Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Meteorológiai műholdvevő (137Mhz)
 
Témaindító: banday, idő: Nov 28, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   97 / 97
(#) atesz33 hozzászólása Dec 28, 2019 /
 
előbb ment el a meteor m2 még küldte a jelet 137.100mhzen
(#) pucuka válasza mineral hozzászólására (») Dec 29, 2019 / 1
 
Ez a megoldás túl egyszerűnek látszik.
Ferrit gyűrűnek az a dolga, hogy az árnyékoláson folyó áramokat csillapítsa, ezért ide bármilyen alacsony frekvenciás gyűrű jó, amelynek mérete passzol a kábelre.
Ezzel az elrendezéssel az a gond, hogy egy ilyen félhullámú dipól közepén áramhas van. A becsatolásnak szimmetrikusnak kéne lenni, a korrekt megoldás balun használata lenne.
Csak azért működik viszonylag jól, mert az illesztetlenség kis mértéke a vevő bemeneten nem számítanak túl sokat. Az ütközési csillapítás az átviteli út csillapításához képest jóval kisebb.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2019
(#) tbalint3 hozzászólása Máj 29, 2020 / 3
 
Ma esti áthaladás a Meteor M2-ről
Vevő: Airspy R2
Antenna: Sirio GP3e
(#) tbalint3 hozzászólása Ápr 26, 2021 / 4
 
Múlt heti esti áthaladás a Meteor M2-ről.
A vevő ugyanaz, de antennát váltottam erre (kép). Szerintem az északi rész most sokkal jobb, pedig nincs olyan magasra téve.
(#) pucuka válasza tbalint3 hozzászólására (») Ápr 26, 2021 / 1
 
Jól néz ki az antennád. Gratulálok.
(#) Klxx66 hozzászólása Szept 17, 2022 /
 
Üdv mindenkinek! Nem túlzottan régen kezdtem hallgatni időjárási műhold adásokat ebből kifolyólag nem rendelkezem tapasztalattal ezen a téren. Egy usb sdr vevőt használok vételhez. Nekem csak ilyen képek jönnek csatolok is egyet. Néhol szép képeket látok még a Noaa műholdakról is. A kérdésem hogyan tudnék jobb életszerűbb képeket venni? Gondoltam a dekóder nem megfelelő amit használok WXtolmg. A vételi jel szépen hallható nem tudom mit nem csinálok jól. Tapasztalatom nincs ezen a téren csak kísérleteztem a dologgal.
(#) kadarist válasza Klxx66 hozzászólására (») Szept 18, 2022 / 1
 
Szia! Ez az alaptérkép, amit a program generál. Játszani kellene a hangkártya beállításokkal, mert a program nem kapja meg a hangfrekvencás jelet. Kösd össze a line outot a line innel, vagy a mikrofonbemenettel, de virtuális kábelt is használhatsz.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2022
(#) Kera_Will válasza Klxx66 hozzászólására (») Szept 18, 2022 / 1
 
Az SDR programmal tudsz rogziteni is.
Tobb lehetoseged is van.
Alapsavi jel csak hangfrekvencia.
Ezen a modon kenyelmesen tudsz utofeldolgozni.
Nem kell kapkodni abban az 5 10 percben mig az atvonulas tart.
Tobb fele beallitast is kiprobalhatsz , mivel ott van a vett audio fajlod.
Ha pedig beallt egy jol hasznalhato akkor azt elesben is probalhatod.
Ha van eleg tarkapacitasod akkor akar teljes vett nagyfrekis spectrumot is rogzitheted, ekkor a doppler csuszaszbol adodo hibakat is tudod korrigalni. Persze nem kell tobb megas savszellesseg eleg a legkisebb par 100 kHz spectrumkepet latnod. Igy igaz gigabajtos fajlok jonnek letre 5 10 perc alatt.

Igen a masik az hogy a vett audio jelet rakell vezetni a wxtoimage bemenetere.
Ezzel is el kell jatszani ... fizikai kapcsolat audio ki es bemenet osszekotese hangkartyan ... vagy virtualis audio kabel program hasznalataval mint ahogy elozoleg irtak .
Azok kozott is vannak vakvaganyok oprendszer/ hangkartya driver fuggoen.
(#) Klxx66 hozzászólása Szept 18, 2022 /
 
kadarist, Kera_Will Köszönöm a segítséget!
(#) tbalint3 hozzászólása Feb 28, 2023 /
 
Úgy tűnik sajnos a Meteor M N2 is befejezte a pályafutását végleg : Bővebben: Link

Idézet:
„08.02.2023 Meteor-M2 is apparently completely lost for LRPT.
Only devices that do not require precise orientation are enabled to work.

Data/Information is only received when a ground station accidentally hears Meteor-M2 sporadically.
We hope to see you again on Meteor M-N2-3!”
(#) Klxx66 hozzászólása Nov 29, 2023 /
 
Üdv mindenkinek! A kérdésem Sdr Rtl2832u R828d A300u Dab vezeték nélküli FM rádióvevő alkalmas meteor m2 vételére? Válaszokat köszönöm! Egy képet is csatolok melyik vevőre gondolok.
(#) kadarist válasza Klxx66 hozzászólására (») Nov 29, 2023 / 1
 
Szia! Alkalmas.
(#) bbb válasza Klxx66 hozzászólására (») Nov 30, 2023 / 1
 
Megfelelő antennát nem árt hozzápasszintani, s akkor tudod használni.
Következő: »»   97 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem