Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   933 / 1385
(#) CHZ válasza eyess hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Igen, nagyobb nyak is konnyen megcsinalhato vasalassal is. Ez 280x130 mm , az aprobb feliratok is viszonylag jol tapadtak.
http://audiodiyers.hu/download/file.php?id=6531&mode=view
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
(#) zombee hozzászólása Jún 24, 2013 /
 
Sziasztok!

Nemrég tértem át laminálós technológiára. Az eredmények bíztatóak, egyre szebb és kontúrosabb panelokat tudok készíteni ami fotózásnál eddig ritkán sikerült. Olyan problémám akadt, hogy a maratás után a toner lemosásakor elkenődik, odakozmál a már lemaratott felületre és sehogy sem bírom leszedni. Érdekes módon a rézfóliáról tökéletesen eltávolítható, egyedül a közökbe megy bele, de oda nagyon. A panel átvilágításakor olyan, mintha elégtelen lenne a maratás, és csak fény felé tartva látszik hogy a maratás az tökéletes. Az egyébként világos panel sötétszürke hatást kelt. Amivel próbálkoztam: hígító, aceton (mindkettő elkeni), parketta hígító, izopropil alkohol(mindkettő alig viszi), ultrahangos mosó(alig viszi), fotózáshoz használt (7g/l) nátrium-hidroxid(egyáltalán nem viszi). Végül mégiscsak az ultrahangos mosó segített az odakozmált paneleken, 55°C-os promoclean folyadékkal, fél órás(!) ciklusban, de utána még erősen dörzsölni kellett kefével hogy lejöjjön a maradék. Sajnos ez nem optimális megolás, mert a promoclean helyenként "belemar" a rézfóliába(nem forrasztható, nem ónozható), és a műveletet otthon szeretném végezni. Még amire gondolok: vízben forrázás, újságpapírra való "visszalaminálás" - egyik sem nevezhető kényelmesnek...
(#) kaqkk válasza zombee hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Ne szórakozz oldószerekkel !Egyszerűen dörzsöld le acélgyapottal . A réz is gyönyörű fényes tökéletesen forrasztható lesz..
(#) nagym6 válasza zombee hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Nitrohigítóval próbáltad? Az a leghatékonyabb higító. Még a műanyagok nagy részét is oldja. Lehet, hogy pár percig benne kell hagyni, oldódjon.
(#) _vl_ válasza zombee hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Nekem sosem akart "odakozmálni" a toner.
A toner letakarítására két kedvencem van:
- cif folyékony súrolószer
- féktisztító
Ez utóbbi a gyanta/folyasztószer maradványokat is egész szépen viszi.
(#) zombee válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
A rézfóliát nem akarom dörzsölni, elég az a csiszolás amit laminálás előtt kap tőlem.
Nitrohígítóval is próbáltam, ugyanúgy elkeni. Gyanta/flux eltávolításra legjobb az ultrahangos mosó.
A következőnél kipróbálom a cif-et is, meg még ultraderm-et is ajánlott valaki.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
(#) Mdavid válasza zombee hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
A mindenféle hígítós dolgok nekem nem váltak be, egyszer kipróbáltam dörzsis szivaccsal, és szimplán vízzel. Tökéletesen lehozta, nem kente el. Ami rajta maradt, azt meg a Cif tökéletesen leszedte. Nem kell úgy dörzsölni, mintha a fényezést akarnád leszedni az autódról, hanem csak finoman. Ha meg lejön a rézfólia, a nyákkal van baj..
(#) eyess válasza zombee hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Én elárulom neked , hogy miért van ez.Jártam már én is így.
Szóval amikor lemosod a nyákot egyből nem szabad rögtön semmiféle oldószerrel eltávolítani a rajzolatról a tonert , mert a víztől a pórusokba bele tud kenődni az oldott toner , és azt onnan , hát elég nehéz kiszedni , sőt talán nem is lehet.
Várd még még megszárad rendesen , vagy szárítsd meg a nyákot , és utána próbál leszedni a tonert akár oldószerrel is.
Csinálj így egy próbát , és meglátod nem fog belekenődni.
(#) zombee válasza eyess hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Hát ez nem nyert hangszórót! A ma nitrózott paneljeimet kb. egy hete marattam ki, azért is maradt meg a toner mert a fúrásnál jobban látszódnak a lyukak. Ha tényleg pórusos a cucc akkor száraz panelen is reménytelen a takarítás. A pa-elektronikán vettem a panelt(ahogy itt sokan mások), ha esetleg ez befolyásol valamit(pl. pórusosság).
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
(#) eyess válasza zombee hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Nem azzal van baj , hogy pórusos , hanem amikor vizet kap + a marató szer hatására beleszivárog a feloldott fekete toner por.
Megmondom , hogy próbáld ki .Végy egy egyoldalas nyáklemezt aminek a nem réz oldalára vasalj , vagy laminál fel valami betűt , vagy rajzolatot , ezt ugyebár lazán elfogod tudni távolítani akár körömlakk lemosótól kezdve a hígítóig bezárólag.Na de ha a réz felületre laminálsz , és kimaratod utána belerakod vízbe lemosod a maratószer maradványokat , és a vizes felületről próbálod lemosni vegyszeresen a rajzolatot , na akkor már belekenődik.Ez tuti.
Próbáld ki megfogsz lepődni , hogy úgy lesz , és akárhányszor csinálod így mindig az lesz a vége , hogy szép fekete lesz neked a nyák közepe , mert nem is a felülete , mert jól beissza magát sajnos ez van.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
(#) nagym6 válasza zombee hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Én is pa- elektronikán vett paneleket használok, nitrohigító 2 másodperc alatt leoldja nyomtalanul a tonerfestéket.
(#) nagym6 válasza zombee hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Esetleg túl nagy hőfokon laminálod, ez teszi a festéket oldhatatlanná? Próbáld meg kisebb hőfokon, csak azért, hogy így oldható-e. Vagy laminálás után hirtelen hideg vízbe kerül.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
(#) kaqkk válasza zombee hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Nem is kell "dörzsölni" ha kipróbálod a laminálás előtti tisztítást is avval fogod csinálni , a finomabb változat szinte jobb mint a legfinomabb vízpapír
(#) nagym6 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Acélgyapot hol szerezhető be? Köszi.
(#) bzsozso2 válasza zombee hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
"Aromás higító" a kulcsszó. Én is próbáltam mindenfélével, de a legjobb megoldás az aromás higító volt. És csak száraz fúratlan panelt szabad lemosni a higítóval. Utána vizes tisztítás szárítás és tökéletes az eredmény. Nálam egyébként HP tonerport kellett lemosni.
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Bárhol-festék -háztartási boltokban - 100ft os boltban- multikban...
(#) pjg válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Nekem nitro hígítóval tökéletesen lemosódik.
(#) Orbán József válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Megfejtem én ezt neked - ha házasember vagy, minimum látnod kellene, hogy ott van a mosogatószerek arzenáljában...
Ha nem vagy-voltál még, akkor a mama munkaeszközei közt.
(#) nagym6 válasza pjg hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Nekem is, 2 másodperc alatt. De hogy tökéletes fémtiszta legyen, csiszolópapír helyett megpróbálnám az acélgyapotot.
(#) nagym6 válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Körülnéztem házasemberként, nyoma sincs ilyennek. De most már tudom, a boltban merre keressem.
(#) Orbán József válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Ok, én a saját példámon bátorkodtam ajánlani, itt használatban van, de sok út vezet a hegyre...
Régebben súrolóport is használtam, szintén a feleség arzenáljából.
(#) nagym6 válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Nyákradírt is használok, de talán már nem létezik, régi beszerzés utolsó darabjai. Ez nagyon jó, nem tudom miért nem gyártják. P20 technikához ezzel tisztítva mindig tökéletes. Pedig az igazán kényes a felületre.
(#) Doky586 válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Nem lehetséges hogy a "fém dörzsi" táj-jellegű elnevezése az "acélgyapot" ??
(#) pjg válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
(#) sastas01 válasza pjg hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Kipróbáltam mindkettőt, nekem a "dörzsi szivacs" jobban bejött.
(#) pjg válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Én a fém dörzsit használom. Nem az acélgyapotot.
(#) kameleon2 válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Én is házasember vagyok - de mosogatógépben nincs ilyen .. Én a Globiznál vettem pár hónapja, de most úgy látom náluk nincs készleten.. Gépész boltokban biztosan van, a rézcsövekhez is ilyen fémdörzsit adnak - ez szivacs-szerű és fekete..
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2013
(#) Kobra02 válasza zombee hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Csiszoló szivacsként keresd barkácsboltban, ilyen formában kaphatók:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Különböző szemcsemérettel kapható, akár oldalanként is változhat a szemcse finomsága, jelölése mint a csisz-papírokon P100-P180 stb.
A finomabbal akár tükrösre is polírozható a rézfólia, minimális veszteséggel, és töredéke beruházás bármilyen oldószerhez képest.
Én vasalás előtt, és maratás után is csak ezt használom, + gyógyszertári alkoholt zsírtalanításra, eddig bevált és a képen a végeredmény.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2013
(#) Szpisti válasza Kobra02 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Csak megerősíteni tudom a tapasztalatodat, én ugyanezeket használom mostanában - kizárólag szárazon! Ha nincs az oxidos rézfelületen csúnya elszíneződés, még az alkohol is elhagyható. Ugyanezzel a csiszoló szivaccsal szépen le lehet csisszantani maratás után szárazon a tonerpor-réteget is maradéktalanul.
A fotóddal kapcsolatban viszont eszembe jutott egy korábban számomra időnként hibát okozó dolog - p20 esetén. Ezen a nyákon is látható a gyártáskor alkalmazott hengerlés nyoma, ami -ha csak nagyon kismértékű is - problémát okozhat fotózáskor. A mélyedésekbe picit vastagabb réteg fotólakk kerül, ezért érdemes az expoziciós időt kicsit hosszabbra venni, és a nátronlúg (előhívó) töménységét az előírtnál kissé töményebbre venni.
Ha ezt nem tartjuk be ilyen gyengébb minőségű nyákoknál, előfordulhat hogy a mélyedésekből nem tűnik el maradéktalaul a lakk, és csíkos marad maratás után a panelünk.
(#) Lali24 hozzászólása Jún 29, 2013 /
 
Sziasztok már én is gondolkozok régen ezzel a vasalásos nyák készitéssel csak nem vagyok magamba biztos, hogy milyen nyomtatót is vegyek. Ha tudnátok egy pár modelt mondani az jó lenne előre is köszönöm.
Következő: »»   933 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem