Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1332 / 1384
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Nov 21, 2020 /
 
Ja ok, nem sima másoló papírról van szó hanem photo papír
(#) Gafly válasza niedziela hozzászólására (») Nov 21, 2020 /
 
Amikor még használtunk a prezentációkhoz irásvetitőt, akkor az átlátszó fóliából szigorúan két féle volt:
- Lézerhez való, ami fényes és hőálló. De szétkenődik rajta a tintasugaras festék.
- Tintasugarashoz való, ami érdes, jól tapad rajta a tinta, de ráég a lézernyomtató fuser-jére, és nagyon nem dicsérnek meg miatta, ha kiderül hogy te voltál az, aki tönkretette a nyomtatót.
Papirnál nem ennyire durva a különbség, szerintem.
(#) Gafly válasza niedziela hozzászólására (») Nov 21, 2020 /
 
Én a tintasugaras fotó papirt nem merném beletenni az én szines lézerembe (jó nagy és jó drága volt annó).
De kiváncsian várjuk az eredményeidet.
(#) niedziela válasza Gafly hozzászólására (») Nov 21, 2020 /
 
Milyen eredményeimet ?
(#) KissAttila válasza Gafly hozzászólására (») Nov 21, 2020 /
 
Helló,
Én a tintáshoz való fotopapírra nyomtatok monocrom(fekete) lézer nyomtatóval.
A papír a nyomtatás után veszít mereteiből, egyszóval össze zsugorodik, de nem vészes a méret külömbség. Egy nyolc lábú SMD IC-t még gond nélkül rá lehet tenni a helyére.
(#) Gafly válasza KissAttila hozzászólására (») Nov 21, 2020 /
 
Az jó, ha nem ragad fel a spéci bevonat miatt, soha nem próbáltam.
Köszönjük a visszajelzést, mindig változik, hogy éppen mit lehet kapni ami alkalmas...
(#) kivancsi4 válasza KissAttila hozzászólására (») Nov 21, 2020 /
 
Szia.
A DipTrace nevű nyomtatott áramkör tervezőt használom, itt a nyomtatásnál a sok lehetőség között még erre is gondoltak.
(#) nagym6 hozzászólása Nov 21, 2020 / 1
 
Itt már senki nem fotózással nyákol? Arról sosincs már szó. Igaz unalmas, nincsenek meglepetések.
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 21, 2020 / 2
 
A fotózásról nincs mit beszélni , egyszer kipróbálod (egy délután megtanulod ) azután mindíg ugyanúgy csinálod ("szalagmunka")
(#) KissAttila válasza kivancsi4 hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Ügyes, én Sprint L. 6-ot használok.
Üdv.
(#) gerry válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 22, 2020 / 1
 
Fotózással nyákolok! Újra be kellett üzemelnem a fotólakk besütő-nyáklevilágító berendezésemet a járvány miatt. Pauszról nem szeretek fotózni, inkább elbaktatok a nyákfilmért! Ha nagyon sietek 40perc alatt kész a nyák, amiből 30perc a lakk szárítás. És tényleg nincs meglepi, hacsak nem a maratás előtti lakk ellenörzés, mert ugye ott is lehetnek hibák, ha pici szöszök beleragadnak a lakkba! Ha meg ónozott nyákot akarok akkor a fotolakk előtt még fél óra a galvanizálóba. Viszont nyákot furkálni azóta sem szeretek.
(#) kaqkk válasza gerry hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Próbáld meg a DRY fóliát , 1 perc a felvitele és 45s a levilágítása ..Laminálás levilágítás-előhívás
A videók vágatlanok valós idejűek ..
(#) kaqkk válasza gerry hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Én éppen ezért építettem meg ezt az apróságot (sok nyákot kifúrt ) A jobb nyáktervezők tudnak g kódot generálni (drill-drl fájl) az üres nyákot kifúrattam a géppel, majd fóliáztam és a furatokhoz illesztve a mesterfóliát levilágítottam -marattam
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2020
(#) gerry válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Gondolkodtam egy egyszerű hasonló gépen, de semennyi időm nincs barkácsolni! Nagy lendülettel kifúrtam 4db nyákot, azt ha elfogy akkor megint csinálok!
Néztem ezt a dry fóliás megoldást is de már a laminálásnál megbukott. De mindenkinek más a favoritja, nekem a fotolakk+ nyákfilm.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2020
(#) niedziela válasza gerry hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
MI gond a laminálással ?
(#) gerry válasza niedziela hozzászólására (») Nov 28, 2020 / 1
 
Idézet:
„MI gond a laminálással”

Pont azzal a müvelettel több, mint amit rászánok egy nyáklapra!
(#) kaqkk válasza gerry hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Viszont fél órával hamarabb kész (nem kell szárítani , és mindig ugyanolyan vastag a réteg ...
(#) niedziela válasza gerry hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Uhh... Vártam valmi hasonlót, hogy nincs laminálóm vagy nem sikerül mert gyürött lesz, vagy nem akarom kipróbálni sem mert nem érdekel...stb
Na de ez, ismerve a lakkozás menetét inkább érdekes mintsem logikus válasz De nyilván szabadon választott
(#) gerry válasza niedziela hozzászólására (») Nov 28, 2020 / 1
 
Nem kell túlspirázni! Nekem ez jön be és kész! Elismerem a fóliázás előnyeit is! Sőt még a többi más nyákkészítés is tetszik, a vasalásostól, az acetonos áztatásig, mindegyik! De hát ez van!
(#) gerry válasza niedziela hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Tényleg nincs laminálóm! A fóliát nem hűtőben kell tárolni?
(#) niedziela válasza gerry hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Idézet:
„Nekem ez jön be és kész!”

Nem akartalak meggyözni semmiről sem csak kérdeztem mert kiváncsi voltam
(#) kaqkk válasza gerry hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Természetes hogy mindenkinek meg van a favoritja
(#) janigel hozzászólása Nov 28, 2020 / 6
 
Idézet:
„Természetes hogy mindenkinek meg van a favoritja”

Ez így van.
Akinek meg nincs favoritja az tanácsot kér.
A tanácsokat viszont sokszor nem fogadják meg, mert vagy nincs lehetőségük kipróbálni vagy ragaszkodnak valamihez.
Az enyém ilyen, ez most készült mindössze 18 perc alatt.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2020

DSCF3810.JPG
    
(#) pont válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Azt megkérdezhetem, hogy CNC-vel, Carbid fúró (pl 0,8) mekkora előtolás, milyen fordulatszám az optimális?
(#) kaqkk válasza pont hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
A fordulatszám , amit bír a főorsó előtolás meg 1m/perc
(#) lobo67 hozzászólása Nov 28, 2020 /
 
Úgy látom, nagyon régen esett itt szó róla, ezért megemlítem, hogy én évek óta nyákhoz műnyomó papírt használok a 100 éves lézernyomtatómmal. Olcsó, és szinte mindig elsőre sikerül. Csak áztatni kell sokáig.
(#) niedziela válasza lobo67 hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Öszintén... szerintem másról sincs szó csak a vasalásról, műnyomóról meg az acetonról.
Neked is csak azt tudom javasolni, egyszer az áztatólébe tegyél 2/3 - 1/3 arányba sósavat.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2020
(#) lobo67 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Köszi, majd kipróbálom.
(#) mezga hozzászólása Dec 16, 2020 /
 
Sziasztok,

egy ideje én is a műnyomóval csinálom, de kifogyott a toner. Tettem másikat és a következőket tapasztaltam: a maratás után a festéket ,-ahogy itt javasolta valaki- nitrós ronygyal letörötem.
De a mostani festék kiröhögte a nitrót. Egyszerűen valahogy nem oldotta, hanem túrós lett..
Csiszoló szivacssal kellett leszednem és ráadásul alá is mart.
Szóval a tonerekkel kapcsolatban van valakinek tippje, milyen utángyártott típus jó? HP2055, vagyis 505A toner. Most vettem valamilyet, kipróbálom, a fedése eddig jó.
(#) nedudgi válasza mezga hozzászólására (») Dec 16, 2020 /
 
Próbáld acetonos ronggyal eltávolítani a festéket.
Következő: »»   1332 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem