Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   191 / 259
(#) Dino71 válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Hátulról nem támadunk Szemből bal oldalt van a labirintus. Abban van egy pici nyák és azon van egy reedrelé(kis üveg cső kb 2-3mm átmérő és 15-18mm hosszú)
(#) botesz válasza fulcsii hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Az a szelep a szárítási folyamat alatt megy.
(#) fulcsii válasza botesz hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Nem értem!
Nekem van egy whirlepool és egy orion. Esküszöm mindkettő olyan, hogy az a szelep öblitéskor nyit. akkor engedi bele a vizet a regenerálóból a szivattyú részbe. De lehet nem jól tudom.
(#) gabsz hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Sziasztok! AEG Favorit gép program indításakor egyből beengedi az öblítőt és az indítás után az ajtót kinyitva 3cm-es hab van a gép aljában. Ez normásil? Az öblítőt nem a program vége felé kellene használnia? Köszi előre is.
(#) sakawaka hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Segítők előnyben!
Candy ced110-37s típusú mosogatogép előmosàs után szivattyuzik de a főmosás után nem engedi ki hanem a benne levő vizet kezdi szárítani.
Mi lehet itt a probléma?
Aki tapasztalt ebben lérném segítő válaszát.
Előre is köszönet!
(#) qfrenk hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy BOSS SRS43A mosogatógépem, az lenne a kérdésem, hogy a vízlágyító tartályban lévő mágneses úszónak mi a szerepe? A reed patron jó, az úszó azonban mindig lent van, nincs elakadva, mert egy mágneses csavarhúzóval kívülről meg tudom emelni. A hibajelenség, hogy induláskor a töltés nem áll le, szakaszosan ráindul az ürítő sziv., a program végén meg az ürítő sz. nem áll le. Az úszós szintérzékelő mikrokapcsolók jól működnek.
Előre is köszi.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) Dino71 válasza qfrenk hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Figyeli a só szintet. A gép bal oldalában ott a labirintus a abban van egy úszókapcsoló azt kell kisavazni kipucolni.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) qfrenk válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Köszi.
Ha csak a sószintet figylei, nem okozhat gondot a vezérlésben. Ha tele van a tartály, -ami szerintem nem széthedhető- nem kellene felemelkednie? Mi állítja le a vízbetáp mágnesszelepet? Az úszós szintkapcsoló elindítja a kidobó szivattyút, a membrános mikrokapcsoló is kapcsol, de erre nem áll le a töltés.
(#) qfrenk válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Köszönöm, ezeken már túl vagyok, a labirintust, az úszóházat, az összes csövet kipucoltam, a mágnesszelepet is lepróbáltam.
(#) Dino71 válasza qfrenk hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Az csak a sószintet figyeli. A vízszintért a pirossal bekarikázott szelep felel. Amiről Te beszélsz, hogy mozgatod és leáll a töltés és beindul a víz ürítés az biztonsági elárasztás kapcsoló.

bosch.png
    
(#) Dino71 válasza sakawaka hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Mivel a felforrósított vízzel szárít. Mi a konkrét hiba??? Mosogatás végén leengedi a vizet? kikapcsol a gép? Mert akkor semmi baja.
(#) Dino71 válasza gabsz hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Ez nem normális! Ha az öblítőtől van. Lehet rossz az öblítő tartály tömítése ott ahol betöltöd. Azért egy pontosabb tipus nem ártana.
(#) botesz válasza gabsz hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
A mosogatótabletta fedelét becsuktad?
(#) Monyok válasza fulcsii hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Fulcsii!
Köszönöm a segítséged. A légcsapda láthatóan szennyezett volt. Kitisztitottam, lepróbáltam, most ugy tűnik jól veszi a vizet. Holnap jön az igazi próba de a vizvétel biztos működni fog.
(#) gabsz válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
AEG favorit 65410 mop gépről lenne szó. Tuti, hogy az öblítő mert látom a gép aljában álló hab szélle sárga mint az öblítő. Ahogy észrevettem az öblitő nyomaiból, rendesen jön az adagoló nyílásán és nem a fedél tömítésénél. Amúgy a gép első indítás után 20-as hibakóddal megáll. Ezt a hibát mindig a fő mosogatás és az öbblités közt dobja és hallani, hogy sokáig próbál üríteni majd 20-as hibakoddal leáll. Utána törlöm a hibát és másodjára tökéletesen végig megy a program.
(#) gabsz válasza botesz hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Igen csukva és hallom is mikor nyitja. A fedél nyitása után 1-2 perc múlva ha kinyitom a gépet, már vastagon áll a hab az alján. És mindez tabletta nélkül és az öblitőt adagolást is kikapcsoltam.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2018
(#) fulcsii válasza Monyok hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Nincs mit!
(#) ludus hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Sziasztok!
Kb öt éves Ariston LST114 mosogatógépünk egyik pillanatról a másikra átváltott traktormotor imitátor üzemmódba, a keringető szivattyú ugyan forog de iszonyat hangos rezonáló hangot hallat.
Találkozott már valmelyikőtök ilyen hibával? A komplett motort cserélni kellene? Valami tipp esetleg?
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2018
(#) Dino71 válasza ludus hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Vagy csak egyszerűen valami belement a járókerékbe és üt. Szét kell szedni. De az is lehet hogy a perselyek(csapágy) elkopott.
(#) ludus válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Elképzelhető akár ez is... Gondolom más nem adhat ilyen hangot, akkor nincs más hátra mint előre!
(#) fulcsii válasza ludus hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Ezt mosogatás közben hallani?
(#) ludus válasza fulcsii hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Igen akkor, amikor megy a keringetés. A szivattyúzás-feltöltés tökéletesen működik.
(#) tompaa hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Sziasztok!
Adott egy Whirlpool ADG7556 mosogatógép.Több éve hibátlanul működik.Sóhiányjelzés villogott majd fel lett töltve szokásos módon.Elindul a program rendesen kiürít a gép,majd sípolás és megáll minden! Hibakódként 16-ot villog!(Azt mondták a márkaszervízben hogy annyit nem is villoghat)Keresgélés után rátaláltam a hibakódra utaló hibára: FF fault VWI failure (Virtual Water Indicator).Az alapvető tisztításokat elvégeztem,megy a víz,megy a szivattyú is! Valakinek esetleg valami ötlet?
(#) botesz válasza tompaa hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Az optikai szenzort nem bírja kalibrálni.Vedd ki a szűrőt ott lesz oldalt törölgesd meg,ha nem jó akkor csere.
(#) fulcsii válasza fulcsii hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Nekem a whirlepool csinálta ezt. A szórókar volt meglazulva és oda vert belül mindennek.
(#) ludus válasza fulcsii hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Ha kiveszed a szórókart akkor is ugyanolyan hangja van. Holnap kibontom (beépített gép szerencsére)...
(#) fulcsii válasza ludus hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
sajnálom.
(#) ludus válasza fulcsii hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Először én is erre tippeltem de sajna nem. A legrosszabb a dologban hogy utánaolvasva a dolognak a szivattyú szinte mindenképp cserés. Nem egy eget verő összeg (tizenegynéhány ezer) de jobb lett volna megoldani...
Holnap okosabb leszek!
(#) proli007 válasza ludus hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
"Holnap okosabb leszek!"
Micsoda optimizmus.. Nekem, nem ez a saját tapasztalatom..
(#) fulcsii válasza proli007 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Valahogy nekem is ez a tapasztalatom. Valamiről minél többet tudok, annál inkább érzem, hogy nem tudok semmit.
Következő: »»   191 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem