Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   527 / 580
(#) mlaci989 válasza Busz hozzászólására (») Okt 6, 2019 / 1
 
Bezárja az ajtót majd levágja a relét.? Mit is csinál a gép ajtózárás után? Vizet vesz föl. Nem folyt víz a szelepekre költözés során? Vagy olyan alkatrész ami kapcsolatban van a testtel. Elég ha a nulla érintkezik a földel. Akkor is levágja.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2019
(#) Busz válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Nem ilyen apróság volt a gond sajnos. Lehúztam a fűtőszál csatijait, úgy nem vágta le a FI relét.

Csatlakozók nélkül rámérve bizony van átjárás a pólusok és a test között ami ugye eleve nagy gáz.

Kikaptam, ránézésre egész jól néz ki a fűtőszál, ahhoz képest hogy minimum 15-20 éves a gép.

De nagy hiba nem látszik rajta, mintha egy kicsit meglenne ütve az alja egy helyen, lehet ott megy be a víz, de amúgy korrektnek néz ki.

Valami jó mosógépbontót nem tud nekem valaki ajánlani?

Ui: ha nem lenne se fi se földelés akkor mi történt volna?
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2019

futo.jpg
    
(#) zolika60 válasza Busz hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Ne törd a fejed bontón, vegyél újat.
Idézet:
„Ui: ha nem lenne se fi se földelés akkor mi történt volna?”
Egy kicsit rázna, de szerencsére nem ez a helyzet.
(#) Dino71 válasza Busz hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Orczy ba kb 2000ft az a fűtés.
(#) Busz válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Van amelyikbe annyi, de az enyémbe sajnos nem annyi.
A legdrágább 5600 Ft, a legolcsóbb 4600.
A közeli város villanyszerelési boltjában meg 3 ezerért ígértek hogy lehet hogy szereznek valami utángyártottat.

A neten 10 ezerért komplett működő gépet is kilehet fogni, inkább vennék másikat de 10 ezer a szállítás is..
(#) phuál válasza Busz hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
kofex webáruházat érdemes még megnézni, gyors, és sok mindent tartanak raktáron, és könnyen jó lehet keresni. az nem tudom hogy olcsó-e....
(#) Ronin válasza Busz hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Én tőle vásárolgattam régebben. :Bővebben: Link Kifogásolható alkatrészt nem küldött még.
(#) Busz hozzászólása Okt 8, 2019 /
 
Közeli villamossági boltban vettem egy utángyártottat 3000 ért.


Nade kirúgja magát a helyéről. Betettem, elindult a mosás, nem folyt. Majd mosás végefelé elkezdett ömleni belőle a víz.

Hogyan, milyen praktikát alkalmazva szereljem be hogy ne rúgja ki magát? Ha nagyon meghúzom a csavart szinte rögtön kirúgja magát, ha kicsit akkor meg kirázódik.
Nos valami szerelői tipp?
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Ha nem húzom meg akkor ereszt, ha addig húzom amíg már nem ereszt kirúgja magát.

Ha nem rögtön csúszik ki akkor menet közben mikor megmelegszik a fűtéstől.

Most megpróbálom melegen meghúzni de picit, hátha a gumi szépen lassan szenvedi el az alakváltozást és eszébe jut tömíteni.

Szóval ennyit az utángyártottról, olyan gumit adnak hozzá ami bóvli.
(#) Busz hozzászólása Okt 9, 2019 /
 
Végül bennemaradt.

Csak annyit tettem hogy ráhúztam kb közepesen és nem indítottam el rögtön a mosógépet hanem csak másnap.

Ennyi idő alatt meg ezekszerint már deformálódott annyit a gumi hogy nem csúszott ki 60 fokon sem.

Amúgy a fűtőszálban belül világítva izzik a fűtőzsinór?

Mennyi lenne ezeknek az élettartama ha a vízkő miatt nem hevülne túl?

Pl egy 40 fokos vízben folyamatos üzemben hány óra?

Vagy egy olajradiátor hány üzemórát bírhat?

Mert régebbi hősugárzóban a fűtőszál bekötésénél néhol látszik hogy izzik belül.
De egy kvarccsöves hősugárzónak is 5000 óra az élettartama..
(#) VIM válasza Busz hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Mondani akartam, hogy be ne kend semmivel ill. szárazra kell törölni a nyílást mielőtt az újat berakod. Ha azt a "terpesztőt" kissé feszesebbé teszed egy szorítóval, (kis satu, franciakulcs) talán nem jön ki olyan egyszerűen és ha ezt tudva, beszereléskor leellenőrizted volna a stabilitását.
(#) Busz válasza VIM hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Nem kentem be semmivel, de nem is volt száraz.

A gumija eleve kissebb mint a gyárié volt, szerintem csak ezért kellett vele szórakozni.
Le kellett volna fotóznom a kettő közötti különbséget.
Stabil volt az, de amint megmelegedett a 60 fokon elkezdett pisilni. Utánna mikor kézzel meghúztam már ki is csúszott.

Utánna már akárhogy szórakoztam vele akkor is kicsúszott hideg és melegvízzel is. Eresztett, utánhúztam, kiugrott.

Mikor a 60 fokos víz kiömlött akkor visszaraktam majd nem próbáltam meg cibálni kézzel hogy kijön-e mert kijött volna. Másnapra megszáradt, beleszorult, azóta jó. Remélem belegyógyul majd és nem kirázódik.
(#) mlaci989 válasza Busz hozzászólására (») Okt 10, 2019 / 1
 
A régi gumi azért tűnt nagyobbnak,mert már ki volt nyúlva a sok melegítés meg az idő vasfoga.
Csak ha meglett a bűnös. Ha egészen benyomod a helyére és meghúzod az anyát,akkor nem szabad kiugornia. Belül a kád alján van fül amibe be kell akadjon a melegítő,hogy ne érhessen a dobba. Sok sikert.
(#) Remci hozzászólása Okt 11, 2019 /
 
Sziasztok!

Adott egy Indesit IWDC71680 inverteres mosó-szárítógép, ami az alábbi hibát produkálja. Ha bedugom a konnektorba, akkor minden led felvillan és működik a gép. Ha a kikapcsoló gombbal ki kapcsolom, akkor 1-2 perc után már nem tudom vissza kapcsolni. Viszont ha kihúzom a konnektorból és várok kb fél percet, majd ismét bedugom,akkor megint működik, amíg a kikapcsoló gombjával ki nem kapcsolom. Eltelik megint egy kis idő és utána már nem tudom vissza kapcsolni. Mi okozhat ilyen problémát, vagy mit kellene átnézni rajta? Találkozott már valaki ilyen hibával? A gép nem az enyém, csak elhozták a vezérlő panelt és a kijelzőt, hogy keressem már meg a hibát ha tudom. Igaz,nem akartam,de annyit nyaggattak....
(#) varga jano hozzászólása Okt 13, 2019 /
 
Sziasztok !
Fordítsd meg a konnektorban a villásdugót ! Akkor is leold fí relé ? Hány miliAmperes a fí relé ?
(#) Dino71 válasza Remci hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
A tap részében ellenőrizzed az eleko kondenzatorokat.
(#) stenglt válasza Busz hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Szervusz!

Ezekből a fűtőbetétekből két félével találkoztam az egyik a fém üstökhöz van ennek a gumis szorítórészen van egy váll, a másik a műanyagból fröccsöntött üstökhöz van ennek nincs válla így az nagyobb felületen tud tömíteni és befeszülni. Nem ez lehet a problémád, hogy nem műanyag üstbe való a fűtőbetéted?
(#) banya012 hozzászólása Okt 15, 2019 /
 
Sziasztok fiatalok..
Adott lenne egy miele klassik.
Elszallt a motorvezerlo.. (g4bc30w)
Ezt kicsereltem, es kb 3 perc utan, ujra drot lett..
Mi teszi ezt velem?
Koszonom elore is
(#) banya012 válasza banya012 hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Es a masik bajom vele..
Bizonytalan idokozonkent kikapcsol..
Kicsereltem a vezerlot ujra, korulotte mindent.. eddig ez jo..
Most megy par masodpercig es kattan a rele, kikapcsol.
Tap ic cserelve, mert egyszer mar irtatok.. es igy is ez a szitu.
(#) lukovicsek hozzászólása Okt 15, 2019 /
 
Sziasztok.

W-ZUG mosógéphez tud valaki hibakód táblázatot?
(#) Ambavir válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Sziasztok.
Nem megoldható a probláma. Rendeltünk bele új adagolót, szelepet.
Ugyanaz. Amint a II. kamrába engedi a vizet, már jut is az öblítősbe.
Konstrukciós hiba lenne?
Valószínű. Előmosás szelep nyitásakor rendben működik.
Beszéltem olyannal, aki erre garist szervízt hívott, szerintük nincs hibája a gépnek.
Nála kb 2 hónap után jelentkezett a probléma. Azóta random előjön.
Bauknecht Trend Zen Direkt Drive elöltöltős mosógép.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2019
(#) Ambavir válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Szia.
Milyen hibakód jelenik meg?
(#) Remci válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Megtörtént,köszi, de így is ugyanaz maradt a hiba jelenség
(#) Ambavir válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Semmi. Mos, dolgozik.
Már érdeklődtem itt pár hete, arra reflektáltam most.
Kicseréltük benne az emlitett dolgokat jó sok forintért és ugyanaz.
Különböző víznyomásokkal játszottam, semmi.
Ahogy kinyit a főmosás szelep, megy is bele az öblítő rekeszbe a víz.
Lehet, át kéne barkácsolni az adagolót....
Kettes szelep van benne. Irtó keskeny adagolóval.
Az első hsz-nél mellékeltem a képeket.
(#) Ambavir hozzászólása Okt 20, 2019 /
 
Akad még egy gondunk.
Zanussi ZTE kondenzációs szárítógép.
Idővezérelt programon szabályszerűen dolgozik.
Másik programokon e32. Volt 3 alkalom, mikor végigment a program. Összeraktuk és azóta ismét nem jó.
Vezetékek, perifériák rendben. Vizes ruhát beletéve, programon kívül is, mérhető az áthúzás.
Panel meg lett reszelgetve, a tipikus Elektrolux hiba, hogy könnyen belemenjen a helyére. Középső rögzítő csavar sincs meghúzva, épp bent sincs.
Panel E74060
Tk minden átforrasztgatva, lehetőleg cserélve a panelon.
Semmi változás.
Már nincs olyan szeglete, ami nem lett górcső alá véve.
Alábbi a panel.
Köszönjük előre is, ha akad építő jellegű hsz.
(#) phuál hozzászólása Okt 20, 2019 /
 
Sziasztok!

Korábban már írtam a mosógéppel kapcsolatban, de röviden összefoglalnám a helyzetet, remélve hogy tudok segíteni:
AEG 47280 mosógép, mosás közben "kimegy a deckel".
Kialszik az ajtózár lámpa, és általában nem megy tovább a program, van viszont hogy magától visszajön, és megy tovább mintha mi sem történt volna. Ha megáll, és pause-ba rakom, akkor előfordul hogy több-kevesebb idő után "visszajön a deckel", és megy is tovább (egy darabig). Sokszor centrifugázásnál akad el.
Fűtőszálat megmértem, légsűrítőt megnéztem, rendbe vannak, szénkefékből több mint 2cm van, fedél és szintkapcsolót cseréltem benne.
Kiolvastam a legutóbbi hibakódot, E52: no signal frlom tachogenerator - motor blocked, motor cable defectve -írja az SM.
Lefuttattam a draining & spinning tesztet a szervizmenüben, felpörgette majd leállt, hibakód nélkül...
Tippetek esetleg hogy merre induljak? A kábeleket végigcsengetem a napokban, de egyéb ötletem nincs.

előre is köszönöm!
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Irányváltó relét meg az igbt melleti stab. ic-t illetv az igbt egyik lábán lévő ellenállást is cseréld ki.
(#) botesz válasza phuál hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Forraszd át a panelt.
(#) Dino71 válasza Remci hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Csak ellenőrizted vagy cserélted is egyből? Én nem szoktam vacakolni, egyből csere.
(#) Dino71 válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Nekem volt hasonló gondom SAMSUNGnál igaz eléggé régen. Én valami lyukat fúrtam a megfelelő rekeszbe, hogy lejjebb essen a víznyomása. sajnos nem találtam meg mi lehetett a hiba. megtartottam magamnak a gépet és még vagy 5 évig használtam. gond nélkül.
Következő: »»   527 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem