Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Meteorológiai műholdvevő (137Mhz)

Témaindító: banday, idő: Nov 28, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   96 / 96
(#) Firefighter1 válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /

Az antennakábel másik végére gondoltam! SDRplusz.. vagy milyen program.. illetve.mivel viszed be a pc-be?
Építessz vevőt? Vagy egy RTL Sdr-el?
(#) elektroncso válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /

Ja vagy úgy. Sajátot építek. Az RTL-SDR-ben nincs kihívás. Itt kezdtem bemutatni a kis vevőt. De még most sincs kész, csak azóta bővült még egy hangolatlan KF erősítővel. A szoftver még nincs meg. A PC-be egy 600:600 telefontechnikai illesztőtrafóval galvanikusan leválasztva viszem be. Persze az impedancia illesztés még nincs megoldva. Biztos, hogy nem ez lesz a végleges vevőm, olyanom nekem sosincs.

U.i.: Már jó ideje gondolkodtat, hogy az antenna alá telepítek egy hangolt LNA-t.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2018

Szurkolok nagyon!
Nekem sajnos nincsen annyi időm mint neked... igy nallam marad az RtlSdr... de nekem most jó az is!
Viszont amiatt az Aim-TTi analizátor miatt irigyellek nagyon!! Saját? vagy csak mértél vele?

Iskolai műszer csak kölcsönben van nálam. Sajnos kb. 1 hónap múlva vissza kell adnom, leteltek a középiskolai évek. De azért megígérték, hogy ha később szükségem van valami mérésre akkor nyugodtan vissza mehetek.
Nekem sok időm? Így érettségi mellett (három héttel a szóbeli előtt) még meghalni se. De a hobbimra mindig találok időt, kell is, mert ha nem barkácsolhatnék néha akkor teljesen begolyóznék. Ezt az NOAA vevőt is lassan egy éve építgetem. Az más kérdés, hogy megszámolni is sok lenne, mennyi projektem fut jelenleg, mindig azzal foglalkozok amihez éppen kedvem van, így nem megy el a kedvem semmitől sem, cserébe mindegyikkel lassan haladok.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2018

Akárcsak én... 3 nagy láda, meg egy fiók van tele a "folyamatban lévő" projektekkel! De nembaj... mindig jön új mielőtt kezdene kiürülni bármelyik is!

De jó neked. Nekem a szobám és a "laborom" tele van futó elektronikus projektekkel. Illetve a fél pince is tele van, de ott durvább projektek futnak (csiszológép, asztali körfűrész, fémeszterga... építés). Kint az udvaron az antenna torony épül és akkor még szó sincs a ház körüli kötelező feladatokkal (pl. kerti munkák). Aminek örülök az az, hogy az iskolai műhelyben futó projektemet viszont befejeztem (alacsony frekvenciás jelgenerátor), ezt még szeptemberben kezdtem fejlesztgetni.
Még gyorsan a múlt héten három nap alatt (záróvizsga) összedobtam egy egyszerű AF tűimpulzus generátort LM331-el.
Ha elkészül az eszterga akkor nekiállhatok az antennaforgató mechanikájának is.
(#) tbalint3 hozzászólása Ápr 28, 2019 / 1

Eléggé leült a topik, úgyhogy itt egy mai Meteor M2 áthaladás. Sajnos esti ezért nagyrészt sötét, ami kár mert ahhoz képest csak 31 fokos volt a max. elevation nagyon jó volt a jelerősség, Airspy R2 vevő + Sirio GP3-e antennával.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2019
(#) tbalint3 hozzászólása Jún 10, 2019 /

Eddigi legjobb és legvilágosabb esti áthaladás.
Következő: »»   96 / 96
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu