Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2949 / 3550
(#) granpa válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Volt egy érzésem, hogy kimaradt valami! Nem mentség, hogy az exem beszólt írás közben.
(#) jani1987 válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Nemrég volt a Borbás Marcsi műsorába hogy az egyik nő a befőttes üvegbe tárolta a kovászt amit néha "etetett".
(#) lóri válasza granpa hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Igen, emlékeim szerint az erdőben, mi akadályversenyt játszottunk. Gondolom lenne egy kis akadálya.... Amúgy néztem az újgazdagok című filmet és egy bácsi azt mondta, hogy fát nem vágunk ki.
(#) lóri válasza granpa hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Gáztűzhelyünk volt, aztán lett villany. Kb 6ezer volt a villanyszámlánk mindig, ebben benne volt a bojler meg minden. A gáz, olyan 4ezer körül volt mindig. Mi ehhez szoktunk, hogy sok-e, nem tudom. Vidéken lakunk.
(#) granpa válasza lóri hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Én is vidéken szoktam alkalmazni a kenyérsütést. 3 km-re lakom a falutól. Palackos gázom van.
(#) lóri válasza granpa hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Nincs ezzel baj.
(#) granpa válasza lóri hozzászólására (») Okt 10, 2018 / 1
 
Nincs bizony, mert főszezonban is alig van zaj, tömeg egyáltalán nincs. Ilyenkor meg csak a rozsdafarkúak vannak reggel, mikor kimegyek az erkélyre; ott ülnek.
(#) Alkotó válasza lóri hozzászólására (») Okt 10, 2018 / 1
 
A "sok-e" az nehéz kérdés. A 6 ezer villanyszámla gyanúsan kevés. Egy átlagos család ettől többet fogyaszt. Nálunk pl. az akvárium kb. 3000 Ft villany egy hónapban (nem pontos adat, csak saccoltam, és néhány hónapja LED-esre cseréltem a neonjait, így ettől várok némi megtakarítást.
E mellett még ott van a fűtés, ami nem is tudom mennyit fogyaszt, de 24°C-on tartja benne a vizet.
Aztán a klímák tippem szerint megint simán belevernek nyáron havi 3000-be villanyból, sőt én ezekkel fűtök az átmeneti időszakban. És akkor még szóba sem kerültek a számítógépek, amik szintén sokat fogyasztanak és sokat is mennek, illetve a teljes konyhatechnika aminek nagy-része megint zabálja az áramot. TV-k, a lányok hajbizgentyűi (van ebből vagy 5-6 fajta is), majd a világítás és még ami nem jut eszembe (szintén csak saccolt érték, de a sziklakert is kW nagyságrendben világít ha bekapcsolom).
Végül a műhely is tele van elektromos motorokkal hajtott gépekkel, ami megint fogyasztó.
Tehát egy normális életvitel kényelmesen kitermel 15-20 ezer áramdíjat havonta.

Vidéken talán nincs akvárium -egyébként miért ne lenne ha van rá igény-, de van terménydaráló, vannak különböző aszaló és szárítógépek, van pálinkafőző, és még ki tudja mi minden. Mondanom sem kell, én is vidéken élek, családi házban, ahol még a füvet is áramról hajtott masinával nyírom és a locsoláshoz használt szivattyúk is fogyasztanak.
A 6000 Ft nekem elképzelhetetlen.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Miért lenne gyanusan kevés? Egy csomó olyan dolgot írtál, amit tud nélkülözni egy család. Akvárium, klímák, a tűzhely lehet gázüzemű, én pl. nem nézek TV-t (lórinál nem tudom mi a helyzet), lányok hajbizgentyűi (fiúk vannak, már kirepültek a gyerekek), műhely lehet egyszerű, már ha van, temrénydaráló, aszaló stb.

Ismerve az itthoni villanyszámlát és azt, hogy mit mikor hogyan használunk, egyáltalán nem hihetetlen.
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Nálunk havi 7e. a villany, nem spórolunk különösebben vele. Nincs akvárium, nincs klíma, nincsenek mezőgazdasági gépek. Mifelénk átlagosnak tekinthetőnek vagyunk.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Nyilván nem mindegy hol, hogyan él az ember, és hogy mekkora a család. Amíg társasházban, kétszobás lakásban laktam, fizettem 2500Ft villanyt és 7500Ft gázt havonta. Egy családi házban már nem lehet prezentálni ilyen havidíjakat.
(#) lóri válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Nos, igen. Én párommal éltem ketten. Egy tv, 1-2 számítógép, kertiszivattyú. Én nem tévézem. A víz kettőnknek 5m3 volt, nekem 1m3 a havi fogyasztás. De nem mondok valótlant, persze reggel megyek, este jövök, ehhez nem kell sok berendezés.
(#) Gafly válasza lóri hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Szia,
nekem teljesen hihető.
Mi is megállunk 10.000 alatt, pedig bőven lehetne még spórolni.
Üdv,
G.
(#) lóri válasza Gafly hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Szia Gafly-bácsi!
Mondjuk a gázszámla télen felment 24-26ezerre nekem.
(#) lóri hozzászólása Okt 11, 2018 /
 
Csak nekem tűnt fel, hogy fent a témaköröknél a vezérléstechnika külön van írva? Mondjuk kettes voltam helyesírásból. Vagy rosszul gondolom?
(#) usane válasza lóri hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Szerintem egy vessző hiányzik a kettő között
(#) lóri válasza usane hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Nem tudom, elvileg lehetne egybeírni. Amióta negatív vagyok (katód), azóta mindent ferdeszemmel nézek. Aztán kiderül, hogy nem is volt igazam.
(#) pjg válasza lóri hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Egybe kell írni!
(#) lóri válasza pjg hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Köszönöm.
(#) Bakman válasza lóri hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Ez a "divat" tart pár éve, nem tudom, honnan ered az ilyen sok külön írás.
(#) nagym6 válasza pjg hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Azt hogy kell írni, hogy: "szemestermény nedvességtartalom mérő". Mindenhol másképpen írják, néhol kötőjelekkel tarkítva.
(#) lóri válasza Bakman hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Én is szoktam ide tagol tan írni, hogy ne utáljanak meg, kiknek ez a szokása.
(#) lóri válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Elvileg két szóból állókat lehet, a hosszabbat nem vagy kötőjellel. De én nem értek hozzá, aztán, hogy mit enged meg a nyelvtan, ki tudja.
(#) Bakman válasza lóri hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Az összetett szavakat egybe kell írni. A kérdés az, hogy a "szemestermény" egyszónak számít-e, szerintem nem. A nedvességtartalom biztos, hogy egybe írandó.
(#) lóri válasza Bakman hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Az egybeírandó.
(#) pjg válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 11, 2018 1 / 1
 
Így ahogyan leírtad.
(#) lóri válasza pjg hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
De mivel összetartoznak, kötőjel kellett volna kettő is (talán).
(#) Gafly hozzászólása Okt 11, 2018 /
 
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
A nagyszüleimnél volt egy macska, aki kandúr volt, de Zsuzsinak hívták.
(#) Bakman válasza sany hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Ismerősöm mesélt egyszer egy "Annusbá" -ról.
Következő: »»   2949 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem