Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion HS 500
 
Témaindító: daggerty, idő: Márc 31, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 12
(#) P_Laszlo válasza Balabmw hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Izles kerdese is, de boven elvisel tobb csillapitoanyagot. A parna valoszinuleg gyari, es/vagy regi.
(#) FordPrefect válasza P_Laszlo hozzászólására (») Okt 13, 2015 / 1
 
Azt gondoltam, hogy értően szólsz hozzá. Mit keres egy doboz nélkül cca.Qts=0,7 értékkel rendelkező hangszóró reflex dobozban? Ráadásul mindig!! ORION ellenes voltál. De nem ez az első pálfordulásod..
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2015
(#) P_Laszlo válasza FordPrefect hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Nem értem. Tudok valamiben segíteni?
(#) Balabmw válasza FordPrefect hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Esetleg megosztanád velem a gondolataid a témában?
(#) P_Laszlo válasza Balabmw hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Sajnos értelmetlen a dolog, de legalábbis félreértés. Attól többet nem igazán lehet hozzá tenni, mint hogy több csillapítóanyag kell, és ha még úgy is túlteng mélyben, akkor lezárni a reflexcsövet. ezt neked kell meghallgatni.

A Qts=0,7 a hangszóró jósági tényezőjére utal, ami egyébként lehet több is, kevesebb is a valóságban, és csak annyi a következménye, amit az egyik korábbi hozzászólásban már leírtam.
Bővebben: Link
(#) Balabmw hozzászólása Okt 29, 2015 /
 
A heti mentésem.
(#) Helios hozzászólása Dec 30, 2015 /
 
Sziasztok! Úgy döntöttem hogy beszerzek egy HS500-as hangsugárzó párt, de hiányos. 8 Ohm-os verzióról van szó, és szükségem lenne MD40-es közepekre, abból is a BASF membránosra (mert gyárilag is olyan volt benne), vagy helyettesítőkre, továbbá dísz keretekre is. Ha tud valaki valami tippet hogy hol kaphatok ilyeneket megosztaná velem? Előre is köszönöm!
(#) balasqa válasza Helios hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
(#) nsx82 hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
Sziasztok

Évek óta használok régi Orion hangfalakat és igazából szeretem is őket. Persze tudom, h egyáltalán nem szólnak tökéletesen (a bemenő jelet eqzom, hogy jobb hangzást érjek el). Többször is elhatároztam már, hogy veszek más korszerűbb hangfalakat, de van egy macskám ami miatt kevésbé szeretnék erre kiadni komolyabb összeget, igy egyre inkább a régiek felújítása felé kacsintgatok. Amikor hozzám kerültek az HS500 Orionok, akkor a belső Illesztések körbe lettek szilikonozva, a hangszórók pereme alá terosztát került. le van zárva mint egy tengeralattjáró. A dobozok amúgy nagyon jo állapotúak. csak a macska koszolta be kicsit az elejét ahogy mászkál előtte. Sajnos nem emlékszem hogy hány Ohmos de úgy rémlik, hogy négy. Van még két másik orionom mambo is, amiknek szerintem nagyon szép magas hangja van, erősen kétlem, hogy a gyári magasak lennének benne. Ajándékba kaptam valakitől, nemtudok semmit az előéletéről. A fő porblémám az, hogy igazábol a 2 hangfal pár közül egyik sem szól szimmetrikusan. Ha fehérzajjal tesztelem, őket egyesével teljesen más karakterisztikájú a fehér zaj minden hangfalból... a polarításuk elviekben jó (ha csak belül nincs valami elrontva). Nem hallom, hogy kioltanák egymást de mégis másképp szólnak. Szóval szeretnék javítani a hangzáson. Ezért kérném a hozzáértők véleményét. Mit tudnék tenni, hogy egy kicsit többet kihozzak ezekből a dobozokbol. A "dobozok" alatt azt értem, hogy nekem az se baj ha csak a doboz marad meg az egészből. Nem állok sporolósan a dologhoz, szívesen költök rá, ha tényleg lesz is eredménye, és igazábol szerintem élvezném is a barkácsolgatást. Szóval itt magam szórakoztatásán is van egy kis hangsúly Felső ár keretnek azrét olyan 100-120 000 ft fölé nem nagyon akarok menni. Amiket kinzétem komplett szet (yamaha) az 200 000ft körül lenne. Szóval ha féláron ki tudok hozni ezekből valamit akkor foglalkoznék vele szívesen. Elsőkörben arra gondoltam, hogy a hangváltókat kéne megprobálni felujítani/kicserélni. Viszont gondolom ez egy olyan dolog, hogy ha nem jön be és esetleg elkezdem kicserélni a hangszorokat is, akkor már másik hangváltó kellhet. szóval lehet hogy jobb megválni az egész belsejétől? Mit tanácsoltok? Van valaki akinek van tapasztalata esetelg hs 500 és kis orion mambo felujítással kapcs? minden ötlet érdekelne!
Előre is köszönöm.

Üdv:NSX
(#) Helios hozzászólása Aug 28, 2016 /
 
Sziasztok!

Megszereztem a HS500-as párt, felujitásra szorulnak, de nem olyan vészes. Amit találtam benne hangváltó, az még véletlenül sem a sajátja, de nem is a HS511-esé. A kérdésem a következő: valakinek van-e komplett kapcsolási rajza a 8 Ohm-os HS500-as gyári hangváltójáról? Mert ebben még a védelem rész sincs benne.

Előre is köszönöm!
(#) Saggitarius válasza Helios hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
HS 500 letezett 8 ohmos verzioban? Ezen adatok szerint nem: Bővebben: Link. (a melysugarzo elirva, nem LA1221 hanem LB1221.)
Ezt tamasztja valamikepp ala egy indexes forumon olvasott
"Az LB 1021 10' átmérőjű és 4 Ohmos
az LB 1031 10' átmérőjű és 8 Ohmos
az LB 1221 12' átmérőjű és 4 Ohmos
az LB 1231 12' átmérőjű és 8 Ohmos"
de talaltam egy kapcs rajzot, remelem hasznos lesz.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2016
(#) Saggitarius válasza Helios hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Esetleg hasznalhatod ezt a kepet is, csak ezekrol hianyzik 2 kondi.

HS500 PCB.jpg
    
(#) Helios válasza Saggitarius hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Szia!

Ezek a szórók LA1221-esek, műszer szerint 8Ohmosak. Ergo tekertetve lettek.
(#) gerleimarci válasza Saggitarius hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Miért ne lenne 8 Ohmos? Nekem is az van.
(#) Helios válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
És esetleg nincs véletlen kapcsolási rajzod hozzá? Mert az én váltóm igen csak át van alakitva. Az előző tulaj levágta róla a védelem paneljét, és egyéb huncutságokat is művelt vele... Viszont jó lenne ha lenne hozzá valami váltó.
(#) gerleimarci válasza Helios hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Sajnos nincs. De egyszer szét kellett szednem egy elengedett forrasztás miatt, és pontosan ugyanúgy nézett ki, mint amit fentebb már kiraktak.
(#) Helios válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Értem. És hogyan tudom meg hogy hány Ohm-os? Meg ugye a kivezetések is kuszán vannak megoldva.. Mivel ugye a panel egyharmada le lett vágva.
(#) gerleimarci válasza Helios hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Írtad, hogy már megmérted és 8 Ohmos.
(#) Helios válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Igen, de a váltó a problémás. Azt nem tudom hogy melyikhez tartozik.
(#) sp_balint hozzászólása Feb 22, 2017 /
 
Sziasztok!
Szerencsémre vagy szerencsétlenségemre hozzájutottam egy pár HS 522 óriásdobozhoz. Az utolsó nagy dobások egyike lehetett, mert neten, fórumokon alig van fenn ezekkel a darabokkal kapcsolatban bármi is.
A lényeg, hogy az eddigi JAMO studio 105-höz képest viszonylag jól szól, de biztos vannak még benne tartalékok!!
Remélem kapok tőletek némi tanácsot ill. bíztatást hogy ne vágjam még bele a baltát
Az eredeti Dyras német hangszórókból csak a mélyek maradtak meg (50W, 8ohm, peremek rendben). A magasat biztosan cserélni kell (vmi gagyi kínai van beletuszkolva) -ez lenne az első kérdésem: mit érdemes belerakni? HG1,9-585 - 8ohm?
Közép: MD40 került bele - ezt kb hagyom.
Váltó: ez a HS 500-é lehet a védelem nélküli változatban (H 779 U-3), rakok fel képet. kábelek simán összetekerve!!néhol forrasztva
Ezzel kapcsolatban gondolom érdemes kondenzátorokat cserélni,
ill. hát az egész kábelezést rendbe rakni.

Köszönöm előre is a tanácsokat!

Bálint
(#) sp_balint válasza sp_balint hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Bocs de most látom, hogy itt tavaly megállt a diszkurzus, átnyergeltem a másik ORION topicba (HS 280)
(#) joco0423 hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Keresek HS 501-be mélynyomót LB 1221 4 ohm-os.
1 db kéne, az a rohadt macska kikaparta a papirját
(#) soup hozzászólása Dec 14, 2017 1 /
 
Üdv!

Mivel sehol nem találtam, felvázoltam egy 4 Ohm-os HS700 hangváltóját, a HS500 is kb. ugyanez plusz egy tekerccsel.
(#) Robi hozzászólása Ápr 2, 2018 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki elérhető áru magas sugárzókat ajánlani HS500-ba? A gyáriak hiányoznak sajnos. A három pontos rögzítés nem szükségszerű, nem restaurálni szeretném. Ha a gyári minőséget - ami nem túl magas - megüti már megfelel. Nem szobai HI-FI hallgatáshoz kell. Esetleg egy gyári adatlap is nagy segítség lenne, mert semmi infót nem találok, azon kívűl, hogy HK25. Annyit tudok, hogy 1" lengőtekercse van. Köszönöm!
(#) Antauri hozzászólása Máj 8, 2018 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy egy 8 ohmos HS500-ba a tönkrement mélyek helyett beépíthetek-e szintén HS500-ba való 4 ohmos hangszórókat. Okoz valami kárt? Mit változtat a hangzáson?
Köszönöm!
(#) Medve válasza Antauri hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Szia, egyéb válasz híján halld az én tippem: Beépíthetsz de csak óvatosan a hangerővel, mert gondolom az erősítő 8 Ohmos marad. Hangzásában szerintem mélyben gazdag lesz, megpróbálhatod a mély hangszínszabályzóval ezt kiegyenlíteni. A hangváltó is bizonyára 8 ohmra van méretezve szóval igen nagy garázdaság ez, de ha nincs más én is kíváncsi lennék az eredményre. Nézzél utána, hogy a 4 és 8 ohmos hangváltója között mi a különbség. Üdv: Zsolt
(#) doktor válasza Antauri hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Szia!
A fizikai méretek alapján igen.
A hangsugárzó impedanciája változik, a hangváltót mérni kellene, valamint ismerni kellene az erősítőt típusát.
Szerintem viszont sokkal egyszerűbb a két darab 8 ohmos mély hangszóró, párban történő
javitatása, a hangváltó alkatrészeinek ellenőrzésével egybekötve.
(#) Medve válasza Medve hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Vajon jobb ötlet, ha sorosan kötünk vele 4 Ohmot?
(#) latyakosa válasza Medve hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Jófogáson ki lehet még fogni 8 ohmos magasakat kis türelemmel, illetve egy időben a H2000-nél még lehet pillét kapni.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2018
(#) imre andras hozzászólása Feb 24, 2019 /
 
Üdv mindenkinek,

Valakinek esetleg egy Orion Hs 511 hangváltó rajz van -e ?
Vagy egy össze rakott nyák terv .
Hozzám került 1-pár 511-es de sajna ki vették belőle a hangváltót és netten nem nagyon találok csak a kokányolt fajtát .
Kaptam 2 db hangváltót hozzá de hiányosan és igen csak szét berhelve .
Képek .
valaki esetleg egy eaglés tervben amit PCB-n le tudnék gyártatni .

Köszönöm előre is .
Következő: »»   11 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem