Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   220 / 276
(#) galga hozzászólása Dec 23, 2018 /
 
Szerintem Phile80-at keresse meg akinek használható tolóműre van szüksége! Nem reklámnak szánom de az ő tolóműve már 6 éve teljesít mindenféle baki nélkül, szinte nonstop üzemeléssel, és a legjobb áron megvehető. Igaz kínában vannak alternatívák árban, de az általam nem tesztelt. Amit ő ad az tuti befutó. Többet vettem már belőlle. Elnézést az Opoktól, ha ez reklámnak minősülne!
(#) ati790731 válasza galga hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Csatlakoznék!
Én is tőle vettem, 4 görgőset!
Tökéletesen működik!
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) greczn01 hozzászólása Dec 26, 2018 /
 
Hello szakik !
semmiképp nem házalni szerettemvolna a tolóval
Pusztán csak érdekesség képpen raktam fel
Plusz eladó mondta hogy vanbelőle több is
Amugy utánaérdeklődtem görgőszett drága... ha cserélnikell
Én speciel alkalmi vételnek gondolva vettem
Mivel a sajátépítésü gép még mindig piszkálja a csőrömet
Üdv Boldog újévet !
(#) Bakancsok hozzászólása Dec 29, 2018 /
 
Sziasztok!

Több helyen láttam már, hogy ponthegesztőt ezzel a triakkal oldották meg a teljesítmény szabályzást.

Szerintetek ezzel is meg lehetne oldani a teljesítmény szabályzást? (Akát a szekunder oldalon az egyenirányító előtt?) Szabályzó

Ebben a hegesztőben szeretném használni: Hegesztő

Köszönöm a válaszokat.
(#) istvansos hozzászólása Dec 31, 2018 /
 
Sziasztok! Szeretnék segitséget kérni Einhell bt-gw 150 hegesztő kapcsoló bekőtésevel kapcsolatban. Jól jönne rajz hozzá, illetve a gyári fokozatváltó kapcsoló (kendra) mivel váltható ki?
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) greczn01 hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Hello szakik !
Összekötött elkokhoz a képen látható
Teljesítmény ellenállások sorbakötve megfelelnének
Kisütés szempontjából (66 ohm)
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) dobo válasza greczn01 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Igen jó hozzá.
(#) greczn01 hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Köszi a gyors választ !
(#) greczn01 hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Mellékesen megjegyzem szakik .
A tolót elboltoltam.
3 db speckó 4m es munkakábelra
250 A
(#) greczn01 hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Ebből van 2 db egyik új
Plusz tartozékok düznik terelők teflon spirál
Harmadik kábel nem co
(#) ropy hozzászólása Jan 12, 2019 /
 
Sziasztok! Lenne egy MIG 180 as Co heg. gép, egyelőre nem találtam itthoni oldalakon kondikat hozzá, esetleg valakinek valami ötlete? Előre is köszönöm!
(#) erbe válasza ropy hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Ez jó.
Vagy ebből 3 db.
22000µF/50V
Egyáltalán miből gondolod, hogy cserélni kell a kondenzátorokat?
(#) BarnaPili válasza erbe hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
A középső képen a jobb oldali mintha kalapot emelt volna.
(#) erbe válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Az még nem egy mérés eredménye. A tulajdonos talán többet tud róla mondani.
(#) BarnaPili válasza erbe hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Ebben igazad van.
(#) ropy válasza erbe hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Valóban első ránézésre jónak tűnik, de az egyik kondi ami "leemelte a kalapot" az a lábánál is kifolyasztotta a benne lévő anyagot... 3-4 évig használták ezzel a kondival a gépet a kondi üzemideje ha jól láttam 2000 óra, ami gondolom már le is kettyenhetett.
Annyi kérdésem lenne még, hogy esetleg 63Voltosat bele tehetnék e?
(#) Phile80 válasza erbe hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Mit szeretnél egy olyan kondenzátoron mérni, amin már ránézésre is látszik hogy tönkrement? Az ilyet mérés nélkül cserélni kell...
(#) Ljo hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Sziasztok , egy kis segítséget kérnék.3 fázisú Co2 hegesztő szekunder oldali szabályzás tirisztor vezérlő kapcsolási rajz kellene . Ami rajzot találtam az oldalon az jó lenne , a trafón a szinkron tekercsek is megtalálhatók 3x12.8v az én esetemben . Viszont az UAA 145ic eléggé drága . Esetleg valami primitívebb megoldás is megtenné az sem lenne baj ha 3 potméteres lenne utólag majd közösíteném a tengelyeket
(#) ropy válasza Phile80 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Annyi kérdésem lenne még, hogy esetleg 63 Voltosat bele tehetnék e?
(#) tibibalogh520 válasza ropy hozzászólására (») Jan 14, 2019 / 1
 
Nyugodtan beleteheted!
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2019
(#) ropy válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Köszönöm a választ!
(#) sándor67 hozzászólása Jan 14, 2019 /
 
Üdv! Segítséget szeretnék kérni. Trakis Hetra Míg 160- as 1 fázisú hegesztő gép transzformátorának "lefejtési" - kapcsolási rajzát keresem ezerrel, mert a villanyszerelő mesterem csak annak a birtokában vállalja a fokozat kapcsoló bekötését! Help!!!
(#) granpa válasza sándor67 hozzászólására (») Jan 14, 2019 / 1
 
A mester nem próbálkozna méréssel esetleg?
(#) Ge Lee válasza granpa hozzászólására (») Jan 14, 2019 / 2
 
Előfordulhat, hogy a mesternek nincs egy 12V-os trafója amit fordítva rákössön, aztán végigmérje a primer leágazásait, vagy csak lusta, esetleg nem ért hozzá.
(#) Phile80 válasza sándor67 hozzászólására (») Jan 14, 2019 / 2
 
Azt szerintem hiába keresed. Nem találkoztam még olyan rajzzal amin rajta lettek volna ezek az adatok. Amilyen adatok a rajzon vannak, azokat az értékeket a Gee Lee által mondott módszerrel meg lehet állapítani. A lefejtési rajzzal sem mész sokra, mert a vezetékek nincsenek megszámozva.
Ezt sosem fogom megérteni...kb. 2 hetente találkozom ilyen esettel, hogy valami nagyokos kiköti a kapcsolót és nem számozza meg a vezetékeket, majd megveszi az új kapcsolót és akkor jön rá hogy van kb. 10db teljesen egyforma jelöletlen vezetéke és halvány gőze sincs melyiket hova kösse. De ez még semmi, képesek telefonon megkérdezni hogy melyiket hová kössék!
(#) tdi75 válasza Phile80 hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Csak gratulálni tudok nekik. szétszedés előtt lehet fényképezni is.
(#) mpisti válasza Phile80 hozzászólására (») Jan 15, 2019 / 2
 
Miért is gondolja sok "mester" hogy pont olyan kapcsolót sikerül beszerezni,mint amilyen eredetileg volt a gépben? Ha viszont másik gyártótól más kifejtési táblázatú kapcsolót szerez be, hogy köti be ha gőze sincs arról, hogy is kell ezt megoldani? Ezt a bátorságot nem értem sok műkedvelőben, s aztán amikor az ember azt mondja hogy a távgyógyítás az egy másik műfaj, akkor sértődés a vége.
(#) Phile80 válasza Phile80 hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Kicsit fárat voltam már este...
Idézet:
„Amilyen adatok a rajzon vannak, azokat az értékeket a Gee Lee által mondott módszerrel meg lehet állapítani.”

Helyesen: Amilyen adatokra szükséged van, azokat az értékeket Gee Lee által mondott módszerrel meg lehet állapítani.
(#) szendi001 válasza granpa hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Ez kérem ott volt!
(#) BlackForce válasza ropy hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Szerintem,nem hogy beleteheted a 63V-os kondit,hanem azt ajánlom.Mondjuk én 50V-os kondit nem is használok co2 hegesztőben
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2019
Következő: »»   220 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem