Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   190 / 259
(#) fulcsii válasza Palatinszky hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Azért van több klixon, mert több hőfok is van. plussz a biztonsági.
(#) Dino71 válasza fulcsii hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Na Na nem mindegy hol van az a klixon és miféle rendszerű a gép. Amik közvetlenül fixen be vannak építve a fűtő egységbe Azok biztonságiak. Az nem szól bele a vezérlésbe Biztonsági szerepük van.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2017
(#) qwertzu30 hozzászólása Dec 4, 2017 /
 
Sziasztok! az lenne a problémám, hogy van egy siemens kb 5 éves mosogatógép, és az öblítő vizet nem veszi be, de a mágnesszelepek jók és a motor is megy,mint ha lenne benne víz és a programot is végigviszi,
(#) fulcsii válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Nos! Ebben van 3 db. Orion OD 007 a márkája. egy sárga 42 fokos egy kék 62 fokos ás egy fekete az a biztonsági az 92 fokos. Az nem is ott van elhelyezve. A kék és a sárga melegen adnak át. A fekete hidegen.
(#) Chipmunk1960 válasza fulcsii hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Szia, Láttam ugyanolyan tokozásban hőmérőt is ! Ellenállást mérjél rajta.
(#) Chipmunk1960 válasza qwertzu30 hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Szia, Akkor mérd ki kap-e vezérlőjelet a mágnes-szelepe, illetve honnan jön a jel. Relé, triak,... Nem indultam el rajzot keresni, mert típust nem írtál, de anélkül nem biztos, hogy eredményre jutsz.
(#) fulcsii válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Szia! Azt mértem. Ez tuti klixon.
(#) Dino71 válasza fulcsii hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Így van! A Tied od 007 klixonokkal szabályozza a hőmérsékleteket. De ez a megoldás már igen ritka a mai gépekben. A mai digitális gépekben a klixon csak biztonsági elemként van benne.
Palatinszky gépe nem ilyen.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) botesz válasza qwertzu30 hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Miért kell mindig leírni hogy kéne a típus?
(#) qwertzu30 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
A probléma megoldódott,a panelon egy triac-ot kellet kicserélni,most már veszi az öblítővizet. De viszont a mosogatás végén nem szárít. egyik programon sem szerintetek mit kell nézni ilyenkor?
(#) wolf-69 hozzászólása Dec 18, 2017 /
 
Sziasztok! Van egy siemens se55590-es mosogatógépünk ami idáig jól működött. A minap vízbetöltés közben nem érzékelte hogy elég a vízből és már az ajtónál fojt ki. lekapcsoltam szétszedtem, a vízszint érzékelő és mellette található úszó is el volt vízkövesedve. Letisztítottam,összeraktam kiöntöttem a vizet az aljából most viszont bekapcsol szépen beengedi a vizet elkezdi visszaszámolni az időt de a motor ép csak egy másodpercre kapcsol be utána négy másodperc csend és megint egy másodperc be. Ezt csinálja a program lejártáig ,melegíti a vizet viszont észrevettem hogy a fűtő szál két vége közötti kapcsoló állítja le a motort . megtudná mondani valaki hogy mi lehet a gépproblémája?
(#) botesz válasza wolf-69 hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Az a kapcsoló ami a fűtőbetét két kivezetése között van az nem a motort hanem a fűtést állítja le. Vedd ki a Labirintus tartályt pucolt ki azzal az úszós mechanikával együtt .
(#) wolf-69 hozzászólása Dec 19, 2017 /
 
Köszi botesz ,nekiállok.
(#) wolf-69 válasza botesz hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Megtörtént, leszedtem a tartályt kimostam visszaraktam.A vízzel szépen teletölti majd beengedi a gépbe de utána megint kezdi egy másodpercig pörgetni a lapátokat utána három másodperc pihi.
(#) botesz válasza wolf-69 hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
A főmotoron relé van vagy bimetál?Ez valószínűleg motorhiba lesz.
(#) wolf-69 hozzászólása Dec 19, 2017 /
 
Szerintem relé ha arra gondolsz ami a motor tetején van (kis 1cmx2cm téglaszínű ,egyik oldalán két csúszósaru a másikon 1vezetékcsatlakozóval) pár napja rendeltem mert az eredeti nem bírta a sok 1 másodperces bekapcsolást.
(#) botesz válasza wolf-69 hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Nem melegszik nagyon a moci?
(#) wolf-69 válasza botesz hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Nem. Most azt is kipróbáltam hogy lehúztam ezt a relét a motorról és simán csak azt az egy szál vezetéket raktam vissza de így is ugyanazt csinálja.
(#) Monyok hozzászólása Dec 28, 2017 /
 
Tisztelt fórumozók!
CANDY CSF458 E típusú mosogatógépemmel van gondom. Úgy gondolom kevés vizet vesz fel bármelyik programon, és igy nem mindig engedi végigfuttatni a programot. Ha elindítás után kiszivattyúz rendesen, hosszú ideig próbál vizet venni, de nem hallom a viz áramlását. Ha ilyenkor megállitom, öntök bele vizet, akkor végigfut a program. Bejövő vizcsövet megnéztem, van víz, csonkban levő szűrő tiszta. Utána levő mágnesszeleppel lesz gondom, vagy lehet több probléma is? Újonnan vettem, kb.10 éves lehet, idáig nem volt vele gondom. Évente szoktam Somat tisztítót használni, és a mosogató szerek is többnyire ez a márka. Előre is köszönöm a segitségetek.
(#) Gyuss hozzászólása Dec 29, 2017 /
 
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem! Adott egy Beko DUN 6832 fx30 típusú mosogatógép! A hibajelenség az hogy a program végén, a szárítás fázis végezte előtt pár perccel (5-8) leveri a gép a kismegszakítót! Ezt amperszag kíséretében teszi. Még nem szedtem szét a gépet (teli vagyok bejglivel ) Tudna valaki tippet adni hogy merre induljak el a hiba keresésben? Mosogató géppel még nem volt dolgom! Köszönöm előre is és Kellemes Ünnepeket!
(#) Dino71 válasza Gyuss hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Hát ez nem lesz nehéz. Csak szét kell szedni és méregetni test felé. Valószínű fűtés haldoklik és ha elér egy melegebb hőfokot átmegy zárlatba. De lehet valami vízfolyás is valahova ahol fesz. van.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2017
(#) beriari hozzászólása Dec 30, 2017 /
 
Használati utasítást szeretnék kérni valakitől aki tudna nekem küldeni Kenwood KDW 45x16-os mosogatógéphez (10 személyes) használati utasítást!
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2017
(#) botesz válasza Gyuss hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Regeneráló szelepet ellenőrizd.
(#) fulcsii válasza Monyok hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Szia!
Lehet hogy inkább nálad is a légcsapda lesz eldugulva. Vagy a víznyomás lett valami miatt alacsony. Én az Orionnal jártam így.
(#) fulcsii válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Ez azért nem valószínű, mert mosogatáskor is használja a fűtőbetétet. Akkor még víz is van rajta.
(#) Dino71 válasza fulcsii hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Na azért egy zárlatot kilehet mérni. Ha nem a fűtés akkor a regeneráló szelep, vagy valami vízfolyás. És mérés nélkül annyira nem jelenteném ki hogy a fűtés nem lehet.
(#) fulcsii válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Értem én! Csak nekem ez fura! szerintem vinné azonnal vízzel is ha a fűtő szál! A reg szelep, meg nem öblitéskor nyit?
(#) Macsek71 hozzászólása Jan 2, 2018 /
 
Tisztelt Szakik !

Whirp**l adp200 Wh szórakoztat lassan karácsony óta ...
Van amikor végigfut a program, de 8 villanással állt le.
volt amikor start után szivattyúzott, majd 6 villanás .... megállás....

Szétszedtem-ellenőriztem a gépen kívüli összes csövet, a gépben szétszedés nélkül hozzáférhető szűrőket.
Sótartályból kiszedtem egy marék fehér kavicsnak látszó dolgot.

Most ott tartok, hogy a gépbe vizet öntve, "Ha X gombot a mosogatógép kikapcsolt állapotában nyomja meg,a mosogatógép minden folyadékot leereszt. (1 perces folyamat)." tökéletesen fut, egy kis hörgés után kitolja a vizet, majd szépen sípol megáll.
Az előmosás programmal akartam tesztelni ( kb 15 perc ) Szivattyúz kb 1 percig, majd 8 villanás ....



kezelési útmutatószerint :
a TÖRLÉS/Ki jelzőfény 6-szor villan
- A vízcsap zárva van.
- Megtört a vízbevezető cső, vagy eltömődtek a bemeneti szűrők.
- Túl alacsony a víznyomás.
...a TÖRLÉS/Ki jelzőfény 8-szor villan
- A szűrők szennyezettek.
- A lefolyócső megtört.
- A szifon csőcsatlakozása zárva van
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2018
(#) Dino71 válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Átfolyásmérő reedrelé a labirintusban, vagy nyomáskapcsoló vagy optikai szenzor nem tudom fejből mivel van szerelve. Kezdjed a reedrelével.
(#) Macsek71 válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Ettől tartottam ... Hátulról lehet támadni ?
Következő: »»   190 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem