Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MC1648 működtetése max. frekvencián
Lapozás: OK   1 / 1
(#) jandu hozzászólása Nov 11, 2010 /
 
Ennek az IC adatlapja szerint 200-225 MHz az elérhető max.frequencijája. http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/M/C/1/6/MC1648L.shtml
A megépített példakapcsolás viszont 1 menettel, max. kitekert forgóval (Cmin-12 pf) már nem, vagy nagyon kis amplitúdóval néha-néha berezeg.

Volt nár v.kinek ezzel az áramkörrel szerencséje? Vagy valimilyen észrevétele?

jandu.
(#) kobold válasza jandu hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Picit igazítottam a téma címén.

Melyik példakapcsolást építetted meg? Merthogy több is van az adatlapban.
(#) jandu válasza kobold hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Kösz.
A 2.ábra szerint azzal a eltéréssel, hogy a jel a 12. pin-ről van lecsatolva egy fetttes emiterkövetővel, mert a 3. pin-en igen torz jel jön ki.
(#) watt válasza jandu hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Az én olvasatomban ez az eszköz 100MHz-et tud, max 150-et.
(#) Medve válasza jandu hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
-Tehát azt állítod, hogy 225MHz-en nem működik?
-Nekem úgy tűnik, hogy a rezgőköröd nem erre, vagy nem ez alá van hangolva
(#) jandu válasza Medve hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
..."-Tehát azt állítod, hogy ..."
Ilyet én sehol nem írtam! Az írtam, hogy NEKEM nem megy, és ezért kértem ´véleményt, tanácsot.
(#) Novak válasza jandu hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Átolvasgattam az adatlapot... A második ábrán nem is egy olyan kapcsolás szerepel, ami konkrétan megépíthető. Azon csak azok az alkatrészek vannak feltüntetve, amik az adott spektrum szempontjából lényegesek. Az inkább csak egy vázlat, de semmiképp nem egy alkalmazható kapcsolás.
Nézd meg az adatlapon a 12. ábrát. Az alapján építsd meg, az kifejezetten egy olyan rajz, ami a felhasználást javasolja.
Ami fontos, hogy a hidegítő kondik az IChez minél közelebb kerüljenek,és egyiket sem szabad lespórolni, elég fontos szerepük van, főleg 200 MHz környékén.
Egyébként az IC-nek vígan mennie kell 200 MHz fölött is.
(#) jandu válasza Novak hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Én is gondolom, hogy legalább a 200 MHz tudnia kéne.
Viszont a 2. ábra szerinti bekötés ahogyan leírtam /sőtt nem Fet-es, hanem egyszerű kapacitív lecsatolással/ egy Elektor szerinti, nyákkal leközölt bekötéssel 6O MHz-ig simán megyen. Ezt akarnám kibővíteni még egy "magasabb" frekvencia sávval, persze a kimenő erősítő módosítással. Próbáltan a szint szabályozást (AGC) is használni, de véleményem szerint erre inkább a alacsonyab freq. tartományban van "leszabályozás" végett!

S431.JPG
    
(#) watt válasza jandu hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Nem furcsa, hogy az összes mérési adat 100MHz-ig van megadva? Miért nem 200-ig? Az én tapasztalatom az, hogy ha ilyen adatokat látok, akkor annál nem nagyon lehet többre számítani. Az is elgondolkodtató, hogy az IC kimenetén nem tudtál normális jelalakot kapni, csak belülről kimókolva! Persze, ha láttál már működő kapcsolásban 200MHz-en ilyen IC-t, akkor nem szóltam!
(#) jandu válasza watt hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Nem vitatom, sok igasság lehet ebben a gondolatsorban. Már mint említettem, 60 MHz-ig simán megy. A leközöl rajz és nyák alapon még úgy-hogy 80 MHz-et csökkent amlitúdóval teljesít ...

Az "Applications information"-t most nézegetem jobban, de mivelhogy az angolt csak kicsit értem, vmi olyat látok benne, hogy hozzáadott alkatrészekkel és varikappal/varaktorral/ 150 en felül, máshol hogy módosított négyszognél 175 MHz? Jól értelmezem?
(#) watt válasza jandu hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Igen, én is hasonlót értettem ki belőle.
(#) jandu válasza watt hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Akkor marad 60 MHz-ig, befejezem és dobozba rakom. Itt van róla kép szétdolgozott állapotban:
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem