Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   145 / 211
(#) kaqkk válasza watt hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Oké kicserélem a picet és megnézem úgy mit csinál (van másik klónom is) megnézem azt is hogy abban hogyan dolgozik ez a pic, úgy biztosan kiderül hogy ő e a bűnös ..
(#) watt válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Szia! Nem hiszem, hogy a PIC lenne, inkább a Vdd FET(Q3), attól függetlenül, hogy most cserélted(esetleg nem jó típust vettél, vagy kaptál!).
Ha bekapcsolod a Vdd-t a PK2 programmal, akkor ki lehet mérni a 25-ös lábon a jelet. Ha a LED2-t is beépítetted és az világít, akkor biztosan jó a láb.
(#) kaqkk válasza watt hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
BS 170 es fet eket vettem ...
(#) watt válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
A Q3 IRF9Z34, a Q5 BS250. A BS170 N-es FET a másik kettő P-s...
(#) kaqkk válasza watt hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Cseréljem a 250 est is ? Az IRF-et nem cseréltem az elég nagy áramú nem hiszem hogy az rossz lehet .
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2012
(#) watt válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Pont az kapcsolja a Vdd-t. Kimérted már a 25-s lábat, kijön a fesz, vagy világít a dióda?
A Vpp-vel ha jól emlékszem nincs baj, mert tudsz égetni, ha külső Vdd-t adsz, azaz a BS250 jó.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2012
(#) kaqkk válasza watt hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
A dióda világít . (beégetésnél minden led villog ) és mint írtam ha a vdd ki van pipálva akkor tökéletesen beégeti a picet (külső táppal soha nem próbáltam )
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2012
(#) watt válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Idézet:
„A Szilva féle pickit2 -ben feteket kellett cserélnem
és azóta nem hajlandó égetni csak ha a vdd ki van pipálva . Ezt miért csinálja ?”

Na várjunk csak! Tehát a Vdd pipát beteszed, akkor kimegy a Vdd a PIC-re és be is égeti? Ebben az esetben a PK2-nek semmi baja. Valószínű az áramkörödben olyan nagy kondik vannak a Vdd-n, amit a PK2 nem tud időben feltölteni az égetés megkezdésekor. Próbáltad más áramkörnél is?
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2012
(#) kaqkk válasza watt hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Ez az áramkör (pic fejlesztő) már évek óta működik (csak a pic táplábán van 100n ..)
(#) watt válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Amikor elkezdesz égetni, akkor a Vdd LED világít? Vagy csak akkor, amikor kézzel bepipálod?
(#) kaqkk válasza watt hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Ha beindítom programot felismeri a picet , ha a vdd -t nem pipálom ki akkor félig beégeti ,aztán hibát dob . Ha kipipálom a vdd-t akkor minden gond nélkül éget ...
(#) Hp41C válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Nézd meg a Q3 típusát! Valóban IRF9Z34? Régebben volt néhány klón, amibe hibásan IRFZ34 került a Q3 helyére...
(#) kaqkk válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Igen irf9z34
(#) watt válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Érdekes! Újra kéne égetni a FW-t a 2550-ben. Olyan, mint ha elejtené a Vdd-t menet közben.
Egyébként mit értesz pontosan az alatt, hogy félig? Nem lehet, hogy beégeti csak az ellenőrzés előtti Vdd ki-be kapcsoláskor akad el? Lehet, hogy még is csak a Q3 lesz a ludas...
(#) kaqkk válasza watt hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Az fw-t is frissítettem a legújabb van benne
(#) watt válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Ha ki tudod cserélni a Q3-at és utána se jó, akkor feladom!
(#) kaqkk válasza watt hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Megpróbálom , most már csakazértis ...
(#) zzz válasza watt hozzászólására (») Szept 7, 2012 / 1
 
Helló watt!

Az IRF7317 cseréjével szünt meg az induktivitás melegedése és a Vpp feszültség is helyreált.

Köszi a segítséget!
(#) watt válasza zzz hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Örülök, hogy jó lett! Biztosan megterhelted a Vpp-t véletlenül, vagy valami feszültség tüske tehette tönkre.
(#) Hakai hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
Sziasztok!

Ezt a klónt valaki megépítette már?
PicKit2
Ahogy látom teljesértékű kapcsolás, nektek mi véleményetek?
(#) Hp41C válasza Hakai hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Szia!
A kapcsolás a gyári, az MCP6001 és a FDC6420C van lecserélve MCP601 ill. IRLML6402 -re.Ha be tudod őket szerezni.... Ahogy látom, a nem kapható alkatrészeket furatszereltekkel kellett pótolni. Nem egyszerűbb akkor az egészet könnyebben beszerezhető alkatrészekkel megcsinálni?
Klónok
(#) Hakai válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Passziv SMD alkatrészekből rendesen el vagyok látva, furkálni meg csak ha nagyon muszáj. Beszerzésre pedig HQ Elektronika....
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) watt válasza Hakai hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Ebben az esetben az SMD-s cikk a jó neked. Az EEPROM nem fog hiányozni, hidd el, azon kívül minden működik a gyári szerint.
(#) Hakai válasza watt hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Csakhogy nem tudom az általad tervezett nyákot használni, nem sikerült telepítenem az CircuitMaker2000 progot. SL5, esetleg PDF, vagy Eagle nyák nem készült róla? Mert akkor ezt építeném meg!
(#) KTobi válasza Hakai hozzászólására (») Szept 20, 2012 / 1
 
A watt félére van pdfben NYÁKrajzom, tényleg egyszerűbb így, A4es papírra állítva és vasalásos technológia.
(#) Hakai válasza KTobi hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Ez igen! Pont erre gondoltam, köszönöm szépen!
(#) mekkmesterke hozzászólása Szept 23, 2012 /
 
Sziasztok
Véletlenül nincs meg valakinek a Szilva féle klón nyákja negatívban? Annó megcsináltam vasalva, de én nem vagyok megelégedve az eredménnyel és akkor még nagyon amatőr voltam bár még mindig annak érzem magam és gyakorlás gyanánt szeretném szebben megcsinálni dry fóliával. Nekem az is jó lenne ha a megmondaná valaki hogyan tudnám negatívban kinyomtatni. Előre is köszönöm a segítségetek
(#) kaqkk válasza mekkmesterke hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Gimp ben invertálod majd pfd creatorral ujrapdf be konvertálod
(#) mekkmesterke válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
És pontosan itt hol lehet negatívba átváltani? Keresgélem de szőke vagyok ehhez
(#) kaqkk válasza mekkmesterke hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Van benne egy invert nevű parancs ..
Következő: »»   145 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem