Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3333 / 3552
(#) Ge Lee válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Ott csak el van nagyolva, de valahol megvan apró részletekre lebontva is, meg hogy az elmúlt néhány hónapban miket módosítottak a feltételeken csak most nem találom.
(#) Suba53 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
És ha nem nyer a pályázatod, buktad az 50 rongyot?
Jó üzlet ez valakiknek.
(#) Kovidivi válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Optimista vagy, én pedig pesszimista. Jelenleg még éves elszámolás van, így a mérleg számít csak, de ez változni fog. Ha itt olyan elszámolás lesz, hogy a visszatöltés/fogyasztás el lesz különítve, akkor jönnek majd a gondok. Nyár közepén megveszik olcsón az áramot, télen meg majd a normál ár kétszeresén veszed, mert semmi sem garantált, és nem is léphetsz ki a játékból, 3 évig biztosan nem!
Én sosem játszottam szerencsejátékot sem, csak a fix nyereség érdekel.
(#) tbarath válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Mondjuk az lenne a tisztességes. Mert a mostani elszámolásokkal a kistermelő ingyen használja pufferként az elektromos hálózatot, aminek a költségét mindannyian fizetjük.
(#) nagym6 válasza tbarath hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Úgy tudom, jelenleg így is van. Adás és vétel ár között van ez a különbség.
(#) mnyugger válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Idézet:
„A mezei napelem pályázat”
-hoz meg kicsi a jelenlegi fogyasztásom.
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Nekem meg el kellene forgatni a házat 90 fokkal.
(#) Kovidivi válasza Gafly hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Ha mindig csak a kifogásokat keresed? Keresd fel a "Minden megoldható" nevű egyesületet, biztosan tudnak segíteni
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2021
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 30, 2021 / 2
 
Vagy a nap pályáját. Amúgy is rossz, totál a műhelyembe a szemembe világít.
(#) Gafly válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Én olvasok szakirodalmat.
(1. A kacsalábon forgó kastély. — 2. Tanulság és problematika.)
(#) jdani hozzászólása Okt 30, 2021 /
 
Üdv. A pántolószalaghoz visszatérve, találtam feszítőt és préselőt egyben.
Bővebben: Link
Már kB beirtam mindent hogy találjak hozzá azt a kapcsot, és szalagot, de nem találok.
Mi a kulcsszó?
(#) Gafly válasza jdani hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Pántoló

pantolo.PNG
    
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Alin gondoltam..
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Packing strap.
(#) jdani válasza Bakman hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Volt már, és csak hülyeségek jönnek ki :/
(#) szalamandra válasza jdani hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
eBay-en jó találatok jönnek a "pallet strapping tape" keresésre. Alin azok (az eladók) kerülnek előre, akik többet fizetnek, hiába csak nagyon-nagyon halványan releváns a termékük a keresésre.
(#) kameleon2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Ez pont olyan mint a szerencsejáték - a bolondok adója. Kitalálták, hogyan lehet még több pénzt kihúzni a zsebekből. Én ott adtam fel, amikor megláttam, hogy pontot ér - támogatott -e a járás, ahonnan pályázik az ember.
(#) antiktelefon hozzászólása Okt 31, 2021 /
 
Van valaki, aki autós erősítők javításával foglalkozik? Egy 3 csavaros tápcsatlakozót keresek, de ebayen és alin nincs sehogy sem. Sorkapcsot meg nem gányolnék rá, mert szép állapotú az erősítő, csak nem húzták meg a csavart és szétolvadt
Link is jöhet, én nem találtam.
Bővebben: Link
Ez az egy, ami befaragható lenne, de 3 lemezlábas és 14mm lábtávolság jobb lenne (meg nem baj, ha nem 5 ezer vámmal.)
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2021
(#) Ge Lee válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Egyik sem vagyok, inkább realista. Eddig az is jól járt vele aki saját maga finanszírozta, most meg odaadják ha nem is teljesen ingyen. Biztos nem pontosak a számításaim csak elnagyoltak. Ha van ez a 3 millió Ft-od és a bankban tartod, kapsz rá ilyen 0,1% körüli éves kamatot, az 20 év alatt még 100 ezer Ft sincs. Ha veszel rajta állampapírt és még szerencséd is van, akkor az hoz közel évi 100-150 ezret, 20 év alatt akár 3 milliót is, de mondjuk 2-2,5-öt biztos. Ha napelembe fekteted, az első 10 évben semmit nem hoz, utána meg hoz mondjuk évente 200 ezret. Ha megy még 15 évet, akkor ott is megvan a 3 milliód. Mondjuk ebbe nem számoltam bele azt, hogy közben hányszor kell invertert cserélni. Meg azt se, hogy közben addig milyen energiaárak lesznek (mint látjuk mi történik ma is világszerte), és nem leszek-e rákényszerülve arra hogy arról (is) fűtsek, mert a gáz ára esetleg megfizethetetlen lesz.
Azt szokták a régi öregek mondani, hogy ami van attól sosem kell félni, ami nincs attól annál inkább. Mondjuk ők elsősorban a földterületeikre meg a haszonállataikra (megélhetés, élelem) értették ezt, de másra is ugyanúgy igaz.
(#) Ge Lee válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Valahogy így keresd, csak ne a speaker hanem a táp részét.
(#) jani1987 hozzászólása Okt 31, 2021 /
 
Mindenki azt érti amit ebből meg tud.

napelem.pdf
    
(#) Suba53 hozzászólása Okt 31, 2021 /
 
Sziasztok!
Már nem először futok bele a következőbe:

Válaszolni akarok egy kérdésre és elkezdem beírni amit gondolok.
De közben hogy pontosítsak visszanézek pár korábbi beírást, majd vissza akarok térni a válaszomhoz, de az időközben láthatatlanná válik. Tudom hogy még megvan, mert nem küldtem el, de nem találom.

Van erre valami egyszerű megoldás, ahelyett hogy kb.50 hozzászólásnál nyitok választ, és egyszer csak meglesz?
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Igen, eltűnik. De ha megint ráklikkelsz a válasz gombra, akkor megjelenik az félbehagyott hozzászólás.
Ettől függetlenül célszerű mondjuk Notepad-ban összeszedni és megszerkeszteni a komolyabb szösszeneteket. Át tudod olvasni, alaposabb, összeszedettebb, igényesebb lehet. De vitathatatlanul lassabb, és lehet hogy más addigra már válaszolt ugyanarra. Ami viszont szerintem nem baj, még ha nagyjából ugyanazt is mondja az ember, csak kicsit más megfogalmazásban.
(#) Ódenka válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Szia!
Hosszabb lélegzetűt hasonló okokból szövegszerkesztőben írom meg, aztán bemásolom.
Néhányszor elvész egy bővebb körmölés, akkor így egyszerűbb...
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Köszi, ezt tudtam, és végül is megtaláltam a félbehagyott beírásomat.
Csak ha van abban a témában vagy 50 beírás, és már nem emlékszem a melléolvasások után hogy konkrétan melyikre is kezdtem a választ, akkor macerás ismét vissza találni.

Erre nincs valami egyszerű módszer, billentyű kombó, vagy ikon valahol?
" Legutóbbi még el nem küldött hozzászólás" vagy hasonló.
(#) Suba53 válasza Ódenka hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Már nem emlékszem hogy konkrétan melyik fórumban, vagy levelezőben, volt idő limit a válasz beírására. Na ott sokszor bosszankodtam emiatt, és akkor én is rákényszerültem a szövegszerkesztőre.
De ahol nincs ilyen idő limit ott ellustul az ember,
Ezzel nem azt akarom javasolni hogy legyen idő limit!
(#) nedudgi válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Még egyszerűbb, ha külön lapon/ablakban keresel vissza.
(#) antiktelefon válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Na alibabán van is, de nem tervezek 100dbot rendelni (és a 3 pólusú sokkal ritkább, 8 csavaros mindenhol van, nem tudom miért).
Nincs esetleg valakinél donor erősítő, amiről elcserélné/eladná? Akkor nem lenne 3 hónap és egy vagyon a cucc.
Amivel én foglalkozok, ahhoz van 3 salgópolcnyi donorom, csak van valakinél ebből is :/
(#) Ge Lee válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Próbálj keresni hibásat, de manapság már azért is annyit kérnek mint egy működőért. Nekem is csak működő van, a hibásakat inkább meg szoktam javítani mintsem szétbontani.
Következő: »»   3333 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem