Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3401 / 3550
(#) sany válasza Ódenka hozzászólására (») Jún 16, 2022 /
 
Ezeknek a csodáknak legtöbbször vannak rejtett varázsai. Van amikor a gép öntudatra ébred. Ez abban nyilvánul meg, hogy a gép nem akar dolgozni, amikor te akarsz. Amikor dolgozol, "ő" nem akar egyszerűen "elalszik", azonban felébredni meg, nem akar majd. Hiába ébreszted szép szavakkal. És van, amikor olyan kedve van, hogy nem akar leállni úgy "felpörög" a munkától, mert jó napja van.
Szóval ez a folyamatos munkakedve, amikor könyörög, ne kapcsold ki, ez a gyújtás hibájából adódik. A kapcsoló testre (GND) "húzza" a gyújtást, megszüntetve a szikrát. Ha ez nem történik meg, akkor fordulhat elő ilyen jelenség. A kapcsoló hibája, vezeték szakadása,vezeték szigetelésének sérülési hibája okozhatja.
Hacsak nem valami kicsi manó elbújt a gépe és játszik a hűtő lendkerékkel.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2022
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Jún 16, 2022 / 2
 
Bátyámnak volt annó egy Tatran 125 csoda.
A csoda itt nem idézőjelben van, mert annó tényleg nagy szám volt. Például 12 V-os elektromos rendszere volt, egybeépített önindítóval(!) és dinamóval.
Haverom meg bőrdzsekiben, napszemüvegben menőzött esténként Rigával a Kossuth utcán fel és alá.
Egyszer tankolt valami nem kóser dolgot/vagy kevert valami szuper adalékot a benzinbe (nála ezt ugye nehéz volt már akkor is kideríteni ). Utólagos elemzések (szét lett szedve, ami nála szintén gyakran előfordult ) alapján kiderült, hogy olyan szerencsésen kokszosodott le a hengerfej, hogy a gyertyát éppen nem zárta rövidre, de bemelegés után átizzott, és öngyulladással is ment tovább a motor.
Nagy meghökkenéseket okozott, amikor poénból hátraadta az utasnak a sluszkulcsot.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2022
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jún 16, 2022 /
 
Te voltál az a utas?
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2022
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Jún 16, 2022 / 1
 
Nekem akkor már volt jogosítványom, automatikusan megvolt a felvételim meg a szakmai érettségim, csak néhány alkalomra kellett beugranom már csak Szegedre.
Azért jó érzés volt csak úgy bemotorozni a suli udvarba, miközben a többiek szívtak bent.
Szóval hajtottam ezt a járművet alanyi jogon is, nem csak a hátsó ülésen szerzett tapasztalat.
Kicsit olyan volt mint a Shrek-ben a Szamár. Nem az volt igazán a csoda ha le akartam állítani, és tovább berregett, hanem ha be akartam indítani, és akkor is berregett.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2022
(#) Rosszmáj válasza Gafly hozzászólására (») Jún 16, 2022 /
 
Ez lehet, hogy valami csehszlovák specialitás, mint a knédli
Anno volt egy Jawa Mustangom, a slusszgombra nem állt le. Az nem jutott eszembe, hogy behúzott fékkel lefullasszam, így lehúztam a gyertyát. Eltátottam a szám, hogy nem állt le. Igaz, az elő/utógyújtás miatt (nem kívánt törlendő) igen csúf hangja volt.
(#) Rosszmáj hozzászólása Jún 16, 2022 / 1
 
(#) Gafly válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jún 16, 2022 /
 
(#) ticko válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 16, 2022 /
 
A probléma ott kezdődik, hogy a régi kivetőpánt az közézáródó, az új pedig teljesen ráütődő kivetőpánt. Az ajtók mérete a kettőnél eltérő.
(#) Gafly válasza ticko hozzászólására (») Jún 16, 2022 / 1
 
Zsanért meg már hiába loholunk.
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 16, 2022 / 1
 
Hm. Most már, hogy kipiszkáltad a régit, most kell elvinni magaddal a barkácsboltba, hogy pontosan ez a fajta kell.
(#) szs válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jún 16, 2022 /
 
Tényleg hajlamosak voltak rá a Csehszlovákiai járgányok, az enyém is csinálta ezt, gyújtás levétele után (néha-néha) még jónéhányat pöfögött -pedig vadonatújan vettem. (JAWA350)
Azoknál leginkább az okozhatta, (az eltúlzott, hengerfejre égő olajmennyiségen túl), hogy nálunk akkor még 86-osból keverte a kútfej a keveréket -és ki tudja, valóban megvolt-e 86... A gépkönyvben (mert az új motorhoz azt is adtak) 90-en felüli oktánszám volt előírva (kár, hogy nem emlékszem pontosan).
Az alacsony oktánszámú benzi öngyulladási hajlama a dugattyúra rakodó izzó korommal előidéshette ezt (de anélkül is, hisze a jól felmelegedett dolgok eléggé melegek, ugye ). Pláne, ha a gyertyát is magasabb hőértékűre cserélték -tehát nem tudott jól öntisztulni, kormos matadt. Leégni nem tudott, de izzott.
De ezeket a csehszlovákiai gyártmányokról írtam, Ódenkának szerintem is a kapcsoló adta meg magát.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2022
(#) szs válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jún 16, 2022 /
 
A brittudósok...
Amúgy szívesen elhinném.
(#) sargarigo hozzászólása Jún 16, 2022 /
 
Na kérem!

Van egy gázkazánom, ami rádolgozik egy puffertartályra, abban melegíti a használati vizet. Tavaly gondolt egyet, és kilőtt a felső kupak mellett. Ott keletkezett egy lyuk, ahol folyt a víz. Szóltam a vizes embernek, ő kétkomponensű ragasztóval megkente, és jó lesz. Ott kezdett gyanús lenni a dolog, hogy állítása szerint a tartálynak teljesen tele kell lennie vízzel, szerintem meg kellene a víz felett lennie egy légdugónak, hogy tudjon hova tágulni. Érzésem szerint e légdugó hiánya okozta, hogy a hatvan fokos víz kitágulta a tartályt.
Valahogyan megoldódott ez a dolog egy időre, meg is nyugodtam hogy nem lesz már baj vele, de most megint látom hogy vizes.
Mit gondoltok??
(#) adapter válasza szs hozzászólására (») Jún 16, 2022 /
 
Ja-ja.
Jut eszembe:
A britt tudósok védelmében jegyzem meg azon túl hogy iszonyatosan nagy baromságokat IS kimutatnak, időnként kénytelenek is különböző kutatásokat végezni. Pl: az egyik rokonom lánya a Dow Agrosciences-nek csinált egy team-ben biokémiai szermaradvány kutatásokat zöldségekben Edinburgh-ban ha jól emlékszem és ott kaptak X összeget a kutatások lebonyolítására azzal a kikötéssel, hogy a támogatás egy bizonyos százalékát közérdekű kutatásokra kell fordítani és ott mivel a létszám és a szakértő gárda adott volt mellékesen valami hülyeséget is kutatni kellett ami a "brittutdósokkimutatták" excel cellába került a támogatás excelében...
Ez nem mentesíti őket, de talán közelebb juthatunk az ilyesmihez...
(#) nagym6 válasza sargarigo hozzászólására (») Jún 16, 2022 /
 
Vagy nyitott rendszer, vagy zárt, de akkor van egy tágulási tér valahol a rendszerben ahova tud tágulni. Annyira zárt nem lehet, hogy kinyomja a tartályt. A ragasztó nudli, hegesztő kell.
(#) Bakman válasza adapter hozzászólására (») Jún 16, 2022 / 1
 
Idézet:
„A britt tudósok védelmében”
Félreérted, nem ez a lényeg. Valaki kitalál valamit, sokszor butaságot, majd mögéteszi a szigetország tudósait, igazolva az állításait. Ezek nagy többsége egyszerű hoax. Kb. olyan, mint a "Német minőség" mondattal kétszer annyiért árulni valami ócskaságot.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 16, 2022 /
 
Annyiból jobb a ragasztó hogy nem robban, előbb kiengedi a nyomást.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Biztonsági szelepnek is kell lenni, bizonyos túlnyomásnál kinyit. Ragasztónál ha folyik az kellemetlen. Foglalkozni kell vele utántölteni, figyelni hátha jobban ereszt.
(#) sargarigo hozzászólása Jún 17, 2022 /
 
Az alján van egy kis csap, ez elvileg a túlnyomást kellene hogy elvigye. Van tágulási tartály is. Azt nem értem, hogy most sokáig jó volt. De tegnap megint elkezdte. Mitől függhet ez?
(#) ktamas66 válasza sargarigo hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Kiszökött a levegő a tágulási tartályból?
(#) sargarigo válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Meg lehet erről győződni valahogy?
(#) Bakman válasza sargarigo hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Igen. Felfűtéskor viszonylag gyorsan feszökik a víz nyomása.
(#) Régi motoros hozzászólása Jún 17, 2022 /
 
Szép napot! Nem tudom növénykertész szokott erre csámborogni, hozzájuk volna egy kérdésem...
Képen látható fenyőfánk (tavalyi cserepes "volt karácsonyfa") idén kiültetésre került, és úgy néz ki,
a végét járja. Az ágak végei már jó ideje, kb a kiültetés után elkezdtek kiszáradni.
Képen látható állapotban a száradás megállt úgy tűnik, legalább is szemmel láthatóan nem folytatódik.
Az ágak végeinek kb 50% -án lehet látni ezt a száradást, a másik 50% -nál szép zöld végig.
Vajon érdemes e venni rá valami lombtrágyát vagy tápszert amitől magához térhet,
egyáltalán milyen szernek örülne, vagy igyunk rá hideg vizet?
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2022
(#) tufatofu válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Elképzelhető, hogy beavatkozás nélkül is túl éli, ha száraz időben öntözöd, persze nem nagy melegben, hanem reggel és este. A miénk is karácsonyfa volt anno és így nézett ki, ráadásul nagyon satnya is volt vagy 2 évig. Immár ennek 28 éve, azóta "égigérő" szép fává serdült mindkettő. Nyáron mindennap kaptak 1-1 vödör vizet a tövükre.
(#) Régi motoros válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Estefelé szokott kapni egy vödör vizet, bár nem minden nap, inkább csak két három naponta...
(#) sargarigo válasza Bakman hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Ha gyorsan felszökik, akkor nincs levegő a tágulási tartályban? Nyomást amúgy csak indirekt módon tudok nézni: folyik a víz/sem. Nincs nyomásmérő a rendszerben.

Összefoglalva eddig: 1., legyen lyuktalanítva a tartály, 2., legyen levegő a tágulásiban.
Ha kell, akkor hogyan tudok levegőt juttatni bele? Van valami bevált módja?
(#) antiktelefon válasza sargarigo hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Miről beszélsz, a tágulásin van egy bicikliszelep: ha víz jön belőle akkor rossz, ha nem jön levegő, akkor üres.
Ha nyomás alatt van a rendszer, akkor a rendszer nyomását tudod ott mérni, ha leengeded a vizet nyomás nélkülire ott, akkor meg a gáz töltet nyomását méred. Ha magasabbra megy fel sokkal, akkor a méréshez a felszállót zárd el, hogy a hidrosztatikai nyomást ne mérd bele.
De ez a fűtési kör, neked meg a hmv körrel van bajod, vagy mi a helyzet?
Mert ha a tartály víz víz hőcserélő akkor tudni kéne a hmv vagy a fűtési, primer oldal ereszt, gondolom a tartály nagy része, amiben a hmv van, az ereszt és azon nincs tágulási meg semmi.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2022
(#) sargarigo válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Hűha, ez most tömény volt egy kicsit! Eléggé nem értek ehhez (sem). Megvallom, eddig azt hittem hogy a tágulási tartály a hmv rendszeren van, de így hogy mondod végülis logikus hogy a fűtésen kell lennie. Azzal amúgy nincs semmi baj, nyárra le is van kapcsolva, szerintem biztosan nem kavar bele a történetbe. Marad a hmv. A tartály olyan, hogy a kazán dolgozik rá, és van benne egy spirál hőcserélő, meg persze a sok víz. Ennek a tartálynak lyukadt ki a teteje, és kezdett el szivárogni (amúgy ebben a nagy tartályban akkor most kell hogy legyen levegő vagy nem?).
Alul van rajta egy kis csap, ami elvileg a túlnyomást kellene hogy elvezesse (látszik a képen az ételes edénynél). Ez ránézésre mintha el lenne zárva, nem tudom hogy így kell-e lennie. Mindenesetre jó lenne tudni hogy mit nézzek még meg rajta, mit csináljak vele, nem jó ez így hogy folyik.
A szerelő aki telepítette, őt egyelőre kihagynám a játékból, mert úgy érzem ő se tudta hogy mi történt amikor legutóbb kihívtam emiatt.
(#) antiktelefon válasza sargarigo hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Ha a tartály a fűtési kör csatlakozójától távol lukad, akkor az a hmv oldalon lesz, de meg is nézheted, ha a bemenő vizet elzárod és nem folyik, akkor az volt. HMV oldalon egy nagy biztonsagi szelep szokott lenni, 8 bar körüli, ha melegedik a víz, akkor a fölösleget ott engedi ki. De ha rendesen működik az, tehát melegítésnél csöpög, akkor a tartály 8 bar alatt ereszt és elrohadt. Lehet az anód fogyott el, lehet a földelése nem volt bekötve (de nem hinném).
Ha tűluk, megpróbalhatod hegeszteni, de ha szétrohadt, akkor csere. Ahol hegeszted, úgysem lesz bevonat belülről, idővel el fog rohadni.
Ebben a csőkígyóban ki nem igazodok kép alapján, nezd meg, hol van a tágulási, de a fűtési körön biztos van, lehet a készülék belsejében is, de ha sok vizet tartalmaz a rendszer, így raktak külsőt is stb, meg kell nézni hol van.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2022
(#) ticko válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Csak annyit fűznék hozzá, hogy a szóban forgó tartály, nem tágulási, hanem puffer tartály.
A tágulási tartály ott van mögötte, és fehér színű, a tetején a fekete kupakkal. az alatt lapul a bicikliszelep. És a kazánnak is kell, hogy legyen egy saját beépített tágulási tartálya.
Következő: »»   3401 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem