Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   244 / 259
(#) PikPak válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 16, 2022 /
 
A keringető szivattyú lapátját a szűrőbetét aljáról elérem, könnyen, lazán forog.
Az volt a gondolatom, hogy esetleg kevés feszt kap a motor, ezért lassabban forog, igy a víz mennyisége is kevesebb mint kellene.
Köszönöm a válaszod.
(#) Josi777 válasza PikPak hozzászólására (») Szept 16, 2022 /
 
Valószínűleg a járókerék kettévált. Az alaplapjáról leváltak a lapátok.
(#) PikPak válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 16, 2022 /
 
Köszönöm a segítségedet.
(#) Josi777 válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 16, 2022 / 1
 
Az elektronikáján, ami az ajtóban van, van egy szép nagy kondi. Azt mérd meg, valószínűleg annak a cseréje megoldja a problémát.

ADP.png
    
(#) Epu2 válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 16, 2022 /
 
Ezeket megnézem. Köszi!
(#) Epu2 válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 16, 2022 /
 
Köszi! Holnap belezek.
(#) Epu2 válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 17, 2022 / 2
 
Megoldotta. Nem teljesen ilyen a panel, de a lényeg azonos. A kék kondi felejtette el a kapacitásának kétharmadát. Annyi tápot még adott, hogy a kijelzés működjön, de egy relé már nagyon leterhelte és minden kikapcsolt. 1,5 μF-os helyett egy, 1μF-ost és vele párhuzamosan egy 0,47μF-ost tettem és lőn csoda. Ott folytatta ahol abbahagyta.
Nagy szerencsém volt, hogy az egyébként nem penge kéziműszeremben van kapacitás mérő. Mindenkinek köszönöm a segítségét, még azokét is akik mellé lőttek.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2022
(#) akosos hozzászólása Szept 17, 2022 /
 
Sziasztok!
Whirlpool adp4610 mosogatógép feltölti és le is ereszti a vizet, de a keringető szivattyú nem megy, csak zúg. Nincs eldugulva, csavarhúzóval forgatható....
Ötlet esetleg?
Előre is köszönöm!
Ákos
(#) Josi777 válasza akosos hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
A motorra fel van csavarozva egy kondenzátor, 3-4 µF körüli értékű (nem emlékszem pontosan, de rá van írva). Azt ellenőrizd, ez a gyakori oka. Ritkán szakadt az egyik tekercs.
(#) akosos válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Köszi, kiszerelem.
Egyszerű multiméterrel tudom ellenőrizni egyáltalán?
(#) Josi777 válasza akosos hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Ha van rajta kapacitás mérés, akkor igen.
(#) akosos válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Az sajnos nincs, csak ellenállás és szakadásmérés van rajta.....
De nem nagy tétel a kondi, így veszek egyet hétfőn.
Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2022
(#) miselino52 hozzászólása Szept 19, 2022 /
 
Sziasztok! Bekó mosogatógép E-02 hibakódot ír ki, mi lehet a hiba víz van a csapnál szűrő kitisztítva a víz betáp csövén van egy mágnesszelep. Nem lehetséges hogy az zár le és miért? köszi a válaszokat.
(#) Josi777 hozzászólása Szept 19, 2022 / 6
 
Sziasztok!
Tisztelettel meg szeretnék kérni mindenkit, aki valamilyen problémával ide (vagy más készülékkel kapcsolatosan) új problémával hozzászólást ír, hogy ne csak annyi legyen, hogy Beko vagy LG vagy Whirlpool, ... stb., mert rengeteg féle létezik márkán belül is, megannyi konstrukcióval. Ez olyan, mintha valaki egy autószerelős topicban csak az annyit írna, hogy Opel, Ford, Volvo, ... stb. Könnyítsük meg a kollégák dolgát, hogy minél több releváns adatot adtok. Ismertebb márkáknál nem árt ha van szervízkód, hibaüzenet esetén mit derítettél ki, mit jelent a hibakód (ha van), mit ellenőriztél már, ... stb. Ha nem ismert a pontos gyártási év, legalább hozzávetőlegesen írj valamit, hogy 2 éves vagy 12.
Előre is köszönöm.
(#) PikPak válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Szia! Nagyon köszönöm a jó utbaigazítást! A járókerék a hibás, már meg is rendeltem az elektroboys webshopból.üdv Gábor
(#) uniman válasza PikPak hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Ezt 23e-ért? ...ebbe a szivattyúba?
(#) Dino71 válasza uniman hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Nem! Ebbe rendelte SGS6382EU/01
(#) akosos válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 24, 2022 / 1
 
Most sikerült kicserélni, ez volt a hiba.
Nagyon köszönöm a segítséget!!
Üdv
Ákos
(#) proba válasza miselino52 hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Azért ontosabb információ sem ártana, például egy csepp vizet sem enged be, vagy beenged valamennyit, utána reklamál? Esetleg a beeresztő szelep kattog-e, ha leveszed az oldalát, látsz e víz áramlást...
Laikusként ha nem vállalod be a szétszedem nézegetem dolgot, nagyon sok mit nem tudsz tenni a szűrő/ lefolyó tisztításon kívül.
(#) Zsoleszka hozzászólása Szept 25, 2022 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni egy whirlpool adp 4616 mosogatógéphez.
A szivattyúmotoron lévő alkatrész elégett. Ez cserélhető külön (leszedhető) vagy ez a motor hibája miatt égett szét ?
Csatolok képet és köszönöm szépen a segítséget!
Üdvözlettel Zsolt
(#) Josi777 válasza Zsoleszka hozzászólására (») Szept 25, 2022 / 1
 
Sajnos külön nem beszerezhető, így csak bontásból akadhatsz cseredarabra. Nem gondolom, hogy motorhiba miatt ment volna tönkre, sajnos ezeknek is véges az élettartamuk. Amúgy ebben egy néhány wattos PTC van és ha jól emlékszem, akkor sorba van kötve egy tekerccsel, amivel megnövelik az indítási nyomatékot majd ahogy felmelegszik az PTC, lecsökkenti ennek a tekercsnek az áramát.
(#) szs válasza Zsoleszka hozzászólására (») Szept 25, 2022 / 1
 
Erre gondoltál?

relé, vagy mi
(#) Josi777 válasza szs hozzászólására (») Szept 25, 2022 /
 
Ügyes vagy, hogy találtál újat. Én úgy tudtam, hogy nincs külön
(#) szs válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 25, 2022 /
 
Csak a 036202 alapján...
(#) Zsoleszka válasza szs hozzászólására (») Szept 25, 2022 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) Zsoleszka válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 25, 2022 /
 
Köszönöm a részletes és gyors információt.
Fűtőbetét már cseréltem benne ,kb 2 hónapja. Ürítő szivattyút tisztítottam az nem került penzbe, és van ez a mostani eset .
Gondolom ezek a javitasok még reálisak, egy új gép árához képest .
(#) Josi777 válasza Zsoleszka hozzászólására (») Szept 25, 2022 /
 
Nekem kicsit soknak tűnik az a 12e Ft azért az egy szem PTC-ért. Mondjuk, van egy házikója is, de még így is sok szerintem. Ha gondolod, megkérdezem, hogy van-e bontásból. De ha elég merész vagy, akkor több darabból összerakod, így kb. 1000 alatt kijön.
(#) Zsoleszka hozzászólása Szept 26, 2022 /
 
Szívesen összeraknám, akár egy rajz alapján. Max vezetékkel lesz csatlakoztatva. Ha valamilyen tekercs is van benne avval lehet bajban lennék ha pont ugyanolyat nem lehet venni .
El tudod mondani nekem hogy miből áll ez relé ?
Amúgy a bontott milyen árban lenne ?
(#) proba válasza Zsoleszka hozzászólására (») Szept 26, 2022 /
 
Ha van kedved kísérletezni oldalon van egy hosszú hozzászólás. Az szerint akár pár mikros kondenzátor is jó lenne helyette, vagy talán valami monitorban van hasonló tulajdonságú alkatrész.
(#) Josi777 válasza Zsoleszka hozzászólására (») Szept 26, 2022 / 1
 
Ez valójában nem relé, csak rajta maradt a téves elnevezés, mivel funkcióját tekintve hasonló, valamint korábban tényleg reléket használtak. Ebben meg csak egy PTC van. A 3 kivezetés közül 2 össze van kötve és azon van a PTC egyik kivezetése, a harmadikra megy a PTC másik kivezetése. Az árat meg megkérdezem.
Következő: »»   244 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem