Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2787 / 3556
(#) lelkes amatőr hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Jó lenne ezeket a kis apróságokat ( pl: Ωµβ∅✔° -mikró, Ohm, béta, fok- jel beadása, topic és egyéb keresés szintaxisa) összegyűjtve kitenni a felső menüsorra egy ?-jel alá.
(#) pjg válasza mate_x hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Mindig tanul az ember. Kár, hogy mire ismét szükség van rá, elfelejtem.
(#) kameleon2 válasza bbb hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Éppen ez az. Azt írja a W10, hogy nincs tulajdonosa, de semmilyen módon nem tudok jogot szerezni még a jogok átállításához sem mint rendszergazda és mint eredeti tulajdonos sem, holott még a név és jelszó is ugyanarra lett állítva. Minden elérhető víruskeresővel és kártevőirtóval végigvizsgáltam. Egyébként egy külső harddisken lévő Dokumentumok mappáról van szó.
(#) kameleon2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Épp a biztonsági külső harddiskes mentéseim kellettek volna, mivel a munkámhoz kellenek. 3D modellek, nyákméretek stb. Mindent újra kell csinálnom, ha nem tudom hasznát venni.
(#) kameleon2 válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Ha a megoldás benne lett volna - megköszönném. De nem fordultam volna hozzátok, ha működött volna. Ezen túl vagyok. Rendszergazdaként nem enged hozzáférni a w10 és semmilyen jogot nem tudok átvenni, módosítani. Épp emiatt vagyok kiakadva. Nem tudom elképzelni, hogyan lehetséges, hogy nem férek hozzá a mappa tartalmához. Olvasásvédelem jel van a mappán - pedig nem tettem olvasásvédetté. De törölni sem tudom az olvasásvédelmet. De hiába bizonygatom az igazam, ha úgyis csak kiröhögtök. Legközelebb inkább nem is kérdezek.
(#) kameleon2 válasza goreny hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Idézet:
„Aki kérdez, csak néhány percig marad buta, amíg meg nem kapja a válaszait. Aki nem kérdez, csak magabiztos a tudásában, az örökre buta marad.”
(#) goreny válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 12, 2017 3 /
 
Ahogy látom ez neked nem néhány perc lesz.
(#) ktamas66 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
A problémád teljesen megszokott, semmi különleges nincs benne, már az xp-ben is volt saját használatúvá tétel.
Tehát az adott mappára jobbos gomb->tulajdonságok->biztonság fül->speciális, ott gondolom a tulajdonosnál egy számsor van (ezért nem ugyanaz mint a régi felhasználó, mivel hiába hozod létre ugyanavval a paraméterekkel, a rendszer által kapott számsort véletlenszerűen generálja, tehát a gép tudja, hogy az nem ugyanaz az ember). Itt kell a módosítás->speciális->keresés most-> a listából kiválasztod magad->Ok->Ok-> legyen kipipálva a tulajdonos cseréje az altárolókon .... és a gyermekobjektumok örökölhető engedélyei.....- >Ok eljátszik kicsit és reméljük rendben lesz.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2017
(#) Kovidivi válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Ez olyan hiba, mint amikor megsérül a fájlok hordozója. Vagy a fájlrendszer leíró, vagy a kötet, vagy valami, amit nem tudsz szerkeszteni egykönnyen. Nekem több pendrive-om, sd-kártyám járt úgy, hogy a fájl olvasható, de nem törölhető, és nem másolható fel több adat sem a pendrive-ra. Nem lehetett formázni, azt mondta a Windows (és minden más is!), hogy írásvédett a kötet. Mivel több SD-kártyával is így jártam, sokat szenvedtem, nem lett megoldás, így kidobtam őket. Lehetséges, hogy a hardvered mondja be az unalmast. Vagy ami legutóbb történt velem, magától megsérült a HDD MBR-je, vagy valami. Kész szenvedés volt megjavítani, de erről sem a Windows tehet (valószínűleg).

Más: Másokat is kidobál a HE? Kb egy hónapja vettem észre, hogy állandóan be kell jelentkeznem, változó időközönként. Nem jósolható meg, hogy mikor. Most pl. hsz. írás közben dobott ki... uc browsert használok.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Szebence hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Én be vagyok regisztrálva a FB-ba , bevallom töredelmesen , de egy kis segitségre szorulnék , így bennetek van a reményem. Hogy lehetne visszamenni a FB-ban pl. napokat vagy az előtte való napra , hogy ne kelljen órákig tekerni az egeret , ha valamit vissza szeretnék keresni, kérlek ha tudtok ötletet nagyon megköszönöm .
(#) kameleon2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Szia! Hogy a lényeg is látható legyen, egy kis slideshow, amivel küzdök, hol jobbról, hol balról. Csak nem fényképeztem végig eddig. Ha rosszul csináltam valamit - vállalom, de elvileg ennek működnie kellett volna szerintem.
(#) kameleon2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
és a vége... Ezek után lehet rám mondani mindent.
(#) ktamas66 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 13, 2017 / 1
 
Te Rendszergaza néven vagy bejelentkezve? Alapból ez a fiók tiltva van, külön kell engedélyezni. A saját bejelentkezési nevedet válaszd ki, vagy a Rendszergazdák csoportot (ha benne vagy) esetleg a Mindenki csoportot.
(#) kameleon2 válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Megpróbáltam már többféleképpen. Ez amit végigfotóztam, csak az egyik metódus. Amolyan róka fogta csuka, mert sehogy nem férek hozzá. Próbáltam a mindenki beállítást is, tagja vagyok a rendszergazda csoportnak, mint felhasználó, úgy sem ment.
(#) snapscan válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Pötyögd be szépen parancssorba (admin joggal kell nyitni): lusrmgr.msc
És tegyél rendet magad körül... pl. tedd be a saját felhasználói fiókodat az adminisztrátor csoportba, mert szemmel látható a 3. képen, hogy nem stimmelnek a jogosultságok, nagyon nem ennek kellene megjelennie, így persze, hogy nem tudod állítani...
Nem a windows-val van a baj, de egyszerűbb mindig máshol keresni a problémát...
(#) ktamas66 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Az adott képek alapján pont így szokott zajlani (persze nem zárható ki más hiba sem). Ugye jelszóval jelentkezel be?
(#) kameleon2 válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Megvan a hiba. Nem "rendszergazda", hanem "Rendszergazdák" a megoldás. Köszönöm a segítséget! Bár még mindig nem értem miért tiltódott le a könyvtár és miért pont csak ez.
(#) kameleon2 válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Alapból mindig jelszóval jelentkezem be. Köszönöm még egyszer a segítséged.
(#) bbb válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Egy pár egyszerű kérdésem van hozzád.
1. másik számítógépen (másik operációs rendszeren) tudod olvasni ezt a külső lemezt?
2. futtattál már rajta chkdsk meghajtóbetűjel: /f /x /r parancsot?
3. ismered a testdisk nevű programot a cgsecurity.org oldalról? (ha máshogy nem, akkor ezzel ki tudod menteni az adataid)
(#) bbb válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
A miért pont csak ez kérdésre...
Előfordulhat, hogy meg volt nyitva, mikor megszűnt alatta a tápellátás, így a biztonsági leírók sérülhettek az NTFS bejegyzésben. Ilyenkor előfordulhat, hogy elromlik a mester NTFS és a másolat még jó (ezt az előbb említett testdisk program helyre tudja rakni).
(#) ktamas66 válasza snapscan hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Ugye, jöhet a PowerShell . Bővebben: Link
(#) peti333 hozzászólása Szept 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Meg szabad kérdezni, hogy mi történt köbzolival?
(#) pjg válasza peti333 hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Kiíratkozott.
(#) Gafly válasza pjg hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Él és olvas (amennyire tudom komolyabb problémák nélkül, maradjon is így).
Vannak ezzel sokan mások is hasonlóan.

Van olyan aki:
- Nem ír, de azért olvas (csak nem jelentkezik be);
- Kéri a teljes törlését (akkor hozzászólására kapsz egy nagy egész számot a neve helyett, ha nem sikerült minden), de azért olvas;
- Még csak nem is olvas...
(#) jani1987 válasza peti333 hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Van pár egészségügyi problémája. Legalábbis az utolsó beszélgetéskor.
(#) nagym6 hozzászólása Szept 13, 2017 /
 
Vízszivattyú. Nem találok jó topicot kérdésemhez, ha mégis van, kérném oda áttenni.
Bc vagy Káma szivattyú -esetleg más típusneve van- képen látható bimetálos áramvédő kapcsolója tönkrement. Működése, egy kis fűtőszálon átfolyik motor árama, ha ez túl sok, fűtőszál melegedése bimetálos kapcsolót old. Kiváltható-e olvadó biztosítékkal.
Nem tudom, ha indítási áramfelvételnél nagyobb áramú biztosíték lenne betéve (nyilván kisebb nem lehet), az megvédené-e túlterheléses leégéstől, vagy hosszú idejű álláskori berozsdásodás miatti nem indulás esetén.
(#) (Felhasználó 116638) válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 13, 2017 / 1
 
Használj motorvédő kapcsolót.Pl: Moeller PKZM0 sorozat
(#) pjg válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 13, 2017 / 1
 
Hány W-os a motor? Van 2,2kW-hoz áramvédőm.
(#) zoly15 válasza pjg hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
750W körül van, úgy emlékszem
(#) nagym6 válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Ismered a motort? Egy jóismerősömé, én nem láttam, csak az áramvédőt. Adattáblán esetleg rajta, csak nem tudok oroszul (8 év orosztanulás ehhez kevés volt).
Következő: »»   2787 / 3556
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem