Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Léptetőmotorok (vezérlése)
Lapozás: OK   139 / 162
(#) Pali79 hozzászólása Szept 9, 2017 /
 
Szerintetek az mitől lehet, hogy a léptető az egyik irányba szépen lépked, a másik irányba meg szaggatottan?
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Nem lehet hogy a vezérlőn felcserélted a step-dir bekötését ?
(#) Pali79 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Az nem mert a PIC vezérlése úgy van megírva, hogy a DIR jelet csak egyszer adja utána 50 jel megy a STEP-re. Az 50 lépés meg is van, de az egyik irányban kb folyamatos forgásnak látszik, a másik irányban meg szaggatott.
(#) Massawa válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Mi az hogy utánna?
A DIR jelnek állandoan ott kell lennie amig a STEP megy. Lehet p, hogy ezzel lesz a gond amikor visszirányba megy és nem stimmel a két jel idözitése. ( logikai analizátor kellene)
(#) Pali79 válasza Massawa hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Nem jól fogalmaztam. Szóval a vezérlő rutin úgy néz ki, hogy először DIR jel (marad a rutin végig ebben az állapotban), aztán 50 STEP jel, aztán fordítja az irányt és megint 50 STEP.
Én arra gondolok, hogy a motor tekercsek nincsenek helyes sorrendben. Az okozhat ilyet?
(#) Massawa válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Ha egyik irányba megy akkor a másikba is mennie kell.
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Már ha jó a meghajtó.
(#) Pali79 válasza Massawa hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Nem mondtam, hogy nem megy! Csak másképp megy! Olyan mintha az egyik irányban a lépések között több idő telne el, így a forgás nem folyamatos, hanem szaggatott.
(#) Bakman válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
A Step bemenetre folyamatosan adj négyszögjelet, a Dir bemenetet pedig te kapcsolgasd kézzel, tesztelve ezzel a meghajtót.
(#) Massawa válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Ha egyirányba szépen megy akkor cseréld meg a tekercsek kivezetését hogy forditott irányba forigjon. Ha igy is jol megy akkor a motor kizárva.
A többit meg már megirtuk.
(#) solowing hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Nem annyira vezérléssel, inkább csak egy technikai kérdést szeretnék feltenni: Mennyi a motorok optimális hőfoka működés közben? Eléggé felforrósodnak egy idő után... üdv.
(#) Massawa válasza solowing hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Akár 60-70 fok is lehet....
(#) seat hozzászólása Okt 9, 2017 /
 
Udv Mindenkinek!
Szeretnek epiteni egy cnct,mar a leptetomotorok es a vezerles megvan.Mikor bekapcsolom a vezerlot akkor a motorok elkezdenek bugni kicsit sipolni es ez a hang valtozik ahoz kepest,hogy hol all meg a motor,ez igy normalis vagy valami beallitas lehet a gond vagy bekotes?
(#) Pali79 válasza seat hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Normális, a tartóáram PWM jelét hallod.
(#) seat válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Köszönöm, még azt szeretném kérdezni,hogy mikor lassan forog a motor akkor miért rángat? Ezt be lehet állítani a mach3-ban,hogy lassú mozgásnál is simán menjen a motor?
(#) Pali79 válasza seat hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Elég rég foglalkoztam már Mach3-mal, de sok állítási lehetőség van a motor tuning résznél. Próbálkozni kell.
(#) wbt hozzászólása Okt 13, 2017 /
 
Valaki dolgozott már L6470-el? Lassítási üzemmódban lépést téveszt...
(#) pipi hozzászólása Okt 26, 2017 /
 
Hali!
Kaptam pár méretes vadi új léptetőmocit kb 4 öklömnyi méret.
22V, 0.8A, 200lépéses, 6 vezetékes, sajna unipoláris.
Ilyen: http://www.ebay.co.uk/itm/SUPERIOR-ELECTRIC-SLO-SYN-M111-FD-304-SYN...320300
Uni vezérlőm nincs, arról nem tudom kipróbálni
TB6600 bipol. vezérlővel, 1-1 tekercsre kötve, 38V tápról szépen muzsikál, 555-el hajtva,
de nagyon lassúnak érzem, létezik-e, hogy kb 1-1.5 ford/sec -> 60-100ford/perc-et tud csak?
Felette ronda hangja lesz és leáll.
Ha fél lépéses mikrostepbe teszem akkor picivel többet tud.
Doksit nem találtam a neten, a sajtpapiron amit hozzá adtak csak a bekötés van, paraméterek nem.
Jobb-e a helyzet ha csinálok egy unipolar drivert, ha igen akkor milyet?
Ebayon nem látok csak bipoláris panelokat, szemezek az SLA7078 chippel...

Köszi
(#) Massawa válasza pipi hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Itt megtalálsz minden infot:

Slo-Syn
(#) pipi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Köszi!
Amit linkeltél, egy bipoláris vezérlő doksija, ír még pár motorról, de úgy látom azok kisebb ellenállású, nagyobb áramú motorok. M111-ről semmit nem látok benne.
Bár rajzolja a 6vez. uni motort hogy kellene a bipol. vezérlőre kötni, ez lehet jól működik nagyáramú,kisfeszű motoroknál, de én ha a két 22V-os tekercset sorba kötöm, még rosszabb a helyzet 38V-ról hajtva.
(#) Massawa válasza pipi hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Márpedig más választásod nem igen lesz, csak a két tekercset sorba kötni a közepüket meg kihagyni. Az elején ott van minden változat a 4-8 kivezetéses motor bekötésére. Ha jol látom az ö vezérlöjük 72 VDC-ig müködik. Neked is az lesz a bajod, hogy kevés lesz a 38V, esetleg bontsd meg a közös kivezetést és a 8 kivezetéses motor szerint kösd be ( párhuzamos tekercsek).
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2017
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Közben kiderült, hogy 2-12A kell tekercsenként. Ez egy nagyteljesitményü motor azért nem megy neked.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2017
(#) pipi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Sajnos a 8vez. átalakítás reménytelen, a fekete műanyagot levéve, látszik hogy nem maga a tekercs drót van kivezetve, hanem 1 db hajlékony kábel jön ki a közös pontokon is. Bekukucskálva nem látszik a bekötőkábel hogy csatlakozik a tekercshez, a motort meg nem bontanám meg szivesen. Rendeltem SLA unipol. vezérlőt, megpróbálom rendes 6vez. módban hátha jobb.
Szerinted mekkora fordulaszámot kéne tudni egy ekkora motornak?
Köszi
(#) Massawa válasza pipi hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Az egyik doksiban 3000 a másikban 6000rpm-t irnak, de konkrétan a te motorod (F304) nem szerepel sehol sem ( azonkivül, hogy az egész M111-s sorozat már kifutott, igy csak cserealkatrésznek használhato)..mást sajnos nem tudok. Csak azért keresgéltem, mert a régi munkahelyemen volt némi ügyem a gyár motorjaival, de konkrétan az M111-sel nem.
(#) pipi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Ezt hol találtad? a motorra 22V 0,8A van felírva... Az ohmikus ellenállása 28ohm mérve, stimmel 22/0,8=27,5ohm.
Ha jól tudom sokkal nagyobb feszről jó járatni a motort, de ezt áramgenerátorosan annyival ami rá van írva.
(#) Massawa válasza pipi hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Itt:

IMG_2736.PNG
    
(#) pipi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Nincs itt hasonló motor, a képen mind kicsi ohmikus ellenállású, nagy áramú motor
Köszi
(#) Massawa válasza pipi hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Pedig ez a gyár katalogusa, igy most már az a kérdés, hogy valoban milyen a te motorod. Nem hiszem, hogy egy ekkora motrot 0,8 A árammal lehet mozgatni.
Végignéztem a gyár összes termékét, egyik sem rendelkezik ilyen nagy tekerccsel. ( a katalogus vagy 10 éves).
Bocs 2 kisebb motor van 22,5 ohm és 91 ohm tekerccsel.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2017
(#) pipi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Kipróbáltam a két tekercset sorbakötve (TB vezérlővel), sajnos 38V-ról így rosszabb a helyzet mint 1 tekerccsel. Kiváncsi leszek az SLA unipol. vezérlővel, bár az is csak 40V-ot tud.
Köszi
(#) Mzolee hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Sziasztok!

Adott ez a léptetőmotor és ez a meghajtó. 32V van írva betápnak a csatlakozó mellett a meghajtó panelján.
Honnan tudhatom hogy mennyi kell a motornak, ugyanis annak leírásában erre utaló adat nincs megadva?
Következő: »»   139 / 162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem