Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   226 / 259
(#) hermit123 válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Igen, kosz, kozben en is erre jutottam.
Lehet hogy ez az NTC-je (6 kabeles csatlakozo megy ra) es a gep belsejeben szuro mellett van a masik fele (mindig vizben all)?
Mast, ami a sima ntc lehetne 2 kabellel nem talaltam.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2020
(#) Rahan válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Szia!

Holnap már nem dolgozok, lesz időm próbálgatni. Köszönöm!

Üdv, robi
(#) ati790731 hozzászólása Dec 30, 2020 /
 
Üdv mindenkinek! Érdeklődtem már ez ügyben->
Van egy AEG Favorit mosogatógépem, a probléma az vele, hogy indítás után hosszan szivattyúz (4perc) majd i20 hibával leáll.
A kifolyócső, és a lefolyó nincs eldugulva, tiszta a szintézékelő csöve, és az érzékelő is, már hónapok óta szivat, miután semmi hibát nem találtam, cseréltem benne presostátot is, de egy-két mosás után, újra jelentkezik a hiba.
Ha kiszedem a helyéről, mindent átnézek, és visszarakom, akkor 1-2 alkalommal lefut a program, de aztán kezdődik minden előlről.
Van, hogy a program felénél jön elő a hiba.
Olvastam valahol, hogy a kifolyócsőben is van szűrő, de olyat nem találtam rajta.
Ha a kifolyócső végét vödörbe teszem, az sem segít, tehát nem a lefolyóval van a baj.
Olvastam valahol, hogy a fűtőbetét szivárgó árama is ilyen hibát generál, de ez nem állandó hiba.
kb 3 éve már elkezdte ezt egyszer, akkor sem találtam semmi hibát, és utána magától megjavult, pár hónappal ezelőttig.
Esetleg valakinek valami ötlet?
(#) tibec válasza ati790731 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Szia! Igen, a szivárgó áram is okozhat ilyen jelenséget. Próbáld meg, húzd ki a dugvillát és fordítva dugd vissza. Nem biztos, hogy segít, de előfordulhat. Esetleg egy fűtőszál csere is lehet a megoldás. Szerintem inkább, mint a fordítva csatlakoztatás.
(#) ati790731 válasza tibec hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Rendben köszi! De sajna azt már próbáltam.
Ha ez lenne a probléma, az nem állandó lenne?
(#) tibec válasza ati790731 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
A szivárgó áram tud csalafintaságot okozni, mert mint a neve is mutatja, szivárgó, tehát, ha a felület nem alkalmas a vezetésre, akkor nincs szivárgás. Lehet, hogy egy hosszabb állás után végig megy a program, de a következőnél már víz kerülhet oda, ahová nem kellene, ezért ott már jelentkezik a hiba. Esetleg ellenőrizd a szivattyút, lehet, az nem működik rendesen. Kotyog, lötyög, tele van a belseje mocsokkal, akkor már terhelés alatt nem biztonságos a működése. Sajnos, ezt csak ilyen "rendszer ellenőrzéssel" lehet kiszűrni, mert több oka lehet a jelenségnek. Sajnos, ezeknek a hibáknak a megoldását én is csak találgatom, mert nem javítok olyan sok mosogatógépet, hogy legyen megfelelő tapasztalatom.
(#) Karesz 50 válasza ati790731 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Csiszold meg a kommutátort dörzspapírral az áramtalanított gépen. Neki támasztod a falnak 45 fokos szögben, aláfekszel és az ékszíjjal forgatod a motort. Ha utána elindul, akkor cserélj szénkefét.

Bocs, félreolvastam... mosógépnek De a motorhiba fennállhat itt is.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2020
(#) ati790731 válasza tibec hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Köszi! Szétkapom mostmár a szivattyút is.
Az a helyzet, hogy elég korrektűl próbáltuk használni, és megkapott minden szert, hogy ne rakódjanak le benne dolgok, elég kultúrált a belseje is, nincs el trutyisodva, (legalábbis ahol eddig néztem).
(#) ati790731 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Szia! Az előbbit biztos nekem szántad?
(#) Karesz 50 válasza ati790731 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Neked, de tévedtem. Másfél évig szereltem mosó-és mosogatógépeket egy szervízben alkalmazottként, de már ennek is öt éve és azóta csak felejtek. Eszembe jutott. Ezeknek nem kapcsolóüzemű tápjuk van, hanem csak egy soros, 1µF körüli áteresztőkondi diódákkal. Ez a kondi szokta fokozatosan elveszíteni a kapacitását, ez nagyon gyakori hibajelenség volt. Mérd meg és cseréld ki.
(#) ati790731 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Köszi szépen a hasznos infót!
Ránézek!
(#) Josi777 válasza hermit123 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Az NTC-k egybe vannak építve az OWI-val. OWI sensor, így keress rá, remélem felismered a sajátodat a képeken.
(#) Josi777 válasza ati790731 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Ha fizikailag nincs benne víz, akkor ahogy lett említve, vagy a fűtőtest szivárgási árama, vagy az analóg szintérzékelő szokott lenni a ludas. A szintérzékelőjük eléggé érzékeny jószág. Szereld ki és alaposan tisztítsd meg a csöveket és a légcsapdát. De ne fújd meg, ahogyan azt más esetben szokták, mert tönkremehet tőle.
(#) hermit123 válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
A kepen az az a szenzor amit bekereteztem, ezt hivjak turbidity-nek is?
(#) hermit123 válasza hermit123 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Meg kell neznem a konkret tipusat, mert - sajnos - tobb fajta is van belole...
Szetszedni gondolom nem lehet, ugye?
(#) pockom válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Üdv! fütőrelé cserélve. Továbbra sem működött szétszedtem fűtőbetét ellenőrizve / jó/ Pressostátok ellenőrizve, vezetékek átmérve, Összeraktam 30perces program működött a melegítés. Úgy gondoltam hogy jó, de a következő éles bevetésnél ismét nem melegített.
(#) ati790731 válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Szia! Köszi az infót! A szintézékelő az a presostat, amire egy szürke 5-6mm belső átmérőjű kb 20cm hosszú cső megy és egy 3 lábú csati van rádugva 5v / test/ stb?
Mert az zsír új, vagy van esetleg másik is benne?
(#) Josi777 válasza hermit123 hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Igen, az egy másik megnevezés, a víz zavarodottságát is méri talán.
(#) Josi777 válasza ati790731 hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Az az elvileg, de a cső utáni részt, a kamrát is ki kell tisztítani. Ha pedig nincs rádugva, akkor elvileg el kellene kezdenie a vizet venni egy rövid ürítés után (20-30 sec, kivéve, ha volt hiba, mert akkor 2 perc).
És sajnos van egy olyan problémája ennek a típusnak, hogy ha sokszor egymás után ugyanaz a hiba, akkor "beragad" a hiba és akkor sem fog működni, ha már a feltételek megvannak. Ezek csak a szoftverfrissítés segít. Az új szoftverben ez az érzékelési küszöb is át van írva.
(#) ati790731 válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Köszi! Még a kamrát nem takarítottam ki lehet ez a baja! Ránézek majd, és jelzem mi a vége!
(#) franky710 hozzászólása Jan 3, 2021 /
 
Sziasztok!
Adott egy Cany CDF624A 15 terítékes mosogatógépem, ami Kb a program felénél, vagy háromnegyedénél megáll, vilognak a ledek gyors ütemben és sipoló szaggatottan hangokat ad ki!
Hol lehet a probléma!
A vízet bármelyik programnál felmelegíti, szívattyúzni is szivattyúz.
Kb 15 éve használjuk, többször lett kitísztítva a belseje.
Odáig jutottam, hogy a mosási program nem áll meg, hanem olyan mintha végtelen lenne nem megy át öblítő funkcióban, hanem egy idő után ki áll hibára. Villognak a ledek gyors ütemben, és sípoló hangot ad ki.
Mi lehet a probléma?
Tudnátok segíteni?
Hol keresgéljek? Van valakinek valami tapasztalata ilyen esetre?
Köszönöm előre is!
M.Feri
(#) diginewl válasza diginewl hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Tiszteletem! Ismét segítségért fordulok a Fórumtársakhoz!
A zanussi ZDS105S mosogatógépet szétszedtem, mert egyre nehezebben indult, és volt hogy program közben is, szivattyúzás után, a keringető motor nem indult újra be. (az áramkörön hallani a relé kattanás hangját, de a motor csöndben van).
A mellékelt képen van a motor + kondi. Kézzel jól forgatható a belső propeller, a szivattyúház belülről is nagyon szép tiszta. Erős a gyanúm, hogy másutt lesz a baj, nem a tömítésnél. Be tudom-e ezt így hálózati feszültségről közvetlenül indítani próbának? Egy kék és egy fekete vezeték jön ki (fekete fázis, kék nulla). Jól gondolom?
Elképzelhető-e az hogy a mellé tett kondi (nem látszik rajta repedés) vagy az áramkörön a kapcsoló relé a hibás?
Köszönettel: Jenő
(#) SA-K hozzászólása Jan 3, 2021 /
 
Sziasztok, BÚÉK! Korábban már többször merítettem hasznos ötleteket az oldalról, most nem találok egyértelmű megoldást a jelen problémára, ezért kérdezek. Adott egy kb 15 éves Bosch SGI33A05 (beépíthető) mosogatógép. Pár éve dugulásos gondja volt, azt sikerült elhárítani, épp az itteni fórumbejegyzések alapján. Most pát hete észrevettük, hogy gyengültek a mosogatási képességei, tisztogatni próbáltam, de nem okozott látványos javulást. Majd egyszer a feltöltés után halkabb, de kerregősebb lett a hangja, mosogatás közben, de már alig volt benne nyomás - az edényekről jól látszott. Amúgy végigmegy a program (víz be, víz ki), de nagyjából hatástalan. Levéve az oldallapot a keringető szivattyú felől hallatszik a kerregő hang, ebből annak hibáját gyanítom. Amióta ez a hang is megjelent, már nem fűt, azaz a víz nem melegszik, de még a fűtőszálat lemérem. Szerintetek keringető szivattyú csere?
(#) diginewl válasza diginewl hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Annyi fejleményem van, hogy a kondenzátor jelenleg 0,8µF-es a 3 helyett. Valószínű itt lesz a bibi. Megpróbálok körbenézni, hol lehet ilyent venni mifelénk.
(#) tibec válasza SA-K hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Szia! BÚÉK Neked is! Igen, valószínű, hogy a szivattyúval lesz gond! Ha az nem működik, akkor fűteni sem fog!
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2021
(#) Cinema válasza diginewl hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Motor-üzemi kondenzátor (Ducati) is jó oda, ha van helyed befogatni.
A hőkapcsolót-hőbiztosítékot(?) is érdemes ellenőrizni, a motor előtt mutatja a rajz, az a 150-fokos alkatrész az.
Sok sikert!

Üdv!
(#) diginewl válasza diginewl hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Tiszteletem!
Hófehér jaguárban - fehér zanussi mosogatógép - duruzsol a motor szépen.
Az állás közben a beeresztő műanyag vízadagolóban eltömődés alakult ki. Alig megy benne a víz. Hogyan tudom ezt leszedni, hogy kipucoljam? Belülről együtt forog vele műanyag anya. Lazítani kell, vagy bajonettes, vagy pattintós? Nem szeretném eltörni.
Köszönöm előre is a segítséget!
(#) kondasg hozzászólása Jan 12, 2021 /
 
Sziasztok!
Candy CDP1L39W mosogatógép a következő hibát produkálja. Bármely program indítása után elkezdi a víz beengedését, majd viszonylag hamar le is engedi, majd megismétli ezt 2x és hibával leáll. A nyomáskapcsoló hibájára gondoltam, ezért a következőket próbáltam ki.
1. A Pressure Switch-et kimérve nyit-zár az érintkezőkön a nyomásváltozásra
2. A gumicsövet lekötve a Pressure Switch-ről nem szakad meg a feltöltés, ha nyomásváltozást idézek elő akkor leereszti a vizet
3. A gumicső a Pressure Switch irányából átjárható
Ezekből én azt gondolom, hogy nem a Pressure Switch-nél kellene a hibát keresnem, de akkor hol? Vagy esetleg elfáradt és már kisebb nyomás is aktiválja?

Köszönöm a segítséget.

Exploded Spare Parts Diagram
(#) hermit123 válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Igy nez ki az owi panelja, Bitron 15000056 van rairva, jo lenne tudni a hianyzo alkatreszek tipusat, vagy egy bontott, de mukodo panel esetleg:
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2021
(#) diginewl válasza diginewl hozzászólására (») Jan 12, 2021 / 1
 
Sikerült kisavazni. Ismét működik az egyik legfontosabb háztartási gépünk.
Következő: »»   226 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem