Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Palm Treo 650
 
Témaindító: szgabor, idő: Feb 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) szgabor hozzászólása Feb 10, 2007 /
 
Sziasztok!

Egy Palm Treo 650-es kütyüt kéne rendberaknom, amiből kipottyant egy SMD alkatrész. Valami olyan doksira lenne szükségem, amiből meg lehet tudni, hogy mi volt ott, mert az eredeti alkatrész sajnos nincs meg. A Google-t már agyonnyúztam vele, ti vagytok az utolsó reményem

Esetleg ha valaki így meg tudná mondani: ha a telefont pofával lefele fordítjuk, akkor a jobb alsó sarokban, a jack aljzat és a csavar lyuka közötti vízszintesen fekvő SMD-ről van szó. Biztos ami biztos, mellékeltem róla egy képet is.

Üdv: Gábor

Treo.jpg
    
(#) MaSTeRFoXX válasza szgabor hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Hülye kérdés, de nincs véletlen meg ami maradt belőle? Nem működik nélküle?
Szerintem vagy ellenállás vagy kondenzátor.... Van benne rádió? Ugye a fülhallgató csatlakozónál ez letörve? Mert szokásuk az ilyen készülékeknek hogy a fülhallgató vezetéket használják antennának, és akkor egy kondival csatolják a jelet rádióvevő részhez....
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 10, 2007 / 4
 
Esetleg egy nagyon kókány megközelítés: Kivezeted vezetékkel azt a 2 kivezetést, majd párszor 10 nF-os kondenzátortól rápróbálgatsz pár száz pF-ig.... Ezzel elvileg nem tudod elrontani, túláramot,zárlatot biztos nem okozol.
Majd esetleg utána, ha kondival nem jó akkor megpróbálhatod pász száz kohm-tól mondjuk 1k ohmig, 3 egész valahány voltos akkufeszültségről 1k-s ellenállással nem tudsz akkora áramot létrehozni amivel leégethetsz bármit is benne....

Jobbat sajnos nem tudok, ez új készülék, kapcsolási rajzot biztos hogy nem raknak fel az internetre
(#) Norberto válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Úgy láttam a neten, ennek a kütyünek nincs beépített FM-vevője
(#) Topi válasza szgabor hozzászólására (») Feb 11, 2007 /
 
Akkor pedig ez még lehet a jack aljzat saját kapcsolójának felhúzó ellenállása...
(#) szgabor hozzászólása Feb 11, 2007 /
 
Masterfoxx: sajnos nincs meg, ha meglenne, már rég visszaforrasztottam volna.

Topi: valami létfontosságú "szerv" működéséhez kellhet, mert bekapcsolás után megjelent a boot képernyő, aztán a Palm logo, majd újraindult, és kezdte előről.

Sajnos egyelőre tárgytalanná vált a téma, mert a kijelző csatlakozószalagja meg volt törve a száránál, és hiába tettem rá rögtön szigszalagot, sajnos megszakadt.
(#) szgabor hozzászólása Máj 27, 2007 /
 
Kerítettem egy kijelzőt, úgyhogy a kérdés újból aktuális.
(#) szgabor hozzászólása Jún 11, 2007 /
 
Masterfoxx tanácsát követve most kivezettem az alkatrész helyét, és gyakorlatilag mindent rápróbáltam, de semmi. Viszont annyival okosabb lettem, hogy a két pólus között hajszálpontosan 3V egyenfeszültség van (nem tudom, ez adhat-e valami támpontot).
(#) (Felhasználó 1947) válasza szgabor hozzászólására (») Jún 11, 2007 /
 
Szia !

A headset csati mellett van a kitört alkatrész helye?
Első körben 10kohm-os ellenállás.

Üdv ! Luki
(#) Norberto válasza szgabor hozzászólására (») Jún 11, 2007 / 4
 
Én úgy érzem, hogy elkelne ebben a gépben egy igazi Hard Reset...de ez most halál komoly...

Olvastam már jónéhány Palm-ról, amelyek csak akkor voltak hajlandók elfelejteni ezt az Újraindulós játékot, ha kaptak egy Hard Reset-et...természetesen ilyenkor az összes korábbi adat elvész a Palm-ról...de legalább elindul...

Szóval én azt ajánlom, hogy először kövess el egy Hard Reset műveletet a gépen, és ha elindul, akkor próbálkozz pl. Luki javaslatát megfogadni...
(#) szgabor hozzászólása Jún 11, 2007 /
 
Talált! Köszi!
(#) Norberto válasza szgabor hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Hogy én milyen okos vagyooook


:yes:

Ui: örülök, hogy segíthettem
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem