Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1366 / 1384
(#) Gafly válasza afazakas hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Lehet NYÁK-lap készítés kérdések topicban jobb helyen lenne, mint az Opel Astra elektromos hibák között.
(#) afazakas válasza Gafly hozzászólására (») Nov 5, 2022 / 1
 
Igaz. És az is, hogy ha röviden írok, félreérthető, néha a reakciókat moderálás követi , erre ha érthetőbben leírom, akkor pedig más szemszögű a kritika. Az arany középút az lesz, h csak privátba fogok válaszolni a kérdezőnek, pedig a publikus közzététel másoknak is később hasznos lenne.
(#) kaqkk válasza afazakas hozzászólására (») Nov 6, 2022 /
 
Idézet:
„Densito spray-el kellet még kisebb fényáteresztésűvé tenni,”
Nem a papírt kellett átlátszóbbá teni , hanen a nyomatot átlátszatlanabbá (a spay oldalán látható felirat : nyomatsötétítő) Csak egy kis kiegészítés ha már bármit lehet írni bármelyik témába Ezt már kb 26* leírtuk és átbeszéltük a nyákos témában
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2022
(#) bitmixer válasza bitmixer hozzászólására (») Nov 7, 2022 /
 
Megválaszolom újra magamnak .
Ha csak a fájlnevet írom át, az nem segít. Ha ellenben sima szövegszerkesztővel átírom a DRAWING-ot a file bevezető soraiban BOARD-ra, akkor a GERBER nézegető már jól kezeli. Remélem, hogy más szövődmény már nem zavar be, és hibátlanul le tudja majd gyártani a JLC...
(#) Ráx Aladár hozzászólása Nov 7, 2022 /
 
Sziasztok! A fénnyomó papírra való nyomtatásnál, nyákhoz mik a legjobb beállítások a nyomatóban?
(#) kaqkk válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Nov 7, 2022 /
 
A legsötétebb , tonertakarékos üzemmód kikapcsolva . (Műnyomó papír?)
(#) Ráx Aladár hozzászólása Nov 9, 2022 /
 
Helló! Megpróbáltam nyákot nyomtatni, és sajna nem jött össze, mert a nyákok magy része így elnyalódott a papíron. Mit ronthattam el? Műnyomó papírt használtam, és a nyomtató "Vastag papír" beállításon volt.
(#) kaqkk válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Próbálj másik papír minőséget állítani , nem "égette" rá rendesen a tonert a nyomtató
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2022
(#) giskard hozzászólása Nov 21, 2022 /
 
Talán hasznos:
Mindig bajban voltam, ha 0,8-astól eltérő furatokat kellett készíteni.
Aztán a közelben felfedeztem egy fogászati kellékeket árusító boltot (valami Medi... volt a neve, azóta megszűnt)
Lehetett kapni kis gyémántbevonatos fúrókat, különböző profillal (leghasznosabb a kúpos volt)
Ezután mindent 0,8-al fúrtam és amit kellett felbővítettem ezzel a fúróval.
Olcsó és tartós fúrók voltak (egy egy darab éveket kibírt)
Tehát a sláger a gyémántbevonatos fogászati fúró (talán már nem annyira olcsó, de az első hirdetésen 5 db-ot adnak 5000 forintért)
(#) soskajoska válasza giskard hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
(#) Bakman válasza soskajoska hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Teljesen rendben van, ha van stabil, állványos fúrógéped, különben csak tördelés lesz belőle.
(#) mnyugger válasza soskajoska hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Ezeket legalább 20 ezer fordulaton kell használni, de jobb a 30 ezres fordulat.
(#) benjami válasza Bakman hozzászólására (») Nov 21, 2022 / 1
 
Egy időben én is gondolkodtam egy állványos fúrógép vételén. Aztán egy kicsit hozzáraktam és inkább egy kis hobbi kategóriás CNC-t vettem (igen, egy mezei 3018-at). Ezzel eddig csak 1 fúrót sikerült eltörnöm, azt is a saját hülyeségem miatt. Még a 0.3mm-es fúrást is törés mentesen meg tudja oldani. Mondjuk a fúrási sebességet ehhez már elég alacsonyra szoktam állítani, mert ide már jobb lenne a 10000-es fordulatnál többet tudó orsó. De ugye a gép az türelmes, meg én is türelmes vagyok, ha nem kell ott ülnöm mellette, hanem dolgozik önállóan.
(#) Bakman válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 22, 2022 / 3
 
Az oldal címe: hobbielektronika. Én is és még sokan mások is boldogan használják ezeket alacsonyabb fordulaton. Otthoni (hobbi) körülmények közöt nagyon is jól működnek.
(#) giskard válasza soskajoska hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Ez egy jó megoldás, de mint mindennek, vannak előnyök és hátrányok, hirtelen ezek jutottak eszembe:
Ha innen veszed sokkal drágább (ha egy db gyémántos fúrót veszel cirka 8-ad része az ebalyosnak)
A gyémánt keményebb mint a karbid.
Simán kézbe véve is használható nem fog eltörni.
Bármilyen fordulaton használható.
Az ebalyos készlet "digitális" a fogászati kúpos "analóg".
Az átmérő túlmegy az 1,2-őn
(#) giskard válasza giskard hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Még egy: nem kell cserélgetni.
(#) Bakman válasza giskard hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Mit értesz azon, hogy nem kell cserélgetni?

Ha egy alkatrésznek 0.4-es lába van, a 0.8-as furat már igen sok. Ilyen keményfém fúrókat pedig 6.5 mm-es méretig könnyedén be lehet szerezni, a kúpos fúróval készült furat pedig AS szabvány szerinti, nem egységes.
(#) giskard válasza Bakman hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Én nem nagyon használok 0,8-alatti furatokat, a nagyobb átmérőkhöz meg már olyan rutinra tettem szert, hogy a megfelelő mélységig tolom a külön erre a célra tartott egyszerű kézi fúrót a kúpos fúróval (5W ellenállás, sorkapocs láb stb.)
(már csak hobbizom úgyhogy a szabvány elmehet a ...)
(#) giskard válasza giskard hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
A 0,8-asokat meg ezzel fúrom:
(#) soskajoska válasza Bakman hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Így igaz!
Proxxon fúró és a hozzá való állvány!
Igaz ennél régebbi verziók, mivel több mint 10 éve működnek hibátlanul. (persze fúrótörés még így is előfordul időnként )
(#) soskajoska válasza giskard hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Az ár nem darabra, hanem készletre vonatkozik! (OK a belinkelt verzióban magas a szállítás, mert UK eladó! De rákeresve lehet kínait is találni. Például EZT! 0,1mm!-től 3,00mm-ig három készletben, szállítási költség nélkül átlag 150Ft (+ÁFA) fúrónként. A gyémántos ennél olcsóbb lenne?)
(#) soskajoska válasza giskard hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Azt ugye nem kell mondani (vagy mégis?), hogy AS szabvány= ahogy sikerül!
(#) Bakman válasza soskajoska hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
A kettő együtt majdnem kiadja a mini állványos fúrógépet: Bővebben: Link.
(#) giskard válasza Bakman hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Hűha. Szerencsére ami a képen van nem került 14 ezer forintomba (ronda , de legalább jó), és biztos precízebb mint a Proxxon.
A megvezetés 2 db 20-as hidraulika szár 4 db lineáris golyós csapágyon fut, A fúró 11-es textil bakelit lapra van rögzítve.
Fordulatszám állítható 8000-30 000 ford/perc.
(#) Suba53 hozzászólása Nov 24, 2022 /
 
Srácok!

Volt egy linkem, de elkeveredett, nem találom.

0.8mm-es "tungsten karbide" keményfém fúrószárat keresek olyat, aminek nincsen egy 3.175mm szabványos tönkje, hanem "egyenes szárú" vagyis végig 0,8mm.

Valamilyen európai amazon, vagy ebay link kellene, ahol kínálnak ilyet, akár 10-esével.

Mi ennek a fajta egyenes szárú fúrónak a korrekt angol elnevezése? Mert akárhogy próbálom keresni állandóan a vastagított szárú fúrókat mutatja.
(#) soskajoska válasza Bakman hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Ahogy írtam, nekem töredék árban van. A cca. 10 év alatt jelentősen változtak az árak.
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Köszi, de ez is HSS ( gyorsacél ) fúró. Az éle ugyanúgy elmúlik üvegszálas nyák fúrásakor, mint a kobalt bevonat nélküli sima HSS fúróknak. Tapasztalat sajnos.

A LIDL-ben idén lehetett kapni vastagított szárú szetteket, arra azt írták, hogy szénacél, és az nagyon jó. A 2-től 3mm ig terjedő szettből vettem próbaképpen, és nagyon bevált. Simán viszi az üvegszálas nyáklemezt. De a vastagított szárú 0,8-as sajnos rendszeresen elpattan a nyakánál. Az egyenes szárúval meg sok ezer furatot kifúrtam kopás nélkül, csak elfogytak azok is.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2022
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
(#) Suba53 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Köszi, igen ez lenne az, de emlékeim szerint az amazonon, vagy az aliexpress-en 10 db-ot adtak hasonló áron. Ami azért nem mindegy.
Következő: »»   1366 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem