagy esetleg máshonnan származót vegyek,
vagy ne legyenek igényeim? Köszi!
(#) Fész válasza Fész hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Most volt időm megint.
Köszi deebo a választ.
Annyi megvan,hogy a tv agya él,külső labortápról elindult.
Lehet,hogy az llc pfc ic hibás,de azért még próbálkozom.
Az ilyen tápoknál pl.szabad piszkálni az opto csatolókat?
Van 3 is,az megvan hogy melyik melyik.(Gondolom a FB-et nem illdomos.)
Az egyik az ic mode kapcsolója pl.
Próbálom megtalálni mi miatt nem indul.
Tegyük fel nem ic hiba,Ti honnan indulnátok?
(#) antiktelefon válasza Fész hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
A nagy kondin most megvan a 380V körüli PFC-s dc busz vagy nincs? Ha nincs, akkor a PFC fetjét ellenőrizném, meg hogy a diódahíd kimenetén megvan-e az egyenirányított hálózat. Ha megvan a dc busz, akkor meg lehet nézni a fő kapcsoló fetet, hogy jó-e.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2023
(#) bélabé válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Köszi szépen a segítséget, ha sikerül, megosztom majd.
Ez egy nagyon jó fórum!
(#) bélabé válasza szs hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Köszi szépen!
(#) bélabé válasza kadarist hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Köszi szépen!
(#) Fész válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Igen,van nagyfesz a kondin.
Itt van egy app circuit ami hasonló a samsung kapcsolásához.
A fö kapcs fet a rajzon a Q201?
(#) antiktelefon válasza Fész hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Q201 az a PFC ic fetje. És nem írtad le, mi van a kondin!
Mert ha 320V, akkor PFC nem megy, ha több, akkor esélyes megy és azzal nem is kell foglalkozni.
A táp ic és a kapcsolási topológia azonos, vagy csak a PFC miatt raktad a rajzot?
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2023
(#) Fész hozzászólása Feb 2, 2023 /
 
Közben azon gondolkoztam,hogy itt a led tv-knél a készenlét gyakorlatilag a háttérfény kikapcsolását jelenti nagy vonalakban,a táp ugyanúgy megy csak nincs már nincs nagy áramfelvétel.
(nyákon ugyanúgy 11,8V ot ír stby fesznek.)
Szóval lehet,hogy nem ébred fel a táp.
Mint írtam 3 db. opto van,1 a feed back,egy a mode bemenet,és amit még nem értek,hogy egy van ami a közös vcc az llc-pfc párosnak.
(#) Fész válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Igaz,nagyfesz ,megy 388V-ot mérek rajta.A kapcsolás is azonos,nem nagyon tértek el a gyári ajánlástól.
(#) antiktelefon válasza Fész hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Akkor az nem érdekes, jó az. Q301 és Q302 jó? Mivel rendes adatlap nincs és az ic tud auto standby funkciót meg mindenféle trükköt, elég lassú és nehéz lenen ezt távjavítani, ha magadtól nem tudod eldönteni, az ic megkapja-e a szükséges jelet a standbyból kilépéshez/ elinduláshoz.
(#) Fész válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Értem,köszönöm.
(#) deebo válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Felejtsétek már el a PFC-t. Az eleve nem is megy, amíg nem kapcsolod be a TV-t, ugyanis terhelés nélkül többet árt, mint használ. A PS-ON jel valószínűleg csak azt indítja más funkciója effektíve nincs is, mivel nincs külön készenléti táp. A táp működéséhez egyáltalán nem szükséges a PFC működése, el kell indulnia anélkül is.
Következő: »»   194 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem