Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3546 / 3550
(#) Alkotó válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 26, 2024 /
 
Az én derékszögeim talpa mindegyiknél csavarral rögzül a derékszöghöz. Eddig azt gondoltam nincs is más megoldás.
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 27, 2024 /
 
Azon is lehet "állítani", de ez kontárkodás. Alátenni egyik végéhez megfelelő vékonyságú hézagolót.
(#) Petyaa hozzászólása Márc 28, 2024 /
 
Sziasztok.
Ebben a fajta burában cserélt már valaki izzót?
Hogyan kell úgy levenni, hogy ép darabban vissza tudjam tenni?
Amennyire láttam két rugó tarthatja kifeszítve.
(#) Gafly válasza Petyaa hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Nekem olyanok vannak, ahol a foglalat nyakán lévő háromágú rugó tartja a búrát.
Ha jó irányba tekered, és húzod egyszerre, akkor simán lejön (és vissza is hasonlóképpen).
Ha nem, akkor szívás.
(#) granpa válasza Petyaa hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Finoman kezded húzni, megtámasztva a rúgóknál, majd nyomva tartod a rúgókat, ha eléggé kijöttek. Különben búra csere lehet könnyen.
(#) bbb válasza Petyaa hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Sűrűn imádkozva

Elvileg "csak" finoman megtámasztod a búrát alulról a tenyereddel, majd másik kezeddel felülről benyomod a rugót, míg nem enged annyit, hogy érezd a búra súlyát és elkezdjen szinte a kezedbe esni a búra.
(#) Gafly hozzászólása Márc 30, 2024 /
 
Volt vasutasként nehéz megélnem ezt.
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
Ne aggódj. Így magánkézben majd tetemes profitot termel valamelyik újmagyar lovagnak.
(#) Suba53 válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
Az én konyhámban sem sikerült a kőműveseknek derékszögbe rakni a falakat. Ők sem használtak derékszöget.
Emlegettem is a szüleiket, amikor a konyhabútort raktam össze.
(#) tufatofu válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 30, 2024 / 1
 
A párhuzamosok a végtelenben találkoznak, de a kivitelező maligánfokától függően, van mikor a lakáson belül is...
(#) mek-elek válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
Nem vitatkozni akarok veled, de elgondolkodtatónak... Nálunk vitorlának öntötték a betonfalakat. Az asszony vagy 8 éve titokban rendelt a szobába beépített szekrényt. Kijött az "OKJ-s szakember" felmérni, majd kiszállítottak, felszereltek egy tüzelőnek való ingatag monstrumot. 3,5 évig pereskedtünk a pénzünkért. Beleértve két szakértői véleményt.
Szóval férfiember nézze már meg hova vesz bútort. Jómagam szerte a lakásban kénytelen voltam fali-szerényeket faltól-falig telepíteni a helyszűke miatt a plafon alá. Az említett fali sajátosságok miatt a felfüggesztés után alul kitámasztó ékekkel hoztam függőlegesre, majd hézagolással tettem elnézhetővé. Magad Uram, ha másképp nem...
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2024
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
Kívülről ugyan nem látszik, de ne tudd meg, hogy mennyi minden volt odakábelezve.
Csak tőlünk vagy kétezer vonal.
(#) mek-elek válasza Gafly hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
Ma már elég a mobil meg az internet...
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
Én emlékszem a kiköltözésre, az is egy szomorú nap volt. Mondjuk ha azt nézzük, hogy akkor egyúttal csináltak egy informatikai átrendezést is és konszolidálták a nyomtatásokat, akkor az legalább siker volt. Minden más szempontból meg kudarc. Hogy ennek is már vagy 14 éve...
(#) mek-elek válasza bbb hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
A postánál sem volt másabb az ilyesmi.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 31, 2024 /
 
Irigylem, aki szerette a munkahelyét. Én egyiktől úgy menekültem el, hogy ágyúgolyó nem ért volna utol. Sajnos az elmaradt túlóra bérek sem.
(#) vargham válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 31, 2024 /
 
Szeretem a munkámat, és a munkahelyemet is.
Változatos, kreativitást igénylő feladatok. Jó társaság, akikkel jó együtt dolgozni, és a munkán kívül másról is beszélgetni.
Ha nem így lenne, már én sem dolgoznék itt.
(#) tufatofu hozzászólása Ápr 2, 2024 /
 
Üdv mindenkinek!
Nem tudja véletlen valaki, hogy közterületen lévő veszélyessé vált fa kivágatásának lebonyolítása és költségei kit terhelnek? Egy szakembert hívtam megvizsgáltatni a fát. Ő azt mondta, hogy ki van rohadva a közepe és egy szélvihartól ráborulhat a házamra. Olcsón nem tudná kivágni, de mivel közterületen áll, az önkormányzat tulajdona, ezért a költség is az önkormányzaté.
Kaptam olyan infót is önkormányzati dolgozó ismerőstől, hogy adjak be kivágási kérelmet, és "lehet" ingyen engedélyezik, hogy kivágassam valakivel a saját költségemen, mert az önkormányzatnak nincs erre pénz.
Kérdésem az lenne, hogy mi a valóság? Nekem kéne favágókat felkutatni és kifizetni, hogy közterületről kivágjanak egy fát (amire pénzért kapok engedélyt), hogy a tetőt ne tegye tönkre?
(#) zolika60 válasza tufatofu hozzászólására (») Ápr 2, 2024 / 1
 
Szerintem csak be kell jelenteni az önkormányzatnak és ők kivágják, ha valóban veszélyes. Legalább is ismerősömnél így történt.
(#) tufatofu válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Köszönöm a választ!
(#) bbb válasza tufatofu hozzászólására (») Ápr 2, 2024 / 1
 
Önkorihoz bemész, bejelented, ők megnézik és idővel kivágják. Ha elektronikusan jelented be, az kényelmesebb és nyoma is maradhat legalább, meg képeket is tudsz csatolni hozzá.

Arra ne számíts, hogy gyorsak lesznek. Én Bp 13. kerületnek szóltam, hogy takarítsák már el azt a fát, amit kivágtak és ott pihen a maradék a patak partján, mielőtt jön egy áradás és beviszi a Dunába a cuccot, esetleg simán csak elakad és kárt okoz. De persze alternatívaként felajánlottam, hogy ha engedélyt adnak rá, akkor majd én elviszem - kazánba jó lesz jeligére. Megígérték, hogy eltűntetik januárig, de én ne nyúljak hozzá, mert az lopás (mint ha nem tudnám, ezért is kértem engedélyt elvinni). Csak azt nem mondták melyik januárig tűntetik el, már-már azon gondolkoztam ismét szólok, mikor valamikor augusztusban végre már nem volt ott
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2024
(#) tufatofu válasza bbb hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Köszi!
(#) sany válasza bbb hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Idézet:
„... ismét szólok, mikor valamikor augusztusban végre már nem volt ott ...”

Lehet más is gondolt arra, amire te. A kazánra.
(#) tufatofu válasza bbb hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Bejelentem ez nem vitás, mert ha kidől és leviszi a tetőt, akkor én szóltam. A biztosító azt kérdezné baj esetén, hogy miért nem intézkedtem. Ami aggasztó, hogy a "fakivágási engedélykérést" erőltetnék inkább, amihez szép formanyomtatvány is van, de én nem akarok hozzányúlni, és fizetni sem.
A "bejelentést", nem tudom, hogy tudnám hitelesíteni, hogy megtörtént, mert elektronikusan 1db központi emailcím van, amiről akár el is keveredhet. Írásban sem egyszerűbb, hogy nyoma legyen....
(#) nagym6 válasza tufatofu hozzászólására (») Ápr 2, 2024 / 1
 
Van rosszabb verzió is. Kisnyugdíjas ismerősöm házára háromszor törtek rá vihar miatt utca fának nagy ágai, mindig leszakadt légvezetékek, tetőjavítás. Önkormányzat ezek után sem engedte kivágni a fát. Később ismerőse polgi helyettes lett, így lett engedély, önkormányzat kivágatta.
Ha ismersz valakit polg. hiv. vezérkarból, nagy előny lehet.
(#) bbb válasza tufatofu hozzászólására (») Ápr 2, 2024 / 1
 
Az ország melyik feléből vagy? Melyik település? A hivatalos epapír benyújtási forma létezik elvileg mindegyik önkori felé. Link
Ügyfélkapu regisztrációval bejelentkezel és elküldöd nekik a panaszod. Annyit tegyél meg, hogy lemented amit elküldesz nekik (az elküldés környékén van valami link erre), mert utólag nem olyan egyszerű neked visszanézni, hogy mit küldtél el.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2024
(#) zolika60 válasza tufatofu hozzászólására (») Ápr 2, 2024 / 1
 
Bemész személyesen és kéred vegyék jegyzőkönyvbe. Vagy írj ajánlott levelet. Azt nem lehet letagadni. Az elektronikus formátum is működhet, de valamiért én például nem bízom benne.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2024
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Szomszédból tényleg eltüntették, bár előtte a vihar jól kitekerte.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Állítólag ez a nyár is viharos lesz.
(#) Frankye hozzászólása Ápr 3, 2024 /
 
Sziasztok!
Béka (Gömör Géza) oldaláról tud valaki valamit? (Szétszedtem.hu) Napok óta 404-es hibát ír ki, a hírlevele akdozik.
Következő: »»   3546 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem