Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC16F628-04/SO
Lapozás: OK   1 / 2
(#) gabesz34 hozzászólása Jan 11, 2006 /
 
Üdv mindenkinek! Nem vagyok járatos a PIC-ekben,de van egy távirányitós kapcsolom amiben hazament,és most tudnák beszerezni egyet,de kérdem én hogy ha megveszem üres tartalommal kapom? ha igen akkor kellene hozzá egy progi vagy tévedek? Aki bövebbet tud erröl az kérem jelezze. Köszönet Gabesz
(#) Norberto válasza gabesz34 hozzászólására (») Jan 11, 2006 / 4
 
Hello Gabesz!

A boltokban kapható PIC-ek üresek, hiszen a gyártó nem tudhatja előre, hogy ki mire fogja felhasználni az adott típusú IC-t. Ezek az áramkörök ugyanis programozhatóak, tehát egy külső számítógépről kell beletölteni a programot, hogy egyáltalán tudjon kezdeni magával valamit. Mert egyébként semmit sem csinál. A második kérdésedre is részben megadtam a választ, tehát kell bele egy program, amit majd bele tudsz tölteni egy égető segítségével. Ezt a programot vagy letöltöd valahonnan vagy saját magad megírod, miután megtanultál programozni.

Körülbelül ennyit kell tudni első körben a dologról.
(#) vicsys válasza Norberto hozzászólására (») Jan 11, 2006 /
 
Talán még annyit, hogy a progit megkaphatod a szerzőtől, megveheted, vagy egy jó PIC-ből kiolvashatod...
(#) gabesz34 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2006 /
 
Köszönöm a hozászólásokat,de sajna se a gyártó nincs meg se egy jó PIC. Programozni sajna nem tudok. Esetleg honnan tudnám letlteni hozzá a progit,vagy ki irná meg nekem?
(#) blokkmetal hozzászólása Nov 7, 2006 /
 
Hali!
Ha jól láttam, egy 16F628-as kell ebbe a kapcsolásba is. Ehhez szeretnék égetőt készíteni. Tudnátok benne segíteni? (kapcsirajz, vagy panelterv..).

És ha már itt vagyok, megkérdem, hogy azt az órát hogy lehet átalakítnai úgy, hogy ha bállítok rajt egy időpontot, a relé mint egy (pl 0.5 másodpercig) megnyomott nyomógombként viselkedjen. Kikapcsolási időpontnál szintúgy.( Nem feltétlenül kell, hogy a relé viselkedjen úgy, ha van egyszerűbb megoldás)
(#) Norberto válasza blokkmetal hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
1. Keress rá itt a HE-n PIC-égető kulcsszóra a KERESŐBEN!

2. Hogyne lehetne megoldani ezt a relés dolgot...csak a forráskódot kell(ene) megváltoztatni hozzá. Ez a legegyszerűbb, mert nem kell hozzá egyéb külső elem, alkatrész...csak egy kis tudás, hogy megfelelő helyen tudd módosítani a programot.
(#) raron válasza Norberto hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
Szerintem ird meg a szerzőnek, hogy neked ez kéne, és hogy hol kell belenyúlni a forráskódba.
(#) Slope hozzászólása Nov 12, 2006 /
 
Hello!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy SOIC tokos 16F628A, amit in-circuit programozok (lévén smd). A problémám az, hogy eddig még nem sikerült életet lehelnem az RA4-be, pedig fontos lenne, mivel a nyák az végleges.
Szerintetek mit nem állítottam be?
A CMCON már megvolt...

Köszi!
(#) Norberto válasza Slope hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Miként szeretnéd használni? Bemenet? Kimenet? Analóg vagy digitális?
(#) pbalazs válasza Slope hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Asszem ez az open drain-es port.
(#) Slope válasza Norberto hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
kimenet és digitális...
asszem a legjobb lábat választottam, egy fontos célra... mindegyik másik megy, csak ez nem.

megj.: bemenetként már sokszor használtam gond nélkül, de kimenetként most először.
(#) pbalazs válasza Slope hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Ja, megnéztem, open drain-es. Külső felhúzó ellenállat kell, hogy H szintet tudj kiadni.
(#) Norberto válasza pbalazs hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Így van, felhúzóellenállást kell beeszkábálnod a + tápfesz és az RA4 közé az OD (open drain) kimenet miatt
(#) Slope válasza Norberto hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
Mindkettőtöknek köszönöm szépen a segítséget.

Amúgy az adatlap nekem is megvan, csak ezeket az elvi rajzokat átsiklottam.

Szerencsémre találtam egy olyan helyet a nyákomon ahol pont egy smd ellenállatnyi hely volt a Vdd és az RA4 között, szóval gond megoldva, minden műxik. Köszi mégegyszer!
(#) vanzerr válasza Slope hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
Sziasztok!
Lehet hogy nem ide kellene írnom, de nem akartam egy újabb PIC-es témát nyitni.
Tegnap vásároltam egy 16F627A típusú PIC-et illetve egy égetőt. Ez életem első PIC-es próbálkozása, először valami egyszerű LED-es dolgok vezérlését szeretném megoldani.
Kérdésem az lenne hogy ennek a PIC-nek a programozásához hol találok valami jó leírást. Kerestem már a neten de ehhez a típushoz nem sok mindent találtam. A segítséget nagyon megköszönöm.
(#) Tomee válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
Szintem minden 16F pic programozása egyforma. Csak pár periféria specifikus itasításokban tének el, de az tipus függő.
Amit találtál más picekhez az valószínű, hogy jó lesz ehhez is.
(#) vanzerr válasza Tomee hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
Azt hiszem veszek valami könyvet ami teljesen kezdő szinttől elmagyarázza a dolgokat.
(#) Báddzsó válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
ami kell: mplab a mikrocsipéktől
ezzel tudod megirni, lefordítani a progit amit majd beleégetsz a picbe, pl az ic-proggal.
A picek utasításkászletét megtalálod példákkal a picek adatlapjában.
kezdőknek pic programozás: [link=http://www.freeweb.hu/fairco/]http://www.freeweb.hu/fairco/[/link]
(#) vanzerr válasza Báddzsó hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
Köszönöm előre is, nézegetem azokat az oldalakat amiket megadtál, azt hiszem holnap visszatérünk még a dologra.
Mégegyszer köszi!
(#) raron válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 8, 2006 /
 
Könyv a ChipCAD-ben a PIC Mikrovezérlők alakalmazástechnikája jó (az eleje egy kicsit unalmas....)
(#) bbatka válasza raron hozzászólására (») Dec 8, 2006 /
 
Tényleg jó könyv, de a példaprogramokat érdemes kritikus szemmel tanulmányozni mert itt-ott néha hibásak. Ezt a szerző is megemlíti.
(#) _JANI_ válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Csak nem ERRE tettél szert?
Mert ehez vannak mintaprogtamok és azokat mindjárt bele lehet tölteni az égető/demókártyán található PIC be, és ki lehet próbálni...
(#) raron válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Nem sokkal drágábban lehet venni a ChipCAD-ben egy PICKit 2 nevű USB-s mostmár debugger-t. (a prog. mindig frissül és letölthető a m.c. honlapjáról.) És van hozzá 2 féle próbapanel piccel. (az egziken megy a debug funkció is.) itt van. (nekem nagyon tetszik. 1 probléma van vele, hogy Linux alá nincs prog-ja)
(#) vanzerr válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Én a Baji elektronikánál vettem vagyis a mikulás hozott egy égetőt. Azzal próbálkozok megismerkedni.
(#) Tomee válasza raron hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Üdv!
Most néztem, hogy a Pickit2 már debbugger funkcióval is rendelkezik.
Ez csak a firmware-tól függ? (szerintem igen, de azért megkérdezem)
Azt olvastam a microchip-en, hogy ez teljesen ICD2 stilusú és úgyan azokat az alap dolgokat tudja (Programozás, Reset, Futtatás, Stop, Lépésről-lépésre, Animált program végre hajtás, Töréspont, Érték adás).
Akkor miben nyújt tőbbet az ICD2 potom 34000Ft+áfa-ért?
Akinek van PicKit2-je új firmware-el az meg tudná mondani, hogy step módban milyen gyorsan frissülnek az regiszterek értékei?
Nem kell e túl sokat várni (max 2 sec ami még szerintem elviselhető) míg 2 lépés közőtt frissiti a regiszterek értékeit?
(#) raron válasza Tomee hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
Igen csak firmware-től, meg az MPLAB-tól.
Az ICD2 majdnem mindent, A PICKit 2 pedig még csak 1 fajta picet tud debuggolni. (rádásul olyat, amit nem lehet DIPtokban kapni )
Sajnos én nem tudtam kipróbálni, mert nincs olyan pic DIPtokban, amit tudna debuggolni.
(#) raron válasza raron hozzászólására (») Dec 15, 2006 /
 
Szerintetek mekkora eséllyel ési túl egy SOIC tokos PIC ha hőszabályzós pákával forrasztom? Hány fokon kellene forrasztani? Menyi ideig lehet (kb) ott tartani a pákát?
(#) árpix válasza raron hozzászólására (») Dec 15, 2006 /
 
nekem még eddig túlélte, még a TQFP tok is 350 fokon.
(#) raron válasza árpix hozzászólására (») Dec 15, 2006 /
 
És hogy csináltad?
(#) Tomee válasza raron hozzászólására (») Dec 15, 2006 /
 
Valószínű, hogy gyorsan csinálta.
Én általában 290, 300, 310 fokon szoktam forrsztgatni. Az érzékenyebbeket 290-300 fokon.
De már szedtem le hőlégfuvóval SOIC tokos pic16F876-t is és még kitünően mükődik.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem