Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   86 / 91
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Ennek hibátlanul kéne működnie.
Mit jelent, hogy búg? Csak búgás, vagy zajosnak találod az átvitt jelet?
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Csak búg. Semmi "jelnek" mondható nem hallatszik.
(#) Gabó válasza Helios hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Alapkapcsolásba, azaz a potméterekkel kipróbáltad? Ott jó volt?
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Az R1, R2... 47 k ellenállások MCP4011 felőli végét kiemeled és egy közös, az 5,4 V-ra kapcsolódó 10 k + 10 k osztóra kötöd. Ez annyi, mintha négy poti lenne bent pontos középállásban.
Addig javítod, míg el nem indul az analóg működés.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018
(#) Helios válasza Gabó hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Az alapkapcsolásban hibátlanul üzemel, IC-ket is cseréltem hátha az a baja, de semmi.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Ezt most nem értem. Egy móricka rajzzal kisegítenél? Én egyébként arra gondoltam, hogy a tápelosztás lehet az, ami nem jó.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Mellékelem az ábrát.
Mutasd be hogy néz ki amit építettél!
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Szia!

Jelen állapotban a régi berendezést cserélem le, így az LM1036-os panel az Alkotó-féle. A digitális potikat egy dugaszos próbapanelen helyeztem el, onnan van vezetékelve az Arduino és az LM panelhez. Később rakok fel egy képet, de a kapcsolás szerint van vezetékelve minden.

"B" tervben van az is amit említettél, hogy direkt cél IC-t szerzek be. Csak tippem nincs hogy mi lenne megfelelő, ami hangerőt és hangszínt is tud állítani.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2018
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Érdemes ellenőrizned, hogy az általam lerajzolt teszt kialakításban is működik-e.
Ha azzal megy, egyenként iktasd be az MCP-ket.
Céláramkörök közül hirtelenjében a TDA7440 és a R2A15908SP ugrik be, azok a bemenetválasztást is tudják.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
A bemenetválasztás maradna a hagyományos relés, az kész van már. A TDA7440-el én is szemezgettem, láttam hogy I2C-vel kommunikál. Az pont jó is lenne nekem és gondolom ki lehet választani hogy csak 1 aktív bemenet legyen használható az IC-n.
(#) Helios válasza Helios hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Na szóval. Nézegettem ezt a TDA7440-et, és a testvérét is a TDA7449-et is. Azt hiszem egy próba erejéig beszerzek egyet egyet. Az LM1036-ot meg megtartom analóg potikkal.
(#) jdani hozzászólása Feb 7, 2018 /
 
Üdv. Van valakinek kész nák terve LM1036N hangszinszabályzóra?
(#) nagysasy válasza jdani hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Ez lenne az. Tutira jól működik.
Bővebben: Link
(#) Alkotó válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
C10 elkót meg kell fordítani, mert nem jól jelöltem a panelterven.
(#) nagysasy válasza metabo123 hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Igen azt el is felejtettem. Már régen épitettem meg.
(#) jdani válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Köszi. Az 1µF bipolár helyett valami mást nem lehet használni?
Vagy legalább helyes polaritással betenni egy elkót.
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Több ellenállás nincs feltüntetve a rajzon, ami a nyákon ott van. Hogy is van ez?
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2018
(#) nagysasy válasza jdani hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Melyik ellenállásokra gondolsz? Én is ez alapján csináltam meg nekem nem volt ilyen gondom vele.
Használj Te is bipolár kondit nem véletlenül van ott olyan.
(#) nagysasy válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Itt van még egy elgondolás:Bővebben: Link

Én ezt használom. Az első Alkotós fájlmelléklet. Ezen rajta van a táp rész is.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2018
(#) jdani válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Mi az S1, hol az R3?
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Szia! Az Urbán féle KIT is feldolgozásra került, onnan származnak ezek a jelölések. Javaslom a frissebb változatok között válogass! Egy kis segítség a kereső célirányos használatához: Bővebben: Link.
(#) jdani válasza reloop hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Na most akkor az egy működő panel vagy sem?
Már félkész, pár alkatrészt kell még beforrasztani.
Mi legyen azokkal a hiányzókkal?
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Csak a kapcsolási rajzon feltüntetett alkatrészeket építsd be!
(#) kzozo hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
A fentebb lévő linkeken a kapcsolási rajzon a potik egy 7805-ről kapják a +5.5V-ot. Ez miért jobb, mintha az IC 17-es lábára lennének kötve?
(#) Alkotó válasza kzozo hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Alapesetben a 17-es láb van erre kitalálva. A külön stabilizátor nem ront a dolgon. Kicsit rugalmasabban lehet a potméter értékét megválasztani.
(#) jdani hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Miért nem tudom a balansszal teljesen levenni a másik oldal hangját?
(#) reloop válasza jdani hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Adatlap 3. oldal, -24 dB a legnagyobb csillapítás, az nem valami sok, de az eredeti célnak tökéletesen megfelel. Mire szeretnéd használni?
(#) burgdavid hozzászólása Feb 13, 2018 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy egy régi Sony erősítőt upgradeltem egy Alkotó/Reloop LM1036 kittel, viszont az eredeti hangerő poti (ami elég specko kialakítású) logaritmikus. Az ic-n belül is logaritmikus a karakterisztika a hangerőnek, így viszont az “eredő” borzasztó lesz, az út első 2/3 részében szinte semmit nem csinál a poti. Cserélni viszont problémás lenne, mert koax tengelyű, ezen áll szépen a gomb.
Van valakinek ötlete erre, miként lehetne megoldani?

Egy másik probléma, hogy a mély és a hangerő poti gyors tekerésekor, enyhe búgás-zúgásszerű hang hallatszik, illetve a mély poti max állásában néha alacsony frekis gerjedést produkál. Megoldás lehet a bemenetet lezárni mondjuk 47kohmmal?
Köszi!
Dávid
(#) reloop válasza burgdavid hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Szia! A hangerő potenciométert úgy tudod lineárisabb működésre bírni, ha ellenállást kötsz a csúszka és a pozitív bekötési pont közé. Olyan értéket válassz kiindulásként, mellyel középállásban a lineáris potinak megfelelő 1:2 leosztást éred el.
A gyors tekerés átmeneti egyenfeszültséget vihet a végerősítőre, a hangszín és az erősítő közötti csatolókondi értékét csökkentsd le, 20 Hz töréspontú felüláteresztőre méretezném. Akár a gerjedést is megoldhatja.
(#) burgdavid válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Szia!
Köszi!
Én is hasonlót olvastam az előbb, ott a poti ellenállásának a 10-15%-át javasolták “felhúzó” ellenállásnak. Estére kipróbálom.

Jelenleg 10µF a csatolókondi, plusz sorosan 100ohm, ez közvetlenül a TDA7265 bemenetére megy. Ezekszerint lehet lejjebb menni
Az előerősítő felső határfrekijét hogy befolyásolja a 22pF a visszacsatolásban?

Update: a TDA bemenetén is van kondi, szóval a 10µF-t el is hagyhatom.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2018
Következő: »»   86 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem