Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Az a baj, hogy ez valóban nem Maxwell, de Maxwell logóval is árulják, annyi különbséggel, hogy sárga-fekete műanyagból van, ez pedig kék-fehér. Valószínű ugyanolyan minőségre lehet számítani. Szóval "rebaged" termékről van szó, bocs az angolért, én is utálom, de erre még nincsen magyar szó.
Idézet: „"Én is várom a 10-15e közt kapható ajánlatokat amik jobbak az MX 25-304 (306) -nál..."” Nem akarlak bántani, de ez most egy valódi kérdés, vagy csak én érzem provokatívnak? Mert ha valódi kérdés, akkor érdemben válaszolok rá. Idézet: „Más sem hiányzik, mint hogy azok miatt kerüljek kórházba. Ha tényleg munkára kell egy multiméter, tessék beruházni olyanba, ami nem robban fel, ha áramméréssel bedugod a 230V-ba. Inkább költök multiméterre...” Több tízezres multiméter nem erre való. Multimétert talán ne dugdossunk konnektorba, arra ott vannak a feszültségteszterek. Idézet: „ez most egy valódi kérdés” Bocs, nem én hanem PIC a kérdező, neki segíts. PIC megadta az értékhatárt: max 20eFt de pontos LC mérés is kell. _vl_ -el értek egyet: ~5-ből kijön az LCM3 (vagy egy kínai LCM), tehát max15e jut egy DMM-re.. A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
Sziasztok!
Új multimétert szeretnék vásárolni, a kiszemelt egy Maxwell Mx-25302. Mennyire jó ez a multiméter? Megéri megvenni? Esetleg tudtok jobbat ajánlani ebben az árkategóriában, akár használtan is? Előre is köszönöm a segítséget!
Köszönöm a választ! Csak hobbi szinten használom, így nem igazán szeretnék 8-10e Ft-nál többet kiadni érte. A jelenlegi kínai DT9205A viszont nem a legjobb, a sípolás funkció már megadta magát.
Sziasztok!
Egy régi TR-1669 multival kapcsolatba lenne kérdésem. Ellenállás mérésre kapcsolva a fotókon látható értekek jelennek meg villogva (túlcsordulás). Ez ennél a tipusnál a helyes működés? Egyébként ha ellenállást kapcsolok rá pontosan mér. TR-1667A/B esetén is hasonló a szakadás jelzés? Remélem valakinek van ezekkel a multikkal mérési tapasztalata. Köszi!
Természetesen normális, mert ha nincs rákapcsolva ellenállás, akkor szakadást mér, aminek az ellenállása végtelen.
Értem hogy szakadásnál végtelen az ellenállás, csak furcsállom hogy minden méréshatárnál egy bizonyos értékkel villog....
Idézet: „minden méréshatárnál egy bizonyos értékkel villog” És ez zavar téged ? Nézz meg bármilyen korszerű DMM-et. Az is minden méréshatárnál ugyanazt fogja mutatni..
Dehogy zavar! Csak veled ellentétbe én nem ismerem ezt a tipust, korszerű multit pedig sajnos nincs lehetőségem még kipróbálni sem.
Idézet: „Nézz meg bármilyen korszerű DMM-et. Az is minden méréshatárnál ugyanazt fogja mutatni..” Igen. Egész pontosan 0 ohm vagy minimális null hibát. De amit Hakai mutatott az messze nem normális. Mai DMM esetén főleg nem. Valami gond lesz az osztó áramkörrel. Persze az elején kell kezdeni a vizsgálatot.
"0"-át csak akkor mutat ellenállásmérésben ha rövidrezárod a bemenetet.
Szakadáskor pedig egy " 1 " -t, nem pedig egy négy jegyű számot ír!!
Oké, látom 'tippeket' kapok bőven.
![]() Blackdog - ez a 0Ω szakadásra nagyon mellé ment, bocsánat de nem tudok mellette elmenni szó nélkül....
A magyarázat az hogy abban még nincs mikroprocesszor, így a megszakadt kvantálási folyamatban (túlcsordulás) nem volt ami az addig beérkezett számot kihelyettesítse a mostanság divatos 1--- értékkel, inkább csak villogtatja a pufferben maradt értéket. Csak ez volt megoldható gazdaságosan uP nélkül sima logikai áramkörökkel. De ez nem befolyásolja a mérés lényegét, csak megszokás kérdése, engem sose zavart.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2013
Köszi, most már értem - a műszer az asztalomra is került használatra !
Idézet: „Blackdog - ez a 0Ω szakadásra nagyon mellé ment” ![]() Nekem egy TR-1600-as van.
Nekem is lenne egy kérdésem. Vettem egy ilyen mérőzsinór készletet:
Bővebben: Link Csak otthon lettem rá figyelmes, hogy: Maximum working voltage 60V d.c. Ezek szerint 60VDC felett nem használható? Ahhoz kicsit drága volt.
Pontosabban: "60VDC felett nem használható" biztonságosan..
de 500Ft-ért árulnak mérőzsinórt 1000V-ig, tizedéért mint mint amennyiért te vetted azt. Idézet: „de 500Ft-ért árulnak mérőzsinórt 1000V-ig, tizedéért mint mint amennyiért te vetted azt.” Szerintem érdemes lenne ezekről az 500Ft-os mérőzsinórokról is eszmét cserélni... Én vettem netről 500Ft-osat, 1000Ft-osat, meg 2000Ft-osat (ez utóbbin Fluke embléma van, bármit is jelentsen ez). Érzésre, ill. ohmmérővel az ellenállásuk szerint az áruk és az értékük között kb. egyenes arányosság van (az 500Ft-osnak konkrétan ohmos nagyságrendű ellenállása van). A 15-20 rugós Uni-T multiméteremhez jobb minőségű gyári kábelt kaptam, mint a felsoroltak bármelyike, bár a Fluke emblémás már majdnem van olyan jó.
Itt a feszültségről volt szó.
Gondolom az olyan mérőzsinór ami csipesszel beköthető egy áramkörbe és a műszer oldali vége nem biztosított a véletlen tapintás ellen (pl műszerből kihúzás) az nem biztonságos és csak törprfeszültségre meri ajánlani a gyártó...
"utóbbin Fluke embléma van, bármit is jelentsen ez"
Azt jelenti hogy ha az 500Ft-os kábelre rányomtatják a Fluke feliratot akkor 2000Ft-ért tudják eladni. Tehát a felirat adja az ár nagyrészét... ![]()
Te vetetted fel, hogy az 500Ft-ért árult zsinór a tizedébe kerül... csak azt nem tetted hozzá, hogy ezért cserébe a minőséggel fizetsz.
Egyébként szerintem ez az egész leginkább a szigetelések minősítettségéről szól. Érintésvédelmi szempontból valami vagy kellően szigetelt (a gyártó ráírja, hogy az adott feszültségszinten biztonságos - itt viszont képbe jön a termékfelelősség), vagy nem. Utóbbi esetben max. a szabadon megérinthető feszültséget szabad ott vezetni (nekem a max. 60VDC ezt mondja), hiszen ha semmit sem tud a szigetelés, abból akkor sem lehet baj. Szerintem létezik hálózati feszültségre minősített csipeszes mérőzsinór, természetesen a véletlen érintés elleni védelmet meg kell oldaniuk, de az nem véletlen érintés, ha kihúzom a mérőzsinór végét a műszerből és megfogom.
Azt látom hogy amelyik mérőzsinór banándugója körül van védő rész (véletlen megfogás ellen) azok általában >600V ig mennek, amelyeken nincs azt csak törpefeszültségre ajánlja a gyártó.
De azt mondod ez az összefüggés teljesen véletlen ?? nem hiszem Mostanában nem férek hozzá átütésifeszültség-mérő műszerhez, így nem tudom tesztelni a szigetelést rajtuk. Egyébként a krokodilcsipeszes és extra mérőzsinórokat magamnak készítem el hagyományos banándugóval a végén (a műszeroldalra), de ezek használatakor sokkal jobban figyelek. A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2013
Ami nekem gyanús, ha jól értelmeztem a leírást, hogy PVC a burkolat. Hirschmann és Fluke cuccokban szilikont használnak. Én Fluke mérőzsinórt vettem - konkrétan a multi árának a fele ment rá - viszont tuti, hogy eredeti. Személy szerint, megkérdőjelezem a Hirschmann utalást az oldalon.
Idézet: „megkérdőjelezem a Hirschmann” Pedig az. A csomagolás szerint is. Nem a linkelt oldalról vettem csak, hogy megmutassam miről van szó. Van nekem is 500 forint zsinórom ami állítólag 1000V-ig jó. Annak sokkal vékonyabb és ránézésre is gagyibb a vezetéke mint ennek. Ezért is lepődtem meg a max. 60VDC-n. Nem értem miért ne használhatnám pl. 230VAC-n. ![]() Az érintésvédelmi kérdés az jogos. De a kiegészítők erősen egy kis csavar segítségével rögzíthetőek a a dugóhoz. Ehh... Itt az 1000V változat: Bővebben: Link ![]() A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |