Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1150 / 1385
(#) nagym6 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Nekem nem adnak, csak receptre. Talán mert rám néztek
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
És a festékboltban ? denszesz literes kiszerelés kb500Ft
(#) kissattila88 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Nekem 70% adnak recept nélkül.
(#) Bender hozzászólása Jan 9, 2016 /
 
Ha a zsírtalanított nyákot vaskloriddal kicsit megmaratom, akkor jobban rátapad a toner?
(#) papus51 válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Nehogy már patikában vegyétek az alkoholt.
A denszesz teljesen OK, csak érzékszervileg necces.
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Tiszta alkohol Festékboltban kapható.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2016
(#) eyess válasza papus51 hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
És ez a véleményed szerint jó , vagy lehetne még jobb , vagy esetleg nem ezt vártad, vagy talán meglepődtél , hogy sikerült.
(#) kaqkk válasza Bender hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Igen
(#) nagym6 hozzászólása Jan 9, 2016 /
 
Csak halkan jegyzem meg, itt 1000 oldalon keresztül még most is megy a kisérletezés a vasalásossal. Én meg közben befújom P20-al, és problémamentesen biztosan készül a nyák.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
És mivel csinálsz normális nyomatot? Csak mert akárhogy állítod akár a lézer, akár a tintás nyomtatót, a nyomat valamennyire áttetsző marad, és ott is átmegy rajta az UV. Aztán lehet görcsölni hogy a világítás most akkor ennyi másodperc legyen vagy annyi, előhívásnál ugyanúgy. A hátteret még le sem hozta rendesen az oldat, de már vékonyítja a lakkot a vonalakon is. Nekem ebből lett elegem. Amellett hogy sokkal egyszerűbb, a vasalással kevesebb a gond is.
(#) Bakman válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Van ettől jóval egyszerűbb is. Előrelakkozott panelnek hívják. Ahogy nézem, sokkal szebb sávokat lehet készíteni, mint vasalással, ugyanis nem kenődik el. A dolog nem bonyolult, két példányt kell kinyomtatni.
(#) edison14 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Nekem meg a vasalásból lett elegem pont azért mert a vékony vonalak már nem voltak szakadásmentesek. Persze még van hogy vasalással csinálok panelt, amin pl nincsenek 0.5mm-nél vékonyabb vezetősávok. Amiknél vannak vékonyabbak ott egyértelműen a fotózást használom gyárilag lakkozott nyákkal. Zsírpapírra nyomtatom a mintát egy rétegben és ledekkel világítom le. Kb. 40 másodperc és már jöhet az előhívás és maratás. Szóval egyikkel sem gond készíteni jó nyákot csak mindegyiknek más az előnye és hátránya.
(#) papus51 válasza eyess hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Csupán kipróbáltam, hogy reprodukálható-e a videon látott módszer.
A véleményem, hogy kísérleti SMD panelek készítéséhez praktikus lehet, mert rendkívül gyors módszer, néhány perc.
Ettől én még maradok a nyomdai filmnél és a levilágításnál.
(#) Bender hozzászólása Jan 9, 2016 /
 
Ez vajon mire való és hogy működik?

Link
(#) papus51 válasza Bender hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Oda van írva. Egy lépésben lehet vele pozitív és negatív filmet készíteni ún. eredeti-ről, mégpedig vegyszerek nélkül.
A baj itt is az eredetivel van. Ha az nem tökéletes, akkor a film sem lesz az.
Amúgy meg 8 Euro-ért nem nagyon éri meg.
(#) Bender válasza papus51 hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Suliban még emulzióbevonatos fóliára nyomtattunk tintasugaras nyomtatóval. Az nagyon jól fedett, de lézernyomtatóval nem tudok olyan jó minőségű maszkot nyomtatni.
(#) papus51 válasza Bender hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Sokan sokféle módszerre esküsznek itt, nyilván Te is érzékelted.
Az a helyzet, hogy profi eredetit nyomdai lézer levilágítóval síkfilmre lehet készíteni.
Sajnos egyre kevesebb nyomda csinálja, mert újabban közvetlenül a nyomólemezeket viágítják le.
Viszont nem drága.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2016
(#) papus51 válasza pjg hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Azért vodkát ne ebből csinálj. Szerintem közönséges denaturált szesz lesz az csak más kereskedelmi néven forgalomba hozva.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2016

alkonek_c.pdf
    
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Idézet:
„Címke név: Alkonek C
Veszélyes összetevők, melyeket fel kell tüntetni a címkén:
Alkoholok 96,8-97%, Denaturáló szer, „C” típusú 3%”
De, hogy az mi....
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2016
(#) papus51 válasza pjg hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Idézet:
„De, hogy az mi....”

Büdösítő szer, hogy ne idd meg jövedéki adó megfizetése nélkül.
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Nem is büdös.
(#) papus51 válasza pjg hozzászólására (») Jan 9, 2016 / 3
 
Na, későn szóltam?
(#) kameleon2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Köszönöm, hogy a gyakorlati tapasztalataidat megosztottad. Ez többet ért, mint 10 video. Sajnos nekem a lézernyomtatómmal is lettek gondok, mivel az eredeti toner kifogyott. Az utángyártott szépen néz ki nyomatként, de vasalhatatlan. Ráadásul a nyomtatóm nem bírja a HE-ben gondosan megvásárolt műnyomó papírt, egyszerűen pocsék lesz a nyomat. A felhólyagosodás is gond volt - az írásodból tudom már, hogy a hőmérséklet és a visszahűlés lehetett az oka. A vasalás valahogy genetikailag taszít. A laminálón gondolkodtam, de ahhoz jó lézernyomtató kellene. Akkor inkább a higítóssal kínlódok még egy kicsit, de a piramistű sokkal szimpatikusabb még mindig. Csak egy gombnyomás és 6-7 szerszámcsere, mire minden lyuk és marás a helyére kerül. Cserébe a kontúrmarást és a fúrást is megnyerem mellé, így akármilyen formájú panel viszonylag hamar megvan.
(#) papus51 hozzászólása Jan 9, 2016 /
 
Már korábban is írtam, hogy ha bementek bármelyik kisebb nyomdába és kértek egy köteg A4-es műnyomó papírt, elmondván mire kell, biztosan adnak. Legfeljebb elkérik a papír árát.
Vagy esetleg ún esedéket, ez minden nyomdában keletkező hulladék, 8-10-12cm körüli széles csíkok.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2016
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Közönséges fénymásoló papírra lézernyomtatóval, nyomtatás után a papírt "Pausklar, vagy Transzparens" szprével befújva áttetsző lesz a papír, és kissé oldja a festék anyagát, összefolynak az apróbb tintahiányok. Sőt fotózásnál vastag plexi nyomja, ez nyomja a festéket, jobban összefolynak a hiányosabb részek. Egy félig felfújt neylonzacskót teszek a nyomat és a nyomóplexi közé, mindenhol egyenletesen rányomja.
Lézernyomtatóval fóliára is jó, nem takar tökéletesen kettőt csinálok, pontosan egymásra teszem, ez a nyomat. Kettőnél kicsi az esély, hogy átvilágít.
A megvilágítási időt pontosan kell megállapítani, és akkor jó.
Itt jóval visszáb írták, hogy a nyomtatott papírt szintelen akrill szprével befújva is jó, miután megszáradt.
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Én inkább nyomat sötétítő spray-t használtam , a sima nyomtató papíron is ugyanúgy át megy az uv mintha áttetszővé van téve (maximum kicsit hosszabb levilágítási idő kell) de a nyomat sokkal kevésbé fényáteresztő a density spray hatására
(#) killer9 hozzászólása Jan 9, 2016 /
 
Még egy kis jótanács a nyák készítéshez. Ha esetleg valakinek gondja lenne a maratással, mármint hogy alámar a vegyszer, akkor a nyomtatójában is keresheti a hibát. Legalább is nálam megszűnt ez a jelenség amióta vettem egy másik nyomtatót. Ezzel a nyomtatóval 1200X1200-as felbontásban nyomtatom ki a terveket. Fontos hogy át kell állítani borítékra, mert csak ekkor nyomtat lassan és szépen. A vasalás kicsit nehzebb lett , mert a sok festéktől könnyen megcsúszik a panelen a műnyomó papír. Egy kis gyakorlással el lehet kerülni. A vizben leáztatás sem egyszerű, mert nehzen jön le a papír. A nagyját vízben leoldom, viszont a maradék papírt sósavval kell eltávolítani. 35%-os hidrogén peroxidot, 30%-os sósavat és vizet használok. 7:3 és egy kevés víz arányával. Az oldatnak esélye sincs alámarni, olyan jó a lenyomat felbontása. Nyugodtan hagyhatom még a panelt bent a vegyszerben, miután leoldotta a felesleges rezet. Kicsit OFF voltam, de hátha valakinek segítettem.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2016

DSC_0598.jpg
    
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Nagyon régen, életem legelső próbálkozásai is ilyen volt, hagyományos papír, meg pausklar. Olyan is lett, ma már csak mosolygok rajta. Attól a fólia fényévekkel jobb, de az sem tökéletes, a miértjét már leírtam. Inkább vasalok, pedig van még valahol fotolakkom is, meg egy 20 kilós zsák KOH pasztillám.
(#) pjg válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Nekem a KOH pasztilla, 1 kg-os műanyag flakonban, duplán lezárva is elfolyósodott.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2016
(#) balint730 hozzászólása Jan 10, 2016 /
 
Sziasztok. Fólia után pausz papírt szeretnék használni tintasugarassal. A kérdésem, hogy kell e egymás felé két pausz, hogy jobb legyen a fedés esetleg étolajozni kell? A fóliánál 6 percet világítok. Pausszal mennyi időt kellene?
Következő: »»   1150 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem