Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   132 / 233
(#) Elektro.on válasza greenpower hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Van infód, hogy milyen módon tárolják az energiát?
Az ismereteim szerint Nem biztos. hogy jól tudom! a napelemmel termelt energiát felhasználják azonnal,és mikor kell visszakapod a hálózatból.
(#) greenpower válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Nem írnak róla, csak a szolgáltatásról és annak áráról van szó.
Nem hiszem hogy Csehországban lennének jelenleg nagyobb energiatárolók, leszámítva a víztározós tárolóikat.
5-10 év múlva már nem hinném hogy ez gondot okozna a mai akkumulátor technológiába áramló pénz mennyiségét nézve. Már ma is vannak 100MWh kapacitású kamionkonténer nagyságú blokk prototípusok 5000 80% ciklus élettartammal.
Ha ilyeneket leraknának mondjuk benzinkút hálózat sűrűséggel akkor simán lefednék az egész piacot.
(#) Mate78 hozzászólása Szept 19, 2018 /
 
Sziasztok,

Oda-vissza mérős óra lenne felszerelve természetesen.
Tudtommal a napelemek csúcs termelése (legalábbis nappal) pont egybeesik a csúcs fogyasztással szóval nem hinném,hogy ez rossz lenne az áramszolgáltató szempontjából.
De a kérdésem arra irányult, hogy mi biztosítja azt hogy az áramszolgáltató nem hátrál ki a szerződésból a későbbiekben.Tudom, a világ a megújulók irányába tart, de akkor is.
(#) cimopata hozzászólása Szept 19, 2018 /
 
E-on területen napelemes rendszer készre jelentésénél kell valami jegyzőköny dokumentáció?

Olvasom az oldalon a dolgokat:

Bővebben: Link

Szépen összeraktam mindent a megtervezett egyvonalas rajz alapján tehát kivitelezőnek beírnám nyugodt szívvel magam mint mezei villamosmérnök. Ez így megfelelő lenne szerintetek?
(#) Gombszem hozzászólása Szept 19, 2018 / 1
 
Ma is van nálunk tárolási díj. Csak álruhában van, úgy hívják átvételi ár. Ez nagyjából fele annyi, mint amennyiért adják áramot. Az árkülönbségbe belefér minden költségük.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2018
(#) kameleon2 válasza cimopata hozzászólására (») Szept 19, 2018 / 1
 
Ha van tervezői jogosultságod és szerepelsz a szolgáltatói jegyzékükben - akkor biztosan. Amúgy csak akkor, ha ismersz egy embert a szolgáltatónál, akinek a kezét megtöltöd néhány híres ember portréjával.
(#) kendre256 válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Tudomásom szerint ha többet fogyaszt valaki, mint amennyit megtermel, akkor csak a plusz fogyasztásért kell fizetnie. Ez azt jelenti, hogy ugyanannyiért "veszik meg" tőle az áramot, mint amennyiért a szolgáltatótól kapja, vagyis nincs tárolási díj. Ha többet termel, mint a fogyasztása (és ezt el akarja adni a szolgáltatónak), akkor már tényleg csak az átvételi áron veszik meg tőle (számlázva, szerződéssel stb.)
(#) ezermester1 válasza kendre256 hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Helló! adózni kell az e-on által megvett energia után. Nem üzlet kicsibe.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2018
(#) ezermester1 válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Helló! 8-12ft között veszi meg az e-on az energiát a termelőktől. Eladja (közép ár) 40 ft-ért. Ez nem a fele.
(#) erbe válasza ezermester1 hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
13,71-17,47.-Ft közötti tételek szerepelnek a számláimon. Ebből vonnak le adót, de nem jelentős. Azt is meg tudnám keresni, de nem éri meg.
Ez utóbbit neked is tudnám javasolni, mielőtt téves adatokkal szórakoztatod a nagyérdeműt.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2018
(#) Olits hozzászólása Okt 23, 2018 /
 
Mi a véleményetek a linkeken levő konnektorba dugható napelem inverterekről? Szabad ezt használni Magyarországon? Külföldön amint látható már rég használják.
https://www.nemsemmi.hu/300W_napelem_inverter_konnektorba


https://www.nemsemmi.hu/Konnektorba-dughato-napelem-rendszer..


https://www.youtube.com/results?search_query=mastervolt+soladin+600...verter


https://www.youtube.com/results?search_query=seeyes+inverter
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2018
(#) antikzsolt válasza Olits hozzászólására (») Okt 23, 2018 / 1
 
kezdjük ott hogy 99%! hatásfok. Vicces
(#) weend válasza Olits hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Szia!
Ezzel már én is szemezgettem, be is dobtam ide, de le is lettem hurrogva.
(#) Bakman válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Az oldal webcíme is beszédes, a fenntartó cégnév méginkább: Aligvárom Korlátolt Felelősségű Társaság.

Ez csak és kizárólag akkor érvényesül, ha a termelt energiát azonnal elfogyasztod. Magyarán se tárolás, se visszatáplálás. Kis túlzással nesze semmi, fogd meg jól. Viszont, legalább drága a tudásához képest.
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
De legalább amit nappal fogyasztasz ezzel tudnád pótolni, vagy netalán fedezni.A kérdés az lenne, hogy szabad ezt használni anélkül, hogy bejelenteném a villany-szolgáltatónak, vagy egyáltalán megengedné ezt használni, ha szólnák?Látom külföldön ezzel nincs gond.
(#) Olits hozzászólása Okt 23, 2018 /
 
Lehet,hogy meg fogom próbálni...csak az engedély érdekel,hogy kell,vagy nem.De mivel, hogy nem táplál vissza a hálózatba, miért kellene?
(#) antikzsolt válasza Olits hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Bizony kell rá engedély. Ellenőrzött bevizsgált engedélyezett leválasztórendszer kell bele. De a lap alján ott is van érdemes megbeszélni a szolgáltatóval.
(#) Olits válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Értem.Akkor bejelentem.Nem tudom jóvá fogják-e hagyni?
(#) antikzsolt válasza Olits hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Felesleges pénzkiadás lesz. Még az inverterekből is csak 2-3 fajtát fogadtak el. (csak azokat akik baráti cégek voltak. Vannak sokkalta jobb hatásfokúak a piacon amit más országok elfogadtak. De ez politika már)
(#) Elektro.on válasza Olits hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Meg ne próbáld!
Tegyük fel a szolgáltató karbantartás mistt áramtalanítja a hálozatot, ebből a vacakból meg visszajut energia az elvileg áramtalanított hálozatba, simán meghalhat miattad egy villanyszerelő!
(#) Olits válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Írja a leírásában, hogy ez nem fordulhat elő, mert ha nincs áram a hálózatba, akkor az inverter is lekapcsol automatikusan.
(#) weend válasza Olits hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Aki nem olvas, vagy nem érti mit olvas, annak nehéz lesz ezt megérteni.
(#) pipi válasza Olits hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Ha nem táplál a hálózatba akkor szerinted hogyan működhet? Ez félrevezető megfogalmazás...
Ezt azért írták oda, mivel a mezei villanyórád nem tud visszafelé mérni...
Ha azt a 300W-ot éppen nincs ami elfogyassza a házadba, akkor bizony visszatermel, ez pedig engedályköteles
(#) Olits válasza pipi hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
De láttátok azt a sok videót amit belinkeltem?Ott hogyan tudják ezeket az invertereket használni legálisan?
(#) pipi válasza Olits hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Más országokban más szabályozás lehetséges...
De honnan tudod hogy aki éppen feltette a videót, az legálisan használja, ott van a kinti "elmű" engedélyezési bizonylata lefotózva?
(#) Olits hozzászólása Okt 23, 2018 /
 
Ok.Akkor ezek szerint lehet használni saját felelősségre?
(#) pipi válasza Olits hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Én nem vállalnám be...
(#) erbe válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Idézet:
„az inverterekből is csak 2-3 fajtát fogadtak el.”

E-on elfogadott inverterek listája
Elolvasásra javaslom. Többi szolgáltatónál hasonlóan hosszú a lista. De sehol nem szerepel konnektorba dugható ipari hulladék.
(#) ezermester1 válasza pipi hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
[quoteHa azt a 300W-ot éppen nincs ami elfogyassza a házadba, akkor bizony visszatermel, ez pedig engedályköteles][/quote]

Nem engedély köteles hanem nem fizetnek érte ill.nem tudja vissza venni mert a mérőóra nem méri.
(#) pipi válasza ezermester1 hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Attól hogy az óra "nem" méri, és nem veszik át, attól még a külső hálózat felé igenis fog áram folyni, és ez bizony gáz...
Erbe megírta az engedélyezett inverterek listját...
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2018
Következő: »»   132 / 233
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem