Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   567 / 580
(#) Horvath65 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 3, 2023 /
 
Nincs majd holnap belenézek az ürítő szivattyúba.
(#) Gafly válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 3, 2023 / 1
 
Energomatnál nekem simán átment rajta, és a szűrőben találtam meg. Igaz, arra már nem emlékszem hány forintos volt...
(#) Horvath65 válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 3, 2023 /
 
Holnap megyek veszek egy használt hat éveset harmincért, állítólag minden gond nélkül működik. A régit meg epokitt-al beragasztom csapágyat cserélek, azután emezt szedem szét és újítom fel. Lesz két jó gépem. Arra mit tudtok ajánlani, hogy a kocsonyás szutykot ami a dob és az üst között lerakodik. Igen büdös! Köszönöm a segítségeteket. Szép estét!
(#) Horvath65 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 3, 2023 /
 
A szűrőnél nem volt, ki lett takarítva.
(#) még1MbR válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 3, 2023 / 1
 
Nekem is 2 gépem van, mindig jól jön egy vésztartalék.
Ecet lehozza a szutykot, én abban szoktam áztatni ezeket. Amikor nekiesek, akkor patikára kitakarítok mindent, gyakorlatilag egy új gép lesz
(#) még1MbR válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 3, 2023 / 1
 
A lyukat meg pillanatpákával és az üst saját anyagával is be lehet foltozni, ha jól emlékszem, szépen összeolvad.
(#) Horvath65 válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 3, 2023 /
 
Van a cégnél leister hőlégfúvó hozzá PP pálca, már bent van a csomagtartóban. A ragasztás lehet felejtős mert több helyen azt olvastam, hogy PP-re, PE-re és PTFE műanyagokra nem használható.
(#) nemeth.erno hozzászólása Jan 4, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy Haier HW80-1482 -es mosógéppel küzdök. A jelenség az, hogy elindulnak a programok de a gép nem csinál semmit. Nem zárja az ajtót, nem nyit szelepet, centrifugázásnál nem mozdítja meg a motort. A programválasztő gombok és az LCD teljesen jól működik - látszatra működik minden (ki lehet a programot választani, indítani, leállítani) - de a gép nem mozdul.

Sajnos típus-azonos leírást nem találtam, de HW80-B1486 leírása alapján el tudtam indítani a diagnosztikai menüt ami hiba nélkül lefutott.

https://www.buyspares.co.uk/images/mediator/241/service%20manual%20(hw80-b1286%20ce0jp3e0h00).pdf

Valami ötlet esetleg, hogy merre induljak el?
Köszi előre is!
(#) Dino71 válasza nemeth.erno hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Szia! Már meg is állapítottad a hibát. Ha nem zár ajtót akkor nem is fog indulni. Az ajtózárnál kell a hibát keresni. Vagy veszel újat, vagy szétszeded és megpucolod az érintkezéseket. De lehet elektronika hiba is. elszállhatott az ajtózár triak is....
(#) nemeth.erno válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Szia!
Köszönöm a választ! Ez azt jelenti, hogy annak ellenére elindítja a programot hogy nem zár az ajtó?
Mármint a kijelzőn lefut a program, de valójában nem csinál semmi sem.
A másik ami érdekes, hogy a diagnosztika azon része is hiba nélkül lefut ami az ajtót is teszteli.

Este még megpróbálom, akkor az ajtó ellenőrző részt kisöntölni, hátha szerencsével járok.
köszi!
üdv,Ernő
(#) Dino71 válasza nemeth.erno hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Ah, így már érdekesebb. Akkor ellenőrizd a fűtőszálat testre 1000V al. És a motort is, szénkefe és testzárlatra. Rendesen időre végigmegy?
(#) palko0125 válasza Turul76 hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Szia!
Próbáltad, amit írtam!?:
“ Szia!
Az ajtót monden esetben bezárja!?
Első ránézésre azt mondanám, hogy szénkefe probléma. Ellenőrizd, hogy a kefék elegendő hosszúak e (legalább 20mm legyen).
Üdv, Palkó.
(#) nemeth.erno válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
A program végigmegy időre - ilyet még nem láttam
A motort kivettem és teljesítményszabályozóval kipróbáltam, rendben volt. Most csak egy sima kéziműszerem van, sima ellenállást tudok mérni a fűtőszál esetén.
(#) nemeth.erno válasza nemeth.erno hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Sziasztok!
Végignéztem/végigmértem az ajtózáró áramkört. Sajnos mikrovezérlő nem hajtja meg a tranzisztort és emiatt nem húz be a relé. A kijelzőjén pedig kiírja hogy zárta az ajtót és a program végigfut hiba nélkül.
A szénkefét is megnéztem - kb 2cm maradt még és külső meghajtással működik a motor.

Van valami ötlet esetleg a vezérlőcsere előtt?

Köszi az eddigi válaszokat!
Üdv,
Ernő
(#) moltam válasza nemeth.erno hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Találkoztam már olyannal hogy az uC csak egy lába volt halott, legalább is másra már nem tudtam gondolni. De ennek mintha valami súlyosabb agybaja lenne. Nincs egy külön tápfesz a reléknek triakoknak ami hiányozhat és csak az 5V digitális táp él? Bár akkor is furcsa hogy nem áll ki semmi hibára.
(#) nemeth.erno válasza moltam hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Megvan a 12V relénél és egy stabilizátoron keresztül pedig az 5V a D78F0513 vezérlőnek.

Annyit még megtettem most, hogy a tranzisztort ami földre húzza a relét - rövidre zártam (E-C) - akkor hallottam meghúzni az ajtóreteszelő relét.
(#) Dino71 válasza nemeth.erno hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Ellenőrizted amit írtam? A fűtőszálat Testre szivárgó áramra 1oooV al? Vagy húzd le a fűtőszál saruit és tegyél rá egy sima izzót.
(#) Horvath65 válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Helló! Ne haragudj, hogy zavarlak, de megakadtam a dob szíjtárcsa rögzítő csavar leszedésével. Nem indul meg. Tudsz valami tanácsot adni? A dob balra az óra járásával szembe forog akkor lehet, hogy balmenetes a rögzítő csavar? Nem szeretném beleszakítani. Az üstöt meghegesztettem kívülről, belülről ragasztani szeretném, igen húzós a PP ragasztó ára(13 000Ft/600ml). A másik mosógép amit használtan vettem tegnap, gyönyörűen dolgozik, halkabb mint az enyém. (Az eladó hat évente lecseréli a gépeit). Szép estét!
(#) még1MbR válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 6, 2023 / 1
 
A konkrét típussal nincs tapasztalatom, de nem hinném, hogy balmenetes lenne a csavar. Találtam egy Panasonic -os videót, itt sem az:
https://youtu.be/yI2VQRUIFjk?t=1260
Légkulcs biztos megindítja, de ha óvatosan megakasztod a küllőnél egy vassal, akkor is sikerülni szokott.
(#) tibec válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 6, 2023 / 2
 
Szia!
Bocsáss meg, hogy "illetéktelenül" hozzászólok a témához. A szíjtárcsa rögzítő csavar nem balmenetes, hanem egy "normál" csavar, csak, amennyiben még nem volt kivéve, akkor csavarrögzítővel van összerakva. Ezért nagyon nehéz meglazítani, de, nem lehetetlen. Már sok gépet szereltem, de én nem szoktam újra összehegeszteni a szétvágott üstöt. Az én módszerem az, hogy simára takarítom a vágási felületeket, majd vegyszerálló szilikonnal illeszem össze és kb. 3, 4 cm-enként, 3-as csavarokkal összecsavarozom. Így, amennyiben később szükségessé válik, könnyen szétszedhető.
(#) még1MbR válasza tibec hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Itt nem vágta szét, kilukasztotta egy 200Ft-os!
(#) tibec válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Akkor valamit félre értettem.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2023
(#) még1MbR válasza tibec hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Amúgy én is így szoktam csinálni az üstöt, ha hegesztett. Van viszont állítólag olyan típus, aminél nem lehet, mert a légcsapda pont oda esik.
(#) tibec válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 6, 2023 / 1
 
Még nem találkoztam olyannal, amit nem lehetett csavarozni. A légcsapdának csak a külső peremét lehet csavarozni, de eddig még nem volt gond egyel sem, amit csináltam. A sajátom is úgy van összerakva.
(#) stenglt válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 7, 2023 / 2
 
Szervusz,
csavarrögzítővel van szerelve, nekem volt olyan ami sajnos beletörött. Próbáld meg hőlégfúvóval melegíteni konkrétan a csavar fejet de nagyon óvatosan nehogy megolvadjon a szíjtárcsa.
(#) nemeth.erno válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Szia,
köszönöm, megnéztem. Sajnos nem mozdult az izzó.

Ellenben típus azonos service-manual hiányában egy próbálgatással alapállapotba tudtam húzni a vezérlő és most már tudja használni a perifériákat.
Most ott tartok, hogy motor felpörgetésével van gondja. A normál mosóprogramnál vagy centrifugánál felpörgeti a motort majd leáll.

Be tudtam lépni a teszt menüben (C2) és ott látszik, hogy a látja a motor fordulatszámát is méri. Ami furcsa induláskor egy pillanatra a mért fordulatszám negatív.

https://drive.google.com/file/d/1SIZyOAl18-dav91_uvqDWVvEmNsFR6G9/v...e_link

A tacho környékén az ellenállásokat átméregettem - jónak látszanak. Hétfőn lesz szkopon is megnézem azzal mit látok a meghajtáson.
A motor szénkeféje nem kopott, kb 2 cm van benne tartalék + a motort kifújtam kompresszorra is.

Esteleg a video alapján ötlet?
köszi!

motor teszt indítás
(#) Dino71 válasza nemeth.erno hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Szia! Szíjat rakjad fel és úgy próbáljad. A tacho jeladó mágnese nincs lelazulva? Nézted már? Vagy menetzárlatos a forgó. Esetleg cseréld a moci triakját.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2023
(#) nemeth.erno válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Szia!
Délután visszateszem a motort és átmérem + így is ki fogom próbálni. A tacho mágnest nem látóm lazultnak. Hétfőn veszek egy triakot majd és cserélem.

Ami érdekesség van, hogy a tachot leszerelve elindul a rövid centrifugázás.
Köszi!
(#) VIM válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 8, 2023 / 2
 
Szia! A ragasztott csavarok meglazítása "repesztéssel" fog megindulni azaz meg kell ütni a csavarfejet, hogy egy bizonyos hosszon a ragasztás elváljon a menetek felületén. Ha küllős a nagy szíjtárcsa azt pedig úgy tudod feltámasztani, hogy kalapács fejet (nem a smolját) fordítasz befelé küllő közé és alátámasztod a nyelét a megfelelő magasság eléréséhez, hogy lehetőleg a küllő vízszintesen álljon. A támasztás a küllő tövéhez közel legyen.
(#) Dino71 válasza nemeth.erno hozzászólására (») Jan 8, 2023 / 1
 
A forgórész lehet szakadt is. A kommutátoron látni ha szakadt elszíneződik egy két lamella. És jobban szikrázik a szénkefe.
Következő: »»   567 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem