Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   152 / 211
(#) Johnny0004 válasza raptamas hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Üdv! Nem jó! Egyrészt R4-R6 fel van cserélve, és ami fontosabb a pic 14-es lábán lévő usb kondi nem 100 hanem inkább 470nF (C7).
(#) watt válasza Unfi hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Azért ne vigyük félre a dolgokat, mindegyik klón azonnal indul, ha valaki kellően ért az elektronikához! A problémát abban látom legtöbbször, hogy ez nem teljesül. Azért hiszem ezt, mert egy hozzáértő nem itt kérdezi meg, hogy mi lehet a baj...
A klónod jól sikerült, gratulálok!
Próbáltad 2,5V-on is használni?
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) szilva válasza Unfi hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szia!

Jól néz ki a klónod, gratulálok!

Szerintem csak ismétlem magam, mert korábban már párszor volt erről szó, hogy anno, amikor megterveztem a sajátomat, akkor nagyjából milyen szempontokat tartottam szem előtt: olcsó, beszerezhető alkatrészekből legyen megépítve, furatszerelt legyen benne minden, és a lehető legkevesebb extra funkciót tartalmazza (összköltség). Akkoriban jó ötletnek tűnt az 5V-os verzió, mivel a neten található amatőr, utánépítendő cuccok zöme 5V-os PIC-ekkel működött, és ez szerintem a mai napig így van. Főleg azok körében igaz ez, akik idegenkednek az SMD technológiától, és a "klasszikus" PIC-es áramköröket szeretnék összerakni, amik közül még mindig jelentős mennyiséget lehet találni 16F84-gyel megépítve is. Tehát a klón akkoriban így született. Végülis elég népszerű lett, sokan megépítették, sokan megkerestek miatta, tehát valószínűleg annyira nem volt elvetélt az ötlet. Mellesleg az 5V-ossal sincs semmilyen macera, ha jól van megépítve: összerakod, bedugod és megy. Persze érdemes minden újonnan épített példányt egyszer a troubleshoot-on végigmérni, de más nem szokott lenni velük.

Az megint más, hogy ha ma ülnék le ilyesmit tervezni, akkor valószínűleg a feszültségszabályozót nem hagynám ki belőle, mert az új típusok között egyre több a kisebb feszültségű (de az EEPROM-oknak még mindig nem látom az értelmét). Viszont időközben HP41C és watt is kiváló klónokat alkottak, úgyhogy ma emiatt biztos, hogy inkább az övék közül építeném meg valamelyiket, és nem állnék neki újabbat tervezni.
(#) efiscp válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Akkor kétszeresen is kösz, hogy még pénzt is áldoztál a nyűgömre, jövök neked eggyel.
(#) Gránátalma hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Sziasztok!
A pickit 2-vel megvásárolható ledes tesztelő panel kapcsolási rajza, illetve nyákterve nincs meg valakinek esetleg?
(#) mps válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szia!
Pl. itt.
(#) Gránátalma válasza mps hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Áhá! Köszönöm szépen!
És egészen véletlenül a pic16f887-eshez készült panel és kapcs, nincs fent?
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) mps válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Nem igazán idevaló kérdések. Itt nézz szét.
(#) Hp41C válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szia!
Ez ugyan öregebb, mint 16F887, de jó lehet hozzá is. Sajnos SMD 44 lábú tokhoz készült.
(#) Unfi válasza szilva hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Szia.
Köszi az elismerést. Amit leírtál az így igaz. Otthoni módszerekkel csak a te paneledet lehet megcsinálni. Fontos szempont. Nem tudom mennyit spóroltál az alkatrészeken, megérte-e. Nem is ez a lényeg. De mivel a fejlődés megkívánja az SMD-s technológiát, és a bátrabb hobbisták már foglalkoznak is SMD-s alkatrészekkel, ezért tettem fel a kapcsolást. Én sem most terveztem a panelt, és utólag lett a két eeprom rátervezve, de azt nem muszáj beültetni. Attól a panel nem lett drágább, mert hely volt rajta. Másik szempont a kis méret , és a dobozolhatóság volt. Ugyanilyen gondossággal terveztem meg a Te általad közölt AVR égetőt is. Azóta már négy félét is építettem, ki milyen szoftverrel szeretné használni, de ez már más téma. További jó munkát kívánok, és sok fejlesztést.
Üdv : Zoli
(#) Unfi válasza watt hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Szia.
Köszi az elismerést. 2,5V-os PIC-el még nem volt dolgom. A kimenő feszültséget. 2,5 V-tól tized voltonként lehet állítani egészen 5 V-ig, és meg fogom mérni terheléssel is, és tájékoztatlak.
Üdv: Zoli
(#) Unfi válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Szia
UPA 1770, és UPA1760 duál FET mindkettő. Egyik P típusú a másik N típusú. A két dióda Shottky BYS034. A másik kérdésre az előző hozzászólásban írtam.
Üdv: Zoli
(#) HA5AWS válasza Unfi hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Szia!
Gratulálok szép munka, nagyon profi kivitelezés. Szerintem sokakban megfogalmazódott a kérdés, hogy esetleg a nyák rajzot megosztanád-e a fórumozókkal? Részemről én a Watt fórumtárs égetőjét használom nagy megelégedéssel, az is SMD panel, nem nehezebb az összeszerelés mint a furatszerelt áramköré.
Üdv: Gábor
(#) _vl_ válasza Unfi hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Idézet:
„UPA 1770, és UPA1760 duál FET mindkettő.”

Azt is elárulod, hogy hol lehet ilyeneket kishazánkban venni? Mert az általam ismert és használt boltokban nem.
(#) Hp41C válasza Unfi hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Szia!

A kezelőifelület valóban lehetővé teszi a Vdd 2.5 V és 5.0 V között való állítását. Az a kérdés inkább, hogy az ICSAP csatlakozón mekkora feszültségek jelennek meg 2.5V és 5.0V beállításnál kb. 50 mA terhelés esetén. 5V beállításnál a soros D2 dióda miatt 4.7 - 4.8V közötti érték elfogadható, 4.7V -nál kevesebb már kevés egy 16F628 chip törléséhez. A 2.5V beállítás mellett kivehető feszültség és áram leginkább a T12 tulajdonságaitól függ.
(#) Laslie válasza Laslie hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Eljutottam a Lomex-be, és megvettem ami még kellett. Viszont nem volt náluk 680mH-s induktivitás. Mondta, hogy ilyen nincs is. Kérdésem, hogy ilyen - az én olvasatomban mili H és nem mikro H - alkatrészt hol tudok beszerezni? Vagy én értelmezem rosszul és az mikro (uH)?
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) _vl_ válasza Laslie hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Mikro lesz az.
(#) Unfi válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Szia.
Megmértem terhelésre a feszültséget. 2,5 V-nál 100 ohm terhelésnél 2,45V, 50 ohmnál 2,4V.
5V-nál 100ohm terhelésnél 4,84V, 50 ohmnál 4,76 V. Ez már 100mA terhelés!!!
Üdv:Zoli
(#) Laslie válasza _vl_ hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Köszi.
(#) Hp41C válasza Unfi hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Tökéletes, sok sikert a használatához. Töltsd le a PICKit2 oldaláról a Pk2DeviceFile_1.62.14 -et és tedd bele a telepítési könyvtárába.
(#) Unfi válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Körülbelül már 2 éve használom, és semmi probléma nem volt vele. Természetesen a legújabb device file van letöltve. Nem régen ráterveztem a két eepromot is. Ha lenne rá igény nyákot is csináltatnék róla.
Zoli.
(#) Hp41C válasza Unfi hozzászólására (») Nov 22, 2012 / 1
 
Sikeresen programoztam, törörtem 16F1455, 16F1459 kontrollereket, valamint 18F26K80 -at HVP módban és 24F16KL402 -t PICKit2 -vel. A 18F67K80, 18F87K80 -nak sincs más akadálya, mint az SMD tokozás.
Csak egy problémám akadt, a PICKit2 PC programjába be van vasalva a 32MX Programming Executive -je és az nem jó a 32MX1xx és 32MX2xx kontrollerekhez.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
A PIC24F16KL402 -be PICKit2 -vel beírt program fut is.
(#) Unfi válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Szia.
Látom nagyon belemerültél a PIC programozásába. Kipróbálsz minden típust?? Volt egy olyan gondom, hogy egy 16F877A pic-be PICKIT2 -vel égetett program nem indult, de amikor MPLAB-bal égettem ugyanazt a hexát, ugyanabba a PIC-be indult elsőre. Szerinted? A PK2-nél is lehet állítani a fuse biteket. Ott lehetett valami probléma?
Zoli
(#) watt válasza Unfi hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Release módba kellett volna előtte állítani a fordítást az MPLAB-ban...
(#) Unfi válasza watt hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Ez egy kész hexa fájl volt, én csak programoztam (chronotemp)
(#) watt válasza Unfi hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Akkor a PK2 Fast programmódját kell kikapcsolni.
(#) Unfi válasza watt hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
köszi.
(#) Hp41C válasza efiscp hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Szia!
Nem veszett semmi sem kárba. Nicsak, mit talál az ember, ha keres: PIC23Prog
Egyre inkább az az érzésem, hogy a legnagyobb akadály az, hogy egyes típusok kezelését egyszerűen nem írták meg (rendesen) sem az MpLab -ban sem a PICKit2 saját programjában.
Miért hibás a 18F25K80 -hoz való HVProgEntry script a gyári Pk2DeviceFile_1.62.14 -ben?
Miért van a PICKit2 V2.61 -be "bebetonozva" a PIC24F, a PIC33F és a PIC32MX Programming Executive?
Miért nem kezelhető az amúgy nagy tömegben eladott 16C83, 16C84, 16F83, 16F84, ha más típuskód nélküli kontrollerek (baseline típusok) kezelhetők?
Az ablakos és a parancssori PICKit2 alkalmazás miért nem kezeli egységesen pl. a típusazonosító kiolvasását?
Miért maszkolják le a 32MX család esetén az azonosító kódot 8 (PICKit2 V2.61) illetve 4 (Pk2cmd) bitre?

Egyébként a fent felsorolt korlátok visszaütöttek: A PICKit3 scripting tool (ami a PICKit2 önálló programját kívánja kiváltani PICKit3 esetén), azokat az eszközleírásokat használja, amit a PICkit2. Használatával ugyanazokkal a korlátokkal találjuk szemben magunkat, mit a PICKit2 -nél.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 26, 2012 / 1
 
Működik... Csak egy kicsit nehéz kezelni...
Következő: »»   152 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem