Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nyomtató probléma
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Ápr 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   112 / 116
(#) netuddki hozzászólása Nov 25, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy Samsung CLP 310-es lézeres nyomtatóm, amely egy ideje csak maszatos oldalakat
hajlandó készíteni. A megvásárlása óta talán 1csomag papírt nyomtattunk vele.
A belseje megtisztitva , mégsem változott a helyzet. Ha valakinek van jó ötlete, vagy tapasztalt hasonlót
kérem adjon tanácsot. KÖszi.
(#) Epu2 válasza netuddki hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
A hulladékfesték tároló tiszta és a leszedő is?
(#) netuddki válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 26, 2020 /
 
Azokat kitisztítottam, de egy két nyomtatás után (ami MASZATOS) ugyan az a helyzet.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2020
(#) Isibá hozzászólása Dec 19, 2020 /
 
Bővebben: LinkSziasztok!

Van egy Brother DCP-750CW multi tintasugaras nyomtatóm(tizenéve van nálam) ami ezBővebben: Linkidáig becsületesen tette a dolgát.
Álladóan áram alatt van, hogy ne száradjon be, és hetente egyszer-kétszer hallom is hogy dolgozik.
A legutolsó alkalommal mintha rövidebb ideig kerregett volna és hirtelen abba maradt és egy piros
felkiáltójel villogásba kezdett ami azóta is tart. Kikapcsolni is csak a dugó kihúzásával tudom.
(Hibaüzenet: 5A készülék papírelakadás vagy érzékelőprobléma miatt nem működik)
Papír probléma nincs, azt átnéztem a(GYIK és hibaelhárítás) segítségével.
Érzékelőprobléma? milyen? és hol van? ez itt a kérdés. Ebben kérem segítségeteket!

https://support.brother.com/g/b/faqcategory.aspx?c=gb&lang=en&a...e2=174

üdv:Isibá
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2020
(#) eyess válasza Isibá hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Általában optocsatolóval van megoldva a papírérzékelés, ha ez meghibásodott ,akkor okozhatja ezt a hibajelenséget,De lehet , hogy csak ennek az áramkőrnek a táphibája is lehet , és nem működik ez a rész.Az optocsatolót a papír behúzás elejénél kell keresni jobb , vagy baloldalon ezt nyomtató válogatja , hogy melyik oldalon van.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2020
(#) Epu2 válasza Isibá hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Az érzékelő optocsatolós, mint eyess írta. Valami kallantyú, fellencsű nyomul közéje. Az is lehet felakadva, de lehet por, szösz, papírtörmelék is.
(#) Isibá válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Szia! Köszönöm (kallantyú, fellencsű nyomul közéje.)bejött ...valami ilyesmi?
(#) eyess válasza Isibá hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Igen pont ilyesmi igen
(#) Isibá válasza eyess hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Jobban szétszedtem a gépet(csak óvatosan hogy össze is tudjam rakni, mert én ilyet még soha nem hogy nem szedtem szét, sőt nem is láttam szétszerelve. Talán már az elején tisztáznom kellett volna ,hogy nem vagyok szakmabeli.) és találtam is két kütyüt. Az egyiknek a hengeren lévő fogaskerékre szerelt, olyan filmszerü átlászó tárcsa forog a "pofája" között.
A másikat semmivel sem látom kapcsolatban, de egy kis műanyag karocska lötyög-fityeg közte. Kérlek benneteket, hogy ne úgy szakisan fogalmazzatok. Ha ezek azok az optomicsodák akkor hogy tudom megállapítani hogy jók vagy sem.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2020
(#) eyess válasza Isibá hozzászólására (») Dec 21, 2020 /
 
Az optocsatoló még ha nem is látszik , de az egy led és egy félvezetőből álló adó , és vevő működést hajt végre.A led ad a félvezető vesz.A led nem valószínű , hogy látható tartományba sugároz , de kimérni ki lehet , és a félvezetőt is.Ha rákeresel Google ban optocsatoló , akkor ott képeben láthatod hogyan is működik egy ilyen.

Nos amit említettél , hogy kis műanyag karocska van az egyiknél több mint valószínű , hogy az lesz a papír elakadás érzékelője , és ott kell keresni a hiba okát.Vagy kimozdult a helyéről , vagy a rugó nem húzza vissza , ha esetleg ilyen stb .Ilyesmi hibát kell keresni, de nem zárható ki magának az optocsatolónak a hibája sem , de ennyire ne menjünk még előre.Egyenlőre mechanikai hibát keress.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2020
(#) Isibá válasza eyess hozzászólására (») Dec 21, 2020 /
 
Kiszedtem azt a gyanusat és azt a kis lapkát a tengelyének a másik végén ami természetesen valahol a papirjáratban (amit nem látni,) van és egy gyenge kis rugó kényszeríti a pofák közé.
Ennek vajon állandóan ott kell lenni? És ha kiiktatnám onnan?Nem tudom ,hogy merem e jobban szétszedni?
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2020
(#) eyess válasza Isibá hozzászólására (») Dec 21, 2020 /
 
Azt kell kideríteni , hogy az hogy működik helyesen amikor a papír oda ér.Hogy alaphelyzetben takarást produkál e , vagy nem.Az én véleményem szerint , ha a papír odaér kiemeli a kart , és megtörténik a behúzás majd a nyomtatás .Aztán a kar visszaáll alaphelyzetbe , és a vezérlés is ezzel együtt .Majd kezdődik az egész elölről.Azt kellene megnézni , hogy a kar nem akad e meg úgy , hogy állandóan nyitva maradjon az optocsatoló , és ilyenkor persze azt fogja jelezni az újabb nyomtatáskor , hogy papír elakadás van.Mivel a kar felakadhat valamiért.
(#) Isibá hozzászólása Dec 21, 2020 /
 
Értelek ! Szétszedtem papielakadás fedélnél megtaláltam a másik végét amit a papir eltudná szabadon nyomni ha odaérne, Itt az a baj hogy el sem indul a papír. Ez alaphelyzetben takar úgy működne ahogy leírtad de mégse teszi.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2020
(#) rolandgw válasza Isibá hozzászólására (») Dec 21, 2020 /
 
Szia! A hiba pontos leírása papírelakadás vagy egyéb mechanikai üzemzavar. Mivel nem nyomtattál az utóbbi a valószínű. A nyomtatófejet könnyen tudod mozgatni jobbra, balra kikapcsolt állapotban?
(#) Isibá válasza rolandgw hozzászólására (») Dec 21, 2020 /
 
Szia!
Használatban volt a gép. Föntebb olvashatod a történetet.....
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2020
(#) rolandgw válasza Isibá hozzászólására (») Dec 21, 2020 /
 
Én úgy értettem, amit írtál, hogy csak áram alatt volt a gép. A papírelakadás hiba nyomtatás közben/után valószínű. Akkor lehet, hogy félreértettem.
(#) Isibá válasza rolandgw hozzászólására (») Dec 21, 2020 /
 
Semmi gond kösz, hogy rámfigyeltél
(#) eyess válasza Isibá hozzászólására (») Dec 21, 2020 /
 
Kicsi infóra lenne szükség.Legalább is a könnyebb hiba megtalálás céljából.Ha visszatudsz emlékezni a papír behelyezése a gépbe , ha csak te egy papírt tettél bele, akkor ez nem úgy volt , hogy amikor a papírt éppen beletetted , akkor a gép húzott rajta egyet , és megállt .És utána jöhetett a nyomtatás legalább is sok gépnél ez így működik..
(#) Isibá válasza eyess hozzászólására (») Dec 21, 2020 /
 
Jó kérdés. Benne van vagy 30-35 lap. Egyet sose raktam ezért ezt nem tudom.

Az pedig mindig úgy volt ahogy írtad, hogy amikor megkapta a nyomtatási parancsot, a gép húzott
egyet a papiron és megállt és utána nyomtatott. De másoláskor is ugyan ez a helyzet. Ez így működött.
Ha jól emlékszem az utóbbi időben többször is előfordult, hogy nehezen kaptaföl a papirt.
Én ezt annak tudtam be, hogy nehezen tudtam összehozni a gépet a laptoppal, de lehet hogy már
akkor kezdődött baj.
(#) eyess válasza Isibá hozzászólására (») Dec 21, 2020 /
 
Igen a géppel való kommunikáció az egy dolog, de az egy papír lapos betételnél magának a nyomtatónak kell elvégezni, és a laptop csak utána jön.Viszont a folyamatos nyomtatásnál amikor a gép nyomtat több oldalt , és a nyomtatóban több papír is van , akkor ez a folyamat automatikus.

Akkor ezek szerint vezérlési gond van, és nem is biztos , hogy a papír elakadás a gond csak ezt a hibát dobja ki.Egyébként nem csak az optocsatoló felelős a gép mondjuk indulásáért , hanem a fedél felnyitásakor is , vagy mikrókapcsoló , vagy ott is optocsatoló van , és még van , hogy a fejmozgató mechanika nincs rendesen végállásban .Ezek a dolgok legalább annyira befolyásolják a gép indulását , mint a papír elakadás optocsatoló. Át kellene nézni a gépnek ezen részeit is .
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2020
(#) Isibá hozzászólása Dec 22, 2020 /
 
Az az érdekes az egészben, hogy a fej még igy szétszedett állapotban is elindul, végigmegy és visszaáll
alapállásba. Amúgy mindig figyelmeztet, csukjam le a fedelet nyitva van a tintatartó stb. Most nem tud mert az eleje nincs rajta.
(#) bitboy95 hozzászólása Dec 31, 2020 /
 
Sziasztok!

Nemrég hozzájutottam egy HP Officejet 4355 All-In-One nyomtatóhoz.
Tesztnyomtatást akartam vele készíteni de valószinüleg kicsit beleszáradt a tinta, mivel nagyon hiányosak voltak a karakterek a nyomtatott papíron, igaz kicsit kézzel bele kellett segíteni a papírt hogy elinduljon a nyomtatás, aztán mikor megint akartam tesztnyomtatást végezni már nem be se akarta húzni a papírt, és azt írja ki hogy helyezzek be papírt holott benne van, és azóta is azt csinálja, a lapolvasó funkciója viszont jól müködik. Mit tegyek?
(#) SzilCsong hozzászólása Jan 15, 2021 /
 
Üdv urak!

Használ valaki PrinterShare app-ot?
Tök jó kis program, telóról lehet wifin nyomtatni, vagy usb-ről is. Nagyon szuper, csak az a gáz, ha az aktuális nbyomtatóhoz nincs illesztő driver a listájukba, márpedig nincs, ezesetbe csak ff-be nyomtat és ezen az se segít, ha megveszem a premium-ot.
Volt-e már valakinek ezzel dolga? Ill van-e olyan általános driver, ami mindenhez jó?
De tök gáz, hogy itt van 2 külömböző szines ricoh nyomtató és egyik se tud szinesbe nyomtatni
(#) Epu2 válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Akkor annyira még sem jó. Ragaszkodsz a telefonos nyomtatáshoz?
(#) SzilCsong válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Szia
Nem nekem kell
(#) MrBrown hozzászólása Jan 15, 2021 /
 
Sziasztok,
Olyan embert keresek, aki jártas valamennyire a szalagos számológépeknél / pénztárgépeknél / banktermináloknál használatos pici nyomtatók világában.
Elsősorban azt próbálom kideríteni, hogy kibonthatóak-e működő készülékből további felhasználásra (mivel külön sehol sem találtam, még ebay-en sem), illetve hogyan lehet meghajtani őket.
Egyelőre csak annyit sikerült "lelesnem" a netről, hogy létezik 37, 57 és 80mm széles verziójuk monokróm (fekete) és kétszínű (fekete-piros) nyomtatásra alkalmas kivitelben. Hőpaíros és nyomóhengeres megvalósítással. Persze lehet, hogy már ettől is fogja a fejét a hozzáértő.
Bármilyen segítséget szívesen veszek.
Elnézést ha nem a legmegfelelőbb topikot találtam meg a kérdésemhez.
köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
(#) Gafly válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 15, 2021 / 1
 
Hőpapirosból kétszinűt még nem láttam.
Ez segit?
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
(#) MrBrown válasza Gafly hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Bármi segít, még az is, hogy hőpapírosból nincs kétszínű.
Próbálok a legkissebb 37mm széles egy színűre koncentrálni.
Át fogom nézni, köszönöm szépen!
(#) Gafly válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Olyanból nincsen kétszinű szerintem, amihez nem kell szalag.
(#) MrBrown válasza Gafly hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Szalag alatt azt a kivitelt érted, mint a régi mechanikus írógépeknél?
Következő: »»   112 / 116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem