Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   384 / 580
(#) mindenes válasza anemo hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Valamelyik csatlakozó vagy saru oxidos lehetett.
(#) hoize2 válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Akkor a vízszintszabályzónál mit vagy most hol mérjek?
(#) sunside válasza hoize2 hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Ha nincs hozzá rajzod akkor itt egy: http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=1841
(#) yulo5310 válasza hoize2 hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Nem ott kell mérni,hanem a retesz behúzó mágnese kap-e áramot. Írtad hogy forralja a vizet,a fűtőbetét rendben van? Vízzel,fűtés alatt fázis-test közt voltot mérni! A klixonok kikapcsolnak?
(#) hoize2 válasza sunside hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Szia!
Köszi rajzom az van még a kapcsoló vezetékeléséről is, viszont ötletem már nem igazán. Amúgy a vízszintszabályzó attól hogy fújásra 3-at lekattan még lehet rossz?
(#) sunside válasza hoize2 hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
A 3 katt jó jel, már csak a kapcsolópontjait kellene mérni.
(#) yulo5310 válasza hoize2 hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
A retesz a 15/b és 21/b-re van kötve!
(#) hoize2 válasza sunside hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Azt hogyan? Első 1. 2. és 3. kattanásnál egyenként vagy hogy érted?
(#) sunside válasza hoize2 hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Ha van csipogó akkor a 11-12-13, 21-22-23 és a 31-32-33 pontokat tudod mérni miközben finoman fújod a csövet. (első, második, harmadik kattnál)
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2015
(#) hoize2 válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Szia!
Igen oda van kötve!
(#) hoize2 válasza sunside hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Van műszerem, akkor megmérem holnap ezeket a pontokat egymáshoz képest kattanásonként! Amúgy ha jól emlékszem csinál/csinált ez olyanokat is hogy miközben engedte be a vizet a program indulásakor egyúttal szivattyúzta is ki! Persze nem tölt túl és a csövek mind tiszták és dugulás mentesek!
Ha jól láttam a kapcsoláson a vízszintszabályzó kapcsolja a fűtőszálat is, de akkor a lépésgátló tekercset is?
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2015
(#) anemo válasza mindenes hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Hát... kimentem megnézni fél óra elteltével, szépen ment, majd később ismételten kimentem, a program megállt, az egyik led villogott rajta és közben forrt a víz benne és az egész mosógép gőzölgött... Csodás.
(#) sunside válasza hoize2 hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Idézet:
„A tekercsnek mi vezérli ki az áramot? A kapcsoló manuális lépése vagy esetlegesen van köze a vízszintszabályzóhoz?”


A programkapcsoló 7, 9, 11-es pontjain és a hőkapcsolón keresztül kapja a 230 voltot
(#) hoize2 válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
A fűtőszálak tuti jók, de ezt még nem mértem!
(#) hoize2 válasza sunside hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Az csak az eredeti kapcsolónál jelentkezik amit szétszedtem. De az már végigviszi a programot csak az elején forral és láthatóan menne a tovább csak a retesz nem engedi. Ami most benne van és az eredeti hibát produkálja az nem forralja a vizet. Viszont érdekes hogy teljesen más kapcsoló esetében zsír ugyanazt a hibát hozza.
Amúgy van egy zsír új kapcsolóm is de emiatt még az ki sem próbáltam.
(#) hoize2 válasza sunside hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Gondolom ezeken nem egyszerre jelenik meg. És a program futás melyik részénél kell kapnia? A fűtésnél meg centrifugálásnál?
(#) botesz válasza hoize2 hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Szia!Ne haragudj de nincs kedvem végigolvasni 2 oldalt.Mit produkál a gép és hol tartasz a javítással?Látom a kolléga már próbált segíteni.
(#) botesz válasza hoize2 hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Ha kell keress meg privátban van szervízkönyvem a géphez!
(#) teglascs hozzászólása Nov 9, 2015 /
 
Sziasztok,
az lenne a kérdésem, hogy ha az öreg Energomat mosógépem gazdasági totálkáros lesz, van-e ilyen méretű (ilyen kicsi) és ilyen ajtóelrendezésű (felültöltős) mosógép valamelyik gyártónál a kínálatban?
(A gép egy, az ő méretére készített bútorban van elhelyezve. Helyhiány miatt nincs lehetőség nagyobb gépet betenni a rendelkezésre álló helyre.)
Köszönöm!
(#) yulo5310 válasza teglascs hozzászólására (») Nov 9, 2015 / 1
 
Ekkorát már nem gyártanak,de tele van a jófogás jobbnál jobb hajdúkkal és olcsón!
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
(#) teglascs válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Akkor nem is gondolkodom típusváltáson, köszi a reakciót.
(#) botesz válasza teglascs hozzászólására (») Nov 9, 2015 / 1
 
Ez a gép megfelelő karbantartás mellett sosem lesz totálkáros.
(#) yulo5310 válasza teglascs hozzászólására (») Nov 9, 2015 / 1
 
Van is egy szép állapotú 5 ezerért,ott Pesten a jófogás 15. oldalán!
(#) teglascs válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Köszi!
A gép a miénk, de nem mi használjuk. A néni, akinél van (vagyis volt, mert most a kocsim csomagtartójában pihen), következő hibákról számolt be:
- az öblítőtartály nem tartja meg az öblítőt, azonnal átfolyik rajta (gondolom, a trutyitól nem zár az öblítőtartály alján lévő szelep(?)),
- elszaggatott a gép néhány ruhát (a gépet este hoztam el, nem volt lehetőségem arra, hogy a dobot belülről megvizsgáljam, hogy van-e belül valami deformitás),
- a gép nem csinálja végig a programot, nem centrifugál (gondolom, programkapcsoló meghibásodás).

Ma este viszem el egy általam korrektnek megismert szerelőhöz, aki ajánlatot ad majd a javításra. Ha megmondja, miket talált, megkeresnélek benneteket egy kis konzultációra, ha lehet...
(#) yulo5310 válasza teglascs hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Az öblítő az nem szelepes,hanem az alján lévő csőben rohanó víz viszi magával,mint a karburátoroknál. Az lehet a hiba,hogy a vízátköpő el van vízkövesedve és nem megy a csőbe a víz. Azért nem centrizik,mert a tetőbimetállok már elfáradtak.
(#) teglascs válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Öblítő: állítólag ez a gép azt csinálja, hogy beleöntöd az öblítőt, de alul kifolyik belőle. Akkor el lenne repedve a tartály?
(#) yulo5310 válasza teglascs hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Nem,hanem ha fölé töltöd a cső szájánál,akkor úgy működik mint egy szivornya,ahogy a bort fejtik le.
(#) teglascs válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Valóban van ott egy lefelé álló cső. Eszerint, ha túltöltik, akkor üresre szívja magát? (Vagy félreértelek?)
(#) yulo5310 válasza teglascs hozzászólására (») Nov 9, 2015 / 1
 
Pontosan! De az egy kettős cső,szétkapni és a trutyitól megszabadítani!
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
(#) teglascs válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Oké, köszi.
Következő: »»   384 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem