Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   932 / 1384
(#) _vl_ válasza fobq hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
A levegő az, ami miatt átalakul a kémiai ónozó. Ergó ha visszaöntöd a használtat, és így majdnem színültig lesz a flakonban, akkor sokkal tovább eláll, mintha a használtat máshova rakod, és így egyre több levegő lesz a flakonban.
Másrészt páran már megírták, hogy pár gramm ón(II)klorid hozzáadásával (vegyszerbolt) regenerálni lehet az ónozót. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2013
(#) Feri hozzászólása Jún 22, 2013 /
 
Üdv
***
Apróban hirdess, azért van!
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2013
(#) cimopata hozzászólása Jún 22, 2013 /
 
Sziasztok, miért van az hogy positiv 20-as nyák ot próbálom lefújni és rövid száradás után tiszta pöttyös lesz? Gyakorlatilag az egész homogén pöttyös.

Megtisztítottam először hideg zsíroldóval és fémgyapottal csiszolva. Utána újból próbálva még 30u-os csiszolópapírral letisztította, de így is.

A lakkra az van írva hogy exp: 07/2013 gondolom akkor még jó.

Szutiba fújom elég meleg van 25-30 fok páratartalom is lehet magasabb ez lehet baj esetleg?
(#) kaqkk válasza cimopata hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Nem a páratartalom, hanem a hőmérséklet a probléma. Mire szétterülne már erőteljesen szárad . Egy próbát talán megérne hogy fújás előtt egy órára hűtőbe tennéd a nyákot, talán el tudna terülni a lakk mire a nyák felmelegedne . Vagy várj két napot most már jön a lehülés
(#) Feri válasza Feri hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Nem tudom feladni.
"felhasználó ellenőrzése oldal"
nem enged regisztrálni.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) elektrorudi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Bocsi, de ezt nem javasolnám. A lehűtött NYÁK-ra egy pillanat alatt apró páracseppek csapódnak ki (esetleg nem is látod), mihelyt egy magasabb hőmérsékletű helyre kerül. E miatt, nem lesz jó a P20 réteg. Szerintem az a jó, ha a NYÁK és a P2 azonos hőmérsékletű, vagy a NYÁK pár fokkal (2-3C fok) melegebb a levegőnél.
(#) cimopata válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Kipróbáltam most reggel, hűvösebb van. P-20-at betettem a fagyasztóba, nem sokra csak 1 percre. De ugyan az minden, lefújom és 1-2 perc után a széléről befele elkezdenek megjelenni a pöttyök és a szép fényesen elterült lakk elkezd mattosodni.
(#) nagym6 válasza cimopata hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Nekem most ebben a melegben is tökéletes, a P20 és a nyák környezeti hőmérsékleten van.
Pár perc környezeti hőfokon száradás után teszem grillsütőbe, ekkor kapcsolpm be, 50 fokig melegszik, kb. 10 perc után kiveszem.
(#) cimopata válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Lefújás után rögtön letakarod valamivel? Mivel tisztítod?
(#) nagym6 válasza cimopata hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Nyákradírral tisztítom, lefújás után azonnal a hideg grillsütőbe teszem be, hogy ne szálljon rá a por. És kb. 3-5 perc múlva kapcsolom be (max 50c fok), amikor már kicsit száradt. Mert ha hirtelen kapná a meleget a még teljesen híg lakk akkor lehetnek terülési egyenetlenség problémák. Szerintem tisztítási hiba lehet. Próbáld először nitrohigítóval (ha van) ez minden zsiradékot felold. A súrolószerek nem biztosítanak tökéletes tiszta felületet.
Nyákradír ha nincs, nagyon-nagyon finom polírpapír is jó.
A vegyszeres tisztítás után (nitrohigító) mindig nyákradír, vagy polírpapír kell még.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) Orbán József válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Amikor régen használtam a P20-at nekem is volt ez a pöttyös "köpködés" néha.
Olyasmi rémlik, hogy alaposan fel kell rázni, hogy alaposan híguljon az alkotó.
Főleg egy német lakkot használtam: Positiv resist - 200ml, olcsóbb volt a klasszikus 20-asnál és jól működött.
Artikel-Nr.:1261411 van még ráírva.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013

DSC_0002.JPG
    
(#) nagym6 válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Nem lehet apró porszemcsékkel tele a felület? Elég egy gyors mozdulat, és felkavarhatja a port tiszta helyiségben is. Lefújás előtti pillanatban még finom széles ecsettel lesöpröm, enyhén lefújom (tüdőből nyálmentesen).
(#) Feri válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Igen, de azt írja vissza,hogy az azonosító máshoz tartozik.
Ez a telefonszámom 15 éve.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) nagym6 válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Valami rémlik nekem is, jó régen mintha piros pöttyöket szórt volna. De már nem tudom milyen anyag volt.
(#) pisti89 válasza Mdavid hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Nekem ennek az A3-as változata van, nagyon jól megy
(#) Feri válasza Feri hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
A HITELESÍTÉSRE EZ JÖN VISSZA.
"A felhasználónév ellenőrzése sikertelen, mert a telefonszám már egy másik felhasználóhoz tartozik! "
Miért?
(#) Moderátor hozzászólása Feri hozzászólására (») Jún 23, 2013
 
Ez itt a NYÁK készítés topicja. Hogyan jön ehhez az, hogy nem tudod Magad hitelesíttetni?
Az oldal üzemeltetőjét tájékoztattuk a problémádról, amíg megoldódik, kérlek, légy türelemmel!
(#) tomipap hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Valaki még lötstop fólia? Július 5-én megyek Magyarországra, ha kell valakinek akkor tudok még vinni párat magammal az Octamex-től.
(#) eyess válasza tomipap hozzászólására (») Jún 23, 2013 1 /
 
Gondolkodtam sokáig , hogy feltegyem e eme profi nyák otthoni elkészített verzióját.
Az igazság az , hogy ez majdhogynem A4 - es méret , és kíváncsi voltam , hogy megvalósítható e egyszerű technikával mondjuk pl vasalással.
És semmi extra dry , vagy külső cég bevonása nélkül.
Akkor egy két képet mellékelnék miként sikerült bár felhasználni nem fogom , csakis a nagy méret ,ami miatt késztetést éreztem arra , hogy megcsináljam , illetve azoknak is akiknek mindig bajuk van , ha 5x5 cm -es mérettől nagyobb nyáknál már problémájuk van .Ezek szerint meglehet csinálni bár a nyák tisztítás ilyen méretnél már elég nehézkes.
(#) StefuPeti válasza eyess hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Szia. Ügyes vagy !!!
(#) tomipap válasza eyess hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Szép lett a panel tényleg ahhoz képest, hogy vasalással csináltad, bár maratás után érdekes a dolog. Bár ahogy kinéz, szerintem esélyes, hogy nagyobb hibák nékül maratható lenne. Ne is használd fel mert az átkötéseket is rávasaltad A másik meg, hogy még nagyon béta a panel. Már alakul a rengeteg javítás rajta, hogy szebb legyen a rajzolat és még logikusabb, átláthatóbb.

Külsős céget én sem vonok be a dologba. Az itthoni műhelyben csinálok mindent. Fólia, fotózás, maratás et cetera.
(#) eyess válasza tomipap hozzászólására (») Jún 23, 2013 1 /
 
Igen az átkötések is meg egyebek , csakis arra ment ki a dolog , hogy kivitelezhető e.
Illetve a nagy méret miatt .Maratásnál jól viselkedik ő , hisz a dolog rá van égetve , és egy két emberke sosem hiszi , hogy maratás után is ezt kapja legalább is tőlem .
Általában mindig a problémát szeretem megoldani , és már régóta birizgálta a csőrömet , hogy sokan írták , hogy a nagy méret megállította őket , és onnan nincs tovább , tehát megakadt a dolog.
Muszáj volt tennem egy próbát , és erre a te még béta tervezett nyák rajzodat használtam fel , és remélem nem baj .
És ez legyen talán etalon , hogy vasalásnál sincs méret határ , csak is rossz kivitelezés , ami után a végeredmény nem lesz jó.De mint látszik jónak kell lennie.Hát remélem aki nem hisz magába , hogy megtudja csinálni az majd megnézheti ezeket a képeket , és nem fog elmenni a kedve , ha egy nagyobb nyákot kell esetleg megcsinálnia.

StefuPeti : Neked is köszönöm , és Tomipap nak is.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) tomipap válasza eyess hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Nézd ha megnézed a fotókon a feliratozást az is vasalással készült. Nem is laminálóval mert ekkora panelt nem visz a laminálóm. És szerintem nem lett rossz az sem. A nyákokat mondjuk fotózom. Én is sokszor megemlítem, hogy csak a kidolgozott technika kérdése. Ha megy kicsiben, többynire megy nagyban is.
(#) Orbán József hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Bombázó lett a panel, a Napra lehet nézni, de rá nem... Grat!
Egy kérdés: Van olyan fóliarajzolatom, ami cseppet sem mondható fedettnek - gondolom a gyár nem akarta teljesen kiszolgáltatni magát, így enyhé szellős a kép, valamint egy picinkét kisebb az eredetinél. Ez utóbbi bizonyára orvosolható, mert van egy DIP8-as tokrajz is és az alapján pontos méretre nagyítható.
(#) eyess válasza tomipap hozzászólására (») Jún 23, 2013 1 /
 
Nekem van akkora laminálóm is , de direkt vasalva csináltam , hogy ne legyen az , hogy nincs ez , vagy az.Vasaló remélhetőleg mindenkinek van.
A másik tudod hányan vannak akik Pl most kezded nyákot csinálni , és ha már rögtön nem ilyen , akkor már biztos valami máshogy , másképp van , mert akkor neki miért nem sikerül.Ezt csak a kidolgozott technikára értettem , ha ez nincs meg , akkor nem is lesz ilyen az biztos.

Orbán József : köszi , és lehet orvosolni a problémádat .
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) eyess válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 23, 2013 1 /
 
Ilyesmire gondolsz ?

minta.png
    
(#) Orbán József válasza eyess hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Varázsló!!!
(#) eyess válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 23, 2013 1 /
 
Ma már nem ígérem , hogy kész lesz , de rajta leszek.
(#) interferi válasza eyess hozzászólására (») Jún 23, 2013 / 3
 
Szóval megint összekoszoltál néhány nyákot.
(#) eyess válasza interferi hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Igen néhányat , azok közül is egy nagyobbacskát .
Csakis azért , hogy látható legyen azok számára akiknek valamiért a nagy méret miatt nem sikerül.Tanulságul , hogy bizony sikerül az csak kitartás a lényeg semmi más. ju+9
Következő: »»   932 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem