Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   230 / 312
(#) every hozzászólása Ápr 21, 2019 /
 
Szia! Tudom erről az akksiról volt már itt kérdés, de ebbe 20db cella van. És akkor milyen külső tápegység kellene a fűnyíróhoz, hogy ne ezzel az akkumulátorral kelljen használni, mert ez alig bírja 5 percig pedig az jelzik a led-ek, hogy full teli van. Mert akkor az eb*y -es 36V-os nem jó hozzá amiket itt linkeltek. Köszi!
(#) msandor77 válasza every hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Szerintem 42V-os töltő kell hozzá. A 36V a névleges feszültsége.
(#) Kovidivi válasza msandor77 hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Szerintem ő a fűnyírót akksi helyett tápegységről akarja használni. Én megmérném a fűnyíró áramát terhelés mellett először is.
(#) every válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Igen, tápegységről akarnám. De ha akksis a fűnyíró, akkor hogy mérjem meg? Hogyan rakjam bárhova is a műszert, hogy ne kelljen szét szedni a gépet.
(#) Kovidivi válasza every hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Kábellel? Mivel az akksipakkot szétszedted, meg tudod szakítani az érintkező és a cella között valahol.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2019
(#) kovacsj76 hozzászólása Ápr 29, 2019 /
 
Sziasztok
a kérdésem az lenne hogy ebben a védelemben van-e balaszer?
És ha nincs akkor milyen töltő kéne hozzá.
(#) vargaf válasza kovacsj76 hozzászólására (») Ápr 29, 2019 / 1
 
Ott a felirat: With balancer, balancerrel!
(#) kovacsj76 válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Akkor lehet simán 18v rol járatni?
(#) msandor77 válasza kovacsj76 hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
16,8V kell neki szerintem
(#) vargaf válasza kovacsj76 hozzászólására (») Ápr 29, 2019 / 1
 
Bár nem linkelted az adatlapját, megkerestem:
Idézet:
„4S 16.8V 40A lithium battery protection board
Scope: Nominal voltage of 3.6V, 3.7V lithium battery (including 18650,26650, polymer lithium battery)
Product Size: 45 * 55 * 3.4mm
Charging voltage: 16.8V - 18.1V”

Oda van írva: 16,8 - 18,1 V
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2019
(#) tg0224 hozzászólása Máj 13, 2019 /
 
Sziasztok,

lehet, hogy nem pont idevágó kérdés, de az elektronikához zöldfülű vagyok
Szóval vettem egy kis méretű gps nyomkövetőt (kínából az aliról, gf-07 a típus), amit az autómba szánok. Na most az merült fel bennem kérdésként, hogy ha én ezt a kis li-ion akkus kütyüt benn hagyom a kocsiban pl. nyáron, ráadásul a tűző napon, amikor az utastér rendesen felmelegszik, mekkora esélyem van arra, hogy a nagy melegben az akku kigyullad és leég az autó? Az akku 3,7 V és 400 mAh-ás.

A leírásból pár adat:

Power Input: AC 110-220V 50/60Hz

Power Output: DC5V 300 - 500mA

Battery Capacity: 3.7V 400mAh Li-ion Battery

Working Voltage: 3.4 - 4.2V DC

Storage Temp.: -40 to 85 celsius

Operation Temp.: -20 to 55 celsius

Humidity: 5%-95% non-condensing


Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2019
(#) superuser válasza tg0224 hozzászólására (») Máj 13, 2019 / 1
 
Csekély, de nem nulla. Segített?

A Li-ion akkuk túltöltéssel valóban felgyújthatóak, ezzel együtt az akkuk számához mérve kevés ilyen esetről hallunk. Szóval statisztikai alapon bizakodhatsz. Én a magam részéről nem hagyok akkut felügyelet nélkül töltődni. Telefont sem.
(#) tg0224 válasza superuser hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Köszönöm! És ha úgy hagyom az autóban, hogy közben nem töltődik? csak úgy benne van? akkor sem nulla az esélye?
(#) Kovidivi válasza tg0224 hozzászólására (») Máj 15, 2019 / 2
 
Ha aggódsz,, rakd az egész nyomkövetőt lipo safe bage-be. Magától is be tud egy cella zárlatosodni, töltés nélkül is, az esélye viszont csekély, de nem elhanyagolható.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2019
(#) superuser válasza tg0224 hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Nincs ráhatásod arra, hogy mikor töltődik, hardware/szoftver kialakítás függvénye.
1-2 havonta valószínűleg történik töltés akkor is, ha nem volt akkumulátoros használat.
(#) proli007 válasza tg0224 hozzászólására (») Máj 15, 2019 / 1
 
Hello! Nulla esélye annak van, hogy örök életű leszel..
(#) lujolajos válasza szarkazsolt hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Szia. Mi volt a gond?
ugyanez a hibája az enyémnek is.
Budget 10.8v akkus csavarozó BAS108
Köszönöm
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 30, 2019 /
 
Sziasztok!

Megjött egy LiitoKala 500 töltő/tesztelő...
3.6v lévő elvileg jo cellákat tettem bele szépen feltöltötte 4.2-re...
Utánna indítottam a gyorstesztet, kb 40 perc után a cellák és az egész gép kellemetlenűl meleg volt.
Persze az összes 9 voltos elem le van merülve ugyhogy nem tudom megmérni...

Ez normális?
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Amikor kisüti az akksit, valahová tenni kell az energiát, mást nem tud csak elfűteni
Nekem is van ilyenem, nem használom ezt a funkcióját, amúgy is elégedetlen vagyok vele,
Szerintem töltéskor óriásit hazudik a betöltött kapacitásról, kb amit a kínaiak ráírnak az akkukra
Gyanús hogy nem is méri a töltőáramot, egyszerűen a beállított áramot szorozza az idővel.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2019
(#) Firefighter1 válasza pipi hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Az jogos... de 64 fokos.. ( találtam egy ellemet).
Akkor vagy a csatlakozási pontokat kéne kivezetni, vagypedig felventillátorozni, mert ez már a cellának se jo... legalábbis ha jól gondolom.
Vagy ne izguljak... kibirják azt a 4 orát benne?
(#) Patópali válasza kovacsj76 hozzászólására (») Máj 30, 2019 / 1
 
Ez egy balanszer! LI-ION töltő kell elé ami szabályozza a töltő áramot a töltöttségi foknak megfelelően!
A paneled csak arra figyel, hogy az akkucellák egyformán legyenek töltve.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2019
(#) Römi hozzászólása Jún 3, 2019 / 1
 
Kedves Fórum-társak !
Igaz, nem közvetlen akku-téma, de akkus géppel kapcsolatos:
Valaki meg tudja mondani hogy a mellékletekben
milyen típusú lehet a vezérlő IC? Adatlapot keresnék.
Ez egy Ebayes eszköz, a típusjel le van takarítva !
A kérdés lényege: ki lehet-e egészíteni lágyindító funkcióval:
Esetleges max.fordulaton indításkor se az akku túláram-védelme
ne szóljon közbe, se a powerMOSFET ne emelje kalapját ?
(#) pipi válasza Römi hozzászólására (») Jún 3, 2019 /
 
Hali!
Szerintem ez egy mikrokontroller, a benne lévő progi nélkül lényegtelen a tipusa.
Megpróbálhatod a 3-as láb és a föld közé betenni egy nagyobb elkót, így bekapcsoláskor olyan lesz mintha a poti le lenne tekerve, és lassan nő a vezérlővesz a poti aktuális állásáig.
Hátránya, ha rövid ideig van kikapcsolva, akkor hatástalan amig a kondi ki nem sül(betehetsz egy diódát is a 3-as láb és a 470mikró pozitívja felé, így gyorsabban kisül) , illetve a poti tekergetésre lassabban reagál.
(#) Römi válasza pipi hozzászólására (») Jún 4, 2019 /
 
Köszönöm hasznos tanácsaidat, próbálkozom megvalósítani az elképzelést.
(#) rockersrac hozzászólása Jún 5, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy Ikea-s sds plus-os akkus ütvefúróm. Egész határozottan megfelel a céljaimnak, azonban van némi gondom: iszonyat lassan tölt fel. 14,4V elvileg az akksija, legalábbis a dobozán ez van. Egy 17,5V 280mA ,,töltő" van hozzá. Kérdésem a következő: milyen töltő lenne jó hozzá, amivel emberi idő alatt fel tudom tölteni a fúrót? Mert így ez kínszenvedés hogy fél nap mire feltölt(kb) és bár nem napi használatban van, de attól még szeretném ha rövidebb töltési időt tudnék megoldani valahogy. Fúrógép
(#) Kovidivi válasza rockersrac hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
11-12cellás NiCd vagy NiMh gyorstöltőt kell keresned. Modellboltokban kapható, de inkább használtan vegyél. ImaxB6 azt hiszem nem tudja figyelni az akksit, tehát nem deltaU-s töltő, az nem jó neked. Készítened kell egy saját töltőt, amibe bele tud az akksi csúszni. Én a biztosnág kedvéért megnézném, van-e valami elektronika is az akksi mellett, vagy csak NiCd/NiMh cellák.
Az átlag gyorstöltők 6-9cellát tudnak tölteni, lehet nehéz lesz találni olyat, ami neked jó (11-12cella).
Ez pl. 10celláig jó, 14V-ot is ír a dobozán, jó fajta töltő, sok van a piacon belőle, olcsó is, van belőle 1A és 2A-es típus is, előbbi trafós, utóbbi kapcsolóüzemű tápos. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2019
(#) vargaf válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
Idézet:
„IKEA FIXA RECHARGEABLE 14.4V LI-ION ELECTRIC HAMMER DRILL & BITS NEW”

Li-Ion akkumulátoros, nem Ni-Mh!
(#) Kovidivi válasza vargaf hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
Oh. Bocsi. Li-ion-os behajtót nem láttam még ilyen kis áramú adapterrel.
(#) vargaf válasza rockersrac hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
Idézet:
„Built-in rechargeable lithium-ion battery 14.4V/1.5 Ah
The battery must be fully charged before first time use
Charging time: 5-7 hours”

5-7 óra a töltési idő ( az nem fél nap ), a 280 mA árammal számolva az 1,5 Ah akkumulátor 5 óra alatt feltöltődik.
(#) sdrlab hozzászólása Jún 5, 2019 /
 
Sziasztok!
Kicsit elbizonytalanodtam a BMS és balancer-ek házasítása kapcsán.
Adva van egy BMS, amiben nincs balanszálás. Valamint adva van egy balancer, ami csak ennyit tud, azt is csak 68mA-val. A kérdésem az, hogy tudom őket értelmesen összekötni, hogy el is végezzék a funkciójukat?
A kérdés elméleti, nem kapcsolásra vagyok kíváncsi!
Tehát, ha csak simán rákötöm a balancert az akkura, az lenne a dolga, hogy valahol 4V fölött elkezdje kiiktatni a töltőáramból az akkut, 68mA erejéig tudja ezt megtenni. Nade, ilyen kis árammal kb senki sem tölt, így az akku feszültsége gyorsan eléri a BMS tiltási küszöbértékét. Tehát gyakorlatilag alig valósul meg a balanszálás...az is csak rövid időre.
A másik gondom, mintha ezekben a kis, különálló balancer-ekben, ugyanazokkal a fesz értékekkel szerepel az IC(HY2213) kb, mint a BMS-nél. Így viszont mire a balancer aktiválódna, addigra már a BMS is elkezd letiltani. Ennek semmi értelme így...

Láttam olyan balancert, ami amikor egy cella feszültsége is eléri a küszöböt, egy vonalon jelez a töltő felé, hogy vegye vissza a töltő áramot, így a balancer ezt a kisebb töltő áramot akár teljes egészében is el tudja vezetni, így tetszőleges ideig után húzva a többi cella feszültségét. Ez tiszta sor, logikus...ám a fent jelzett balancer-nek nincs ilyen kimenete tudtommal. Akkor mégis hogyan látja el a funkcióját?

Vagy csak parasztvakítás az egész, 68mA töltőáramig jó lenne...feltéve ha a BMS magasabb küszöbfeszültséggel bír??!
Következő: »»   230 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem