Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1244 / 1384
(#) mc-4 válasza layout hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Ha szegedi vagy környékbeli vagy akkor viszek Neked!
(#) layout válasza Gafly hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
XIX kerület Wekerle a szeglet
(#) layout válasza mc-4 hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Tisztelettel köszönöm jóindulat felajánlásodat,de sajnos Bp-en lakom XIX ker ben!
(#) vargham válasza layout hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Lehet, hogy tudok segíteni. Írj privátot a részletekkel!
(#) gulasoft válasza layout hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Vegyszerbolt a körúton? Felszállsz a metróra a határúton, elmész a metróig, azzal korvin negyedig, és utána elsétálsz a boltig. 30%-ost árulnak.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2017
(#) Gafly válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Vagy felpattan a 99-es buszra és már ott is van, csakhát:
Idézet:
„Tudom hol lehet rendelni,találni stb...... csak nem tudok elmenni kerekesszékkel!”
(#) layout válasza Gafly hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
IsHogy erre nem gondoltam,nagyon okos ,nem tudtam ,hogy ilyen tájéokozott vagy és tudod hol lehet egyedül közlekedni segitség nélkül!
(#) gulasoft válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Esetedben elgurulsz a boltig, sajnos a metró kerekesszékes megközelítéséről nincs infóm, de rendelni sima postán biztos nem lehet, mert veszélyes vegyszer. Esetleg csomagfutárral.
(#) Alkotó válasza layout hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Én ezt a helyi drogériában veszem. 1 és 5 literes kiszerelésben kínálják. A fodrászoknak szánják, akik a nők haját babrálják vele, ettől világos lesz, majd utána be lehet festeni mondjuk zöldre.
Ha ilyen bolt van hozzád közel, akkor ott jó eséllyel célba tudsz érni.
(#) jethro hozzászólása Okt 17, 2017 /
 
Sziasztok.
Hidrogén peroxid a gyógyszertárban kapható tabletta formában,ezer éve azt használom.
Nem folyik nem csöpög,nem borul föl,igaz 5-600Ft egy doboz.
(#) Gafly válasza jethro hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Tényleg, sebkezelésre is használják
(#) attika válasza jethro hozzászólására (») Okt 17, 2017 / 2
 
Úgy hívják, hogy hyperol tabletta ha erre gondoltál.
Ezzel csak az a baj, hogy drága ahogy ezt te is írtad, meg a 30%-os peroxidhoz képest igen gyenge.
Sokáig használtam én is de utána áttértem a folyadékra.
(#) Skyzetor hozzászólása Okt 18, 2017 /
 
Helló Urak!

Szitával történő NYÁK készítéshez milyen festék lenne a legjobb? Olvasgatok már egy ideje, de nem igazán találtam olyan leírást, amiben konkrét festékfajtát vagy típust írtak volna.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2017
(#) Qju válasza Skyzetor hozzászólására (») Okt 19, 2017 1 /
 
Szerintem ezt nézdd meg.
Vagy nézdd ezt. Vagy ide nézz be.
És azután el tudod dönteni melyik lesz a kedvenced.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2017
(#) szucsistvan123 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Hello!
Sajnos nem jött be, ugyan úgy alámar, látszik is, hogy tele van apró kis lyukakkal a rávasalt festék.
Esetleg Debrecenben nem tud valaki valami jó helyet, ahol lehet NORMÁLIS nyomtatást csinálni?
(#) micimacko válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Szia!
Én a már levasalt NYÁK-ot teszem be aceton gőzbe:
egy exszikkátorba (nagyobb üveg edény, jól záródik), vagy ha kisebb a NYÁK, akkor egy dunsztos üvegbe teszek acetont, meg vattát. Szobahőmérsékleten 15-20 perc, arra kell vigyázni, hogy nehogy megfolyjon a rajzolat.
(A nyomtatóm régi, az még nem spórolt annyira a festékkel: HP1100, unidriverrel)
(#) Ge Lee válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Sajnos a toner nyomata csak látszólag teljes, valójában porózus, ezért mar alá, néha nagy foltokban is a nagyobb felületeken. Ez volt a legnagyobb gondom a fotózáskor is, hogy a fény is részben átment rajta, ezért hagytam abba a fotózást.
Nekem az is szokott segíteni ha már vasalás és lemosás után fejtetőre állítom a vasalót, és visszateszem rá a nyákot 1-2 percre, ekkor meglágyul annyira a festék hogy az apró hézagokat is kitömi, összefolyik. Persze ezt is ki kell tapasztalni, mert ha kevés ideig van rajta akkor nem lágyul meg eléggé, ha meg sokáig és meleg a vasaló akkor megbarnul rajta még a réz is.
(#) kaqkk válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Én meg ezért álltam át a fotózásra , DRY fólia + nyomdai offsetfilm , verhetetlen páros ...
(#) jethro hozzászólása Okt 21, 2017 /
 
Én a fóliát 3x visszateszem a nyomtatóba kizárt,hogy ugyanoda kerüljön a lyuk.
(#) attika válasza jethro hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Ez nekem is így van. Viszont epson stylus c43-as sima tintasugaras nyomtatóval ha 4x tettem vissza akkor 4x ugyan oda nyomtatott. Én magam se hittem el de így volt.
(#) adapter válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Az nem lehetséges, hogy túl forró a vasaló és kvázi "felforr"a festék ? Nekem ugyanez volt amikor feljebb mászott a vasaló hőmérséklete és elkezdett lukasodni a festék sáv....
(#) Ge Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Az offsetfilm pont az a kategória, amit az ember előkerít a semmiből pl. egy szombat délelőtt... A nyomtató meg a műnyomópapír az viszont mindig kéznél van, így bármikor tudok nyákot készíteni ha hirtelen kell. Nyilván nem olyan minőségben, de nem is az a cél, mert általában ez is megfelel.
(#) kaqkk válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
A nyák is az a kategória (legalábbis nálam) hogy eszembejut vasárnap húha kell egy nyák most azonnal mert ha nem akkor .....
(#) niedziela válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Nem feltétel az offsetfilm, csak egy lehetőség.
(#) Ge Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 22, 2017 / 1
 
Nálam az, mert egy időben rendszeresen jöttek pl. péntek este vagy szombat délelőtt, hogy ezt meg azt meg kellene tervezni, összerakni, de a hétfő délutáni előadáson már működnie kell. Ennyi idő alatt ugye még venni sem lehet semmit, mert 1-2 nap mire kiszállítják, egyedi, speciális dolgot meg venni sem tudsz, azt meg kell építeni.
(#) Firefighter1 hozzászólása Okt 24, 2017 /
 
Sziasztok... van valakinek bevált linkje E-bay-ről vagy Ali-rol,
fotóteknikás előhívo, maró és lemosóra?
Köszönöm!
(#) niedziela válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Melyik fototechnikára gondolsz ?
Bár nem értem miért kellene az ebayen hideg zsiroldót vagy lefolyótisztítót venni
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2017
(#) Ge Lee válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
A lakkos előhívásához NaOH vagy KOH oldat kell, utóbbiból akár 25 kilós zsákkal is kapsz vegyszerboltokban szilárd formában. Nekem is volt ekkora mennyiségben de már elvitték. A dry fóliáshoz meg mosószóda kell, az is kapható zacskós kiszerelésben sok helyen. Utóbbi nekem azért sem szimpatikus, mert ha jól rémlik negatív nyomat kell hozzá, ahhoz meg többszöröse festék, és pikk pakk ki is ürült a toner. Ha meg nem magad csinálod a filmet akkor az újabb plusz költség, megint ott vagyunk hogy vasalás, vagy pcbway.
(#) usane válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
A megrendelőknek meg illene tudni, hogy hétvégén csak a fű nő (mint mondtad hétköznap sem egyből megy), nyák nem...
Olyan extra árat kértem volna, legközelebb meggondolják mi kell hétvégén.

Én is próbáltam a párolást, azzal is vannak bajok. Sokat segít, de nem mindig. Bár nekem a mostani tonerem elég ratyi.
(#) dokidoki hozzászólása Okt 25, 2017 /
 
Évekkel ezelőtt láttam egy videóban, hogy toner laminálás után valami indigó szerű zöld színű papírral átlaminálta ez beleragadt a tonerbe eltömve a toner pórusait...
Következő: »»   1244 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem