Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion HS 500
 
Témaindító: daggerty, idő: Márc 31, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 12
(#) sonajkniz válasza FordPrefect hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Idézet:
„Anno a nyolvanas években 3 gyenge hangszóróból az ORION mérnökeinek véletlenül sikerült elfogadható hangú dobozt csináln”

Idézet:
„átlagot alulról súroló”

Én ugyan nem vagyok sem zenész, sem hangmérnök, de jó a hallásom, és szeretem a minőségi hangzást.
Az elmúlt 30 évben több külömböző márkás "nyugati" hangfalam és erősítőm volt.
Volt Philips, Akai, Sony, Aiwa, Onkyo. Azután úgy 4 éve, egy barátom megajándékozott egy ORION HS 500-as hangfalpárral, (Bulgár alukávás mélynyomók és hullámfilces hangelnyelők. nem tudom melyik széria.) és egy Schneider Team 300R típusú rádiós erősítővel. (ma kb 35 éves készülék)
Akkor még megvolt az Onkyo. Korábbi rendszereim legjobbika. Hangzásvilágra az ORION-Schneider kombó csúnyán lealázta.
Ekkor kezdtem el végigjárni ismerőseim széles táborát, hallok-e valahol jobbat.
Nem tagadom, hallottam. Egy Bang & Olufsen, valamint egy Marshal hangrendszer képében.
Előbbi közel 1 milliós technika, utóbbi elektroncsöves.
Ennek tükrében nem nevezném az ORION-okat "átlagot alulról súroló"-nak.
Jelenleg ezek a hangfalak és erősítő szolgáltatják a hangzást a projektor mellé, mert nagyobb akusztikus élményt nyújt, mint a házimozi hangrenszerem.
Nem mellékesen, a házimozi hangrenszerem Dolbi Surrand Pro-Logic! Nem pedig az 5.1-es csúfság, a bádogvödör hangzást elfedő subwufferrel!
(#) FordPrefect válasza sonajkniz hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Nekem volt HS280, HS500, HS200, pár Videoton a DC sorozatból. Hangminőségre is kb ez a sorrend. A HS-ek jók voltak a hazai kínálathoz képest, akkor, a 80-as években. Az általad említett márkákat audiofil körökben nem jegyzik. Szándékosan írtam audiofilt, nem HIFI-t vagy HIGH END-et. Az audiofil ott kezdődik, hogy Minimax, Preludium, Heybrook, NAD stb. Szerintem.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) P_Laszlo válasza FordPrefect hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Igazából mindegy szerintem, mindegyiknek más problémája van, van akinek az egyik jobban tetszik, a másik kevésbé, attól függ, kit mi zavar jobban. Összességében nincs és nem is volt VT/Orion párharc, konkurencia, ezek ilyen kívülről elképzelt dolgok. Teljesen más kategória a kettő, méretben, lehetőségekben, darabszámban. Összesítve, átlagolva a hibákat, műszaki szempontból körülbelül egyformák. Hangválót készíteni egyikük sem tudott, tehát a lineáris torzítások hasonlóan nagyok, a technológia sajátosságai miatt, az orionos vonalon jellemzően nagyobb a harmonikus torzítás, akit ez jobban zavar, az messzire fut mindenféle HS-től. Akit nem érint annyira, az lehet, hogy kedveli. Egyszerű dolgok ezek.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) P_Laszlo válasza FordPrefect hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Hmm, szerintem ez inkább elektroakusztika. De ez az egész bizonygatás értelmetlen.
(#) sonajkniz válasza FordPrefect hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Én hiszek neked, mivel az álltalad említett márkákat nincs szerencsém ismerni, tehát hülyeség lenne a részemről ezen vitatkozni. De azt tudom, hogy amit az áruházak ma elérhető árú portékaként kínálnak, (oszlophanhsugárzó nevű borzalmak, erőszakolt akusztikájú, gerjesztett mélysugárzók) annál mindenképpen jobbak ezek az őskövületek.
(#) hal111 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Aki komolyabb zenélést akar, az egyértelműen nem Orion vagy Videoton között fog keresgélni. Az tény, hogy mindkét márkanév alatt, akadt pár normális típus, de sajnos többségben van azon hangdobozok létszáma, amiknek az ég világon semmi jelentősége. Személy szerint a DC4014-et nem tudom a mai napig hova tenni, mert inkább hasonlít egy mélyládára, mint egy sztereó dobozpárra, utáltam is, míg megvolt. Az is egy tény, hogy ahány fül, annyi hallás, sok az ellentét, de jó olvasgatni régebbi típusokról, illetve arról, hogy sok ember véleménye alapján milyen a hangzásuk.
(#) varesz07 hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
Udv erdeklodni szeretnek milyen erositő kell hs 501 bolero megszolitasahoz?most szereztem 1db ot
(#) zolika60 válasza varesz07 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Bármi ami van, csak ne legyen nagyobb 80W-nál.
(#) varesz07 hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
Onkyo tx 7220 de csak a kozep szol.ezert nem ertem mi a baj.
(#) varesz07 hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
tudnátok segiteni??léggggggggszives már!
(#) CHZ válasza varesz07 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Rossz a magas és a mély sugárzó, szakadt, ezért nem szól.
Ha jó lenne, bármilyen erősítő megszólaltatná.
(#) dolargaan válasza varesz07 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Nyug alom.
A hangszórók nem szakadtak? Hangváltó rendben?
(#) varesz07 hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
A magas es a ket kozep is szol csak a mely nem.nem nyultam meg bele
(#) varesz07 hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
Hangszorok nem szakadtak
(#) dolargaan válasza varesz07 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Nézd meg, hogy a mély kivezetésein mekkora ellenállás mérhető.
(#) varesz07 hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
Sajnos nem ertek hozza havernak szoltam mar,es pld ul kifekudt a mely??
(#) dolargaan válasza varesz07 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Akkor a haver mérje meg.
(#) varesz07 hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
Mennyibe kerul ebbe egy uj melynyomo??
(#) Gafly válasza varesz07 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
A széle jó?
(#) varesz07 hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
Igen le vettem a burkolatot mar,de ahogy latom nem eredeti a mely benne
(#) dolargaan válasza varesz07 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Ahogy ez a burkolat sem.
(#) gerleimarci válasza hal111 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Szia.
Nem tudom mennyire lehet itt hirdetni, de megkísérlem
Van 1db(!) eladó HS 500 hangfalam La1221 méllyel
jófogás
(#) hal111 válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Üdvözlet!

Köszönöm, láttam a hirdetésed, a kedvencek közé is raktam, de sikerült megoldanom a mély problémát, sokadik nekifutásra.

A dobozaim pedig végre elkészültek, igaz volt még mit barkácsolni rajta. Az előlap tartókat kidobáltam, helyettük Tannoy tiplik és hüvelyek lettek, a hangváltóban kondi csere volt, a hangváltónál lezártam a dobozt, hogy ne szeleljen, kapott plusz töltetet, újrakábelezést, hangfalselymet is cseréltem rajta, az egyik magas cserélve lett, illetve a két mély, stb. apróságok, na meg kapott egy állványt.
(#) Balabmw hozzászólása Okt 9, 2015 /
 
Sziasztok

Ehhez mit szóltok?
10 éve került így hozzám. 8Ohm-os verzió. A doboz és a hangszórók abszolút sértetlenek,nagyon szépek.
Gyári magasat párszor már elkezdtem keresni hozzá,de akkor pont nem volt eladó.

IMG_0086.JPG
    
(#) P_Laszlo válasza Balabmw hozzászólására (») Okt 10, 2015 /
 
Ez a magas is kb. a gyári szintje, de lehet, hogy valamivel jobb is.
(#) Balabmw válasza P_Laszlo hozzászólására (») Okt 10, 2015 /
 
A reflexnyílás, ahogy olvasom kár volt. Ezzel nagyon elrontották a hangzását?
(#) P_Laszlo válasza Balabmw hozzászólására (») Okt 10, 2015 /
 
Mélyben kicsit kiemelős lett. Diszkós. Ha elég sok csillapítóanyag van benne, így reflexnek is elmegy.
(#) scooby_ válasza P_Laszlo hozzászólására (») Okt 10, 2015 /
 
Az a helyzet, hogy sajnos kell is. Én úgy veszem észre, hogy ezeknek a hangfalaknak igen irányított a mélye. Nekem Pl. a falra vannak feltéve, polcokra, és nagyon elveszik a mély. Földön kiváló, szerintem ezeket inkább oda tervezték.
(#) FordPrefect válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 10, 2015 /
 
Ne keverjük már a szezont a fazonnal. A mély hang nem lehet irányított. Csak a magas. Fizika. Az elhelyezésre, sarok, szabadon, fal mellet, már lehet érzékeny, de ez egy más dolog. Amúgy a mélynek csak a mennyisége sok eredeti állapotban, a minősége sz.r A reflex ezen csak ront. Ráadásul könnyebben elszállhat buliban a mély.Behajtani tilos.
(#) Balabmw válasza P_Laszlo hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
Belenéztem ma. A cső majdnem a hátfalig ér. A hangváltó felett a hátfalra szerelt "párna" nem tudom hogy gyári-e.
És ennyi csillapítóanyag van benne.
Következő: »»   10 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem