Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2965 / 3553
(#) tbarath válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 18, 2018 / 1
 
Nézd, lehet jönni rezsióradíjjal és időnormával, de a valóságban van kereslet és kínálat, ezekből pedig lesz egy piaci ár. Ha sok a munka és kevés a szakember, akkor drágább lesz a munka...
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2018
(#) nagym6 válasza tbarath hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Idézet:
„Ha sok a munka és kevés a szakember, akkor drágább lesz a munka..”
Kivéve a mezőgazdaságban elektronikai munka. Ha nincs szakember javításra, akkor sem fizetnek.
Lásd ezt. Tipikusnak mondható eset.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2018
(#) Kovisubi hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
Sokat segítettetek a eredeti hozzászolónak.
(#) Kovidivi válasza Kovisubi hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Centuri99-re gondolsz, aki egy erősítőt akar gyártatni valakivel? Majd felszólal, ha problémája van. Attól, hogy nem neki segítünk, lehet még társalogni? Vagy tilos?
(#) tbarath válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Olvastam, vannak ilyenek is persze. Rétegpiac, és a kevés "vevő" nem hajlandó fizetni. De pl. Pesten csak horror áron találsz bármilyen szakit, mert van fizetőképes kereslet és kevés a szakember. Nem csak a jó, egyáltalán bármilyen.
(#) Kovisubi válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Igen, rá. Már felszólalt.
Igen érdekes társalgás időzített hibákat generálni, hogy másokat móresre taníts és pénzzel lehúzz. Az, hogy esetleg az említett gép a hiba eljöttekor épp olyan munkafázisban vagy közúti forgalomban van, hogy baleset lesz a vége, az eszedbe se jusson.
(#) lóri válasza wbt hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Vagy meg kell kérdezni, hogy kaptál-e már ilyesmiért pofont (1000 Forintocska).
(#) lóri válasza Kovisubi hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Az időzített hiba nem a lehúzás miatt van, hanem a nemfizetés miatt. Én támogatom. A lehúzás az az, amit nagym6-al műveltek és az megalázó. Valahogy védekezni kell.
(#) Bakman válasza lóri hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Idézet:
„Valahogy védekezni kell.”
Csak csínján ezekkel, a visszájára is fordulhat. Ha nagyon körbebástyázod magad, a megrendelő is megijedhet.

Egyszerűen az élet ilyen. Vannak veszteségek, le kell írni és emelt fővel tovább lépni mert ugyan anyagilag veszteség, de tapasztalatnak elmegy. Legeljebb legközelebb kapásból nemet kell modnani a kuncsaftnak.
(#) lóri válasza Bakman hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Igazad van, én már sokat nyeltem. Tudok veszíteni, de valahogy vágyom az elégtételre. Mindenkinek nemet mondok. Kölcsön is úgy adok, hogy valószínű nem kapom vissza.
(#) Kovidivi válasza Kovisubi hozzászólására (») Nov 18, 2018 / 2
 
Nem csináltam még soha ilyet, korrekt embernek tartom magam, és mások is. Pénzzel lehúzni nem fogok senkit, nincs rá szükségem. Elég mérges fajta ember vagy, számon kérsz minket, hogy miért nem segítünk, aztán meg még be is szólsz. Próbálj meg megnyugodni, ide pihenni járunk. Egyébként te is segíthetnél akkor Centuri99-nek (ha már ennyire szemet szúrt neked, hogy mi milyen szemetek vagyunk!), és a probléma meg lenne oldva.
Egyébként, ezóta: Bővebben: Link még nem jött ide Centuri, szóval lehet már megoldódott a probléma, vagy őt sem érdekli igazán.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2018
(#) zolika60 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Az adatlapján az van, hogy most is böngészi az oldalt.
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Utoljára itt járt: 53 perce
(#) lóri válasza pjg hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Szerintem megoldódott.
(#) Kovisubi válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 18, 2018 2 /
 
Semmi számonkérés nem volt, egyszerű ténymegállapítás. Azt meg gondolom még szabad, ha valami nem tetszik, leírom. Elnézésed kérem, hogy nem csatlakozom a bólogatókhoz.
Ha számodra ilyen/ez a pihenés...
(#) Kovidivi válasza Kovisubi hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Új vagy még, majd rájössz, hogy mennek errefelé a dolgok. Szerintem itt nincsenek bólogatók. Csak kötetlen társalgás.
(#) nagym6 válasza Kovisubi hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Idézet:
„bólogatókhoz”
Mit értesz "bólogatókhoz" alatt előbbi hozzászólásokban?
(#) lóri válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Lehet, arra gondolt, hogy egyetértettem az arduino-s projektben. De ő nem mondta, hogy ilyet csinál, csak egy elvi szösszenetnek értelmeztem. Mancsot nem kapott senkitől, csak tőlem, mert cinikus vagyok és egyetértek. Legalább nem hagyná magát átejteni.
(#) jani1987 hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
Én a szomszédommal jártam úgy hogy gyakran besegítettem neki anyagi ellenszolgáltatás nélkül. El van intézve azzal hogy ide adja a betonkeverőt ha kell.
(#) Kovisubi válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Kb. életveszélyes javaslatot tettél. Akár elvi síkon is.
(Azt látni, hogy itt hogy mennek a dolgok, elég egy fél nap.)
További jó pihenést.
(#) pjg válasza Kovisubi hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Ne általánosíts! Kopasz.
(#) lóri válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Szomszéd? Érdekes... Nekünk a szomszéd átnézvén elkérte a szőlőprést (30ezer Forintocska), mi nem használtuk, meg egyebeket. Aztán párom a piacról jött telipakolva, de mikor meglátták, elfordították a fejüket, hogy ne kelljen felvenni az autójukba. De szerencsére van távolsági busz.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2018
(#) Bakman válasza lóri hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Érdekes szomszédaid vannak. Nálunk kb. mint egy nagy család, mindig is ment az egymásnak segítés mindenféle ellenszolgáltatás nélkül.
(#) lóri válasza Bakman hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Milyen finoman fogalmaztál. Igen, ez lenne a normális, de nincs mindenhol ez.
(#) pjg válasza lóri hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Még a nevüket sem tudom. 30 méteren belül 11 szomszéd van.
(#) lóri válasza pjg hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Na igen, inkább ez a jellemző.
(#) Kovidivi válasza Kovisubi hozzászólására (») Nov 18, 2018 / 4
 
Azt észrevetted, hogy bejöttél egy csoportba, beszóltál nekem, beszóltál mindenki másnak is, aki pár oldalon belül írt valamit:"Elnézésed kérem, hogy nem csatlakozom a bólogatókhoz.", beszóltál az egész fórumnak: "(Azt látni, hogy itt hogy mennek a dolgok, elég egy fél nap.)". Miért vagy itt? Trollkodni csak? A való életben elfogadnak? Tudsz társaságba menni, beszélgetni, barátságot kialakítani? Szoktál is?
Egész jó volt a hangulat egészen addig, amíg meg nem jelentél. "Azt meg gondolom még szabad, ha valami nem tetszik, leírom."
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2018
(#) attika válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 18, 2018 / 4
 
Biztos, hogy ő egy régi tag itt, azért elég neki fél nap is.
Igazság szerint ő tudta, hogy hova regisztrál és azt is tudta, hogy itt ki kicsoda szerintem.
(#) Bakman válasza attika hozzászólására (») Nov 18, 2018 / 1
 
Minden bizonnyal kitiltott/kiutált tag, álruhában. Nem az első eset a fórumok történetében, gyaníthatóan nem is az utolsó. Ilyen "kezdettel" kelleni fog pár garnitúra öltözet.
(#) Secret hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
Más:

Keresek egy '80-as (?) rádiójátékot, de nem lelem. Homoaudiovideográf volt a címe, Haumann Péterrel.
Megvan valakinek?
Következő: »»   2965 / 3553
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem