Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   106 / 259
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
BSH nál az az erős és az eco programgombokkal lehet nullázni a gèpet.más kombináció tudtommal nincs rajtuk.
(#) BoyRoby válasza botesz hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Köszi az ötletet, ki fogom próbálni...
(#) tibor63 hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
Sziasztok.A whirlpool adp 4407 mosogató gépünk következőt műveli.Indítás után a vizet kiszivattyúzza majd a víz beengedésekor kb1-2 másodpercig engedné a vizet majd leáll a motor.Ezt folyamatosan csinálja.A zöld lámpa meg csak 1-t villog.Egy csep vizet nem engedbe.Hol lehet a hiba?Tudna Valaki segíteni?
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Egy tesztet találtam. Hibakódokat tudsz? Bosch
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
mit ír?
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Q
16 és 20 hibakódokat.
Rájöttem, hogy a labirintus tartály körüli mikrokapcsolók csatlakozása bezöldült, korrodált. A vízbevitellel van gond, de még van tisztítani való csatlakozás. A nyomáskapcsoló tisztítása már javított a helyzeten. A hiba nem azonnal jön, csak az AquaStop mágnesszelep nyitása után. Eddig sosem volt 0 a hibakód. Gondolom a 20-as kód is ide vezethető vissza. Az leginkább a kiszivattyúzás táján van. Mivel alapból 16-os kódot írt eleinte, egyértelműen egy rossz kapcsoló illetve csatlakozás okozhatja. Lehet, hogy le kell cserélni az anya csatikat, mert így nehezen tisztíthatók. Holnap szenvednek tovább.
Közben az Indesit még nincs javítva. Az NTC-t talán holnap kicserélem.
Persze ha van bármi segítség, szivesen veszem.
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Ja a teszt bekapcsoláskor a Reset bal gombja és a jobbra mellette lévő. Esetleg jó a Reset bekapcsoláskor. Siemens, Bosch, Neff.
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Megtisztítottam a csatlakozásokat, kímértem a csati után a kábelnél. Jónak tűnik minden. A teszt induláskor hibátlan. Amikor nyitja a mágnesszelepet 16-os hibakód. Kevés vízzel indul el.
Ha egy programot indítok a tartályt nem üríti a gépbe, hanem a szelepen enged be vizet, de keveset. Belül a szűrő fölé sem emelkedik a vízszint. Később sem üríti a tartályt. Mindig a szelepen beengedett vizet használja.
A poén az, hogy hosszú állás után végre találtam hozzá egy motort, mikor beraktam és indítottam teljesen jól működött. Aztán beállt a motor kB. 10 perc. Kíszedtem, kiderült, hogy a szivattyú lapát esett szét. Megcsináltam, vissza raktam a motort. Utána kezdődött a vízbeviteli probléma. Utána már nem üríti a tartályból a gépbe a vizet.
Már a vezérlő csatlakozóit is megtisztítottam.
Van ötlet?
(#) laccika77 hozzászólása Jan 11, 2015 /
 
Üdv! Kis segítség kellene siemens s9gt1s mosogatót nem bírom életre kelteni, se kép se hang. A vezérlő panelt kellene valahogy letesztelni, nem reagál semmire, nem jelez ki semmit...
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
A tartályból is egy szelep engedi le a vizet.Az jó?áramot kap?
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Köszi, megnézem.
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Megoldódott az Indesit túlfűtés. Triviális dolog, valahol olvastam már róla jutott eszembe utólag.
A felső kar, bár pucoltam, de újra eldugult a végén. Nem küldött elég vizet az ajtó felső részére. Az NTC meg ott van az ajtó lemezéhez rögzítve kívülről.
Persze volt benne valamilyen mag több is, több lyukban. Így jártam
(#) BoyRoby válasza botesz hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Szia Botesz, köszi, kipróbáltam és simán végigfutott a program, úgy hogy a lefolyó helyett egy vödörbe pumpálta ki a vizet. Most visszakötöttem a lefolyóba, megint i20 hibával leállt az első ürítésnél, pedig a lefolyó nincs eldugulva simán lefolyik a víz. Nem tudom, hogyan érzékeli a dugulást, ha jól sejtem, a szivattyú erőlködéséből (áramfelvételéből). Lényeg az, hogy van amikor normálisan lefut a program van amikor pedig leáll az első ürítésnél.
Talán a szivattyút kellene cserélni, javítani???
(#) botesz válasza BoyRoby hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Dugulást a szivattyú áramfelvételéből nem érzékel.Vagy el van dugulva a csatorna vagy elgyengült a szivattyú.Cserét igényel.
(#) Balaton válasza BoyRoby hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Nem akarok beleszólni, de jártam úgy, hogy a mosogató alatti csatlakozásban pillangó szelep volt, ami kikeményedett és nem engedte át a vizet. Vödörbe kikötő, de a lefolyóba nem ment le a víz. Hibára ment a gép.
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Jan 12, 2015 /
 
Szia!Jól emlékszem hogy neked volt bajod indesit mosogatóval hogy nem fűtött és mindene jó volt?
Ha igen akkor adok egy tippet tegnap egy kedves barátommal belefutottunk ugyanebbe a hibába ugyanezzel a géppel.A relét izgató triac volt rossz.
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Szia! Igen, de úgy látom megoldottam mint írtam előzően. Nem kapcsolt le a védelem, csak 40 foknál igen meleg volt. Még azért tesztelem. Neked sima öblítésnél is melegített?

Idézet:
„Megoldódott az Indesit túlfűtés. Triviális dolog, valahol olvastam már róla jutott eszembe utólag.
A felső kar, bár pucoltam, de újra eldugult a végén. Nem küldött elég vizet az ajtó felső részére. Az NTC meg ott van az ajtó lemezéhez rögzítve kívülről.”
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Nem ez sehol nem melegített.
(#) BoyRoby válasza Balaton hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
A mosogató csatlakozásnál nincs semmilyen szelep nálam, egyszerűen van egy leágazó csatlakozó amire ráhúzom a kifolyócsövet és kész. Nem értem, egyszer lefut a program egyszer nem, mikor milyen kedve van a gépnek. Használtan vettem ezt az AEG-t de megbántam...
Lehet hogy valóban a szivattyút kell cserélnem. Ezt a jövő héten megteszem és meglátjuk....
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Hupsz! Két malomban őrlünk. Két Indesitről beszéltem és keveredett. Igen igazad lehet a triac dologban, de már a motorja egy másik Indesitben dohog, amiben túlfűtés volt. Erre válaszoltam neked. Ha lesz egy ilyen motorom kipróbálom a triac cserét.
(#) botesz válasza BoyRoby hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Ez nem egyszer megy egyszer nem. Ez logika.Mivel a szifon magasabban van a vödörnél ezért(a szivattyú hibájából adódóan) oda már nem bírja a szerencsétlen felnyomni a vizet.
Idézet:
„Használtan vettem ezt az AEG-t de megbántam...”

Ez ettól függ hány éves a géped.Ha kifogtál egy 10 vagy attól öregebb gépet akkor az még egy jó darabig működni fog.Ha fiatalabb 5-6 éves akkor már bármi megtörténhet.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
(#) Balaton válasza BoyRoby hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
- A pillangószelep belül lenne egész a függőleges lefolyó csőnél, egy csavarhúzót, ha bedugsz a leágazásba és benyomod amíg bírod, kiderül. Persze van amikor van, van amikor nincs szelep. Gyártótól függ.
- Nincs ott egy nyomás kapcsoló valahol. Esetleg az koszolódott el. Hirtelen nem tudom, hogy van az AEG-nél. Néha érzi, hogy van benne víz, pedig nincs.
- A szivattyú csöndben megy (viszonylag), ha nincs benne víz? Nem csattog, kattog?
(#) BIGatesz hozzászólása Jan 14, 2015 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Új tag vagyok, és segítséget szeretnék kérni mosogatógép ügyében.
Van egy HAIER DW9-AFM ME tip. mosogatógépünk. A szivattyú tönkre ment benne, folyt belőle a víz.
Sikerült találnom egy újszerű, használt szivattyút, kompletten motorral együtt. Kicseréltem, összeraktam, működik rendesen, nem folyik.
Bekapcsoláskor el is indult a gép, majd egy idő után nem ment tovább a programkapcsoló, csak ha kicsit odébb tekertem.
A másik amit észrevettem, hogy nem melegíti a fűtőszálat! Végig hideg a víz! Kivettem ma a fűtőszálat, kimértem, lepróbáltam melegít rendesen. visszatettem, összedugtam de nem működik.
Tudtok nekem tanácsot adni, mi lehet a hiba forrás?
Előre is köszönöm!
Attila
(#) botesz válasza BIGatesz hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Idézet:
„nem melegíti a fűtőszálat!”

Nem is fogjs mert a fűtőszàl melegíti a vizet.Azèrt nem lép tovább a prk mert nem fűt fel.klixonokat ellenőrizd.
(#) BoyRoby válasza botesz hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
A gép 4-5 éves lehet, újabb típus. Az hogy egyszer működik egyszer nem úgy értettem, hogy a szifonba be van kötve, és egyszer végigfut a program, egyszer nem. Nos nem tudom, hogy mit érzékel az elektronika, egyszer el van dugulva a lefolyó máskor pedig nem???
Kipróbáltam, hogy lecsavartam a szifon alját a lefolyó csövet bekötve hagytam, így ugyan olyan magasra kell pumpálnia a szivattyúnak, és így is végigmegy rendesen a program.
Lehet, hogy mégiscsak van egy enyhe dugulás a lefolyóban, nem tudom...
(#) botesz válasza BoyRoby hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Ez vagy szivattyú lesz vagy dugulás.....
(#) BIGatesz válasza botesz hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Köszi a választ botesz!
Közben meglett a hiba forrása. Nem kapott elég vizet a rendszer, és nem lepte el a fűtőszálat, illetve a termosztátot a víz, ezért nem melegítette a vizet.
Az lehetséges, hogy szivattyú csere után fele annyi vizet ereszt be a kamrába, mint előtte? Azért kérdezem, mert a 120W os szivattyú motor helyett, 60W-os lett betéve.
Ettől lehet?
Köszönöm.
(#) botesz válasza BIGatesz hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Ez hülyeség.Ott inkàbb a vízszintszabályzónál lesz a hiba.
(#) BIGatesz válasza botesz hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Köszi botesz!
A mosogató gép oldalán egy kis kerek valami az, ugye?
Ez javítható, vagy állítható? Látok benne kereszthornyos állítási lehetőséget, azért kérdezem.
Elnézést ha sok a sületlen kérdés, de ezt a témát nem vágom

index.jpg
    
(#) botesz válasza BIGatesz hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
El ne állítsd mert akkor kidobhatod!!!
A vízszintszabályzóból indul egy cső a légcsapdábaAzt a részt kène kipucolni.most amúgy rendesen fűt?
Következő: »»   106 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem