Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es lámpa 230 V ról
 
Témaindító: Paso, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 6
(#) bbalazs_ hozzászólása Aug 30, 2021 /
 
Ezek a filament ledek hogyan hűlnek? Spéci gáz lenne a búrában?
(#) Skori válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 30, 2021 /
 
Szerintem egyszerű parasztvakítás. Valószínűleg jó forróak, az elégtelen hűtés miatt, és bírja ameddig bírja...
(#) Skori válasza Remci hozzászólására (») Aug 30, 2021 / 1
 
Mivel nincsenek a ledek több csoportra bontva, ezért egyszerűen úgy tud megdögleni az összes, hogy 1db led kontakthibás lesz. Amikor megszakad az 1db hibás led, akkor a pufferkondi feltöltődik 300V körülire, majd amikor újra érintkezik ez a led, a 300V-ra töltött kondit rásüti az egész sorra... Ha több ledcsoport lenne, akkor ilyen hiba gyakorlatilag nem fordulhatna elő.
(#) Skori válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 30, 2021 /
 
Egyébként a másik baja ennek, hogy rendes elektronika nem fér el benne, kellő mennyiségű pufferrel. Így a kapott fény jelentős 100Hz-el villogó komponenst is tartalmaz (Bakman linkjén levő videó egyik részletén is észrevehető, a felvevőkamera képkockasebessége miatt).
(#) Bakman válasza Skori hozzászólására (») Aug 30, 2021 /
 
Ezek elsősorban dekorációs fényforrások, a parasztvakítás mást takar. A hűtéssel vannak gondok, mint a legtöbb LED-es fényforrásnál.
(#) elektrorudi válasza Remci hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Szia!
A linkelt LED (Luxeon 3V L128-6580CA3500001) jó lehet. A szimuláción látszik, hogy kb. 82,5mA átlagos áram folyik a LED-eken.
A gyártó adatlapja
(#) uniman válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
A linked hibás!
Bár én kétlem, hogy eredetileg 6500K-s LED chippek voltak benne...
(#) elektrorudi válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
A szimuláció képe persze lamaradt, bocs.

LED.jpg
    
(#) elektrorudi válasza uniman hozzászólására (») Aug 31, 2021 / 1
 
Bocs, egy egyetértő nyilatkozatra kellett előbb rákattintanom, valószínűleg ezért nem engedett közvetlenül az oldalra belépni. Most inkább melléklem a gyártó adatlapját, nem link formájában. Úgy gondolom, ez kellően alátámasztja a hozzászólásomat, és segítséget nyújt a megfeleő választásban.

Kétségednek helytadok. Bár megjegyzem, hasonló helyzetben, engem nem nagyon érdekelne, hogy 6500, 4000, vagy 2700°K -es lámpával tudom használhatóvá tenni a páraelszívómat!
(#) Remci válasza Skori hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Igen,ez lehetséges. De ezt már úgy sem fogom tudni kideríteni,mert az összes ledet leforrasztottam a helyéről. Várom a helyettesítőket, amint megjönnek be is forrasztom és kiderül hogy működik.
(#) Remci válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Köszi, már megrendeltem őket. Kiderül hogy beválik-e.
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem