Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   143 / 235
(#) pucuka válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Sajnos, én már nem vagyok érdekelt a témában, a társasházunkban távfűtés, a melegvizet mindenki magának csinálja. Erre biztos nem éri meg semmilyen központi rendszert telepíteni. Ha a melegvíz gyártása központilag történik, akkor talán, de nem számoltam ki.
gulyi88 fórumtárs leírta a kalkulációt, és hiszek neki, nem a levegőbe beszél. Szerinte érdemes visszatáplálni (még).
(#) TAttila77 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Hát társasházaknak tetemes beruházás de hallottam már ilyen közös áramszámlacsökkentés címszó alatt pályáztatott napelempark telepités panelházak tetejére dologról. Debrecenben sokat nagyon sokat látok.
(#) levaitamas válasza kendre256 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Szia!
A csöveken lévő szigetelésnek mi a neve?
(#) kendre256 válasza levaitamas hozzászólására (») Nov 29, 2019 / 1
 
Azt hiszem Aeroflex (12 éve szereltem...) Tetőn, épületen belül pedig alukasírozott üvegygyapot csőhéj.
(#) Gafly válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 29, 2019 / 2
 
Azt nézem, ezekben a modern inverterekben van Ethernet port, és/vagy WIFI.
Lehet gyűjteni a statisztikát ezerrel, különösen ha van hozzá hasonló időjárás állomás. Akkor különösen.
Sok okos következtetést le lehet vonni belőle.

Nekem az jött le, hogy ha ~1.000.000 befektetéssel ki lehet váltani a havi ~10.000 villanyszámlát, és nem kell ~10 éven belül kicserélni a rendszert, akkor ~nullszaldós.

Annak sok értelmét nem látom, hogy naponta órákig nézegessem a grafikonokat, hogy most éppen süt a nap, hű de frankón termel termel a cuccos.
Lehet az apósom is abba zakkant bele, hogy a végén noteszba írta naponta a gázóra állást (de a termosztát célját soha nem sikerült neki megmagyarázni, nem hitte el, hogy van értelme ).

Viszont telepítés előtt szerintem nem árt jól megtervezni, átgondolni. Utána meg tegye a dolgát, "oszt jó napot".

De nem értek hozzá.
(#) Atis57 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Szia!
Ez azért nem ennyire egyszerű ---

2,55 kWp napelem rendszer ár havi 10 900 Ft-os villanyszámla teljes kiváltására

A napelem szett ára: bruttó 1 468 120 Ft (1 156 000 Ft + ÁFA) (Az ár a telepítés díját nem tartalmazza, ez helyszíni felmérés alapján kalkulálható)
plusz a Mérőóra cseréje , kb 120-150 000Ft meg apróanyagok még 100 000 Ft.
Tehát aza 10 év máris 16-17 év?
S akkor jön egy kis karbantartás 3 évente , esetleg az Inverter egy villámtól megfekszik?

Tehát az a 10 év hihető --de én az 5évet is elhiszem !

Ez azért a havi 270kWh fogyasztást feltételezi......kinek mennyi a fogyasztása?
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2019
(#) antikzsolt válasza Atis57 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Diktált:
Nappali 157Kw
Éjszakai 173Kw
10.835Ft
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Ma példának okáúl hogy említsem Gabi 480-500W-on ketyerészett BORÚLT időben! Úgyhogy jó ez csinálja a delejt.
(#) Deta válasza vonaeva hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Három éve használok egy 6KW névleges telepítésű rendszert! Rátermelek vele a hálózatra amikor süt a nap, és felhasználom amikor szükségem van rá. Durván évi 8000 kWh energiát termelt eddig, amiből úgy évi 5000 kWh mennyiséget használok el a tanyán locsolásra darálásra meg a lakás! A maradék 3000-ret egy 9KW-os fűtőbetéttel fűtésre használom el! Mióta működik a rendszer november-december hónapban csak ez ment! Idén úgy fest, hogy nem tudom visszahasználni december végéig a pluszomat.
(#) erbe válasza Deta hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Nem december végéig kell elhasználni a többletet, hanem a leolvasási időpontig. Az idei összesítő végén megtalálod a jövő évi leolvasás várható idejét, pl márc. 28-30...
(#) antikzsolt válasza erbe hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Tudtommal negyed, fél és éves elszámolások vannak. És lehet neki ilyenkor számolják el.
(#) erbe válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 7, 2019 / 1
 
Szaldósban csak éves elszámolás van. Legalábbis többen állították a napenergia fórumon.
(#) Deta válasza erbe hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Nekem még dec.31 éjfél az elszámolási pont, szerződés szerint. Elektronikusan távolból olvassák ki. Ennek ellenére van november végén is egy természetes személy általi leolvasás, csak nem értem miért, amikor elektronikusan mindent látnak!
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2019
(#) Gafly válasza Deta hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Mert hogy ki hiszi el, ami mondol.
(#) StMiklos válasza Deta hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Szevasz!

Hát mert ellenőrzi a plombák sértetlenségét, nem volt-e valahol valami manipulálva.
Na ez nem megy a digitális leolvasással.

Üdv: Stmikos
(#) erbe válasza Deta hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Melyik szolgáltatónál vagy? Mert óracserekor automatikusan módosítják a szerződést. Ha 3 éve van napelemed, akkor meg már megnézhetted volna az éves összesítőn, mikor lesz a következő leolvasás.
(#) Atis57 válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Szia!

Ha 3x80A vagy feletti a csatlakozás akkor havi elszámolás van!
(#) antikzsolt válasza Atis57 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Azt is tudom. De senki sem írta hogy 3 fázis. Vagy én szaladtam át felette?
(#) shark94 hozzászólása Dec 29, 2019 /
 
Sziasztok. Nemrég találtam egy cikket, mely arról ír, hogy 2018-ban Ausztráliában kifejlesztettek egy új napelem gyártási technológiát, mely esetében 1 m2 napelem durván 3000 ft lenne. Linkelem a cikket: https://hvg.hu/tudomany/20180507_nyomtatott_napelem_napenergia_paul_dastoor

Szerintetek ki lehet deríteni, hogy jelenleg hol tart a dolog?
(#) CIROKL válasza shark94 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Szerintem most sem kerül többe ,de mire hozzánk eljut tudod hosszú utat tesz meg,egy pár embernek mitől hizik a zsebe.
(#) Atis57 válasza shark94 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Szia!
Én meg úgy látom --az 1970ben fejlesztetteket árulják ma ,
Még kell ennyi év s már kapható lessz az idei fejlesztés.
(#) erbe válasza shark94 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
2005-ben olvastam egy német cikket, amiben az általuk kifejlesztett nyomtatott, hajlékony napelemet harangozták be. Szintén sokkal olcsóbban, mint az üveghordozós "hagyományos". Azóta se lett belőle semmi, ami mégis, az aránytalanul drága.
(#) Bakman válasza erbe hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Nagy valószínűséggel műszaki problémák vannak vele, különben már rég elterjedt volna.
(#) antikzsolt hozzászólása Dec 29, 2019 /
 
Pedig ha kidobnának egy új valamit a napelem terén fél év alatt 20-30% esne az ára a régi technologiás napelem ára. El tudnám viselni.
(#) proli007 válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Hello! Anno volt egy cikk, ami arról szólt, hogy "Japánban 50 gyártó felkészült a digitális TV gyártásra, de amíg analógot el tudnak adni, nem kezdik el a gyártást"..
(#) Atis57 válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Szia!
Pont ez a lényege , ne igy legyen , Valamibe beleöltek X milliárd dollárt ,annak be kelljönnie haszonnal együtt !
Majd utána jöhet a következő lépcsőfok. Igy 100 év alatt fel is érsz a hegytetőre.
Ez is az üzlet része ...stratégia?.


Tehát lényegtelen, hogy miféle újat találnak ki --Én kifizetek mindent, s várok YY évet!
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2019
(#) Bakman válasza Atis57 hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Szerintem az ilyennek semmi értelme. Ha valaki óriásit tud dobni, nem fog arra várni hogy a régi technika kifusson, az új, sokkal jobb dolog bőven visszahozza azt amit a régi, de még futó termék leállítása okoz veszteségként. A kivárásban benne van a kockázat, hogy más is kifejleszti az új, ütős technológiát és ő lép a piacra elöször vele.
(#) Atis57 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Szia!

Akkor azt is tudod, miféle háttérszerződések vannak a "rivális cégek" között!

S milyen a piaci verseny? ehhez képest a sportolók doppingolása ---nulla.!
(#) Bakman válasza Atis57 hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Az egyik hozzászólásod szerint a cégek egyeztetnek. A másik szerint egy-egy cég visszatartja a forradalmi fejlesztését "megyegyezés szerint". Gondolom az utóbbit a részvényesek sűrű bólogatásának közepette. Mindenzt biztosan tudva. Elég furán veszi ki magát a nagy harácsolások közepette az, hogy egy eget rengető találmányt/fejlesztést visszatartsanak pusztán azért, hogy a konkurenciának is legyen mit a tejbe aprítania.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Részvényes = Birka
Cél már meg is van: 2020: És a cégek totál etikussá válnak
Következő: »»   143 / 235
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem