Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   70 / 91
(#) t4nt1zjeee válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
köszi szépen!
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Feb 13, 2014 /
 
Egy olyan problémám lenne, hogy ha ráteszem a -12V ot a hangszin áramkörre utána bekapcsolom az erősítőt akkor durranik egy nagyot. Ugyan ez a hiba van kikapcsoláskor is... Deha leveszem akkor nem pukkog viszont hang sincs... Az lenne a kérdés nem gáz hogy a hang kimenet (-) jára megy az a -12V? Mert a kapcsolás szerint a GND az a 12 voltra meg a hangszórokra illetve akimenetre is vonatkozik... (Am erősítő előtt van a hangszin!) Nincs erre más megoldás? Nincs pénzem most hogy koppanásgátlót épitsek... válaszokat előre is köszi! Ui: a kapcsolás az IC 1036N adatlapja szerint készült!
(#) reloop válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Az erősítőnek és az LM1036 áramkörnek a GND pontjait össze kell kötni, ehhez képest kap az LM1036 +12V-ot.
A pukkanás sajnos velejárója az aszimmetrikus táplálásnak, a csatoló kondenzátor feltöltődése okozza. Amíg nincs koppanásgátlód addig hallgasd hangszínszabályzó nélkül.
(#) t4nt1zjeee válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
oksa! köszi reloop! meglátom mit tehetek...
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Üdv! Egy olyan kérdésem lenne, hogy az LM1036N hangszinhez van e olyan kapcsolás vagy egyszerű áramkör ami visszajelezné nekem a loudness kapcsolót1db leden ami 2 színü. Piros/Zöld? Arra gondolok, hogy ha benyomom a loud kapcsolót akkor zöld ha ki akkor piros... Ha valaki tudna nekem ilyet megköszönném!

Üdv:t4nt1zjeee
(#) Primary válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Ha fogsz egy kétpólusú kapcsolót, és az egyik pólussal a ledet kapcsolod. Szerintem ez lenne a legegyszerűbb, hogy fogsz egy 2 színű ledet, ami piros, zöld, illetve együtt sárga tud lenni. Ha az egyiket fixen kötöd, a másikat kapcsolod, akkor lesz piros-sárga, vagy zöd-sárga, attól függően, hogy melyiket kapcsolod.
(#) t4nt1zjeee válasza Primary hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Oksa! Köszi! Lehet szerkesztek valamit ha ilyen nincs aztán majd felteszem... Nekem az lenne a lényeg,hogy a loudnes nyomos kapcsoló másfajta nincs... az meg egypólusu... az kapcsolná a ledet meg a loudnesst... Esetleg ha tranzisztorral meg lehetne oldani?
(#) t4nt1zjeee válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Van még egy problémám a hangszinnel. Az imént elfelejtettem írni... Hogy tudom azt megoldani, hogy a hangerőszabályzót ne keljen feltekerni félig? Ugyanis az a baj, hogy legalább félig fel kell tekerni a hangerőszabályzót, hogy hangosítani kezdjen! Erre mi a gyógyír? Azokat raktam bele pontosan amit a kapcsolás kér.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2014
(#) reloop válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Szia! A 7-es lábra köthetsz egy komparátort, ami közvetlen a potikra menő feszültség alatt kapcsol. Loudness alatt max hangerőn is kikapcsolást fog jelezni, de ez nem baj, mert akkor már valóban hatástalan.
A kapcsoló-csere azért nagyságrenddel egyszerűbb.
(#) reloop válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Ezt már megoldottam, nézd a rajz alján a két diódát!
(#) t4nt1zjeee válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Beteszem a 2db 1N4148 diódát és kész is? Ennyi? Jó lesz a hangerőpoti? Köszi! Nekem csak ilyen van PH4148 jó ez is?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2014
(#) reloop válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Jó lesz, vágj és forrassz! A katód a test felé nézzen!
(#) t4nt1zjeee válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Ami a 2. képen van az mi lehet? Valahogy a diódákhoz keveredett csak nemtudom mikor...
(#) t4nt1zjeee válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Oksa! Köszi!
(#) t4nt1zjeee válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Be tudnád nekem rajzolni itt hova tegyem be a diódákat? Mármind hogy melyik oldalára mert én belezavarodtam... :/
(#) reloop válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Tessék!

Dióda.png
    
(#) t4nt1zjeee válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Üdv! A hangszinen a balance potit, hogy tudom beállítani, hogy ha a sapka középre mutat akkor arányosan szóljon mind a 2 hangsugárzó?
(#) reloop válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Ha lineáris potenciométert használsz, akkor nem lehet ilyen probléma.
(#) t4nt1zjeee válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Azt használok csak nem 47KOhm-ost hanem 50KOhm-ost...
(#) kadarist válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Arányosan elfordítva tedd fel a gombokat a potméter tengelyére úgy, hogy középállásban legyen azonos a két oldal hangereje.
(#) t4nt1zjeee válasza kadarist hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Igen! Ezt csináltam! nagyjából jó is lett!
(#) BLUER hozzászólása Jún 6, 2014 /
 
Üdv!

Megnézné nekem egy szaki ezt a két rajzot, hogy az LM1036 os kimenetét, milyen módon tudnám erre a műveleti erősítő bemenetére kötni. Értem ez alatt a kondenzátorokat, meg esetleg ellenállás ha kell..

Előre is Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2014

hangsz.gif
    
(#) reloop válasza BLUER hozzászólására (») Jún 6, 2014 / 1
 
Szia! Nem kell semmi, az LM1036 kimenete féltápon van, galvanikusan rákötheted műveleti erősítő neminvertáló (+) bemenetét. Elmarad a két bekarikázott kondenzátor, valamint R1,2,3.
Hová lesz ez felhasználva? Az LM1036 elég zajos, a kimenetére ráerősítve ez kellemetlenné válhat. Elé szokás tenni a műveleti erősítőt, lásd a téma képei között.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2014
(#) BLUER válasza reloop hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
Ez elvileg egy olyan végfok elé lenne aminek a bemenete 1.75volt ezért kellene egy műveleti erősítő utána hogy emeljen a jelszinten. Mert ahogy én értelmeztem ez a IC max 1volt kimenő jelere képes.
(#) reloop válasza BLUER hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
Így már érthető. A 12V táp azért hasonlóan szorongatja a műveleti erősítő kivezérelhetőségét is. Ki kell próbálni.
(#) palp hozzászólása Jún 30, 2014 /
 
Sziasztok!
Megépítettem ezt a kapcsolást. A problémám az, hogy nem hajtja ki a végfokot úgy mint az eredetivel (tranzisztoros). A végfok SI-1135HD. TL 062 került bele. Egyéb iránt rendesen működik.
Lenne valakinek ötlete, hogy lehetne ezen segíteni? A panel a két műveleti erősítős változathoz készült de a kimenetre kerülő műveleti erősítő még nem lett beépítve. Az alul található táprész sincs benne. +13,8 V-t kap.
Köszi
(#) palp hozzászólása Jún 30, 2014 /
 
Ebbe került:

Kép 005.jpg
    
(#) reloop válasza palp hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Szia! Az LM1036 nem erősít jelet, arra ott a műveleti erősítő. Van olyan megfontolás, hogy már előzetesen erősítünk, így az LM1036 zaja kisebb arányban adódik hozzá a jelhez.
(#) palp válasza reloop hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Szia!
A képen a bekarikázott rész van beültetve + 1036-os. Arra gondolsz, hogy azt a fokozatot (TL062-vel) alakítsam át utólag vagy tegyek elé másikat (TL062-TL072-TL082 van készleten, az áthúzott fokozat nincs beültetve).
Köszi
Következő: »»   70 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem