Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   172 / 211
(#) Johnny0004 válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Nyilván úgy értettem, hogy ha lekapcsolom a tápfeszt, majd vissza, már nem fut benne a program. (Rosszul fogalmaztam )
Hp41C: Köszi, megnézem.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2013
(#) csorba janika hozzászólása Márc 23, 2013 /
 
Sziasztok!Építettem egy PicKit2 programozót.(http://gulielektronika.ucoz.com/index/pickit_keszites/0-16)Letöltöttem hozzá a Pickit v2.60 -as programot.Abban szeretném segítségeteket kérni hogy mit és hogyan kell beállítani hozzá a programban. Amikor rákattintok az ikonjára azt írja ki hogy 'Pickit2 voltage level error' és ha ezt le okézom belép és fel is ismeri a programozót. Segítségeteket előre is köszönöm! ÜDV: Csorba Janika
(#) vicsys válasza csorba janika hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Idézet:
„Ha minden jónak tűnik, akkor a "tools" menü "troubleshoot" pontjára kattintva kövessük végig a hibaelhárító varázslót. Ehhez az eljáráshoz szükséges egy feszültségmérő. Itt jegyzem meg, hogy a klón nem tudja szabályozni a kimeneti Vdd feszültséget, így annak a PICkit2 programon belüli változtatása a kimenetre semmilyen hatással nincs, mindig az USB feszültség körüli értéket (5V) kell mérni a Vdd kimeneten, amikor az be van kapcsolva.
Ha hiba nélkül végiglépkedtünk a varázslón, használatba is vehetjük vadonatúj PICkit2 klónunkat.”

Ez megvolt?
(#) csorba janika válasza vicsys hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Sziasztok! A hiba keresés megvolt úgy ahogy sikerrel jártam csak az a baj hogy a program kevesli az USB feszültséget. Ezzel mit lehetne kezdeni? Minden USB aljzatnál ez a helyzet.Az USB feszültségem 4,8V. Segítségetek előre is köszönöm.
(#) _vl_ válasza csorba janika hozzászólására (») Márc 26, 2013 / 1
 
USB hub, aminek saját tápja van.
(#) csorba janika válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Szia!"usb hub aminek saját tápja van" Vagyis itt arra gondolsz hogy a programozót megtáplálálom 5V-ról, és az USB kábelen csak a két adatot hagyom meg,a tápot pedig lecsípem?
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2013
(#) _vl_ válasza csorba janika hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Arra gondolok, hogy bedugod a saját táppal rendelkező USB hubot a számítógépbe, abba meg a programozót. Így a programozónak az 5V-ot a hub fogja adni, a saját külső tápjáról.
(#) csorba janika válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Szia!Esetleg nem a 18F2550-ben lévő Hex miatt nem megy? Másik HEXEL esetleg elindulna?
Ha ez mégse jönne be Y USB kábellel esetleg ?
Segítségedet előre is köszönöm Üdvözlettel Csorba Janika
(#) _vl_ válasza csorba janika hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Nincs másik HEX. Az van, amit a Microchip írt hozzá.
(#) Hilo hozzászólása Márc 29, 2013 /
 
Sziasztok! Most vágnék bele egy PICKIT2 klón építésének, és a Furatszerelt PICKit2 Klón tűnik számomra a legoptimálisabbnak. A kérdésem az lenne hogy a cikkben lévő kapcsolás mennyire aktuális? Mennyire javasoljátok ezt, vagy egy másikat helyette? Előre is köszönöm!
(#) watt válasza Hilo hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Teljesen aktuális, jelenleg nincs jobb megoldás a PK2-nél, sajnos(?).
(#) Hilo válasza watt hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Köszönöm, akkor ebbe fogok bele vágni.
(#) havranarpi hozzászólása Ápr 2, 2013 /
 
Sziasztok!
A PICKIt 2-m rosszalkodik ,de nem tudom ,hogy miért.
Akár milyen PIC-et teszek bele azt írja ,hogy nem talált.
Mitől lehet ez?
Jah és az USB-B csatlakozó előtt lévő kondit ajánlották ,hogy cseréljem le és úgy lesz jó ezért a 100 nF-ot lecseréltem 330-ra de semmi változás mi lehet a gondja?
(#) watt válasza havranarpi hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Tegyél fel egy olyan képet felülről, amikor össze van kötve a PIC a PK2-vel, lássuk hogyan csinálod!
(#) havranarpi válasza watt hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Úgy kötöttem be ahogy az oldal alján írja Hp41C mester
(#) Hp41C válasza havranarpi hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Szia!
Ez egy furatszerelt klón? Troubleshoot lefutot? Helyes feszültségeket mértél? Az L1 jumperén van sapka?
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2013
(#) havranarpi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Itt vannak róla a képek:
Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza havranarpi hozzászólására (») Ápr 2, 2013 / 1
 
Szia!

Ez egy Szilva féle klón (volt). Még mielőtt bármit is csinálsz a fet -ek G és S elektródája közé, ahol még nincs, 100k ellenállás (smd, alulról). Állítsd be a Vdd -t 5V -ra, Tools / Troubleshoot. Vdd és Vpp ellenőrzése. Ha nem, jó a Vpp, Q1 csere.


Még egyszer mikdenkinek!
A Szilva féle klónon a FET -ek G és S kivezetései közé be kell tenni a 100k ellenállásokat. A PICKit2 bootloader -e sem állítja kimenetre a vezérlőjeleket...
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2013
(#) havranarpi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
A Vdd-t beállítottam 5V-ra a VSS kiolvasás szerint 12,2V
(#) Babó22 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 2, 2013 / 1
 
Ezt a megjegyzést nem lehetne kitenni a fórum elejére egy ilyen kis sárga szövegdobozba tenni, mint a PIC kezdőknek topikban a gyakori kérdéseket?
(#) bbb válasza Babó22 hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Szerintem is az alapvető élesztési beállítások és a pár legnépszerűbb klónhoz tartozó állandóan felmerülő dolgok mehetnének a sárgába (bár van, aki writeonly módban fórumozik sajnos).
(#) havranarpi válasza bbb hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Akkor tegyek a Bs 170-250 és IRF9Z34-ek alá 100k Ohm -os ellenállást?
(#) havranarpi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Betettem a G-S lábak közé a 100 K Ohm -os ellenállásokat.
Hogyan tovább?
Elnézést a képminőségért ,de csak táblagép van kézénél
(#) Hp41C válasza havranarpi hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Szia!
Elég a Q1, Q4 és Q6 -hoz tenni, a többinek a meglevő áramkör biztosítja. Vegyél inkább SMD1206 méretűt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2013
(#) havranarpi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Ok kivettem.
Mit tegyek utána?
(#) Hp41C válasza havranarpi hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Idézet:
„A Vdd-t beállítottam 5V-ra a VSS kiolvasás szerint 12,2V”

Mérd meg a kimenő Vdd -t és a Vpp -t is. Az a Vss inkább Vpp lesz. Ekkor a Q1 működik...
(#) havranarpi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
A VSS és a VDD között 4,48V
VSS és VPP között 3,86V.
Multiméterrel mértem.-Progiban bekapcsolva a VDD/MCLR-
(#) Hp41C válasza havranarpi hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Ha a Vpp visszaolvasás a Troubleshoot -ban 12.2V, akkor Q1 dolgozik, azonban a Vpp nem jut ki a MCLR/Vpp vonalra, az ICSP csatlakozóra. Vagy Q6 vezet vagy Q5 nem nyit ki rendesen. Egy mérés idejére kösd ki az R4 egyik felét. Mekkora lesz a Vpp az ICSP csatlakozón?
(#) havranarpi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Vss és Vpp között 4,2 V ot mértem kikötött 75 Ohm -al
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2013
(#) Hp41C válasza havranarpi hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Szia!
Eközben Q5 soure -ján megvan a 12V? Milyen feszültség mérhető a Q5 gate -jén Vpp teszt közben?
Következő: »»   172 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem