Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NeonPower - 100 W Guitar ampli
 
Témaindító: edgar, idő: Máj 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) edgar hozzászólása Máj 15, 2006 /
 
Mit szoltok, letezik e ,hogy Neonvcsovel - amit lenyegeben a konyhai vilagitasra hasznalunk - mind vegerosito cso szerepeljen mind az abran lathatoan ???:
http://img221.imageshack.us/img221/7022/neonpower42ae.jpg
(#) eSDi válasza edgar hozzászólására (») Máj 15, 2006 /
 
Nah ilyet még nem láttam. Érdekes....
A gitár hangjára a fénycsövek meg villognak....
(#) edgar válasza eSDi hozzászólására (») Máj 15, 2006 /
 
Termeszetesen - szoval gondolom - , hogy az utemre a csovek villognak mind a fenyorgona. Minden esetre egy kulonleges megoldas szerintem. A kulfoldi forumokon azt irjak, hogy nagy vita alakult ki az erosito korul mert a nagy cegek feltik a sajat termekeiket. A neoncso gyarto cegek orvendenek az uj technikanak es kifejlesztenek (a kozeljovoben) egesszen rovid csoveket kimondottan az erositonek.
A Marshall meg a tobbi cegek erossen ellenzik a piacra keruleset mert gyakorlatilag negyed arban lehet kihozni es mind ilyen nagyon rontana az uzleten.
Szoval kivancsian varom a fejlemenyeket.
mar mondtam is a szuleimnek, hogy bucsut mondhatnak a hezan levo neoncsovekne mert fel akarom hasznalni. A kimenonek mar meg is szereztem egy regi halozati trafo vasmagjat. Meg a huzallal vagyok gondban.
(#) ZSozsóó válasza edgar hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Hello

Nemtom srácok! Azért arra figyeljetek, hogy a képen NEON csövet említ. Amit otthon használsz az meg fénycső. A Neon cső nagyfesszel működik és hidegkatódos, míg az otthoni cső nem egészen így műxik.Sztem villogni nem nagyon fog, mert nem nagyon gyújt be ien "kis" feszültségről.Érdekes, mert sztem azért lehet, hogy műxik. De először ki kellene mérni a paramétereket, szal nem kellene ebbe ien elhamarkodottan beleugrani.Elkészíteni egy kis mérőpadot, aztán azon nézegetni, felvenni a karakterisztikát, aztán lehetne normálisan tervezni. Érdekes gondolat, valószínű egész érdekes karakterű hangja lenne. Nemtom lehet kísérletezni ) Esetleg tudtok valami címet, ahol ezzel foglalkoznak? hello, Zsolti
(#) ZSozsóó válasza edgar hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Hello
a kimenőt sem kéne mindenképpen tekercseltetni, mert ahogy látom az egy 10:1 es áttételű.Namost ennek gyanítom nem high- end hangja lesz, szal két megfelelő nagyságú 230/24v os trafó simán elmenne...szerintem. Aztán ha jól működik,akkor lehetne neki tisztességes trafót is csináltatni, normálisan, osztott tekercseléssel,meg ienek hi, Zsolti
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem