Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   422 / 1385
(#) (Felhasználó 53314) hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
A szóbanforgó nyákterv azez lenne.
Szóval, a file export parancsal minden változtatás nélkül egy üres png fájlba mentettem a nyákterv képét, már csak azt kell tudjam, hogy igy a képből ki szabad nyomtatni, vagy igy hibás lesz a rajz?

Előre is kösz, mindet mellékeltem.
(#) llaci56 válasza watt hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Azért azt nézd meg, hogy a nyomtatási paraméterekben nincs-e bekapcsolva a "Fit to page" (oldalhoz illesztés), mert az okozhat ilyen torzulást!
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Szia!

Az installálásnál egyszerűen a Hp Laserjet III-at választottam. A driver a PCL nyomtató nyelvet használja, amit a 14EX és a B2400 is ért....
Próbáld ki, tegyél fel még egy Laserjet III -at a gépre...

Szia
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Érdekes, működik vele, bár semmit nem lehet állítani. Az eredmény az, hogy 2,5mm-re csökkent a hiba, de ez még mindig nem az igazi!
Egyébként a B2200 nem PCL-es, hanem GDI. Nem tudod hol lehet megnézni, hogy milyen szabvány szerinti egy driver?
(#) watt válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Természetesen nincs, azért az nagyobb torzulást okozna! (egyébként nincs ilyen opció, csak a pdf nyomtatásnál...)
(#) pici válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Szia
Hát ezt így ki ne nyomtasd.
Minden menne a papirra is mint amit látsz.
Alkatrészrajzok meg egyebek.
Neked csak egy fekete fehér ábra kell.. fekete ahol legyen réz, fehér ahol ne...
De megpróbálhatnád ahogy mondtam.. pl BMP-be 600dpi monokrom
Tiff lenne a legjobb, mert az mérettartó (Bele van kódolva a DPI méret)
(#) t-dani válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Ugye ezt nem gondoltad ténylegesen komolyan?

Jó dolog ezeken filozofálgatni, de azért van egy határ, ahol már nem tüneti kezelést kell alkalmazni! Szerintem.
(#) Attila86 válasza t-dani hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Dehogyisnem! Ha készítettél már nagy méretű, két oldalas nyákot amin soklábú IC is van, akkor tudod hogy a műnyomó nyúlásával nagyon komolyan számolni kell. Én ezért szoktam a műnyomót a tényleges nyomtatás előtt többször 'üresen' átküldeni a nyomtatón. Illetve ezért nyomtatom a kétoldalas nyák két oldalának rajzolatát ugyan arra a műnyomóra, hogy mindkettő nagyjából ugyan akkora mértékben nyúljon meg.
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Szia!

Akkor itt van a különbség... A GDI-s verziónál a driver alakítja nyomtatható képpé az adatot, a PCL verziónál a printer... Más operációs rendszerekből (QNX4, QNX-RTP, Linux, ((DOS))) is kellett nyomtatnom, a csak GDI -t tudó típus nem felet meg.
A 14EX az LCD-jére kiírja, milyen fajta adat érkezik (PCL, ESC-P, ...).

Szia
(#) llaci56 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Szia!
(#) Hp41C válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Szia!

Az Irfan View meg tudja csinálni...

Szia
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Na jó, de szerintem a firmware-től függ a hengerek sebessége, ami az én esetemben rossz értéken van.
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Sprint Layout-ból nyomtass annak jónak kell lenni ha nem akkor driver gond!
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Ennek semmi köze miből nyomtatom! A CM2000 miért ne lenne jó? Aztán a Word miért lenne rosz? Próbáltam XP alól is, gondolva, hogy a W7 drivere esetleg elszúr valamit, hát nem. Hajszálra ugyanakkora nyomatok jönnek ki, tehát a nyomtató a rossz.
Ja igen, van egy tintásom is, az nem hibázik, csak azzal nem sokra megyek...
(#) pako válasza watt hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
A nyomtatód léptetőmotoros, vagy opto-encoderes? Ha az utóbbi, próbáld meg megtörölgetni az encoder-ét.
(#) watt válasza pako hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Egy koszos encoder 30x század mm-re ugyanannyit csal(nem beszélve, hogy vadi új a nyomtató)? Nemhiszem. (egyébként léptetőmotoros, 4 vezetékkel) Sajnos ez egy rossz firmware-s nyomtató.
De szerintem hagyjuk, majd hétfőn felhívom a képviseletüket.
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Én most szívtam pont nem éppen nyomtató kérdésben de a soros /USB átalakítómat megértem feltelepíteni mi máskor 1 perc szokott lenni (persze sürgős lett volna ,hogy a wand meg a propeller óráimat be tudjam mutatni a haveroknak)! A lefrissített driverek kavartak be minek elméletileg köze sem lehetne a dolgokhoz! Nagyon meg tudja az embert szívatni a gépe ha van másik a közelben érdemes azzal is próbállni nagyon sokat megspórolhatsz a szabadidődből! Én már sokat csináltam telepítettem de vannak kétségeim annyit csalódtam már!
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Megpróbálom a letöltőgépemmel is...
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Akkor egyértelmű
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Megpróbáltam, ugyanaz.
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Valami reset nincs a nyomtatón manuálisan?
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Nincs semmi ami segít, csak egy új firmware szerintem.
(#) Zozi85 válasza watt hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Egyet még próbálj meg, AutoCad ból nyomtass egy mintát, annak elvileg le kell kezelnie mindent, és tuti mérettartó. Nyákot már martam dwg ből cnc-n és tökéletes lett.
(#) andras1 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
miért nem használod a korrekciót?. a sprint layout is tudja( Horiz.Vert), de ha képként mented, a komolyabb progik(pl. corel draw) mind tudják. a zsír uj hp laserjet is csal. egész egyszerűen kinyomtattam egy mm papírt, méregettem, és megállapítottam egy offsetet amivel a printer tökéletes a műnyomóval.( mondjuk 1000oldalanként ellenőrizni kell, mert folyamatosan romlik). a szkennerek detto. ha beszkennelsz egy 250 mmes vonalzót, az tuti nem annyi lesz..

ez nem orvosolja a problémát?
(#) Zozi85 hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Kicsit visszakanyarodva lamináláshoz... Tartósság próba : 72 db 6x9 cm-es nyák zsinórban. Semmi túlmelegedés, 71 hibátlan, 1 nyákon a felirat egyik ékezete eltűnt.

Harmadik átalakításom a henger előfeszítés lesz, bár nem tudom nem érné-e meg így hagyni. /kisérletezés az élet/
(#) watt válasza Zozi85 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Nem a programmal van a baj. Más nyomtatóval méretarányos, de ezt írtam is...
(#) Zozi85 válasza watt hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
[OFF] Sajnos a gyártót is hiába keresed fel, ha csak nem tömegesen teszitek, ugyan azzal a nyomtatóval. Suliban műszaki rajzokat is plottoltattuk átmásoláshoz, és nem egyszer kikellett verni a balhét méreteltérés miatt. Ha a Copy Generalban nem tudnak méretarányossá tenni egy gépet csak korrekciókkal, akkor egy ilyen otthoni gép pontosítása valljuk be: szélmalomharc. Visszavételhez meg a hiba nem elégséges. Az is lehet hogy a filmware tökéletes csak épp egy lehelettel nagyobb egy henger a gépedben.

De ha visszaakarod cserélni, gondolom nem lehet gond a tényleges használatot gátló "hibát találni" számodra.

3% szektorhibás winyó és mágnes esete...
(#) pici hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Kipróbáltam alacsonyabb hőmérsékleten a laminálást.
120 fokon már látszik, hogy nem olyan hatékony mint magasabb hőfokon.
De a HP még kitart
A nyák kétoldalas, 120 fokon laminálva.
HP-vel 130 alá nem érdemes menni.
(#) mex válasza pici hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Nagyon jó! A nyákot előmelegited?
(#) (Felhasználó 4577) válasza pici hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Nem rossz, tetszik a malacod.
Az alacsony hőfok miatt olyan rücskösek a NyÁK-on a réz vezetősávok?
Mitől lett olyan ezüstös az egész? A kémiai ónozótól?
Következő: »»   422 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem