Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   144 / 211
(#) Szammer válasza Arpika92 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szia!
Úgy dugod fel az USB-re, ahogy Hp41C kolléga leírta.
Indítod a Pikit2-t (ekkor még nem fogja felismerni).
És utána, ahogy korábban írtam.
Majd ha a firmware jól ráment felismeri, de a kalibrációt illik utána végigcsinálni, mint az első indításkor.
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szia!
Elkeserítő hírem van: A PICKit2 -t egyáltalán nem ismeri fel a rendszered, még a firmware letöltő üzemmódját sem (az is egy HID eszköz). Áramköri hiba, nem jó program a 18F2550 -ben, nincs felprogramozva, oszcillátor nem indul stb...
(#) Arpika92 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Ujra programoztanam a PIC-et akkor fel ismerne vajon? Elso inditaskor felismerte volt.
(#) Arpika92 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Tudnatok adni egy programot a PIC ujra programozasahoz?
(#) Hp41C válasza Arpika92 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szia!

Csak keresni kell :
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szia!
Igazad van, de én azt feltételeztem, hogy mivel egyszer már működött a srácnak (állítólag), a PIC alapprogramja jó. Ekkor, természetesen már rádugáskor Pickit nélkül is kellene látni egy USB HID eszközt.
(#) Arpika92 válasza Szammer hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Latni lassa a Pc de azt eszleli h nem mukodik.
(#) mate_x válasza Arpika92 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
A PIC jól volt beprogramozva? Ha oshont használtál hozzá, akkor ott ha a programozás után rákattintasz a Verifyre akkor ellenőrzi, hogy mindent jól programozott be. Ha túl hosszú a programozó vezeték vagy nem túl stabil a táp, akkor hajlamos hibákat bevinni a programba.

Üdv, mate_x
(#) Arpika92 válasza mate_x hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Remelhetoleg jol volt. Nem voltam ott a programozaskor. Ujra fogom programoztatni es majd kiderul.
(#) Dee-Lee hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
Üdv mindenki!
szóval elkészítettem a pickit 2 clone -t, a teljes értékűt(rambővítés meg minden).

Olvasom a mellékelt pdf -ben a tanácsoknál: "A kezelő programot is a kontroller csatlakoztatása előtt indítsuk el, illetve a kontroller
lecsatlakoztatása után lépjünk ki a programból. Az MpLab, ha nem érzékel külső táplálást,
bekapcsolja a tápfeszültséget és bekapcsolva is tartja. A kontroller (le)csatlakoztatása előtt
kapcsoltassuk ki a tápfeszültséget (Set Vdd off)."

De én nem találtam ilyet az Mplab programjában sehol. Valaki felhomályosít hogy ezt az opciót hol lehet elérni?

Még 1 kérdés(tudom nagyon láma) de nem találom az eredeti cikket, mindig csak az smd kivitelezésű pickit 2 klón építését találom. Valaki egy linket adna hozzá?

Segítséget előre is köszönöm!
(#) Dee-Lee hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
bocs valamiért 2x ment el.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012
(#) Hp41C válasza Dee-Lee hozzászólására (») Szept 1, 2012 / 1
 
Szia!

Állítsd be a PICKit2 -t programozónak: Programmer / Select programmer / PICKit2
Ezután a Programmer menü kiegészül, és megjelenik a keresett Set Vdd Off menüpont is.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012
(#) Dee-Lee hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
Köszönöm a gyors segítséget!
(#) Dee-Lee hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
Üdv ismét!

Bár nem vagyok kezdő, de pic -et még soha nem programoztam, ezért bizonytalan vagyok.
Van több kérdésem is:
#1 Valaki meg tudná pontosan mondani a felprogramozás menetét?
1.a Gondolok arra hogy pickit2 -őt usb -re rátolom
1.b Programot elindítom betöltöm
1.c Bedtöltöm a projectet(?)
1.d Kiválazstom a programozó eszközt(jelneleg PICKIT2)(?)
1.e set_vdd_off -ot bepippantom(mert gondolom nem áram alatt fogom összedugdosni a felprogramozandó pic-et! ) (?)
1.f Bekötöm a programozandó pic lábait a megflelő helyre.(?)
1.g set_vdd_on (?)
1.h Mivel szűz a pic ezért Program(?)
1.i Verify( csak rend kedvéért?)
1.j set_vdd_off(?)
1.k pic lekötése(?)

És mindezeknek ellentmond hogy a workspace megnyitásakor panaszkodik hogy nem találja a programozandó pic-et: PKWarn0003: Unexpected device ID: Please verify that a PIC18F46K20 is correctly installed in the application. (Expected ID = 0x2000, ID Read = 0x0)
Ezért gondolom hogy program indítása után set_vdd_off utánna, pic bekötés és workspace betöltése és program?

Tehát mi a hejes sorrend? Mert magyon nem szeretném hazavágni sem a programozót, sem a programozandó pic -et.

Segítséget előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza Dee-Lee hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Idézet:
„http://mickey5.x3.hu/programozas.html#20120518_P16PRO”
(#) Dee-Lee válasza Dee-Lee hozzászólására (») Szept 2, 2012 / 1
 
Elnézést, időközben megoldottam!

Hátha valakinek a későbbiekben segít:
#1 PICKit 2 csatlakoztatása
#2 MPLab indítása
#3 workspace betöltése/program elkészítése fordítás
#4 set_vdd_off
#5 programozandó pic bekötése
#6 set_vdd_on
#6 program(azt vettem észre hogy autómatikusan erase van programozás előtt)
#7 ha minden ok akkor set_vdd_off
#8 PIC lekötése
#9 MPLab bezárása
#10 pickit lehúzása usb -ről.

További szép estét!
(#) Dee-Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Közben érkezet választ köszönöm!
Megnézem mindenképpen!
(#) watt válasza Dee-Lee hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Jobb ha programozásra a PICKit2 saját programját használod, szerintem.
(#) zzz hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Már egy ideje boldog tulajdonosa vagyok watt féle pikit2 klónnak, de valami probléma lett vele. A 12V-os Vpp feszültséget nem tudja előállítani (9 - 10V körül mozog) és a 680uH induktivitás nagyon melegszik. Pickit2 programmer/troubleshooting-ban vizsgálva pic24-et kiválasztva rendben van, 3,6V a Vpp feszültség. A D8-as diódát kiforrasztottam de a melegedés nem változott, majd a tekercs egyik lábát kivéve 7,5R-t mértem. Ezen közel 0,5A folyik át nem csoda hogy melegszik.

Ebben kérnék segítséget!
(#) Dee-Lee válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Szia!

Tehát a BORV az alsó határ ugye. Hát igen. Manuál olvasás csodákra képes! A 45 ik oldalon van(akkor már csak 400 oldal van hátra! ).

Köszönöm a gyors segítséget!

(#) kaqkk hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Bele futottam egy érdekes dologba : A Szilva féle pickit2 -ben feteket kellett cserélnem
és azóta nem hajlandó égetni csak ha a vdd ki van pipálva . Ezt miért csinálja ?
(#) _vl_ válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Miért kellett FET-eket cserélni?
(#) kaqkk válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Mert tönkrementek , nem égetett és később már fel sem ismerte a picet .
(#) _vl_ válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
1. akkor igen jó eséllyel a PIC is tönkrement.
2. azt megváltoztattad már, ami miatt a FET-ek tönkrementek?
(#) kaqkk válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
A pic biztosan jó ! Frissítettem is a legújabb hex el , semmi probléma nincs
csak az hogy a vdd nélkül nem éget , Egyébként már vagy 3 éve használtam hiba nélkül , és egyszer csak jöttek a fet "elszállások" nem tudom miért , tehát azt sem tudom mit kéne változtatni a régóta hibátlan kapcsoláson ?
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2012
(#) _vl_ válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Csillió alkalommal meg volt említve ebben a topikban (is), hogy a Szilva-féle kapcsolás a közzétett formájában időnként elpusztítja a FET-eket, és ha peched van, a tönkrement FET akár a PIC adott kimenetét is le tudja amortizálni.
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1232109.html

Idézet:
„A pic biztosan jó !
csak az hogy a vdd nélkül nem éget”

Tehát akkor mégsem jó.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2012
(#) watt válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Pontosítsunk. A szilva félében akkor mennek tönkre a FET-ek jellemzően, amikor szerelés alatt nem figyel oda az alkotó a sztatikus védelemre, vagy PIC nélkül kezd méregetni lehúzó ellenállások nélkül, egyébként nem jellemző, főleg, ha már egyszer működött.
A tönkre menetelnek más oka volt, amit külső tényezők befolyásoltak és ismeretlenek előttünk egyelőre.
Jelen esetben simán előfordulhatott, hogy a FET cserekor ismét tönkre ment a Vdd FET és most azért nem kapcsolja azt. Persze az is lehet, amit mondasz, hogy a PIC lába is kinyiffant, ettől még lehet programozni az fw-t bele, kaqkk vélheti ebből azt, hogy a PIC jó, de mégsem...
(#) watt válasza zzz hozzászólására (») Szept 3, 2012 / 1
 
Szia! Az induktivitás 7,5ohm ja nem utal hibára és nem e miatt melegedik. A melegedés a helytelen jelalak miatt van, ami a program megsérülése esetén elképzelhető. Esetleg a FET sérült meg és nem tud teljesen lezárni. Ezt egy szkóppal lehetne csak megnézni.
Első körben próbáld újra programozni a 2550-et, valamint csinálj egy kalibrációt.
Mérd meg, mekkora feszültség van az USB-n. Ha 5V-nál nagyobb, akkor egy soros shottky-val csökkenteni érdemes 5V alá 1-2 tizeddel. Régen laptopokon volt hasonló jelenség, bár ott csak melegedett, de a Vpp megvolt.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2012
(#) zzz válasza watt hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Helló!

Valóban gép csere után jött elő a probléma és nem is gondoltam, hogy befolyásolhatja ezt. Az újraprogramozás + kalibráció már megtörtént. Az usb fesz 5.05V. Megpróbálom egy diódával csökkenteni, és ha nem változik kicserélem a FET-t.

Köszi az infót!
Következő: »»   144 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem