Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   204 / 276
(#) erbe válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Az rendben is lenne. De honnan kap nyitófeszültséget az SRC1 jelű tranzisztor bázisa?
(#) BarnaPili válasza erbe hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Megnéztem a panelt,szerintem jól van lerajzolva.De a működés módjára nem tudok rájönni.
(#) erbe válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Elvileg a tranzisztor fordítva működne. A 10 Ohm-os emitter ellenálláson kellene akkora fordított feszültségnek megjelenni, ami nyitva tarja, amíg ki nem nyithat a tirisztor. Késleltetné az elkó töltődését. Valamelyik kondi töltő-kisütő árama lesz a ludas. Kacifántos tervezés.
Lehet, hogy már túl későn van, de én sem jövök rá.
Nemrég javítottam DC motor fordulatszámszabályzót. AC-ről teljes hidas vezérlés 4 db tirisztorral. Miközben elég lett volna egyetlenegy, egy hídegyenirányítón belül.
(#) Honda130 hozzászólása Ápr 21, 2018 /
 
Srácok! Ha a CO heggggesztőm huzal előtoló állító potiját kicserélem 10Kohm-os helyett nagyobbra, akkor van esélyem csökkenteni a legkisebb előtolást?

Köszönöm!
(#) Hetope válasza Honda130 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Szerintem nincs esélyed. Ha teljesen le van csavarva és mégis sok akkor a kapcsolásban kell keresni hogy mi okozza ezt a jelenséget.Lehet hogy van a potival sorban egy ellenállás ami nem engedi hogy teljesen nullán legyen, de vannak olyan kapcsolások is ahol csak 10 % - tól indul.
(#) Honda130 válasza Hetope hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Az nagyon nem jó. Akkor meg kell variálnom a motor áttételét újra.
(#) JZoli válasza Honda130 hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Dehogy kell! Nézd meg az említett ellenállást, ha van akkor csak át kell kötni és máris megy lassabban is az az előtolómotor.
(#) Honda130 hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek! Megtaláltam a trimmer potit a panelen, amivel a huzaleőtolás minimumját kell állítani. Szinte nulláig vissza tudtam venni a sebességet.
(#) Honda130 hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Annyi kérdésem lenne, hogy ha a mágneskapcsolóval azt az áramot kapcsolgatom, ami a fokozatkapcsolókra megy, az úgy jó lesz?
És ha a hőkioldót a pisztoly nyomógomb vezetékére kötöm, hogy azt szakítsa meg túlmelegedés esetén az úgy rendben van? Úgy gondoltam, hogy olyankor hiába nyomom majd meg a pisztolyon a ravaszt, nem fog semmi működni.
Köszönöm!
(#) erbe válasza Honda130 hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
A hőkioldót inkább a mágneskapcsoló áramkörébe illik kötni.
(#) Honda130 válasza erbe hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Ja? Tényleg. erre nem is gondoltam. Akkor azt szakítsa meg. Úgy fogom csinálni. Csak lenne már egy kicsi időm egyszer nekiállni rendesen és összekötögetni. Alig van már hátra a projektből. Mindig a vége a legnehezebb.
(#) GPeti1977 hozzászólása Ápr 23, 2018 /
 
Ha én most építenék co hegesztőt, akkor léptetőmotorral készíteném az előtolást, mint a 3d nyomtatókban, nagyon pontosan lehet adagolni a legkisebb fordulatszámon is.
(#) Honda130 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Jogos. Egyébként még nem biztos hogy ez a végleges megoldás a kis gépemen.
(#) Phile80 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Teljesen felesleges... 2-3 milliós értékű szinergikus gépekben sincs ilyen, az egyenáramú motor tökéletesen megfelelő oda.
(#) GPeti1977 válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Attól mert ragaszkodnak a hagyományokhoz még nem azt jelenti hogy nem lenne jobb megoldás.
(#) sándor67 hozzászólása Ápr 23, 2018 /
 
Üdvözlet! Van egy Einhell SGA 145 turbo CO gépem, működik, de a huzal sebességet nem lehet rajta nullára , vagy közelébe csökkentenem, a szabályzó potméter nulla állásában is elég gyors, legfeljebb a harmadik, negyedik fokozathoz jó.
Mi lehet a baja, illetve, hogy tudnék ezen változtatni?
(#) zozó40 hozzászólása Ápr 23, 2018 /
 
Szisztok!Nekem van egy bt gw-175-ös Einhell-lem bontva.Ha valaki tud használni belőle valamit írjon v.hívjon(ez lenne a jobb)06/20-220-57-06.Én csináltam egy két-párgörgős-fogaskerekes előtolót olyan áttételes motorral amit az Einhell vezérlés elbír,talán megbízhatóbb,mint a gyári.(bár annál minden jobb)
(#) alex0 válasza zozó40 hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Szia!
Engem érdekel, holnap hívlak.
Alex
(#) Melphi hozzászólása Ápr 24, 2018 /
 
Szép napot!

Lenne egy kérdésem, mi van akkor ha egy 3 Fázisú 3x24V transzformátor szekunder tekercseinek kezdeteit és végeit összekötöm a kimeneten hogy jelenik meg a feszültség, és az áram?
(#) Melphi válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Vagyis pontosítanák, a kezdeteket és végeket párhuzamosan kötöm.
(#) Honda130 válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Hát én nem vagyok az a villanyszerelő típus, de szerintem nem légy túl közel a cucchoz mikor feszültség alá helyezed.
(#) tibibalogh520 válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Idézet:
„Lenne egy kérdésem, mi van akkor ha egy 3 Fázisú 3x24V transzformátor szekunder tekercseinek kezdeteit és végeit összekötöm...”

Zárlat!
A három fázis fáziseltolódása miatt nem kötheted párhuzamosan őket.
(#) mex válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Ejnye már.
Erősáramú villany szerelő ne kérdezzen ilyet...
(#) Melphi válasza mex hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Megpróbálom leírni hogy pontosan miért kérdeztem ezt, mert az hogy zárlat lesz az végül is tiszta sor, még annak ellenére is hogy ezt kérdeztem. Ha van egy háromfázisú trafóm amiből ki szeretnék nyerni mondjuk 1X 3V és mondjuk pár száz ampert, akkor hogy tudok a három oszlopról 1 fázist leszedni, hogy kellene helyesen elrendezni a tekercset, az lehet megoldás hogy mindhárom oszlopra teszek egy menetet és azt sorba kötöm akkor az átfolyó áramok azonosak lesznek csak azt nem tudom hogy a 3 tekercs feszültsége összeadódik vagy a 120' eltolás miatt 1 tekercs feszültsége jelenik meg? Bocsi hogy ilyen zanzákat kérdezek,de annyira nem foglalkozok a munkámban az ilyennel, én inkább 20 és 120Kv dolgozok és az elektronikai ismereteim már nagyon megfakultak.
(#) erbe válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
1. Semmi köze ehhez a témához.
2. Ha sikeresen kötöd őket sorba, a kimenő feszültség 0 lesz és így az áram is.
Ha nagy áram kell, működtess egyfázisú trafót 2 fázisról. A nagyok (ponthegesztő, több 10000 A) is ezt használják.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2018

3fsorba.jpg
    
(#) Melphi válasza erbe hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Ez tiszta sor, a legjobb lenne 400V ról üzemeltetni egy egyfázisú trafót, csak az a baj hogy az nincs, helyette van 3 fázisú. Ha moderátor úgy itéli meg hogy ez a pár sor nem ide való kérem törölje. Köszönöm.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Írtam bele szöveget is, azt nem vitte át.
Elvileg a 3 fázisú csillag kapcsolást felbontva és így sorbakötve 2,73U feszültséget eredményezne. 1+gyök3*U
(#) Melphi válasza erbe hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2018
(#) tdi75 hozzászólása Máj 2, 2018 /
 
Sziasztok!
Kéne egy kis segítség. Van nekem egy Einhell BT-GW 150 Co2 gépem.
Nincsen valakinek erről a gépről egy kapcsolási rajza?

Illetve szerintetek jól láttam hogy a hegesztő trafót egy nagy fekete relé kapcsolja?
Más jól látom hogy nincsen benne lágy indító?
Tudom hogy sok mindent kérdeztem.
(#) tdi75 hozzászólása Máj 3, 2018 /
 
Még valami. Jól látom hogy az huzalelőtoló a hegesztő főtrafóról kap tápot?

Ha igen akkor már nagyon sok minden kezd megvilágosodni a fejemben.
És baromi sok melóm lesz vele amíg használható gép nem lesz belőle.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2018
Következő: »»   204 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem