Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép Triak vezérlés BTB10-800BW
Lapozás: OK   1 / 1
(#) elgotti hozzászólása Dec 30, 2020 /
 
Sziasztok, sokat keresgéltem itt a forumon de nem találtam még csak hasonló témát sem.
Adott egy idnesit mosógépem aminek szétment a vezérlése.
A Vezérlésből a triakot kiszedtem.
Adott ugye egy szénkefés mosógép motor, 6 kivezetéssel. 2tekercs 2kefe, 2jelgenerátor.
Na most az a kérdésem, hogy az adott alkatrészekből amit a nyákról le tudok szedni, hogyan tudom azt megoldani hogy vezéreljem a btb10-800bw tipusu triakommal a motoromat úgy hogy ne repüljön szét.

Adott egy hajdú mosógép mechanikus vezérléssel.
Ennek a vezérlését beletákoltam szószerint az új indesit mosógépbe ami ugye nincs 1 éves.
A lényeg az hogy azért állok neki mert valamit mindig csinálnom kell. Szeretek szerelgetni hát ez van De most elakadtam.
Na most az van hogy ez a hajdu vezérlés direktbe ráküld egy kondival a hozzátartozó motorjára hálózati kraftot. ez ugye nem volt semmi triakkal vagy bármivel vezérelve.
Most ez a vezérlés hajtaná meg úgy az új motorom hogy szeretném ezt a triakot beiktatni hogy ne pörögjön túl.

A motor bekötését úgy csinálom hogy a tekercset sorba kötöm a kefével.
Tehát a csati 2 középső lábát összekötöm, a másik kettőné laz egyikre megy a fázis másikra a nulla.
Ugye mint ezt tudjuk így nemjó mert halálra pörög a motor. Lassú fordulatot szeretnék, mosás közben a centrifuga egy másik téma lessz. (Nem nem szeretnék nyákot javítani, mert nem hiányzik az hogy minden hónapba 1x ki kelljen cseréljem az ict meg az ellenállást benne.) inkább megcsinálom elpusztíthatatlanra

Mellékeltem 3 képet a gányolásomról csak hogy lássátok miről van szó
Neaggódjatok ez nem fog így maradni.
Amint meg tudom oldani a motor bekötését, hogy mosson és centrizzen, beleépítem a gépbe.
De jelenleg ki is kell igazodnom a sok kábel között, és így egyszerűbb a szitu.

Van egy olyan kép amin van 6szál kábel. Ez a vezérlésből jöjn. mellékeltem hozzá egy papírt, így volt a régi motor bekötve.

Akkor mégegyszer valójában a kérdés hogyan lehetne a leg egyszerűbben bekötni ezt a motort, hogy mosson is centrizzen is, és normálisan, ne szakadjon szét + ne repüljön a holdig ha centrizik. Srácok előre is köszönöm a segítséget, és bocsi minden szakembernek, Biztonság és védelem lvl999
(#) Sebi válasza elgotti hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Nem megoldható. A szénkefés motor alkalmas a triacos fordulatszám szabályzásra, a kondenzátoros nem. Azoknak a fordulatszámát csak frekvenciaváltóval lehet befolyásolni.
Az eredeti - mechanikus - vezérlés is csak kapcsolgatta, a fordulatszáma már a gyárban eldőlt a tekercseléssel.
(#) elgotti hozzászólása Dec 30, 2020 /
 
Valójában én úgy gondoltam hogy az u1-w1 kivezetéseket valahogy összehoznám a motorral. ugye az kapcsolja a N-L-t.
Na most nekem az u1 és a w1ből jönne a delej.
Ezt nem tudom valahogy a triakkal összehozni hogy megvezéreljem a motort?
Valójába a nyákkal is a 230at vezérlik meg.
Annyi hogy ugye itt csak akkor kapja a tápot, ha a vezérlés rákapcsolja.

Igazábol az sem gond ha bonyolultan lehet csak megoldani. (Legalább van benne kihívás. úgyis csak ezért álltam neki )
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2020
(#) Bakman válasza elgotti hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Kicsit zavaros az írásod de ha jól értem, akkor egy szénkefés motor teljesítményét akarod szabályozni. Ha igen, akkor ez kell neked, lásd melléklet.
(#) Karesz 50 válasza elgotti hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Egyáltalán mi alapján feltételezed, hogy "szétment" a vezérlés? Akkor szokott gond lenni a vezérlő panellel ha valami vizet kap. Itt nem látok vízfolyást. De ha mégis a motor-vezérléssel lenne gond, akkor elsőként a triak szokott tönkremenni. Indításkor letesztel mindent az vezérlő elektronika (vízszelep, lúgszivattyú, fűtőszál, motor, vízszintszabályzó, ajtózár) és ha gond van kiír egy hibakódot. Mi volt a hibajelenség? Az is lehet, hogy benne van egy pénzérme, hajcsat, stb. a lúgszivattyúban. Megnézted? Amúgy meg garanciális kell legyen, miért nem hívsz szerelőt?
(#) elgotti válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Na egy ilyenem van készen, (gyári) de ha ezzel használom elég szar hangja van a motornak, lassú, de mint ha erőlködne. Meg hát az van hogy beállítom potival egy fix fordulatra, és ha nincs terhelés, akkor egyre lassabban de felpörög.

Ugye én a motorbol kijövő 2 szálat szeretném felhasználni ami ugye a fordulatszám jel. És ezt egy már meglévő hozzá való triakkal bekötni. annyi a baj hogy nemtudom hogy kell ezt a triakot bekötni. A Nyákból nem tudom kigubancolni mi hova megy mert elég zavaros, meg sok benne a mikrocucc, van amit látni sem lehet.

2 relém van, ami 230ra kapcsol. ezt a 2 relét a mechanikus vezérlő kapcsolja. Az egyik akkor kapcsolgat amikor a mosás folyamatban van, a másik akkor amikor centrizni kell. Ez így rendben van, de ez így most 230at ráküldi egyböl a motorra.
A motornak van egy jelgenerátorja, amit megvezéreltek gyárilag ezzel a triakkal, de nemtudom hogyan. Ennek a bekötését szeretném valahogy kitalálni. Egyébként köszi a segítséget ez is egy megoldás volt számomra de kipróbáltam nem jó sajnos.

Bocsi a katyvaszért, de már én is össze vagyok keveredve. Mire ezt a sok kábelt a helyére kötöttem megbolondultam

1 dolog van amit nem értek, ebbe a nyákba ami az eredetije volt az új gépnek, ebbe nincs diak csak triak.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2020
(#) elgotti válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Teljesen biztos vagyok benne hogy szétment, elcsattant a varisz benne, na meg a nyákon bellül is szétégett a cucc, also nem lehet javítani. ÉS azért nem csináltatom meg mert annyiba kerül mint maga a mosógép Meg hát ugye szeretek alkotni mindig valamit. Akár mennyire is szarul néz most így ki, ha van sikerélmény akkor megérte
Nekem nem kell hogy szivattyut meg mindent vezéreljen, csak a motort szeretném vezéreltetni.
Megfelelő fordulatszámot legyen, ha megkapja a naftát.
(#) Bakman válasza elgotti hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Idézet:
„a motorbol kijövő 2 szálat szeretném felhasználni ami ugye a fordulatszám jel. És ezt egy már meglévő hozzá való triakkal bekötni. annyi a baj hogy nemtudom hogy kell ezt a triakot bekötni.”
Ez egy kicsit összetettebb dolog. A motron lévő jeladó jele alapján egy mikrokontroller vezérli a triakot.
(#) elgotti válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Erre voltam kíváncsi, köszönöm, Esetleg akkor más megoldás?
(#) Gabó hozzászólása Dec 30, 2020 /
 
Tessék ötletelj innen:
Bővebben: Link
(#) Karesz 50 válasza elgotti hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Ha meg is tudnád oldani a motor vezérlését... azután hideg vízben mosol, vödörből töltöd fel vízzel és a kifolyócsövön engeded le a vizet szintén vödörbe? És ezt ismétled meg ötször egymás után öblítéskor? Centrifugálás előtt elrendezi a ruhát, mert ha ezt nem teszi, elszáll, mint a győzelmi zászló.
(#) antiktelefon válasza elgotti hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Ez a panel bőven javíthatónak néz ki fizikailag, még a teljesen kiégett vezetősávok sem okoznak gondot, amíg mikrokontroller nem száll el, addig biztosan javítható.
Ha mindenképpen építeni akarsz bele másik vezérlést, miért nem egy hasonló üsthibás gépből bontasz ki egy teljes szettet? Tanyán biztosan lenne szerelő, akitől tudnál venni valamit, ami jobban összehozható ezzel a géppel.
(#) Karesz 50 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Ezekbe sajnos fel kell programozni a RAM-ot panelcserénél és csak a szériaszám alapján megadott vezérlőpanellel működik. A programozásra csak a márkaszervíz szakemberének van jogosultsága. Tehát nem olcsó mulatság ha lejárt a garancia.
(#) elgotti válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
a szivatztyú meg a többi vezérlése megoldott, azok működnek is erről a vezérlésről. csak a motor nem, mert az direktbe nyomja fordulatszám szabályzás nélkül a delejt. Mindennek megoldott a vezérlése csak a motornak nem.

Köszi gabó király vagy.
antiktelefon gondoltam rá, de ez a vezérlés elpusztíthatatlan, 50éve üzemel, akkor most se fog tönkre menni, ezért gondoltam azt hogy ezzel felélesztem
(#) antiktelefon válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 30, 2020 / 1
 
Nem igazán értem, ezért mondtam, ha a teljesítmény rész sérült csak a nyákon, akkor javítható, és ha egy teljes másik mosógép kábelkorbácsát építi be egy hasonló darabból, akkor azon nincs mit programozni.
De azóta megválaszolta, miért ezt használja. Mondjuk nekem már volt dolgom szétkopott programkapcsolóval, amiről pluszba még okosan lehúzták az összes kábelt.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2020
(#) Lacika71 válasza elgotti hozzászólására (») Dec 30, 2020 / 1
 
A régi mosógépünkben ez egy kis panellel volt megoldva a motor mellett, lent.
És mindig az ellenállás rohadt el benne a pára miatt.
Ott volt egy tda 1085 ic-vel a lenti panel.
Abba volt bevezetve a jeladó kábele is a motorról.
A fenti mechanikus kapcsolóról kapta a jeleket, amiben el volt különítve a lassú és a gyors jel, valamint a mosásnál a forgásirányt egy relé váltotta.
Egy cigisdoboznál kisebb méretű panelről van szó.
Tehát létezik ilyen.
(#) elgotti válasza Lacika71 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Köszi a segítséget, Igazábol most találtam egy működő indesit WP80-as gépből vezérlőt, amit már be is kötöttem mindenhova, a motor kivételével.
Nem tudom hogy itt a nyákrol ami lejön, melyik láb hova kell hogy menjen a motorhoz.
Ha ezt ki tudnánk valahogy gubancolni, az f*** lenne

Attól félek hogy a 4 szálat bekötöm szemre valahova, aztán most meg én repítem el a vezérlőt.
Az a baj ezek a hülyék 4fekete kábelt tettek a gépre, megírni sem írták meg hogy melyik melyik, szín sincs mert mind fekete, már biztos csuklik aki kitalálta.

Ha esetleg valaki tudna kapcsolási rajzot megköszönném, én böngészem a netet most ameddig bírom hátha találok. Köszi a segítséget srácok
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) erbe válasza elgotti hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Azért tettek mindenhova feketét, mert a dugót csak egyféleképpen lehet rádugni a panelra, nem keveredhet el.
A panelról melyik csatlakozó megy a motor felé?
(#) erbe válasza elgotti hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
A panel hátoldaláról készült kép nagyon pici, nem lehet lekövetni, melyik az irányváltótól elmenő.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem