Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   418 / 1384
(#) Peppe válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Szia!
Hogy tudsz lötstoppot csinálni házilag?
Elárulnád?
(#) gydanee válasza Peppe hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Tessék keresni, egy kicsit: Bővebben: Link, Bővebben: Link
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Jaj Simpi! Ennyire ne nézz ostobának! Nem is tudom, hogy lehet-e úgy egyáltalán levilágítani.
A régi (NDK -s) kvarclámpa sem adott jó eredményt olyan távolságról, ahol A4-et tudtam levilágítani. Nagyon távolra kellett tegyem az égőt ahhoz, hogy ne csak a közepe exponálódjon. Erre találtam ki hajdan a 4 x 160 W HGL -t. Az üvegbúra eltávolítása volt az első dolgom.
(#) gulasoft válasza Peppe hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Két módszer is van az egyik a festék, szitázni kell egy egy darabra felesleges.
Amit most használok az egy laminálható fólia. Le kell szedni a mattab oldalról a védőfóliát, fel kell laminálni 60 fok körnékén (lehet hogy csak 40). Várni kell 20 percet. Le kell világítani takart forrszemekkel. Várni kell újabb 20 percet. Le kell venni a felső takaró fóliát. Elő kell hívni 1% os nátrium carbonát (mosószóda) oldattal, a takart részek lejönnek. Be kell rakni még 30 percet uv alá. 150 fokon 30 percig sütni.
Elég macerás.
Mi Oxigen-el a németektől rendeltük 3 zacskóval 2 az enyém volt, az első zacsi elfogyott. 10db a4-esnél nagyobb fólia van benne.
oktamex.de
Bővebben: Link
Ilyet majd kell nekem is rendelni még, össze kell állni 8 euró 10 darab, össze kell állni többen és akkor oszlik a szállítás.
Mire ideér 3-400 forint körül van egy lap ára, minél többen vagyunk annál jobban közelíthet a 250 forinthoz.
Ugyan itt 5 euró környékén van 5 maratásálló fólia, az 300Ft /darab.

Ha valaki profi németből kérdezze meg őket mennyi a szállítás.
(#) llaci56 válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Megkérdeztem. Ha jön válasz, írom...
(#) llaci56 válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
No...
Azt írták, hogy egy csomag szállítási díja 5.95 ojro.
Remélem, nem annyiszor 5,95, ahány csomagot rendelek, de ezt még tisztáznom kell velük. A németekkel mindig így járok, sosem értik a kérdésem lényegét.
(Ez anno a német lányokkal is így volt...)
(#) (Felhasználó 4577) hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Sikerült beszereznem egy léptetőmotort.
A következőket tudom róla:
24VDC 7,5fok/lépés
ellenállás: 48,96 Ohm (6 kivezetéses, unipoláris)
motor átmérő: 42 mm
az a négyzet az elején: 48x48 mm
a négyzeten a furatok távolsága: 40 mm
motor vastagsága: 20 mm
tengelyátmérő: 3 mm
tengely hossz: 10 mm

Ti mit gondoltok, mindenképpen kellene hozzá az az áttétel, ami az eredeti motorjában van a Tesco-s olcsóbbik laminátornak?
Azon gondolkozok, hogy ki kellene próbálni áttétellel, hátha le lehet annyira lassítani a motort és elbírja.
Még várom az ULN IC-met, ha megjött kipróbálom, hogy mennyire erős, az AVR programot már megírtam.
Az a baj, hogy ha az eredeti motorral akarnám összehozni, akkor a két motor együtt olyan vastag lenne, hogy a fedlapot nem lehet rátenni.
Úgy gondoltam, hogy a régi motor tengelyének a helyét kb. 10-es fúróval kifúrom (így befér az új motor csapágya, 1mm helyet spóroltam), a régi motor forgórészéről leszedem a mágnest, kifúrom a közepét 2.9mm-es fúróval, lezsírtalanítom és a be pillanatragasztózott tengelyt belenyomom a régi forgórészbe. A két motor közé pedig egy 1mm vastag kis alulemezt tennék, aminek segítségével lehet rögzíteni az új motort.
(#) dinokal válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szia!
Ha a régi motort eltávolítod mágnesestől, és levágod körben a ház felesleges részét úgy hogy csak az áttétel maradjon a házrészével, akkor simán elfér az egész.
Ilyen kis léptetőmotorokkal hajtják meg pl. a mátrixnyomtatók böhöm nagy gumi+fém hengerét is meg a nyomtatófej szánját is, igaz ott is áttétellel. Ha szerencséd van a rajta lévő fogaskerék simán jó az áttételhez.
(#) (Felhasználó 4577) válasza dinokal hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szia!

Gondoltam rá, hogy levágom, de akkor a benne lévő áttétel szétcsúszna.
Ekkor arra gondoltam, hogy összecsavarozom, de sajnos csak egy helyen lehetne az egyik felébe, így kicsit furcsán állna az egész.

A fogaskereket próbáltam, sajnos nem fér el benne, a fogak se elég kicsik.
(#) patexati válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
A motor hátára kell rárakni a léptetőmotort és levenni a fogaskereket az eredeti forgórészt meg befúrni több fokozattal 3mm átmérőre és ráhúzni a motor tengelyére! Nekem is így van és kifogástalanul működik! Olvass vissza más is így oldotta meg!
(#) janocsi válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szia!
Segitek, bár egyesek "harapni" fognak megint az "értelmetlen" átalakításért.
Mindenképpen kell a meglévő (eredeti) áttétel, de így nem biztos, hogy elfér a motor mögötti kevéske helyen(?) Először mérd meg! Csak akkor tudod jó hatásfokkal alkalmazni, ha a kb. 1:72, (ez az eredeti fogaskerék áttátele), ezzel építed össze. A legjobb valóban az a megoldás lehet, amit itt már néhányan kipróbáltak, Patexati, Greatman és én is. Az (eredeti) mágnes perselyébe kellene a tengelyt szépen beilleszteni, egy 3-as fúrat kialakításával úgy, hogy a meghajtó kis fogaskerék is az eredeti helyzetébe kerüljön majd. Ne felejtsd el a pólusokat kiszedni, a mágnes forgását azok ne korlátozzák.
(#) (Felhasználó 4577) válasza janocsi hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szia!

Köszi a választ!
Ezt most nem igazán értem.
Tehát az eredeti motor forgórészéről a mágnest le kel szednem (ezt eredetileg is meg akartam csinálni), ugye?
Az új motor tengelyét pedig a forgórészből megmaradt műanyag fogaskerék régi tengelyének helyére fúrt lyukba kell beillesztenem, ugye?

Sajnos nem fér el, megmértem, az oldalsó lamellákat le kellene vágnom és úgy elfér, de éppen hogy, viszont a fedél már nem megy rá.
Ti is elvágtátok a régi motor felesleges részét? Mit tanácsoltok?
(#) janocsi válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Ha nem fér el, akkor így nemigen lehet jól megoldani. Az átalakításnak akkor lenne "értelme" ha a burkolatot vissza lehet rakni utánna. Ez az egyik fő célkitűzés volt nálam is. Nem kell a mágnest leszedni a mü. a. perselyről akkor, ha elférne a motor az eredeti mögött. Mivel ez szélesebb motor, maradna a kosárba sűllyesztése félig, de ekkor már tengelyt is kellene cserélned a kis mü.a fogaskerék felszereléséhez .
Valahogy így talán. Itt:
(#) (Felhasználó 4577) válasza janocsi hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Vissza lehet tenni, de egy kisebb helyen ki kell vágni.
Az átalakításnak szerintem így is úgyis van értelme.
(#) Zsika válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szia. Amikor én rendeltem akkor két csomag maratás álló fóliát, meg egy adag lötstop fóliát rendeltem. A szállítási költség 5,95 Euró volt.
(#) gulasoft válasza Zsika hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Ezért mondom, hogy össze kell állni, de ne kapkodjátok el, holnap kapok választ hogy lehet e tekercsben kapni, csak ma nem volt bent a csaj.
(#) Lozsa hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Sziasztok!

Az alábbi nyákot próbáltam maratni, és ilyen lett az eredmény.
Amint látszik a bal fele erősen "homályosra" sikerült míg a jobb fele jó lenne.
Nagyi kvarclámpájával lett levilágítva dupla tintasugaras fólián át 2x5mm üveglappal lesúlyozva és 10 percet.

Nem tudom hol szúrhattam el a dolgot, de nem is nagyon van kedvem sokat szívni vele.
Inkább megkérdezném, hogy nem lenne valaki aki jó minőségben le tudna nekem gyártani ebből a panelból 6db-ot?
egy 10x16-os lapból jól kijön.
47mm-es karikák.

csatoltam a rajzot is.
Ami még zavar, hogy a közepén az IC lábak majdnem összeérnek. Nem tudom mit kéne kezdeni vele, lehet, hogy túl vastagra lettek tervezve, és így kivitelezhetetlen precízen.

*****

Üdv: Lozsa

Ez nem apróhirdetés! Tessék az ilyesmit ott feltenni!
Frankye
(#) janocsi válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Ezt ne mond ki hangosan, mert baj lehet belőle...
Egy régebbi h.sz.-ban már egyszer írtam ilyen 3000Ft-os laminátort motor átalakításáról. Ott hasonló motorral szerelve elfért a régi motor hátán. Annyi különbség azért volt hogy az a motor valójában csak 14-15mm széles lett a felesleges felszorító elemek eltávoilításával. Így nem kellett a burkolatot darabolni a beépítése után. A motortengely 3mm-es átmérőjére a forgómágnest látod felszerelve. Itt:
(#) gydanee válasza Lozsa hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szerintem nincs eléggé előhívva. A maszk jól rávolt szorítva a NYÁK-ra?
Nem szabad feladni az első kudarc után! Lesz ez még jobb is!
(#) greatman hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
No, elkészült a vezérlőm, már csak be kell építeni. Egy pár kép róla. Variszabi, én a mágnest nem szedtem le róla, csak a fém pólusokat lehajtogattam. A mágnes legalább összefogja a műanyagot, így szerintem nehezebben tud kitágulni és megforogni a tengelyen.
(#) greatman válasza greatman hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
És a nyákrajz ha valakit érdekel.
(#) sprofan válasza Lozsa hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Ezt te fújtad ugye? Mert akkor nem volt egyenletes a lakk vastagsága. Ha nem te akkor nem volt elég ideig világítva. A lényeg ugyan az mind a két esetben: Kicsit több levilágítási idő és ahogy gydanee is írta, kicsit tovább hívd elő. De ezzel nagyon vigyázz mert lehet hogy amíg a most homályos rész már jól elő van hívva, addig az a rész ami most majdnem jó már le is jött a nyákról.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Hello

Ha rendeltek Lötstopp fóliát, akkor engem is érdekelne a dolog.

10-20db A4-es lapra vevő lennék.

Kössz
(#) (Felhasználó 4577) válasza janocsi hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Köszönöm!
Esetleg belsejéről és a kész állapotáról is van képed?
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Lötstoppot azt sajnos nem tudok tekercsben szerezni, de akkor te vagy 4. ember. Oszlik ez a költség rendesen.
(#) janocsi válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
A volt főnököm kérésére lett kicsit körülményesen elkészítve. Szóval, a motort elhozta széttszedve.... Nem készítettem róla fotókat, mert javarészt már a helyszinen szereltem össze. Ha vidéken, nála járok újra, készítek néhányat róla. Tulajdonképpen semmi más nincs benne a vezérlőn és egy potin kívül. A tápfeszt is kintről, csatlakozón kapja. A poti és a vezérlő beépítése nem az én munkám, ennyit sikerült előre megcsináltatnom vele.
(#) J-O-E válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Engem is érdekel 10-20db. "ár függő" írj fel a listára.
Előre is köszönöm!
(#) raw válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szia, 10 db engem is érdekelne. Ha nem jár le a szavatossága 1 éven belül, akkor 20 is.
(#) Ricsi89 hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Ha úgy alakul a dolog, hogy lesz a rendelésből valami, akkor valamennyi engem is érdekelne mind a lötstopp mind a másik fóliából.
(#) gulasoft válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Nem én szervezem. nem tudok németül. Llaci 56 bevállalod? Ha jól számolom már több mint 10 csomagnál tarunk.
Következő: »»   418 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem