Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   176 / 580
(#) KISERI37 hozzászólása Okt 10, 2012 /
 
sziasztok !segitséget szeretnék kérni van egy LG WD-10264 tipusu mosógépem 4 éves eddig hibátlanul működött . most elszeretném indítani a kijelző kivillan program választáskor elkezd kattogni. a kijelzőn ez látszik -- -- .!és kikapcsol !mi lehet a hiba ? segitséget előre is köszönöm. eri
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2012
(#) zolika60 válasza KISERI37 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Vízcsap nyitva? Ha igen lehet beragadt a vízbeeresztő szelep.
(#) franky710 hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Franky710 válasza zolika60 hozzászólására.

Köszönöm a segítséget megtaláltam a hibát, tényleg a mágnesgyűrű forgott símán a tengelyen.

Remélem összerakás után jól fog müködni.!

köszönettel: feri
(#) zolika60 válasza franky710 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Nagyon szívesen. Ha a válasz fejlécében lévő válasz gombot használod nem kell külön megcímezned kinek szól.
(#) zimpet hozzászólása Okt 12, 2012 /
 
Sziasztok!

Van nálam egy GORENJE pininfarina WA132P mosógép, ami programindítás után azt csinálja, hogy az időkijelzője elkezd villogni és szaggatottan sípol. Hibakódot nem ír ki. Az ajóretesz még be sem záródik, de ellenőriztem, működik, ahogyan a szivattyúja is. Van valakinek ötlete, mitől van meghülyülve?
Üdv.:
Péter
(#) botesz válasza zimpet hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
A sípolások száma is lehet hibakód.Számold meg hányat sípol.Ezen kívül meg ellenőrizz mindent(motorszénkefe fűtőszál NTC vízszintszabályzó)
(#) franky710 hozzászólása Okt 12, 2012 /
 
Tisztelt Urak!!

Zanuszi zdf 211 mosogatógép produkcíója az hogy program kiválaszt bekapcsol. vízet beengedi

és mielőtt elkezdené a mosogatást hibára áll ki . programjelzőlámpa világit és a programvégét
jelző lámpa villog egyet.

ami elvileg dugulást, ill. viz feltöltetlenséget jelent.

hol keresgéljek köszönet Feri
(#) botesz válasza franky710 hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Nem tudom milyen vizszintérzékelő van benne de ha a hagyományos(olyan mint a mosógépekben)akkor nézd meg hogy a csöve nincs e eldugulva.Ha elektronikus átfolyásmérő van benne akkor azt nézd meg hogy ha forog akkor ad e le feszültséget.
(#) A.PETER hozzászólása Okt 14, 2012 /
 
Sziasztok !
Van egy hajdu zerovatt 613 as mosógép és félig lesznek a ruhák vizesek? ez mitől lehet.
lehet köze a víz szint szabályzó hejtelen működésének ? vagy valami más a probléma oa
(#) zolika60 válasza A.PETER hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
A kifolyó csöve nincs a vízszint alatt?
(#) A.PETER válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
nincs
(#) botesz válasza A.PETER hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
A dobot forgatja?
(#) A.PETER válasza botesz hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
igen
meg csinél mindent meg végig megy a program is csak a ruhák egyik fele lessz vizes
(#) zolika60 válasza A.PETER hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
Nincs véletlenül félprogramra kapcsolva?
(#) A.PETER válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
nincs
azt is néztem úgy tünik mintha rövid ideig engedné a vizet vagí kevesebb folyna be mint kéne. a szelepet is kitakarítottam hátha az a baj de nem.
(#) bubu1978 hozzászólása Okt 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, mosógép ügyben. Van egy Indesit IWD7125-ös mosógépem, és az a problémám vele, hogy a mosás után víz marad a mosószer adagolóban. Eddig nem volt ilyen probléma. csak egy program indítás után máshogy engedte a vizet , hangosabban a megszokottnál. Azóta ez a gond vele. Van egy előmosás rekesz, egy mosószeres rekesz, és egy öblítős. Az előmosás rekeszben áll a víz. Van amikor kevesebb, máskor több. Van valami tippetek, hogy hogyan hárítható el a hiba, vagy hogy mitől lehet? A másik problémám, hogy olyan hangja van a mosógépnek, mintha csapágyas lenne. Centrifugálásnál cicergő hangot ad. Ez normális? Amúgy a mosógép kb. 2 éves. Köszönöm előre is a segítségeteket. Tisztelettel: István
(#) VIM válasza bubu1978 hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Szia! A mosószer adagolóban maradt víz az lerakódásra vagy eldugulásra utal. Ez mosópárna alkalmazása esetén nem okoz problémát. A mosószer tartót ki kellene tisztítani a lerakódásoktól. Az is lehet, hogy a fúvókában keletkezett keresztmetszet szűkülés miatt nem oda megy a vízsugár ahová kellene. A cirregés az a dob oldalán elhelyezkedő gumitömítés kiszáradása okozza, amit kis kenőanyag bejuttatásával megszüntethető átmenetileg.
(#) palko0125 válasza bubu1978 hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Szia!
A cicergés esetleg még motor szénkefe is lehet. Nem biztos, mert írtad, hogy 2 éves, de elképzelhető.
Bye
Palkó.
(#) franky710 hozzászólása Okt 15, 2012 /
 
Szóval megnéztem a Zdf211 mosogatógép vízszintérzékelőjét, hagyományos van benne nem átfolyásmérős lényeg az hogy a tele állapotot nem érzékeli ha víz van benne csak ha a kapilláris csövébe ha belefuvok akkor érzékeli és kapcsol. A panelra Igy megy csak el a Jel.

Apropó mennyi víznek kell lenni a gépbe hogy azt érzékelje a vízszint érzékelője?

Mi lehet a gond köszönöm a segítségeteket: Feri
(#) bubu1978 hozzászólása Okt 16, 2012 /
 
Köszi a tippeket, megpróbálom megreparálni házilag vhogy.
(#) torerv hozzászólása Okt 16, 2012 /
 
Üdvözletem!
Volna valakinek eladó új LVB2.22 procija LB2000-es vezérlő panelba.Indesit WI102 mosógépbe kellene.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2012
(#) botesz válasza franky710 hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
Kb 3-4 centri víznek kell lenni az aljában.Tisztisd ki a légsűrítőt és a szabályzó csövét!
(#) franky710 hozzászólása Okt 16, 2012 /
 
Szevasz Botesz!!

Mi az a légsűritő??
(#) zolika60 válasza franky710 hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
Ez alapján megtalálod:Bővebben: Link 5.9-es ábra.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2012
(#) botesz válasza A.PETER hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
Ez vizszintszabályzó lesz de a légsűrítő és csövének a pucolása lehet hogy segít.
(#) toths111 hozzászólása Okt 17, 2012 /
 
Üdvözlet!

Fagor felültöltős mosógéppel van olyan problémám, hogy indítás után a dob ajtaja hibakódot írja ki, már találtam itt hozzászólást akinél ugyanez a probléma volt. Sajnos nem tudom a megoldást, azt mondják, hogy van egy mágnes az ajtóban és az ad jelet, hol van pontosan a mágnes nem találom? Mit lehet tenni? Aki tud segítsen! Köszönöm

A pontos típus FAGOR FET3127
(#) vince1972 hozzászólása Okt 18, 2012 /
 
Szevasztok!Olyan problémám lenne egy whirlpool awe2214 -es mosógéppel,hogy az öblítésnél kirak egy f12 es hiba kódot (fütőszál hiba)-XX--,leáll szerviz jelzés,öblítő a gépben marad.Mivel lehet a probléma ,kérem akinek van tippje segítsen.
(#) botesz válasza vince1972 hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Idézet:
„f12 es hiba kódot (fütőszál hiba)-XX--,”

Megadtad kérdésedre a választ!Nézd meg lehet hogy szakadt vagy testzárlatos.
(#) stenglt válasza toths111 hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Szia !

Sajnos jobb megoldást nem találván párhuzamosan az érzékelőre kötöttem egy nyomógombot. Indulásnál amikor egyet fordít a dobon a gép, a háziasszony egyszer megnyomja a gombot így megkapja az impulzust (nem a háziasszony) és elindul a mosás.
Egyébként a mágnes valahol az dob ajtajába van beszegecselve ha jól emlékszem.
(#) VIM válasza toths111 hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Szia! A mellékletben megtalálsz minden infót.
Következő: »»   176 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem