Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC16F628-04/SO
Lapozás: OK   2 / 2
(#) MPi-c válasza árpix hozzászólására (») Dec 15, 2006 /
 
Azt hiszem a Forrasztás 1x1 kezdőknek topicban láttam egy videót smd IC forrasztásról, azon pillanatok alatt meg volt. (ha nem ott van akkor bocs! Nekem egyébként megvan) A lényeg, hogy nem lábanként történt a forrasztás, hanem az egyik láb beforrasztásával az IC-t rögzítették, majd bőséges folyasztószer, és nagyobb mennyiségű ónnal a lábsor áthúzása, ezután a maradék felszívása fémharisnyával...(Ja sohoasem próbáltam, de a videó meggyőző!)
(#) Tomee válasza MPi-c hozzászólására (») Dec 15, 2006 /
 
Én próbáltam. És jól mükődik a dolog.
Az ón felszívás után azért érdemes jól megnézni, hogy véletlenül se legyen egy rövidzár 2 láb közőtt.
(#) árpix válasza Tomee hozzászólására (») Dec 15, 2006 /
 
úgy bizony ,ezígy működik !
(#) raron válasza árpix hozzászólására (») Dec 16, 2006 /
 
És tudod, melyik oldalon van a video, mert nemigazán szeretnék 30-40oldalt végignézni...
(#) raron válasza raron hozzászólására (») Dec 16, 2006 /
 
Áhh megvan, nem tűnik túl bonyolultnak...
(#) szabi_o hozzászólása Dec 16, 2006 /
 
melyik oldal?
(#) MPi-c válasza szabi_o hozzászólására (») Dec 16, 2006 /
 
Innen próbáld! Ez van a fenti topicban is.
(#) vanzerr hozzászólása Jan 2, 2007 /
 
Sziasztok!
Ismételten a 16f627A típusú Pic-cel kapcsolatosan kérnék egy kis segítséget.
Kerestem már mindenhol tesztprogramot az előbb megnevezett PIC-re, de sehol sem találtam. Az a kérésem lenne ha valakinek van egy kis ráérő ideje segítsen már nekem egy egyszerű LED-es tesztprogi megírásával. Már hozzákezdtem infókat gyűjteni a progremozásról de ez egy kicsit bonyolultabb mint ahogyan én gondoltam.
A segítséget előre is köszönöm
(#) kyrk válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Mit akarsz a leddel csinalni?
(#) elko2 hozzászólása Jan 2, 2007 /
 
Milyen programnyelvben akarsz programozni?
Különben a felépitése ugyanaz mint azF628asé
csak a nevét és az inc fájlt kell átirnod az F628ra
pedig találsz rengeteg probaprogit
(#) vanzerr válasza kyrk hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Szia!
Semmi extra nem kellene csak annyi hogy villogjon mondjuk 2 LED és ennyi.
(#) kyrk válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Csak elvi iranyadaskeppen:

cblock 0x20
temp_reg
endc

org 0x0000
goto start

start
movlw 0x00
movwf TIRSA
villog
movlw 0xFF
movwf PORTA
call delay
movlw 0x00
movwf PORTA
call delay
goto villog

delay
movlw 0xFF
dr movwf temp_reg
decfsz temp_reg,1
goto dr
return



http://www.mstracey.btinternet.co.uk/pictutorial/progtut7.htm Angol nyelvu oktato
(#) Dietrich hozzászólása Feb 8, 2007 /
 
Sziasztok!

(elnézést, ha nem a jó helyen kérdezem, de ez a topik címe)

Most kezdek PIC-ezni (és sajnos az elektronikában sem vagyok túl jártas - programozó vagyok), és van egy-két kezdő kérdésem:

param: 16F628
- egy már működő 16F628-ból ki lehet-e olvasni, ami bele van írva (kiolvasni=másik PIC-ben újra használni)?
- minek oszcillátor a PIC mellé? (ha jól láttam, kell)
- ha tényleg kell oszcillátor, akkor mi dönti el, hogy hány Hz/kHz/mHz-es?

- mivel tényleg nem értek az elektronikához, meg szeretném érteni, hogy hogyan is működik ez a PIC dolog, egy példán keresztül:

Példa: Amit értek: paralell porton 8 LED kapcsolgatása...namost...egy PIC lábain is 0/5 volt jön ki? A programozástól függően más-más lábakon? Ezt kell felhasználni a külső vezérlésekre? pl reed vagy tranzisztor? Ez TTL vagy CMOS vagy miféle jel?

Elsőre ennyi, nagyon megköszönném, ha valaki válaszolni tudna...
(#) raron válasza Dietrich hozzászólására (») Feb 8, 2007 /
 
A PICeket általában ki lehet olvasni, de van egy CodeProtection tulajdonsága, ha az be van kapcsolva, akkor nemigazán.

Az oszcillátor azért kell, mert a PICben lévő processzornak kell. Általában 4MHz.

A PIC lábaiból 0V és 5V jön ki, amit a TRISx(bemenet kimenet), és a PORTx(adat) változókkal tudsz vezérelni.

Van egy cikk a itt a picekről. olvasd el! Ha még jobban érdekel, akkor a PIC Mikorovezérlők Alkalmazástechnikája c. könyvet érdemes megvenni.
(#) Dietrich válasza raron hozzászólására (») Feb 8, 2007 /
 
Köszönöm a választ, az említett cikket és minden itt megjelent topikot elolvastam...sajnos a cikkben nekem nem jelennek meg a képek, így a ledes vezérlésről csak a szöveget láttam (minden más cikknél megvan a kép)

(#) tukko hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
Egy ilyet szeretnék építeni Link Link !
Hol tudnám megvenni a neten a hozzávaló dolgokat. Errefelé nincs ilyen bolt, meg nagyon keresgélni sincs kedven! Az is jó ha valakinek lennének ilyen eladó cuccai!
(#) dcsabi válasza tukko hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Ebben az esetben szerintem neked ez kell,...
Ezen az oldalon megtalálod Infra Modul (InfraPic) néven...
Bővebben: Link
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem