Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   568 / 580
(#) Horvath65 válasza VIM hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Helló! Igen, megkoppintottam kétszer és lejött. Ha jól olvastam le a l'ikon akkor 6205Z és 6206Z csapágyak vannak benne, a tengelyt is lemértem a belső méret 30mmm a külső méret 25mm ami megfelel a csapágyméretnek. Már csak a szimering méretét kell meg mérnem. A szimering 35x62x10 méretű. De azt nem tudom, hogy van-e valami turpisság a csapágyak kiütésénél? Vagy csak üssem a két irányba, esetleg belső távtartó vagy nem tudom mi a rosseb? (félek szétverni) Szép napot!
(#) Horvath65 válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
A helyzet az, hogy a tengelyen két méret van, van 35mm-es ez a szimeringé 35x62x10/12. A másik méret 30mm a csapágy méret a tengely hosszában végig. Tehát nem lehet kétféle csapágy méret. Mivel a szimering belső mérete 35mm a tengely csapágy méret 30mm, de a szimering külső mérete 62mm ami megegyezik a 6206-os csapágy mérettel. A szimeringnél mit jelent a per (35x62x10/12)? Szép estét!
(#) Horvath65 válasza tibec hozzászólására (») Jan 8, 2023 / 2
 
Helló! Megtaláltam a közepét is és a párját is. De egyebet is. Mit nem tud rejteni egy mosógép...
(#) Ronin hozzászólása Jan 10, 2023 /
 
Sziasztok.
Van nekem egy Whirlpool AWE6419-es mosógépem amiben csapágyas a motor. Ilyen motor van benne : Bővebben: Link
Van nekem egy másik motorom ami nem csapágyas, de nem ugyanolyan : Bővebben: Link
A kérdésem az lenne hogy kicserélhetem e a kettőt, és ha igen, az milyen változásokkal járna?
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2023
(#) még1MbR válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 10, 2023 / 1
 
"A szimeringnél mit jelent a per (35x62x10/12)?"
Pontosan én sem tudom, de ebből az egyik a szimering szélessége lesz, am másik talán a peremet jelenti talán, ahol a tömít, nem tudom.
Lényeg, hogy ne legyen szélesebb az új, mint a régi.
Adott esetben még jobb is, ha nem ugyanott fut a tömítő perem, mint korábban, mert akkor nem a már megkopott részen szalad.
(#) bodgabo válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 10, 2023 / 3
 
A külső részen (ahol a házba ül) 10mm széles, a tömítő lnél pedig 12mm széles. Valószínűleg a porvédő él kijjebb áll 2mm-t.
(#) uniman válasza Ronin hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Nem látjuk (...a motorok egészalakos képét nem csatoltad! Meg aztán leírva is szeretjük látni a motorok típusszámait.):
Hogy mennyire azonosak a motorok méretei, főleg a rögzítési részek, valamint a szíjtárcsa átmérők/hornyok kialakítása és a sorkapcsok. Ha egy is "hibádzik", akkor vegyél egy azonos belevalót!...
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2023
(#) Ronin válasza uniman hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Teljesen bepasszol az "új" motor, mindene is.
Kép a jelenlegi csapágyasról : Bővebben: Link
Kép arról amit be akarok tenni helyette : Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2023
(#) uniman válasza Ronin hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
OK. Ha a szíjtárcsák nem azonos szélessége nem zavar...akkor próbáld ki. Nagy baj nem történhet.
(#) Ronin válasza uniman hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Hol mondtam ilyet hogy nem azonosak?
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2023
(#) uniman válasza Ronin hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Ha a "szíjtárcsák nem azonos szélessége" a kérdés, azt a netes képekből látható... mivel azokról képet nem mutattál. (Persze a "gugli" néha félreinformál)
Nem ilyenek? Átmérő is "stimmel"?
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2023

tarcsak.jpg
    
(#) Ronin válasza uniman hozzászólására (») Jan 10, 2023 / 2
 
Immár beszerelve. Perfect. Minden jónak tűnik.
(#) még1MbR hozzászólása Jan 10, 2023 /
 
Olyant próbált már valaki, hogy "inverteres" mosógép motort (ami ugyebár egy sima rövidrezárt forgórészű aszinkron motor, ha jól láttam) a gépben lévő frekiváltós elektronikával másra használni?
Tehát kicsit átkötve, mittudomén egy potival fordulatszámot állítgatva egy köszörűt hajtani....
Van erre lehetőség?
Még nem mélyedtem el mélyebben a dologban, de érdekel, mennyire megoldható.
(#) Horvath65 válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Helló! A hátsó csapágyat kiütöttem, de az elsőhöz és a szimeringhez készítek lehúzót. A ragasztóba vagyok most belegabalyodva... Volt egy csapágy bolt ahol aztmondta az eladó, hogy a szerelők a sima néhány százforintos szimeringet viszik. Mondtam magamnak szerelem.
(#) még1MbR válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 10, 2023 / 2
 
Én nem tettem csavarrögzítőt a gépeim tengelyére. Eddig még soha nem csavarodott ki egy sem, pedig nagycsaládos használatot kap és 1600-as centrifugát.
A csapágyak neked nem maradtak bent az üstházban a helyükön, a tengelyről kell lehúzni??
Ilyennel még nem találkoztam, én csak simán kiütöttem őket a házból a helyükről egy lapos vassal, óvatosan körbe-körbe kocogtatva a széleken, nem középen.
Szimering téma:
-mivel a szimering védi meg a csapágyat a víztől, abból kell a jó, mögötte a csapágyból rakhatsz akármilyent, ha a koszos víz bejön, kinyírja egyből, felesleges
Szóval a csapágy addig bírja, amíg a szimering.
(#) nemeth.erno válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 11, 2023 / 1
 
Sikerült fixálni - a vezérlőn kellett triac -ot cserélni. Köszi mindenkinek!
(#) Horvath65 válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Az üstben maradtak, csakhogy megakartam úszni az üst kiszerelését ezért a teleszkópokon és a tartó rugókon van az üst hátsó része a motorral. De látom már hogy nem úszom meg a teljes kiszerelést mert a hátsó csapágyat nem fogom tudni vissza rakni. De... Találtam PP (polipropilén ragasztót emberi áron. Még a szimeringet kell megrendelnem, nem találok olyan webárúházat ahol a szimeringet és a panasonic szárítómhoz siklócsapágyat kapnék egy helyen.
(#) még1MbR válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 11, 2023 / 1
 
2 perc kiszedni az üstöt ilyenkor már
Már csak a lengéscsillapító ellenőrzése miatt is érdemes megejteni.
(#) Horvath65 válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Heló! Sikerült, két webárúházat is találnom. De ez rablás! Egy szimering ~8500Ft! De ez van. Igazad van a teleszkópokat is átnézem. Szép napot!
(#) bodgabo válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 12, 2023 / 1
 
Amelyikkel én találkoztam, annál a processzor adta a jelet az IGBT modulnak. Ha ezt a három fázisú PWM jelet elő tudod állítani mondjuk egy Arduinoval, akkor szerintem nincs akadálya. De szoktak itt is hirdetni használt frekiváltókat elfogadható áron (mondjuk komplett új köszörű lehet hogy olcsóbban kijön).
(#) még1MbR válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 12, 2023 / 1
 
490Ft+ posta Itt...

1190Ft itt...

És csak az első pár találatot néztem...
(#) Horvath65 válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Köszi. Már megrendeltem ahol a szárítómhoz is tudtam siklócsapágyat rendelni. Azokban az olcsókban nem bízok, a képek alapján sima szimeringek.
(#) jofy hozzászólása Jan 23, 2023 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogy honnan tudnám beszerezni a mellékelt képen látható alkatrészt. A gép rövidzárlatos lett és úgy tűnik, hogy ez az alkatrész okozta a rövidzárlatot. A segítséget előre is köszönöm!
(#) antikzsolt válasza jofy hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Oké csak mi ez a gép és hol is találtad? Vajmi kevés az esélye hogy pont itt van egy szerelő aki tudja mi is ez az eszköz.
(#) uniman válasza jofy hozzászólására (») Jan 24, 2023 / 2
 
Persze, hogy ismerjük a hőkapcsoló klixonokat (Pedig nem vagyok szerelő!): Bővebben: Link
A paraméterei a fémkupak peremén olvashatók...
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2023
(#) Dino71 válasza jofy hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Szia,Itt kerdezz rá.
(#) antikzsolt válasza uniman hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Azért egy minimumot el lehet várni az embertől ha már kérdez. Ha nem is tudja mi az de legalább leírja hol találta stb. Valahogy most szúrta a szemem hiába tudtam mi is az és hol is kapható. .
(#) zolika60 válasza jofy hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Ahogy leírták ez egy hőkapcsoló. Ez viszont zárlatot nem tud okozni, hiszen ez maga "zárlat" ha jó. A zárlatot abban a részben kell keresni amit kapcsol.
(#) uniman válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Én is pontsan erre gondoltam...ideiglenes átkötésével egy próba erejéig kizárható lenne az esetleges hibája. Esetleg az is elég lehet, ha a fűtőszál csúszósaruit lehúzzuk a hőkapcsolóról Persze ehhez is minimális hozzáértés kell...mert ott van a 230V !!!
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2023
(#) jofy válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Köszönöm!
Következő: »»   568 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem